Автор Тема: Ретрограден Юпитер  (Прочетена 58679 пъти)

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #150 -: Февруари 09, 2017, 05:57:17 pm »
Амии, аз връщах картата назад и по спомени това всъщност му е трето минаване през втори дом. Първият път съм била дете и нищо не си спомням. Вторият път бях студентка и тогава си смених първоначалната специалност с друга, която много исках да следвам. Получих това, което искам, но ми беше много трудно- надскочих се т.е. засилих се над възможностите си, но си струваше, макар, че две години много се мъчих докато наваксам и настигна останалите. Сега всъщност за първи път получавам чисто материално благо по втори дом, но и усвоявам знания, защото отново се надскачам. Надявам се все пак да пропусна двугодишния период на мъка и по-бързо да вляза в час.
Трябва да видиш къде ти е акцента- може да е външна проява като материални блага, а може и да е вътрешна като трупане на ценностна система или разширяването й.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #151 -: Февруари 11, 2017, 05:04:29 pm »
Юпитер е диспозитор на Слънцето на майка ми, която почина в деня, когато стана ретрограден, в точния градус на нейния натален ретро Уран овен 23*
 :73:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #152 -: Февруари 11, 2017, 05:49:17 pm »
Моите съболезнования, Акрукс! Всъщност тя е имала уранов възврат, нали така? А юпитер го е активирал слънцето в стрелец ли е?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #153 -: Февруари 11, 2017, 06:18:39 pm »
Моите съболезнования, Акрукс! Всъщност тя е имала уранов възврат, нали така? А юпитер го е активирал слънцето в стрелец ли е?
да, стрелец е, в 29-тия градус
урановия възврат е съчетан с квадратури към Марс кзр , Плутон рак и Юпитер везни

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #154 -: Февруари 11, 2017, 06:50:15 pm »
Съболезнования, Акрукс! Каквото и да се каже в такъв момент ще е не на място. Майка е.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #155 -: Февруари 11, 2017, 07:05:46 pm »
Акрукс, мир на душата й.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #156 -: Февруари 17, 2017, 12:21:01 am »
Чета какво вещае ретро Юпитер и се чудя следното: при мен Управлява 4 и 3 дом, транзитира през втори. Сега в ретро фазата всъщност тръгва към първи дом. В случая как е правилно да тълкувам влиянието му - нещо, което аз трябва да преосмисля за себе си- защото върви към първи дом или нещо, което ще се наложи да правя по 3 и 4

