Автор Тема: Ретрограден Юпитер  (Прочетена 58679 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #135 -: Февруари 07, 2017, 10:39:29 am »
rodopis, ако квадратурата става точна, то е по-силна, да. Когато имаш ретрограден период, при първото директно минаване, планетата активира желания и възможности, активира въпросът, който предстои да се реши. През ретроградния период ти дава средствата и начините, с които ще намериш решение, и при втория директен транзит води до реализация.
Връщайки се към светилата и 1 дом, би могъл да акцентира върху изразяването на емоциите ти и комуникацията спрямо близки, роднини и семейството.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #136 -: Февруари 07, 2017, 12:04:58 pm »
YAYA, благодаря ти за отговора. Точна квадратура трябва ли да е до 0 градуса? Апликацията тръгва от 7 градуса и към Май месец  вече квадратурата ще е на 0 градуса. През Ноември пак стигна 0 градуса апликиращ, но пред нулата имаше минус(гледам в Астрокома). Какво означава минуса пред градусите?
 В случая понеже светилата са в 10 дом, при първото директно минаване на Юпитер и влизането му във Везни, когато се сформираше квадратурата към светилата от 2-ри дом в 10-ти дом, смених работата си за по-добре платена. Сега се чудя на това ретроградие, дали пък няма да се сблъскам с пречки в работата, реално изпитателния ми срок приключва през май, т.е. месец преди Юпитер да тръгне отново директен. А може би, щом в ретроградието дава средства и начини, то тогава вероятно това е времето ми на обучение, а след като стане директен ще е времето, в което вече ще мога реално да работя с това, което съм усвоила...

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #137 -: Февруари 07, 2017, 03:01:08 pm »
Напълно е възможно ретроградието да идва да ти покаже период на обучение и привикване към работата.
По принцип, най-силно е влиянието, когато планета са стационира върху градус при мажорен аспект с куспида или планета. При теб го е направила малко преди точния градус, по 1-2гр аспект има сходно влияние. И все пак, имай предвид, че за да достигнеш пълната сила и разрешаване на актуалния въпрос, транзитната планета трябва да достигне градуса на ретроградието, не само да се обърне окончателно директна :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #138 -: Февруари 07, 2017, 03:16:10 pm »
Много интересно е това, което пишеш. А какво означава "да достигне градуса на ретроградието"?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #139 -: Февруари 07, 2017, 05:30:36 pm »
Сега Юпитер се обръща на 23гр Везни и стига до 13 гр Везни. Като тръгне директен, ще набира скорост и трябва да стигне 23 гр Везни, за да завърши цикъла на ретроградието. Тогава вече, поглеждайки назад, ще разбереш как ти е повлиял точно той. Въпросът е, че през този период ще има и ретро Венера в Овен-Риби, ще има и ретро Мерк, та по Венера може да пообъркаш Юпитера, защото ще са си взаимни диспозитори по едно и също време, че и ретроградни.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #140 -: Февруари 07, 2017, 07:04:59 pm »
Мерси Yaya :58:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #141 -: Февруари 09, 2017, 08:11:21 am »
Усетих го ясно, точно на въпросната дата родителите ми заминаха на почивка и се наложи да поема  някои дейности, рутинни и ежедневни.
При мен е У 6, много разчитах на кратката ваканция и имах хубави планове за релакс, но не се случи- трябваше да ходя на работа.
Не ми харесва, че се връща в 4-ти, и без това напоследък се чувствам впримчена в някои 4- тодомни теми, може би е подсилено и от това, че прогресивната Луна приближава към У4.
В ретро периода се надявам да намерим подходяща оферта за пътуване, нещо все не ми харесва, пък самото пътуване ще е след ретро фазата.
« Последна редакция: Февруари 09, 2017, 08:13:16 am от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #142 -: Февруари 09, 2017, 08:48:22 am »
При мен Юпитер е У10 и е в 10 дом, явно затова вече започнаха проблеми в работата.  ??? Да очаквам да се разрешат чак когато тръгне директен ли?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #143 -: Февруари 09, 2017, 09:25:12 am »
При мен Юпитер е У10 и е в 10 дом, явно затова вече започнаха проблеми в работата.  ??? Да очаквам да се разрешат чак когато тръгне директен ли?

Сатурн да не е в съвпад с наталния ти Юпитер? Че не помня на колко градуса беше ::)

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #144 -: Февруари 09, 2017, 10:16:41 am »
При мен Юпитер е У10 и е в 10 дом, явно затова вече започнаха проблеми в работата.  ??? Да очаквам да се разрешат чак когато тръгне директен ли?

Не очаквай, че точно в сряда в 9.45 ще се решат. Ретроградието е период и води до процес. Развръзка ще, въпросът е дали преди това през ретроградието няма да има допълнителна завръзка. Просто периодът ще приключи след като Юпитер стигне градуса на ретроградно обръщане.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #145 -: Февруари 09, 2017, 11:41:10 am »
Сатурн да не е в съвпад с наталния ти Юпитер? Че не помня на колко градуса беше ::)
Не, подминал го е отдавна. Почти в съвпад с наталния Нептун е.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #146 -: Февруари 09, 2017, 05:16:49 pm »
Моят Юпитер е ротро по натал. Това означава ли, че когато Юпито стане ретро, действието му за мен е по-добро? Сега се замислих над това, покрай това, че моя приятелка с ретро Меркурий, се чувства много добре когато Мерка стане ретро.
Veselin,При мен когато транзитираше над 10 дом ми донесе ужасно много работа, покрай нея имах ядове с една уж шефка, но се появи "спасител" и ме сложиха по проект където изкарах 2 години на спокойствие. Може и би теб ще нареди нещата, още повече, че ти е У10 дом.  :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #147 -: Февруари 09, 2017, 05:26:57 pm »
 с ретро Юпитер в нат.,в ретро периода през 2 дом,хич не се оплаквам,където и да вляза в магазини,все промоции и изгодни покупки

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #148 -: Февруари 09, 2017, 05:41:41 pm »
Това звучи много добре. При мен сега е във втори дом и тръгва към първи дом. Обаче втори дом ми започва от 15 градус във Везни, така, че няма да е кой знае колко връщането и престоят му в първи. Аз си взех два-три пъти билети от лотарията, но уви нищо. По магазини не щурмувам, но виж стотинки по земята си намирам  ;D

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #149 -: Февруари 09, 2017, 05:50:04 pm »
Моят Юпитер е ретро във 2д по натал и мога да кажа, че никога не съм го "усещала", дори ще отида по-далеч и ще кажа, че изобщо не го разбирам.
//това под черта:Д