Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 194218 пъти)

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #990 -: Юни 14, 2018, 07:16:29 pm »
Какво ви се случи при Дир. Луна на IC?

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #991 -: Юни 14, 2018, 08:46:15 pm »
Смяна на местожителство.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #992 -: Юни 15, 2018, 04:45:51 am »
При някого от вас или в картата на ваш близък да е имало СД Сатурн на МС?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #993 -: Юни 15, 2018, 08:17:50 am »
Какво ви се случи при Дир. Луна на IC?
Придобих още един имот.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #994 -: Юни 15, 2018, 08:22:13 am »
При някого от вас или в картата на ваш близък да е имало СД Сатурн на МС?
Да,при мама когато е била на 14г.Сатурн у2,у3 дом в 9 дева.МЦ във везни.Станала е леля,сестра и ражда.Някъде по това време идва да учи в София,"пораснало" и е положението.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #995 -: Юни 15, 2018, 01:22:51 pm »
Да,при мама когато е била на 14г.Сатурн у2,у3 дом в 9 дева.МЦ във везни.Станала е леля,сестра и ражда.Някъде по това време идва да учи в София,"пораснало" и е положението.
Попитах, защото моята приятелка, на която почина майка ѝ сега има СД Сатурн на градус от МС, а при нея Сатурн е У4 в 8д.
Голямата ми дъщеря е със Сатурн У8, У9, У10 в 8д. и СД Сатурн е на по-малко от градус на МС, СД Венера обаче е също там в момента, натално са на градус разлика в 8д. двете планети, Венера е У12, съУ5, има заключен знак Везни в 5д.  Като прочетох какво пише за този дир. аспект и съм в шаш  :o

Цитат
САТУРН СЪВПАД С  МС : ПОЛОЖИТЕЛНО ВЛИЯНИЕ : Издигане в службата или придобиване на имот, но с много усърдие и труд. Подкрепа, но и ограничаване от другите хора. Смяна на раб. място. АКО ОБАЧЕ САТУРН Е СЛАБ: Уволнение, крах на кариера, загуба на имот, опасност за живота на родения, майка му или роднина по м. линия/особено ако е в 9,10,11 дом. Страдания, ограничаване на свободата. Заговор, дискрдитация, вражда от околните, грабеж и пр./конкретно се гледа домът/.

В таблицата за дирекционни планети върху оси , за СД Венера и СД Сатурн на МС пише следното:
- БРАК - жена;
- промяна на работата, ако е по
 Венера;
- използва чара си за постигане
 на определени служебни
цели.
- нов, по-хубав ДОМ;
- печели КОНКУРС за красота
 (при ℘ венера У5);

- бързо издигане и внезапно
 падане – политик;
- по-висок / по-нисък пост;
 според аспектите на н.сатурн ;
- смяна на работа, поради
ниска
 заплата;
- БОЛЕСТ на родител;

Брак засега няма, но има близо градус, докато СД Венера се отдалечи от МС, обаче имаше успех в нейната дейност, свързана с изящно изкуство- успя тази година да се дореди до курса на изтъкнат испански художник, изкара го успешно, получила е похвали от него. 
За СД Сатурн - болест на родител, баща ѝ нали се разболя тежко дни след СЗ, което беше на нейното Слънце, писах тогава за проблемите му с раменната става.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #996 -: Юни 15, 2018, 01:42:05 pm »
Майка ми има неаспектирана луна на МЦ. Мисля, че когато дир. Сатурн от 8ми дом е направил съвпад с нея се е развела с баща ми, ако държите ще проверя точно. Но тя има точен съвпад марс Сатурн в осми дом така, че на практика и двамата по дирекция на слънчевата дъга са били върху луната и МЦ.
Май някъде по същото време и баща й (дядо ми) влиза в болница с ангина пекторис.

Сатурн при нея управлява асцедента и първи дом и е диспозитор на всички лични планети без марс и луната - козирожки стелиум.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

PADOCT

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #997 -: Юни 15, 2018, 01:51:39 pm »
И аз имам съвсем точен съвпад на натален Юпитер (У3) със СД ДСЦ.
Също след година предстои СД Марс (У7) съвпад с АСЦ.
Това се случва при два все още активни съвпада - натална Луна (У10) съвпад със СД К2, на която е и СД северен възел.
И също СД Уран (У5) съвпад с К3, която съвпада и с натален Нептун.

