Автор Тема: Цикъл Слънце-Юпитер, (да ) вярваме ли в чудеса  (Прочетена 18513 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Цикъл Слънце-Юпитер, (да ) вярваме ли в чудеса
« Отговор #15 -: Декември 23, 2018, 10:27:48 am »
Този цикъл започна в 4 дом върху моя Нептун, у7/8, и е в тригон към Слънцето,у12, и Меркурий, у1/10, и квадратира АСЦ.  Очертава се отнова събитийността да е по 10 дом.

Предходният цикъл на 3*Скорпион е в 3 дом на градус от Юпитеров възврат, на 150* със Слънце/Меркурий и в точен квадрат с АСЦ.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Слънце-Юпитер, (да ) вярваме ли в чудеса
« Отговор #16 -: Декември 26, 2018, 04:29:37 pm »
Астрологичното изражение на късмет и щастлива случайност е наталния статус на Юпитер.  Нативи с ъглов, тронов, екзалтиран, в дом на радост Юпитер и такъв с аспект към Светилата и АСЦ са една доза по-късметлии от останалите. Когато видя карта с такива предпоставки не "позволявам" на натива да се оплаква от живота си.
Сихроничността се случва на базата на емоционално-познавателните ни и ментални настроения и може да се каже, че са свързани с това, дали и кои планети са наранени или не. Планети на трон и в екзалтация, ъглови, в дом на радост, които не са наранени позволяват да гледаме на случващото ни се добро в живота като на късмет и това да го определяме като в синхрон с обстоятелствата и обратно, планети в заточение, падение, перигрин, наранени или такива, които нямат аспект с диспозитора си, като "знак на нещастие". Карти с повече акцент на Земя-Вода, липса на Огън или блокиран такъв, по-трудно са склонни да схванат как действа късмета. Когато настояща звездна обстановка повтаря благоприятна рождена също може да се каже, че сме в състояние на синхроничност. Ето, сега например, предстои един от късметлийските и действени мунданни аспекти, а именно тригонът Юпитер Стрелец-Марс Овен в 16 *, на 22.01.2019г,  и който има по натал връзка между двете планети може да се възползва синхрона на онова, което се случва в мислите ни, с това, което можем да материализираме в активираните от Марс-Юпитер сфери. Тук е много важен какъв и статуса на натален Меркурий в посока доколко сме готови за синхрон с обстоятелствата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Цикъл Слънце-Юпитер, (да ) вярваме ли в чудеса
« Отговор #17 -: Декември 26, 2018, 04:41:53 pm »
предстои един от късметлийските и действени мунданни аспекти, а именно тригонът Юпитер Стрелец-Марс Овен в 16 *, на 22.01.2019г,  и който има по натал връзка между двете планети може да се възползва синхрона на онова, което се случва в мислите ни, с това, което можем да материализираме в активираните от Марс-Юпитер сфери. Тук е много важен какъв и статуса на натален Меркурий в посока доколко сме готови за синхрон с обстоятелствата.

на този ден има и др.по силен късметлийски- съвпад Юпитер-Венера Стрелец в 16,4 гр. и заедно с Марс Овен и Луна Лъв образуват голям огнен тригон

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Слънце-Юпитер, (да ) вярваме ли в чудеса
« Отговор #18 -: Декември 26, 2018, 04:54:19 pm »
Юпитер е на трон, Марс е на трон и между тях тригон, това се случва много рядко две тронови планети в огнени знаци в аспект, в право движение, видими.
Цикълът Венера-Юпитер  е резонен, но тази година силния Юпитер ще подсили все пак иначе перигринестата Венера. След 3 г  през 2021 г ще е по-късметлийски цикъла Венера- Юпитер защото ще е в Риби. ;)
« Последна редакция: Декември 26, 2018, 05:28:06 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Цикъл Слънце-Юпитер, (да ) вярваме ли в чудеса
« Отговор #19 -: Декември 26, 2018, 05:29:57 pm »
В натала най точният ми аспект в картата е тригона на наталния Юпитер на 28,8 градуса в Стрелец с наталния Марс  на 28,5 в Лъв. Астрото ми отчита и тригон на Юпитер със Слънцето ми в Лъв ,но аз не го броя ,защото е с  8 градуса отклонение.
В 16 градус на Стрелеца ми се намира МЦ ,за който Стреличка спомена ,че транзитният Юпитер и Венера ще са съвпад на този ден.Къде да го търся раздвижването по МЦ ли,защото Юпитер и Венера ще са в съспад там ,а и Юпитер ми управлява 1 и 10 дом или по дома ,който Марс управлява..... :017:
« Последна редакция: Декември 26, 2018, 05:31:29 pm от julia »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Цикъл Слънце-Юпитер, (да ) вярваме ли в чудеса
« Отговор #20 -: Декември 26, 2018, 09:36:08 pm »
Цикъл върху дирекционна нодална ос да го броим ли за слива  :017:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Цикъл Слънце-Юпитер, (да ) вярваме ли в чудеса
« Отговор #21 -: Декември 27, 2018, 01:30:59 am »
В натала най точният ми аспект в картата е тригона на наталния Юпитер на 28,8 градуса в Стрелец с наталния Марс  на 28,5 в Лъв. Астрото ми отчита и тригон на Юпитер със Слънцето ми в Лъв ,но аз не го броя ,защото е с  8 градуса отклонение.
В 16 градус на Стрелеца ми се намира МЦ ,за който Стреличка спомена ,че транзитният Юпитер и Венера ще са съвпад на този ден.Къде да го търся раздвижването по МЦ ли,защото Юпитер и Венера ще са в съспад там ,а и Юпитер ми управлява 1 и 10 дом или по дома ,който Марс управлява..... :017:

Тригонът със слънце може да се отчете. Ако марс е в шести, не е много силен, но при асц риби, юпитер има влияние, така че по неговите теми и управления е възможно да се търси проява

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Цикъл Слънце-Юпитер, (да ) вярваме ли в чудеса
« Отговор #22 -: Декември 27, 2018, 08:50:44 am »
За вас не знам, но за мен този период е силно некъсметлийски.  ???

