Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107286 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #660 -: Март 13, 2018, 11:18:39 am »
Приоритетите се сменят според възрастта  :)

ахаха, здравейте, другари интроверти! :-*
всичко (ще) е наред ;)

Ми то се е наред, ама се опитвам да обясня що приятелите са точно такива, каквито са, а не каквито им се иска на хората и че трябва всеки да си потърси причината в него.


starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #661 -: Март 13, 2018, 12:28:43 pm »
Така, че като мрънкате от приятелите си- е погледнете се в огледалото, ама откровено, но на хората им е трудно да си признаят дори пред себе си, че дори те самите не са цвете за мирисане.

Аз съм омайно цвете. Ти ако не си цвете за мирисане ...  :d030: :D
Можеш да говориш само от свое име.
Всеки си има трески за дялане. Съвършени хора няма. А истинки приятелства могат да се нарекат именно тези, в които можем да си позволим да сме себе си. С несъвършенствата, слабостите.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #662 -: Март 13, 2018, 12:41:38 pm »
В един момент е логично да останеш сам, когато разбереш, че през повечето време си се занимавал предимно с проблемите на приятелките, а хубавите и радостни моменти не споделят с теб. Не съм кошче за техните отпадъци.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #663 -: Март 13, 2018, 01:05:13 pm »
Всеки е прекрасно цвете, и не е за мирисане, едновременно. Винаги съм фен да се казва в очите какво пречи или товари, но не винаги го правя. От известно време съвсем ясно виждам кой какъв е, но и разбирам, че от моето казване полза няма никаква, човек си живее с характера и си върви по неговите трънливи пътища.
Но по-интересното в случая е как маймунка всъщност се почувства нападната и даже съжали, че е поставила въпроса.
По този повод-като питаш-бъди готов да ти се отговори; не се цупи преди очевидно да си нападнат (вечния филм-толкова съм добра/умна, а пък не попадам на добри хора/ситуации); бъди гъвкав-нали ти грешиш, и другите трябва да могат; не очаквай и не изисквай-в крайна сметка никой с нищо не ти е длъжен, даже и родителите, пък приятелите-съвсем, всичко е на добра воля; колкото повече претенции към средата-толкова по-самотен книжен плъх, дето знае всички нови филми. Което не е лошо, но животът трябва да се живее, другото е приказки

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #664 -: Март 13, 2018, 01:11:04 pm »
Докато анализираме защо някой е постъпил или постъпва еди как си, човекът с въпросните постъпки просто си живее живота и не се обременява с такива мисли, как и защо постъпва спрямо другите. Животът си минава, някои допълнително си го усложняваме. Това е поуката, която си извадих след социални и приятелски интеракции на тази територия. Дотук не съм видяла човек, който постъпва грозно, да осъзнава, че го прави. Важи и за роднински, близки връзки. Така че прекаленото вглеждане в хорските мотиви с нищо не помага. Колкото повече им се вглеждаш в мотивите, толкова повече се отвращаваш... и оставаш сам.
« Последна редакция: Март 13, 2018, 01:18:47 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #665 -: Март 13, 2018, 01:14:48 pm »
Няма Неподходящи или Подходящи, въображаеми образи за близки връзки, приятелство-изживявай момента с всичко и всеки, който ти се е изпречил на пътя, има защо и когато го разбереш, същите стават и подходящи, и реални. Не търси хората за теб, който трябва ще те намери, търси себе си в хората и който иска ще те усети. :)

Проницателна си, Рени. Поздравявам те, за което!  :08:

"Има три тайни, момичето ми.
Само три, а ще те направят щастлива.
От мен да ги помниш, за мен да се сещаш, когато ме няма вече до тебе.
Тайната на ИСКАНЕТО,
БЛАГОДАРНСТТА и ДАВАНЕТО.
Научи се да искаш от себе си.
Само от себе си. Не искай от други нищо, дъще.
Нито любов, нито уважение, нито лоялност.
Този, който ще те обича- ще те обича сам,
тоз, който ще ти даде уважение, ще е този, който те познава до душата ти,
а този, който ще ти бъде лоялен, ще е този, който държи на теб.
Бъди благодарна на всички тях,
защото те са ти дали част от себе си, без да го поискаш от тях.
Бъди благодарна и на онези,
дето не успяха да те обичат истински, дето те предадоха и дето те лъжеха.
Благодари им на довиждане.
Давай любовта си без да я пестиш!
Без да я мериш и претегляш, без да я разменяш.
Давай на всички искреност, давай надежда, давай усмивка.
Колкото и да дадеш от това, дъще, няма да обеднееш- по-богата ще станеш. И по-чиста.
Всичко се търгува днес, дъще.
Не се научиха хората, че даването е
по-ценно от взимането. И по - топло." А сега спи.

Ariadna
« Последна редакция: Март 13, 2018, 03:18:17 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #666 -: Март 13, 2018, 01:58:22 pm »
Маймунка, не бих казала, че съм проницателна, а просто житейски  опит.Както каза Папи, добре е човек да е гъвкав, мобилен, ако иска да схване света и да си хортува с него, в противен случай си яде сам киселото мляко с фибри.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #667 -: Март 13, 2018, 02:36:01 pm »
Този проблем, между другото, не е чак толкова рядко явление сред по-интелигентните жени. Говорим за интелигентност над общоприетото средностатистическо ниво. Забелязвам го при доста клиентки, с някои впоследствие се сближаваме и ми споделят разни неща. А да кажеш, че не умеят да хортуват със света – не. Все реализирани в социума жени, с добри комуникативни способности. Но има трайно усещане за неразбиране, самота, липса на истинско и пълноценно приятелство. И те ли не са китки за мирисане?  ;)

Колкото си по-арогантна и консуматорска пача, толкова по-малко проблеми срещаш в този социум.
« Последна редакция: Март 13, 2018, 02:37:42 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #668 -: Март 13, 2018, 03:00:52 pm »
Това че, си интелигентен не означава, че умееш да се свързваш на всички нива с другите. Една не добре поставена Венера в женска карта, особено, компенсира със статус и интелектуални способности и  умения, защото й е трудно да се свърже на интимно( близко) ниво с другите. Или подценяват социума или те се чувстват подценени от същия, затова е необходима пренастройка или освобождаване от наложени ценности, разбирания, интереси при ретро периодите на Венера, както и от предразсъдъци и закоравели разбирания/убеждения при ретро периодите на Сатурн и Юпитер в тази посока. Шанс има, но не винаги има воля, а последната е съзнателен акт- може никога да не бъде осъзнат този процес на взаимодействие с другите и така до безкрайност да се обвинява света, че не ни разбира, а пък на него въобще не му пука за нас, ние сме тези, които трябва да се нагодим към динамиката в него.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #669 -: Март 13, 2018, 03:04:12 pm »
Проблемът е, че социумът е доста затъпял, но това изкуствено се стимулира и съвсем целенасочено. И не е тема за разговор тук, с оглед спецификата на форума.

На мен например за к'ъв ми е да се свързвам с тъпаци? Или с хора, които не считам за интересни? Безразборността в приятелствата за мен не е никаква добродетел. Колкото да докажеш, че си харесван и имаш приятели.  И най-вече някому си нужен. Обикновено си нужен до един момент или само в определени моменти. Но има и приятелства, които траят цял живот. Имам такова, но то не е оттук. Голямо разстояние ни дели.

Всъщност съм забелязала, че най-идеализирани приятелства се създават или в гимназията, или по време на студентските ни години. Просто тогава ги гледаш с други очи. И често този идеализъм се запазва и продължава да ви свързва години наред, независимо от това, че се променяме и настъпва промяна в нашите възгледи. Запазва се магията на приятелството.


« Последна редакция: Март 13, 2018, 03:14:19 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #670 -: Март 13, 2018, 03:12:50 pm »
Лили, не ти ли е минавало през ума, че и ти в нечии очи може да си тъпа или да си затъпяла ?!? Кое е мерилото, отправната точка, за това кой колко е тъп и остър. Човек сам си създава среда с годините, изборът е негов, никой не му налага такава,особено в наши дни всеки е свободен да се свързва с онези други, които импонират на неговото ниво, интереси, предпочитания. Ако някъде с някой не ти харесва просто си тръгваш, в противен случай това че, зацикляш  в тази среда, е твой проблем не на социума или средата. Тук разборът и анализата са дотолкова полезни, колкото да дадат информация на човек за фактите такива каквито са и ако ги приеме в ок, ако не, остава в позиция на заблуждение и оттам се оставя на порочния кръг .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #671 -: Март 13, 2018, 03:15:30 pm »
Лили, не ти ли е минавало през ума, че и ти в нечии очи може да си тъпа или да си затъпяла ?!?

В очите на някой академик, определено да.  :72:
Не и спрямо средностатистическото стадо. Неговият капацитет се знае, не храня никакви илюзии.  :D

Но понеже тъй нареченият социум е съставен от криви огледала, този факт няма как да се види.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #672 -: Март 13, 2018, 03:20:05 pm »
'Ми, ето, знаеш, къде ти е мястото или средата някъде между академиците и кибиците- намери си го сама и готово. Но за целта се иска да си поместиш д***то, да предприемеш някои реални действия, само с приказки не става, нали ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #673 -: Март 13, 2018, 03:25:34 pm »
Рени, не мога да разбера този непрестанен ентусиазъм, с който все се надпреварвате да ми давате оценка на живота. Всъщност разговорът беше иницииран от друга потребителка, в случая не се оплаквам. Просто констатирам, споделям. Що се отнася до приятелствата, реални и виртуални, улесних си живота, опитвайки се най-накрая да разбера, че на някои ни е дадено да светим, да даваме и да помагаме без да търсим баланс. В повечето случаи нещата са едностранчиви и сметките не излизат. И когато човек се вторачва в това, си създава допълнителни проблеми и главоблъсканици. Не успява да се наслади на това, което има. На даването. На светлината, която излъчва. Маймунка по-горе хубав цитат е сложила.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #674 -: Март 13, 2018, 03:31:41 pm »
Лили, ти така реагираш на  нещата, че някой ти дава наклон на живота. Тук никой не дава съвети на другия как да си живее живота, тук се споделят предположения, опит, наблюдения, ако някой го приема лично, това е неговата реакция.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“