В очакване съм да видим дали ще се случат интересни случки, но като си гледам сериозните събития назад не винаги е имало съвпади с куспиди в дирекционната карта.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #998 -: Юни 15, 2018, 02:31:03 pm »
Попитах, защото моята приятелка, на която почина майка ѝ сега има СД Сатурн на градус от МС, а при нея Сатурн е У4 в 8д.
Голямата ми дъщеря е със Сатурн У8, У9, У10 в 8д. и СД Сатурн е на по-малко от градус на МС, СД Венера обаче е също там в момента, натално са на градус разлика в 8д. двете планети, Венера е У12, съУ5, има заключен знак Везни в 5д.  Като прочетох какво пише за този дир. аспект и съм в шаш  :o

В таблицата за дирекционни планети върху оси , за СД Венера и СД Сатурн на МС пише следното:
- БРАК - жена;
- промяна на работата, ако е по
 Венера;
- използва чара си за постигане
 на определени служебни
цели.
- нов, по-хубав ДОМ;
- печели КОНКУРС за красота
 (при ℘ венера У5);

- бързо издигане и внезапно
 падане – политик;
- по-висок / по-нисък пост;
 според аспектите на н.сатурн ;
- смяна на работа, поради
ниска
 заплата;
- БОЛЕСТ на родител;

Брак засега няма, но има близо градус, докато СД Венера се отдалечи от МС, обаче имаше успех в нейната дейност, свързана с изящно изкуство- успя тази година да се дореди до курса на изтъкнат испански художник, изкара го успешно, получила е похвали от него. 
За СД Сатурн - болест на родител, баща ѝ нали се разболя тежко дни след СЗ, което беше на нейното Слънце, писах тогава за проблемите му с раменната става.
Акрукс,при твоята приятелка МЦ лъв,а Сатурн не е добре поставен там.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #999 -: Юни 15, 2018, 02:33:04 pm »
И аз имам съвсем точен съвпад на натален Юпитер (У3) със СД ДСЦ.
Също след година предстои СД Марс (У7) съвпад с АСЦ.
Това се случва при два все още активни съвпада - натална Луна (У10) съвпад със СД К2, на която е и СД северен възел.
И също СД Уран (У5) съвпад с К3, която съвпада и с натален Нептун.

В очакване съм да видим дали ще се случат интересни случки, но като си гледам сериозните събития назад не винаги е имало съвпади с куспиди в дирекционната карта.
Радост,ако имаш брат/сестра възможни са събития и при тях също.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1000 -: Юни 15, 2018, 02:34:42 pm »
При дирекции не се гледа знака, само аналогиите на планетата и аспекта. По-важни за аспектите към куспидите, за да се установи от какво естество ще е събитието. Освен това един дом има се разглежда на три нива: емоционално, интелектуално, материално.Ако планетата е упр. на дома и сега е в/към дома има прояви по първите две нива, иначе по следващите две.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1001 -: Юни 15, 2018, 02:45:31 pm »
При дирекции не се гледа знака, само аналогиите на планетата и аспекта. По-важни за аспектите към куспидите, за да се установи от какво естество ще е събитието. Освен това един дом има се разглежда на три нива: емоционално, интелектуално, материално.Ако планетата е упр. на дома и сега е в/към дома има прояви по първите две нива, иначе по следващите две.
Рени,дирекция на Сатурн у9,у10 домове съвпад с натална Луна в близнаци имаше проявление на всички нива,в 1дом е съвпада.Тригон Слънце от 10д,квадрат Плутон от 5д.Към куспиди нямам точни аспекти.
Или може би не разбирам точно каквото си написала........ :017:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1002 -: Юни 15, 2018, 02:59:22 pm »
Сафо, когато искаме да разберем с точност  какво ще е събитието или къде ще се прояви.  Сатурн винаги ще показва някаква криза, ограничение, да пречи да се постига желаното при неблагоприятен аспект например към Марс, но в коя област, в личната или професионалната, затова се гледат и куспидите, които са активирани в рамките на година, година и половина или +/- 1. 5 * сходящ аспект.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1003 -: Юни 15, 2018, 03:07:54 pm »
Добре,Дирекция Слънце съвпад нат.Венера какво носи само по аналогията на планетите,без оглед на знак?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1004 -: Юни 15, 2018, 03:15:48 pm »
Добре,Дирекция Слънце съвпад нат.Венера какво носи само по аналогията на планетите,без оглед на знак?
Засяга отношенията с тези, които натива обича или може да разчита. При ранна възраст този аспект дава близка дружба, в по-късна възраст любов, добър съюз, сътрудничество. Сега трябва да се определи, според домовете, какъв тип отношения ще засегне.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“