Автор Тема: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.  (Прочетена 16774 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #15 -: Юли 02, 2019, 04:40:24 pm »
Ребека, на 18,9-19 г  нодалната ос правя възврат, на 9 реверс,обръщане на възлите, на 18,9-19г лунацията се случва в същия градус, значи правилно тълкуваш, че някакъв цикъл приключва и веднага започва нов. Всяко затъмнение не е изолирано, а част от  определен цикъл Сарос.Кардиналното качество винаги случва промяната сега, веднага (сега просто Меркурий е ретро и това ще забави нещата), понеже и Сатурн е в земен кардинален знак в знак на южен възел, ще блокира и задържа  работата по аналогиите на земния/водните  елементи и оттам не можем да ползваме сигурното, структурата, реалното в периода. Има лутане, прехласване по духовното, мистериозното (Нептун е с тригон към възела). Бонусът, че Сатурн ще отстрани, заедно с Плутон ненужните  надежди, желания, самозаблуди. Няма да остане място за самоизмама и като нареди "онзи отгоре" картите на масата, разбираш какво и колко можеш реално, тръгвайки директен Сатурн септември има шанса да уловим вярната или по-скоро нужната за нас посока, така че да следваме посочения ни по натал път. Затъмнението от 2010 г е от друга серия. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #16 -: Юли 02, 2019, 05:36:57 pm »
Рени, знам че е от друга серия , при мен Плутон и Сатурн, баш отстраниха всичко ненужно- фалшиви връзки ,приятелства, колеги -полуфабрикати .В живота ми настъпи хигиеничност-чисто, без прости хора  :012: Развих нетърпимост към хората и взамоотношения полуфабрикати с гмо и изкуствени подсладители и се отдадох на Божествената Мъдрост и себеуважение на тишината от празните приказки .Така, че в този аспект съм благодарна за всички предателства ,ножове в гърба, нанесени от мънички, нищожни ,ограничени духовни портали.  Болката и огорчението бяха нужни за измитането на боклука и въпросът ми е- А сега накъде ?  :012:Какво ще значат тези 9 години хигиена, ако преди болката е била незаслужена в тоя живот, а следствие на кармична сметка ,сега когато северният възел е тук, ще съм ли по-близо да открия стремежа на душата ,да постигна еволюционен напредък или нищо или как с болка ли или не или затъване в блато/ Обичам мъките които съм изживяла да имат смисъл ,цел ,затова се чудя ще се разкрие ли смисъл или големият среден  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #17 -: Юли 02, 2019, 06:47:58 pm »
Ребека, никой не дава гаранция, че в рамките на този/един живот ще станем бели и добри, но пък защо да не опит(в)аме  ? :) Сега Слънцето е съвпад със СЛВ в Рак, външните случки ще подтикват към вътрешни промени и/или всяка вътрешна промяна ще се изрази външно по някакъв начин. Нещо е узряло, готово да се осъществи. Днес прочетох това и го свързах с този цикъл затъмнения : " Хората нямат нужното  търпение да построят собствен бизнес за 3 години, но имат търпението да ходят на работа, която не харесват 40 години." Робърт Кийосаки :)
Щом смяташ, че си положила усилия в конкретна област, имало е лишения, болка, изпитание/тест, значи следва да има резултат. Хубаво е Юпитер да даде едно рамо, за нас Рибките, той е важен :), но със Сатурн не се виждат, чак 2021 започва новия им цикъл, ама  няма да губим надежда- към края на месеца Марс и Юпитер са в тригон, предстои и тригона Слънце- Юпитер, преди последния да стане директен, а пък двамата на трон, ще възпламенят огнените ти домове. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #18 -: Юли 02, 2019, 07:05:27 pm »
Ами ще чакаме Рени ,дано и дълъг живот да имаме ,че да го дочакаме чаканото  :012: Най -трудното нещо ми е търпението -нетърпелива ,нервна и припряна съм, не мога да чакам ,а тоя живот се ми подлага крак ,въжета, ограничения, да чакам и търпя .Мразя ги ,мразя и двете, изпълвам се с хейт и искам да руша  :012: Как да живея флегматично и спокойно, като отвътре ми е жупел  ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #19 -: Юли 02, 2019, 07:10:48 pm »
Ребека, и аз имам проблеми с търпението-най-трудно се овладява огнен акцент и най-трудно се мотивира воден акцент. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #20 -: Юли 02, 2019, 08:32:15 pm »
към края на месеца Марс и Юпитер са в тригон, предстои и тригона Слънце- Юпитер, преди последния да стане директен, а пък двамата на трон, ще възпламенят огнените ти домове.

Рени,
Подходящ ли е периодът за стартиране на нещо ново (много важно обучение), въпреки R Меркурий? Щото, ако трябва да се чака да премине и последната фаза на Меркурий отива чак към 15.08?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #21 -: Юли 02, 2019, 08:45:44 pm »
Подходящ ли е периодът за стартиране на нещо ново (много важно обучение), въпреки R Меркурий? Щото, ако трябва да се чака да премине и последната фаза на Меркурий отива чак към 15.08?
Меркурий е ретро в периода 8.07.2019 – 1.08.2019 и 31.10.2019 – 20.11.2019 , според мен е по-важно да не е ретро по време на изпит, но това не винаги може да се избегне. Нещо ново след 2-рия ден от Новолунието

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #22 -: Юли 02, 2019, 08:50:14 pm »
Меркурий е ретро в периода 8.07.2019 – 1.08.2019 и 31.10.2019 – 20.11.2019 , според мен е по-важно да не е ретро по време на изпит, но това не винаги може да се избегне. Нещо ново след 2-рия ден от Новолунието

Т.е. след този ден да не се започва нещо ново ли?
« Последна редакция: Юли 02, 2019, 09:07:45 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #23 -: Юли 02, 2019, 09:58:24 pm »
Ретроградният Меркурий е идеален за започване на ново обучение, изучаване на нещо. Най-доброто време, винаги се случва да изучавам нещо при ретро Меркуриий и вече дори и умишлено избирам тези периоди .Най-умните  :) събрани в главата за изследване на нещо :012:  Смърт на клишетата -ретрото е моментът .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #24 -: Юли 02, 2019, 10:22:16 pm »
Т.е. след този ден да не се започва нещо ново ли?
Къде прочете в коментара ми "да не се започва"?

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #25 -: Юли 02, 2019, 10:24:47 pm »
Уф, да, грешка!  :lol_hitting: Никъде! Моя грешка, точно обратното! От известно време мозъкът ми е като супа...
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #26 -: Юли 02, 2019, 10:41:11 pm »
При мен мина и минава тежко.

Имаше голямо скарване на работа - всички колеги срещу всички колеги, беше неприятно!
А аз от известно време соматизирам и ми се появяват проблеми, които според мен са изцяло на основа стрес.

Предстои да сменям работа, но дали това ще се случи все още не е изцяло сигурно - зависи от мен и решението ми, но точно днес получих оферта, която е противоречива - добри пари, но по-кофти условия за приключване на договора, а и все пак всичко това се случва в "навечерието" на ретроградие. Бъзе ме е от ретро Меркурий.


При мен затъмнението прави съвпад с натално слънцето+асцендент. Нат. слънце ми е в Рак и е у2. Затъмнението прави широ тригон с паднала луна - У1, и тригонира широко натален сатурн - У7. Самото новолуние+затъмнение не е от най-леките само' по себе си, сигурно от там идват соматизациите на физическото ми тяло, конфликтите на работа (7ми дом...), но и офертата за нова работа.
I deserve the best.

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #27 -: Юли 03, 2019, 09:35:31 am »
Привет момичета и момчета!

Все още не съм толкова на ти и не мога да разбирам кога и къде ми попадат затъмненията? Някой би ли ми казал къде попада при мен, и всъщност как да разбера къде попадат затъмненията?

Редактирам се: Прочетох! Тя акруск в една от темите е писала, че е при мен е в седми дом затъмнението, ама кой да помни! :)
« Последна редакция: Юли 03, 2019, 09:43:07 am от Хриспа »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #28 -: Юли 03, 2019, 10:28:42 am »
2000 г. имаше такова затъмнение. При майка ми в опозиция със слънцето, тогава почина баща й (дядо ми). Сега няма мъже около нея и не знам как би се отразило.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #29 -: Юли 03, 2019, 10:41:34 am »
При мен в 11 дом в опозиция с Юпитер У4. Натално Слънце У12 в 3 секстил Юпитер и Луна У11 в 8 квадрат Юпитер У4 в 5. Искам КЗП да ми развалят договор за Интернет и Тв ама още не съм им писала😄. Не им работеше системата през сайта и реших да чакам новата Луна. То пък ретрограден Меркурий идва.