Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 194357 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #960 -: Април 11, 2018, 10:36:56 pm »
Защото точно ми се завъртяха едни мисли да професионална промяна, която при всички случаи ще е свързана с местене на дома. Но като е напрегнат аспекта се зачудих дали ще е подходящо, не че е станало де.
По натал нали имаш квадрат Слънце/Луна.Транзитен Сатурн тригон МС.
При мен дир.Луна съвпад ИЦ квадрат натален Юпитер,квадрат натален Сатурн,мислех,че ще се изнасям от дома,и/или ще се спомина  :012:,обаче не обърнах никакво внимание на секстила с Уран (натален).Придобих неочаквано още едно жилище.
« Последна редакция: Април 11, 2018, 10:38:28 pm от Сафо »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #961 -: Април 12, 2018, 01:18:17 pm »
По натал Луна и МЦ имат ли аспект ?

Квадрат и половина към МЦ (полуквадрат към ИЦ), но е с 2 градуса орбис, което май не се отчита като е над 1 гр. орбис за минорен аспект?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #962 -: Април 12, 2018, 01:54:26 pm »
Защото точно ми се завъртяха едни мисли да професионална промяна, която при всички случаи ще е свързана с местене на дома. Но като е напрегнат аспекта се зачудих дали ще е подходящо, не че е станало де.

Напрегнатият аспект не е задължително да е с негативно действие, може да е ритник, че да предприемеш действие

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #963 -: Април 13, 2018, 11:50:15 am »
Квадрат и половина към МЦ (полуквадрат към ИЦ), но е с 2 градуса орбис, което май не се отчита като е над 1 гр. орбис за минорен аспект?

За Светилата до 2 * е в орбиса.
Виж за сески квадрат цитата:"...въвлича в напрегнати ситуации, които не  касаят лично човека, но понякога му се отразяват твърде неприятно. Длъжни сме да върнем някакви дългове, да се разплатим за грешките си в младостта. На хората със силен Квадрат и половина някой от близкото обкръжение им “представя сметка”. Това могат да бъдат бивши съпрузи, бивши любовници, бивши служители. Въобще, хора, с които не са завършили някои неща. Квадратът и половина е “безпощаден” аспект. Често това е аспект на сплетни и слухове.   Провокира да търсим нови насоки и начини за изява и ни призовава към отказ от съществуващото статукво чрез издигане над общоприетите норми и ограничения.Да се изгради и нова, по-добра реалност"
Промяната по-скоро ще е принудителна, а не по желание в периода. Виж и пр.Луна какво носи в периода. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #964 -: Май 25, 2018, 11:05:31 am »
Моля да споделите как усетихте ингреса на оста АС/DC по дирекции в нов знак  :engel016:

При мен предстои ингрес на АС по дирекции от Овен в Телец. Ще бъде малко след преминаването на пр.Луна през Асцендента. В момента, в който СД АС сменя знак, пр.Луна е в тригон с нодалната ос. А по транзити Уран окончателно напуска Овен след ретроградието и навлиза в Телец за 7 години напред. Т.е. едновременно  Уран навлиза в Телец за дълго и СД АС навлиза в знака за предстоящите 30 години.
« Последна редакция: Май 25, 2018, 11:08:47 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #965 -: Май 25, 2018, 11:27:30 am »
Моля да споделите как усетихте ингреса на оста АС/DC по дирекции в нов знак  :engel016:

При мен предстои ингрес на АС по дирекции от Овен в Телец. Ще бъде малко след преминаването на пр.Луна през Асцендента. В момента, в който СД АС сменя знак, пр.Луна е в тригон с нодалната ос. А по транзити Уран окончателно напуска Овен след ретроградието и навлиза в Телец за 7 години напред. Т.е. едновременно  Уран навлиза в Телец за дълго и СД АС навлиза в знака за предстоящите 30 години.
Алена, по часът на раждане,който имам,ац/дц сменя знак когато съм на 26г.От близнаци в ♋. Смених местожителство,от апартамента на мъжа ми се пренесохме в къща,която дядо ми преписа,станах майка,напуснах работа и останах в къщи завинаги.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #966 -: Май 25, 2018, 11:48:29 am »
При мен от Дева във Везни 2ри дом се отрази на връзките и парите, които изкарвам. Минали са само 6-7 години от тогава, така че ще има и още проявления.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #967 -: Май 25, 2018, 11:49:15 am »
Еха, Сафо  :engel016: Впечатлена съм колко буквално рачешки проявления  :clap: Часът ти е точен със сигурност :)

А какъв е бил фона по прогресии? Пр.Луна, значими аспекти? Както съществени аспекти по транзити?
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #968 -: Май 25, 2018, 11:55:38 am »
При мен от Дева във Везни 2ри дом се отрази на връзките и парите, които изкарвам. Минали са само 6-7 години от тогава, така че ще има и още проявления.