Най-лесно и приемливо се тълкува Юпитер през думичките перспектива и увереност. Когато същия е във фаза, изброените са занижени, даже може и да липсват, особено в сферите, засегнати при ретроградието му- в случая, при теб това са 3, 4, домове, вероятно и 7-ми, при АСЦ Дева, както и дома, в който попада натален Юпитер. Според това, как е поставен Юпитер в картата ти, може да се определи, доколко ще схванеш смисъла на проявите в периода, къде и как ще търсиш да прогресираш, въпреки обстоятелствата. Там, където Юпитер спре или е стационарен в картата ни, винаги е мястото, където някоя възможност е била латентна към момента. При опозицията Слънце-Юпитер (тази година на 08.04.) човек схваща или не, няма трети вариант, кои са необходимите условия, за да постигането й след като тръгне директно и стигне градуса , в който е спрял. Капанът при ретро Юпитер е, че още повече усилва неговата арогантност- Юпитер рядко се влияе от другите и от техните идеи, а в ретрофаза, още по-силно държи на своето и често може да изглежда, в периода, че знае всичко, но всъщност не разбира нищо. Затова е добре, rodopis, в периода, докато Юпитер транзитира назад през 2-1 -ви домове , да определиш собствено си, индивидуално чувство за посока и да внесеш известна гъвкавост, повече  мобилност в досегашния си начин на действие, без да залиташ в несъществени, без стойност неща или пък  да бъдеш обсебена от тип комуникация/контакти, партньорства, статус, общност.  При така транзитиращ ретро Юпитер ще окаже влияние и върху някои страни от близките ти взаимоотношения, които по някакъв начин могат да бъдат възпрепятствани, ако и наталната  картата  е с по-изявен активен темперамент. Ти искаш ли с нещо да бъдеш видяна и/или оценена, по начин, който досега не се е случвал ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #157 -: Февруари 17, 2017, 12:29:12 am »
Акрукс, в твоята карта Юпитер има ли отношение към 4,8 или 12-ти домове и поне към едно от Светилата ? Въпроса ми е свързан с кончината на майка ти- ако и когато прецениш, че е удобно да споделиш.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #158 -: Февруари 17, 2017, 09:16:21 am »
Рени, много ми харесва тази интерпретация. В натала ми Юпитер е ротрограден, в Стрелец, но аспектите не са му много читави- по квардрат и половина към светилата(имма стелиум) квадрат с венера и съвпад с Уран пак в 3-ти дом, Стрелец. Като навлезе във Везни и тръгна към втори дом, се пробуди желание и увереност да си сменя работата. Стана много бързо. Обаче сега ми предстои сертифициране за заеманата длъжност(по-висока от предходната). Попитах какво мога да очаквам от него, защото при ретроградието поддържа квадратура към стелиума в 10-дом. Притесняваме точно, че ме прави по-разсеяна и мързелива, което пречи на усвояването на знаяния. Това, което си написала, че човек си мисли, че знае нещо, а всъщност не е така, точно сега го чувствам с пълна сила. Всеки ден чета за въпросния сертификат и неща, които уж съм разбрала и запомнила след два дни вече са тотално забравени  :( Четох, че човек може да извлече полза от квадратурите, но трябва много усилия. Проблемът е, че този напън ме и изморява и тук идва и аспекта на арогантност - в един момент си казвам- ми да става каквото ще и да не го взема сертификата и да не остана на тази работа ще си намеря друга. Преди 12 години когато той пак правеше такъв транзит, смених специалността, отново за по-добра. Наложи се да презаписвам една година, защото не се справих и не успях да си взема най-важния изпит, а всички останали взех с отличие. След години осъзнах, че макар с изгубена година съм направила правилно решение, защото ми се отвориха шансове за израстване. Но сега хич не ми се иска да се дъня пак на изпити и на моменти се чудя дали нещата не се повтарят. С тази разлика, че сега и Сатурн ми е в опозиция с МЦ и Плутон ми е в опозиция със стелиума- АЦ Дева. Единствената ми надежда е в северния възел пак в 10-дом, все си казвам, че това е пътя. Притесняваме обаче, че ще се издъня на този сертификат и с тия квадратури и опозиции ще ми е много тежко на работата - няма да гледат с добро око на мен. Иначе се старая да съм по-тиха и кротка от водата и тревата, да съм дисциплинирана и каквото ми кажат да го правя навреме. Във всеки случай ще дам обратна връзка какво се е случило.  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #159 -: Февруари 17, 2017, 02:04:06 pm »
Акрукс, в твоята карта Юпитер има ли отношение към 4,8 или 12-ти домове и поне към едно от Светилата ? Въпроса ми е свързан с кончината на майка ти- ако и когато прецениш, че е удобно да споделиш.
Юпитер е У4 в 8д в натала, ретрограден, 15*овен

все пак дир. Сатурн, макар на 2* след К8, прибра майка- здравословно се влоши преди 4г, т.е. 2* преди К8


Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #160 -: Февруари 17, 2017, 03:41:02 pm »
Юпитер е У4 в 8д в натала, ретрограден, 15*овен

все пак дир. Сатурн, макар на 2* след К8, прибра майка- здравословно се влоши преди 4г, т.е. 2* преди К8

ако става въпрос за дирекции - дир Уран е в точен 40гр (кармичен) към ИЦ - класика при смърт на родител, в допълнение с дир Малс, У8, в точен квадрат с К2/К8
« