Автор Тема: Самовнушения  (Прочетена 13484 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Самовнушения
« -: Февруари 15, 2014, 09:55:28 pm »
Манипулирането на собствената ни психика може да ни изиграе както много лоша шега, така и да ни свърши много добра работа. Понякога несъзнателно, с отрицателните си мисли, сами насаждаме у себе си самовнушения, които психиката ни започва да възприема като реални факти - тогава си изиграваме лоша шега. От друга страна, да познаваме механизма на самовнушението може да ни помогне в това да заменим отрицателните мисли с позитивни, да се оттървем от стари, досадни, вредни навици и хммм какво ли още не. Та ... какви способи прилагате за самовнушение? Темата ме вълнува, трябва да си вкарам няколко нови формули в съзнанието.  :012: :012:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Самовнушения
« Отговор #1 -: Февруари 15, 2014, 09:59:57 pm »
Ако искаш да си "насадиш" определен модел, мисли, схеми, то най-лесният вариант е преди заспиване да повтаряш даденият модел като мантра и така да си заспиш. При мен поне това си работи безотказно. По този начин ги насаждаш в подсъзнанието си.

В случаите, когато ума ти играе номера и ти вкарва някакви "лоши" мисли като модели, то визуално ги взривяваш и ги заменяш с подходящи такива. Това вече е въпрос на навик и отработка на схемата. Понякога обаче оставям лошите мисли за да видя докъде шантавият ми ум може да ги докара... Малииииииии идея си нямаш и що за развинтено въображение имам  :012: :012: :012:... Ако можех сама щях да се набия  :lol_hitting:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Самовнушения
« Отговор #2 -: Февруари 15, 2014, 10:05:15 pm »
Мчи това е начина. Поне за друг дето да работи не зная. Този си е моя измишльотина, ама си действа. По този начин си провеждам и разни лечения ако нещо реши да не работи по тялото ми както аз искам  :57:. Вкарвам се във филма, стигам мислено до даденият орган, оглеждам го хубаво и го вкарвам в пътя със силата на мисълта. Обаче това винаги преди лягане, защото тогава някак най-ми се отпуска ума и имам доста по-голяма възможност за манипулиране. През деня ума ми държи здраво юздите и не пуска кучето  :012:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Самовнушения
« Отговор #3 -: Февруари 15, 2014, 10:15:52 pm »
От година и нещо се пробвам да влияя на физическо ниво и се получава да знаеш  :012:. Това на фините нива ми е вече като упражнение за пеленачета  :57:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Самовнушения
« Отговор #4 -: Февруари 15, 2014, 10:27:09 pm »
И аз се опитвам да вкарам някои нови формули в главата си и да променя възприятията си с цел да отработя Марса(който е в 12 д. и е У12) си и агресивните асоциации, които влияят на психиката ми. Започнал съм прекалено враждебно и агресивно да възприемам света. Това се отразява и на сънищата ми ... направо филми на ужасите са ми в съзнателните и подсъзнателните мисли (сънищата) Не е нормално във всеки 2-ри сън да се случва нещо агресивно и стресиращо явно имам нужда от промяна на формулите! :)  Имах един  дразнител вкъщи години наред и най - накрая се отървах от него и е време  вътрешно да го направя! :)
« Последна редакция: Февруари 15, 2014, 10:28:43 pm от AzaZaeL »

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Самовнушения
« Отговор #5 -: Февруари 15, 2014, 10:27:47 pm »
Маце, картите таро имат лимитиран обсег на действие. Друго си е мисълта - тя няма граници, па въображението изобщо няма никакви  ;)... Нъл знаеш, че хич не обичам границите и ограничаването и затова и не използвам никакви ограничаващи средства.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Самовнушения
« Отговор #6 -: Февруари 15, 2014, 10:32:15 pm »
И аз се опитвам да вкарам някои нови формули в главата си и да променя възприятията си с цел да отработя Марса(който е в 12 д. и е У12) си и агресивните асоциации, които влияят на психиката ми. Започнал съм прекалено враждебно и агресивно да възприемам света. Това се отразява и на сънищата ми ... направо филми на ужасите са ми в съзнателните и подсъзнателните мисли (сънищата) Не е нормално във всеки 2-ри сън да се случва нещо агресивно и стресиращо явно имам нужда от промяна на формулите! :)  Имах един  дразнител вкъщи години наред и най - накрая се отървах от него и е време  вътрешно да го направя! :)

Младежо (ако съм ти объркала пола да ме прощаваш, но останах с впечатление, че си момченце  :012:), един съвет от мен: никога не се опитвай да си ограничаваш лошотиите, защото става по-лошо. Приеми ги, прегърни ги, защото са част от теб и само така ще можеш да ги интегрираш. Колкото повече се бориш с нещо, то толкова по-голяма сила му даваш над себе си.

Един от любимите ми лафове е: за да пребориш изкушението, то трябва да му се отдадеш  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Самовнушения
« Отговор #7 -: Февруари 15, 2014, 10:33:56 pm »
Просто обичам да действам планирано и схематично и да се уверявам, че няма нищо пропуснато.  :012: :012: :012:


Пуууу ти да не си с АС дева бре  :D :D :D... Аман от планове и схеми хахахааа... Каквото пропуснеш винаги можеш да си го наваксаш и после  :d030:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Самовнушения
« Отговор #8 -: Февруари 15, 2014, 10:47:22 pm »
Благодаря за съветите и съм съгласен с вас! Точно това се опитвам - да го изкарвам повече, а не да го потискам. От потискане на гнева ми се появи гадно главоболие и синузит ... Иначе няма как примирил съм се, както и хората около мен с този Марс, колкото и да е забутан в 12 дом, не може да си остане скрит и да не изпуска агресия ... Аспектите му хич не са меки ... Факт е и че повече вредя на себе си, а тази енергия мога да я използвам и за добро. :)
Идеята ми е да започна да спортуван пролетта и да карам по - нептуново и смирено, че е нещо страшно понякога.  :91:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Самовнушения
« Отговор #9 -: Февруари 15, 2014, 10:48:00 pm »
Тука да попитам тия, дето разбират :)
Ако някой човек има натрапчиви мисли за нещастия, какво ви говори това?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Самовнушения
« Отговор #10 -: Февруари 15, 2014, 10:49:19 pm »
Дева-влияние

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Самовнушения
« Отговор #11 -: Февруари 15, 2014, 10:49:44 pm »

Ако някой човек има натрапчиви мисли за нещастия, какво ви говори това?

Да си промени мисленето.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Самовнушения
« Отговор #12 -: Февруари 15, 2014, 10:51:51 pm »

Ако някой човек има натрапчиви мисли за нещастия, какво ви говори това?

Да си промени мисленето.

Да, така трябва, но защо изобщо се случва? Някакъв уплах ли е, какво е

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Самовнушения
« Отговор #13 -: Февруари 15, 2014, 10:53:17 pm »
Не е уплах, просто живот в матрицата. Масата така са научени да мислят.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Самовнушения
« Отговор #14 -: Февруари 15, 2014, 11:05:47 pm »
дали по някакъв начин семейната среда, и в частност - майката - може да ни приучи към модел на мислене?

при мен не е така, но ако примерно има по-голямо емоционално съответствие м/у майка и дете, сигурно е възможно?