Благодаря, Радост. Във връзка със споделеното от теб - преди, като четох за дирекциите (в книгата на Левин)- имаше указания, че транзита на даден обект в дом/знак не се разглежда. Съществени са аспектите, които прави - например - ингрес в знак, дом, мажорни аспекти ... Усетила си смяната на знака, предполагам, че бъдещите проявления ще са свързани с конкретни аспекти, а не с движението на обекта през знака :)
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #969 -: Май 25, 2018, 12:08:32 pm »
Моля да споделите как усетихте ингреса на оста АС/DC по дирекции в нов знак  :engel016:

При мен предстои ингрес на АС по дирекции от Овен в Телец. Ще бъде малко след преминаването на пр.Луна през Асцендента. В момента, в който СД АС сменя знак, пр.Луна е в тригон с нодалната ос. А по транзити Уран окончателно напуска Овен след ретроградието и навлиза в Телец за 7 години напред. Т.е. едновременно  Уран навлиза в Телец за дълго и СД АС навлиза в знака за предстоящите 30 години.

При мен Дирекционни Асц/Дсц се преместиха в Лъв и Водолей , като Дир. Дсц съвпадна с натален Юпитер, нищо не се случи и никак не се прояви. Това беше 2017

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #970 -: Май 25, 2018, 12:16:16 pm »
Еха, Сафо  :engel016: Впечатлена съм колко буквално рачешки проявления  :clap: Часът ти е точен със сигурност :)

А какъв е бил фона по прогресии? Пр.Луна, значими аспекти? Както съществени аспекти по транзити?
Про.Луна на ац.,тр.Уран съвпад Меркурий у1,у2,у5,юпитер в 8д квадрат нат.Марс,тр.Плутон през дц съвпад нат.Нептун е минал,после при ретро съвпада родих.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #971 -: Май 25, 2018, 12:20:40 pm »
При мен Дирекционни Асц/Дсц се преместиха в Лъв и Водолей , като Дир. Дсц съвпадна с натален Юпитер, нищо не се случи и никак не се прояви. Това беше 2017


Хм, можем ли да предположим, че часът на раждане не е съвсем точен? При теб по транзити и Сатурн е преминал през Дц. Би следвало да се усети  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #972 -: Май 25, 2018, 12:22:37 pm »
Хм, можем ли да предположим, че часът на раждане не е съвсем точен? При теб по транзити и Сатурн е преминал през Дц. Би следвало да се усети  ::)

Благодаря :) Указания за събитията - по всички направления :)
Над силата е само умението да я владеем!

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #973 -: Май 25, 2018, 12:26:05 pm »
Благодаря, Радост. Във връзка със споделеното от теб - преди, като четох за дирекциите (в книгата на Левин)- имаше указания, че транзита на даден обект в дом/знак не се разглежда. Съществени са аспектите, които прави - например - ингрес в знак, дом, мажорни аспекти ... Усетила си смяната на знака, предполагам, че бъдещите проявления ще са свързани с конкретни аспекти, а не с движението на обекта през знака :)
Да ти кажа при дирекции нищо не се усеща ами направо си се случва. Та ингреса зададе тона на събитията , които предстоят, аспектите обогатяват и завършват картинката. :) Усещанията, вътрешната подготовка на човек за дадено събитие е по прогресии. Когато дир АС прави ингрес във Везни, направи и секстил с Меркурий У1,2,10 и квадрат с Нептун У7,8. Преди ингреса една връзка, след ингреса още една. Общото беше, че се появиха ненадейно, без да съм търсила и да ми е било до връзки въобще( прогр. Марс квадрат Слънце), развиха се за няколко месеца всяка с бурно влюбване и последващи разочарования и край.  :) После при куинконс на дир АС към ДСЦ вече влязох в настоящата ми връзка, която се повтаря и възобновява от преди повече от 10 години. В момента дир АС е в опозиция с Лилит. Следващия аспект ще е квадрат с Юпитер У4 през 2021.
« Последна редакция: Май 25, 2018, 12:28:31 pm от Radost »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #974 -: Май 25, 2018, 12:53:47 pm »
Моля да споделите как усетихте ингреса на оста АС/DC по дирекции в нов знак  :engel016:
...осите по дирекция се разглеждат дотолкова, дали имат аспект с натална планета, така както дир. планета с натална ос
Ингрес на ос показва събития по прогресия, когато прогр. АС премина във Везни се разхубавих, започнах да обръщам внимание на външността, обнових гардероба (все още го правя периодично, защото е в този знак) и леко се закръглих  :012: А дир. АС е преминал в Скорпион преди 8.5 години, не ми е донесъл промяна, нито на отсрещната страна- DC , ако има такава е от края на миналата година, когато е бил в тригон с нат. Уран и се е появил на хоризонта заможен уранианец  :)