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Слънце-Юпитер, (да ) вярваме ли в чудеса
« Отговор #23 -: Декември 27, 2018, 11:52:01 am »
Рени,синът ми има Юпитер в аспект към светилата.Обаче Юпитер  стац.директен в козирог в тригон Луна(телец) и Слънце(дева).Как да не му позволя да се оплаква от живота си?Пробвах различни методи. :)

Сафо, имах друго предвид, нека всеки да се оплаква и мрънка, но не всеки има това право като сравнение, че има хора, на които живота наистина е низ от несправедливости и всичко става все по трудния начин. Изброените от мен позиции на Юпитер позволяват на натива да преминава по-леко през трудностите, които му се случват и възможност без много усилия да сбъдва себе си.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Слънце-Юпитер, (да ) вярваме ли в чудеса
« Отговор #24 -: Декември 27, 2018, 11:57:56 am »

В 16 градус на Стрелеца ми се намира МЦ ,за който Стреличка спомена ,че транзитният Юпитер и Венера ще са съвпад на този ден.Къде да го търся раздвижването по МЦ ли,защото Юпитер и Венера ще са в съспад там ,а и Юпитер ми управлява 1 и 10 дом или по дома ,който Марс управлява..... :017:

Важно е когато цикъл започва върху МЦ, но дали ще се прояви с положителна или негативна проява зависи от това какъв е статуса на двете планети в натала, а дали това ще се случи точно тази година, трябва Юпитер или Венера да са времеви управители. Обикновено Марс е този, който носи събитията, а тази година тригона Юпитер-Марс ще задвижи цикъла Юпитер- Венера.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Слънце-Юпитер, (да ) вярваме ли в чудеса
« Отговор #25 -: Декември 27, 2018, 12:00:09 pm »
Цикъл върху дирекционна нодална ос да го броим ли за слива  :017:

Ребека, ще имаш възможност да провериш и да ни споделиш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Цикъл Слънце-Юпитер, (да ) вярваме ли в чудеса
« Отговор #26 -: Декември 27, 2018, 12:15:46 pm »
Натален Марс е на 17'22"  Овен в 12-ти дом, няма аспект с Юпитер( Риби), но Юп. е в квадрат с натална Венера и нейн диспозитор. Меркурий е добре поставен с един аспект, точен, +, с Венера. Синхрон ще има, но изкривен през моята призма. Манджа с грозде.  :012:
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Слънце-Юпитер, (да ) вярваме ли в чудеса
« Отговор #27 -: Декември 27, 2018, 12:51:19 pm »
Натален Марс е на 17'22"  Овен в 12-ти дом, няма аспект с Юпитер( Риби)

И Юпитер, и Марс са ти есенциално силни, сега тригона между тях ще активира нат. Марс и сферите, които управлява.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикъл Слънце-Юпитер, (да ) вярваме ли в чудеса
« Отговор #28 -: Декември 30, 2018, 08:50:51 pm »
...предстои един от късметлийските и действени мунданни аспекти, а именно тригонът Юпитер Стрелец-Марс Овен в 16 *, на 22.01.2019г,  и който има по натал връзка между двете планети може да се възползва синхрона на онова, което се случва в мислите ни, с това, което можем да материализираме в активираните от Марс-Юпитер сфери. Тук е много важен какъв и статуса на натален Меркурий в посока доколко сме готови за синхрон с обстоятелствата.

на този ден има и др.по силен късметлийски- съвпад Юпитер-Венера Стрелец в 16,4 гр. и заедно с Марс Овен и Луна Лъв образуват голям огнен тригон

На тази дата - 21.01.2019г е и първото лунно затъмнение за 2019г., на първия градус в Лъв. При мен е в точен съвпад с нат. Сатурн. Освен това - тр.Марс ще бъде в съвпад с нат.Юпитер, а т.Венера/Юпитер с нат. Нептун. Нат. Нептун и Юпитер са У1 при мен - така, че ... персонално ще съм ангажирана, още повече, че тр. Нептун ми е на АС. Очаквам да се засегнат темите на 10 дом, тъй като Юпитер ми е и У10.
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Цикъл Слънце-Юпитер, (да ) вярваме ли в чудеса
« Отговор #29 -: Декември 30, 2018, 09:59:54 pm »
Ето, сега например, предстои един от късметлийските и действени мунданни аспекти, а именно тригонът Юпитер Стрелец-Марс Овен в 16 *, на 22.01.2019г,  и който има по натал връзка между двете планети може да се възползва синхрона на онова, което се случва в мислите ни, с това, което можем да материализираме в активираните от Марс-Юпитер сфери. Тук е много важен какъв и статуса на натален Меркурий в посока доколко сме готови за синхрон с обстоятелствата.
А Юпитер е в партилен съвпад с Венера при това, последния ден от цикъла им :) Марс на 14*. На 16* в Овен е моята Венера, у3/10 домове, а Марс, у4/9 и Юпитер, су 4/7/8 са в опозиция.  Акцентът ще е по Венера.
« Последна редакция: Декември 31, 2018, 10:26:12 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми