Автор Тема: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.  (Прочетена 16761 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« -: Юни 27, 2019, 06:21:45 am »
 Пълно Слънчево затъмнение в рак.
При мен попада във втори дом,квадрат Уран,квадрат Марс.
При мъжа ми на к8,квадрат Слънце/Луна/Уран,тригон Юпитер,сх.тригон Венера.
При сина ми също на к8,секстил Слънце,секстил Луна,опозиция Юпитер... Нещо се бях объркала♋при брат ми погледнах, също на к8, където е натален Сатурн връх на Тао Плутон-Венера. Кофти. На баща ми не зная час на раждане, но затъмнението попада върху Марса му, който е в точен квадрат Нептун. Кофти...
« Последна редакция: Юни 29, 2019, 08:32:03 am от Сафо »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #1 -: Юни 28, 2019, 08:13:54 pm »
Сафо,

При мен е във втори дом, квадратура със Слънце и Юпитер.
Харчовете ми напоследък са доста високи, покрай тези екскурзии, а и сега ще правим външни стълби, тъй че не очаквам никакви спестявания. Дано поне получа някакъв подарък, но се съмнявам. Поне ще ходим във вилата ни в балкана и ще си починем малко със съпругът ми.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

inna

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #2 -: Юни 29, 2019, 04:59:34 pm »
Здравейте,
това слънчево затъмнение е в почти точен съвпад с МС откъм 9 дом, прави точна квадратура към Луната ми , която се намира меджу 12 и 1 дом т.е на асцендента по натал.Същото така активира и нодалната ми ос - 1-7 дом, като образува т-квадрат. Интересено ще да е при мен положението
Някой може ли да ми каже, кога дава събитийност или кога се активират аспектите при СЗ, периода на действие 1 година ли е ? Кое задейства процеса? Очквам събитийност в сферите на активност 1 -10-7 -12 и 9 дом, но особено ме притеснява факта, че събитията ще бъдат кармични.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #3 -: Юни 29, 2019, 07:28:03 pm »
Пълно Слънчево затъмнение в рак.
При мен попада във втори дом,квадрат Уран,квадрат Марс.
и при моята водолейка е във 2д, но опозиция уран, марс, нептун
при мен е в 10д, квадрати ми светилата, но пък е в секстил с Уран, Плутон, тригон с Марс, Нептун, което е някаква утеха

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #4 -: Юни 30, 2019, 03:58:43 pm »
 СЗ на 2.07.2019 е от цикъл сарос 3N

Носи следното тълкование:» Това семейство затъмнения влияе изключително силно. Неговата главна тема е или известия, свързани с млади хора, или известия, променящи дадена ситуация. Тази информация може да предизвика безпокойство или да накара човека да се вманиачи. Индивидът може да се стреми към осъществяване на големи планове или действия, които могат да бъдат много положителни, при условие, че не се е увлякъл прекалено..»


http://astrolive.info/solar-eclipse-02-07-2019/
« Последна редакция: Юни 30, 2019, 04:15:36 pm от strelicka »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #5 -: Юни 30, 2019, 05:38:18 pm »
СЗ на 2.07.2019 е от цикъл сарос 3N

Носи следното тълкование:» Това семейство затъмнения влияе изключително силно. Неговата главна тема е или известия, свързани с млади хора, или известия, променящи дадена ситуация.Тази информация може да предизвика безпокойство или да накара човека да се вманиачи.
стреличке, мерси! тъкмо планувах да разгледам от коя серия е, а то е показателно- наскоро хазаина от гърция се обади да ми каже, че ще продава апартамента, в който живеем под наем от 2001г. Под голямо напрежение съм, едно планувах пролетта, съвсем друго стана лятото, отвсякъде греда  :(

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #6 -: Юни 30, 2019, 06:34:30 pm »
затъмнението в нашия 11 дом сбъдва плановете ни ,но наобратно

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #7 -: Юни 30, 2019, 08:23:22 pm »
затъмнението в нашия 11 дом сбъдва плановете ни ,но наобратно
при мен е в 10ти

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #8 -: Юли 01, 2019, 12:51:26 pm »
Като за начало ми се повреди лаптопа... Ще го преживея това

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #9 -: Юли 01, 2019, 12:52:45 pm »
Стреличка, благодаря. :08:

Меркурий е ретро в коридора на затъмненията, хаоса ще е пълен. Малко повечко време ще е нужно за промени, избори и решения, докато се разбере, дали мотивацията за същите е била лично наша или силно повлияна от роднини, семейство, общество.Ще се връща лентата назад във времето,преди да се "промият новите снимки".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #10 -: Юли 01, 2019, 11:20:45 pm »
При мен е на 3гр. от К5 в съвпад с нат. Лилит, кв. нат. Юпитер/У10, кв. нат. Слънце/У6, опоз. Нептун/У1 - напреженията ми са около работата, за момента е като "затишие пред буря"...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #11 -: Юли 01, 2019, 11:45:45 pm »
Преди 9 години в този сектор на рак,но няколко градуса по-късно имаше затъмнение11.07.2010. Тогава северният възел е бил в Козирог, в рак е бил южният. Никога няма да забравя онова затъмнение и последствията му .Всъщност мисля ,че тогава научих що е туй Затъмнение и почнах да наблюдавам астрологията в действие. върху себе си .Затваря ли се сега този цикъл на нодалната ос и като как да го очаквам сега ,съвпада е със северният възел  :017: Повечето които имат множко планети в кардиналният кръст -овен /везни и пр. ще се сетят за какво говоря. Тогава започна и големият напор по кардиналната ос Уран и Юпитер в Овен ,Плутон в Козирог, Сатурн във Везни, тогава конкретно  беше ретро май в Дева ,но после си влезе във везни .Хората с планети лични в кардиналния кръст се почувстваха разпънати на кръст измъчвани но живи -или поне аз  ;D Таа още съм жива и сега активността е пак чудна  и малките смехурани  :012: Плутончо и Сатурчу и са  полугушнати от към южният гъз на кармата  :D Да очаквам ли някаква аналoгия, препратка, завършване или начало на 9годишният погром? Еднствено се радвам от това, от което се плашех, че Слънцето ми разтворено в Нептун-нежна е нощта   ;D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #12 -: Юли 02, 2019, 12:25:51 am »
Пълно Слънчево затъмнение в рак.
При мен попада във втори дом,квадрат Уран,квадрат Марс.
При мъжа ми на к8,квадрат Слънце/Луна/Уран,тригон Юпитер,сх.тригон Венера.
При сина ми също на к8,секстил Слънце,секстил Луна,опозиция Юпитер... Нещо се бях объркала♋при брат ми погледнах, също на к8, където е натален Сатурн връх на Тао Плутон-Венера. Кофти. На баща ми не зная час на раждане, но затъмнението попада върху Марса му, който е в точен квадрат Нептун. Кофти...
Преди 9 години по остта 2-8 или аналогиите на каре Марс /Уран помниш ли. Къде ти е Марса ?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #13 -: Юли 02, 2019, 06:28:50 am »
При мен е точно върху натална Луна У 1,2 в първи дом.
Идея нямам какво точно да очаквам, и без това предходният месец е с висока събитийност при мен.

От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #14 -: Юли 02, 2019, 03:50:23 pm »
Преди 9 години в този сектор на рак, но няколко градуса по-късно имаше затъмнение - 11.07.2010.
Тогава северният възел е бил в Козирог, в рак е бил южният. Никога няма да забравя онова затъмнение и последствията му.

Затваря ли се сега този цикъл на нодалната ос?
Беки, като ти прочетох коментара се сетих и за моите кошмари в този период... :-X
Тогава при мен е било по оста 11/5 - разделих се с една голяма мечта и потвърждавам това:

затъмнението в нашия 11 дом сбъдва плановете ни ,но наобратно


Доста време отмина, но идеята да опитам отново се възвърна, сега е по оста 5/11 ::)