Автор Тема: Ретрограден Юпитер  (Прочетена 58766 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #90 -: Декември 30, 2015, 12:27:49 pm »
Първия ми дом е целият в Дева, а Меркурий в Овен.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #91 -: Декември 30, 2015, 12:33:54 pm »
Това като напълняване ли да се разбира? :)
Защото на мен сега ми минава през първи дом и няма такова нещо :)

При мен също първи дом е лъв, не съм напълнявала, а се бях поразпуснала с яденето през лятото :012:

Завиждам ви. Аз още не мога да смъкна излишните килограми, които Юпитер ми подари.  :012:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #92 -: Декември 30, 2015, 12:37:26 pm »
Сега, като се замисля за преди 12г - май имах един период на напълняване тогава, ама кой да знае защо е било  :D
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #93 -: Декември 30, 2015, 01:00:18 pm »
По време на транзита на Юпитер през Лъв бях доста напълняла /след рязко отслабване/ - сега разбирам, че е  било т.нар. "нервно коремче". В момента, в който се разкара стресът от раб. място, рязко свалих килограми, без да полагам особени усилия, при това сега съм много обездвижена. Докато работех при онези идиоти, постоянно имах усещане за подуване в корема, което е доста нетипично при мен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #94 -: Декември 30, 2015, 01:20:03 pm »
Това като напълняване ли да се разбира? :)
Защото на мен сега ми минава през първи дом и няма такова нещо :)
Късметлийка!!!
Преди 12г когато мина през АСЦ и 1д качих килцата така, че за Новата Година не успях да си закопчая официалния панталон, който носих за празничната нощ ( в чужбина бях), та посрещнах Новата година с една лятна черна пола с ластик  :012:
Сега, когато знаех какво ми донесе Дупитер при разходката му над АСЦ, уж внимавах- огранизих сладкишите, но ситуацията се повтори- миналия месец си извадих зимния панталон, който е от еластична материя, на колана има ластик над хълбоците, но... не ме побра и ходих на едно обществено мероприятие по летните дънки, за ужас на зам. шефката, която ме гледаше така, все едно съм клошарка  :o

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #95 -: Декември 30, 2015, 01:22:19 pm »
Тя пък (шефката ти) - втора Ан Уинтър. Сега всички ходят по дънки, че и скъсани.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #96 -: Декември 30, 2015, 02:06:48 pm »
Тя пък (шефката ти) - втора Ан Уинтър. Сега всички ходят по дънки, че и скъсани.
Ами тя е новолунна везна, с Венера, Сатурн, Нептун във везни, Марс и Плутон в лъв- всичко това няма как да приеме първичните изяви на моята овча Луна  :D Жената е на 65г., обзавела си е гардероба с всякакви цветове костюмчета и си ги носи, пази си килограмите, не е като мен и мъжа ми, постоянно да качваме и сваляме излишни килограми (и при двамата е от стрес, че сами се борим с живота, без да лижем з@дници)
« Последна редакция: Декември 30, 2015, 02:29:20 pm от akruks »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #97 -: Декември 30, 2015, 02:08:03 pm »
А това обяснява всичко :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #98 -: Декември 30, 2015, 03:28:16 pm »
и аз да се наредя при  балона се надува с  дуптер през асц. пък и моя нат. в триагонален знак-телец,по раждение съм си лакомия,добре,че мина и през марс-уран-плуто да ме скъса от туристически преходи + ежедневните 5-6 км.пеша да разходя адреналина и холестерола ,та с няколко килца нагоре ,при свръх апетит  :72:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #99 -: Декември 30, 2015, 11:57:35 pm »
При мен, като мина през 1 дом беше първата ми бременност, но грам не качих, след раждането не ми и личеше изобщо :)  А възвратът му беше по време на майчинството, нали си ми е първодомен :) Директен е бил, обаче  :)
Над силата е само умението да я владеем!

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #100 -: Декември 31, 2015, 12:11:51 am »
брей, сега погледнах, през близнаци в 1д свалих без причина няколко размера...
//натално ми е ретро в рак, 2д
на възврата се влюбих в един мухльо, хаха, да:Д

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #101 -: Януари 02, 2016, 03:54:48 pm »
Този цикъл с неговите теми ще продължи до догодина, кога Слънцето и Юпитер пак ще са в съвпад, нали?

Погледнах сега - АС на съвпада ми ляга точно на нат. ИС, а съответно ДС върху МС. Съвпадът е в 6 нат. дом и 4 транзитен :)

starinthenightsky, знаеш ли точния момент на обръщане - час, минути, секунди? В ЗЕТ трябва да го има, като инфо, но дали е достъпно за ползвателите.  ::) Като табличка с по-подробни ефемериди :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #102 -: Януари 02, 2016, 07:38:33 pm »
Погледнах и картата за момента на обръщане - АС минава през нат. ми Слънце, а в тр. 1 дом влизат в съвпад тр.Слънце и Плутон. Аз много добре си зная какво ще прави Плутон с физическото ми тяло  ;D Юпитер тръгва от 9 тр. дом, за да се върне в 8 тр. дом, който покрива моя 6 натален дом. Последна операция напролет и после само възстановяване :)

Гледам тр. Луна остава в тр. 12 дом но пък на нат.МС - явно вътрешни, скрито в мен много ще искам да се изявя  ::)

Загледах се и в още нещо - тр. Сатун и Венера са в съвпад с нат. Нептун - У1. Струва ми се, че е индикация за остеоинтеграцията - добавиха ми чужда и моя кост в новия цикъл Слънце-Юпитер (У1) и чакаме 6 месеца да се интегрира в моята кост - в организма има постоянен процес на рушене и изграждане на кост - да се вгради :) Ако Нептун е проникването и разтварянето, а Сатурн се сработва с него, заедно с Венера - ми ха дано - веднага си го нагласих - както ми харесва  :012:

Другата ми тема е на взаимоотношенията, но аз там си ги знам нещата :)  :012:

starinthenightsky, имаш ли час и градуси на края на ретроградието?
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #103 -: Януари 08, 2016, 06:32:32 pm »
На 8 януари Юпитер тръгва ретрограден. Това ретроградие на Юпитер носи посланието на синодичният цикъл Слънце - Юпитер в Дева от 27 август 2015 г.

Юпитеровите инидивидуални теми ще предизвикат някакъв тип съществени промени, размествания, в които важна роля ще играят обменът на идеи и информация, партньорските отношения, комуникацията, взаимодействието с обкръжението и средата. Синодичният цикъл е глашатай на Плутон - Уран енергията. Идва със заявката да провокира нов етап в чувството за лична идентичност, себеусещане и принадлежност в сферата свързана със зодиакалния знак Дева. 
Това ретроградие на Юпитер е възможно да повдигне подобни теми.

starinthenightsky, въз основа на какво правиш извода в червено?
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #104 -: Януари 08, 2016, 10:45:29 pm »
Юпитер ретро в дева, сатурн в стрелец, познайте какъв купон е за близнаци и риби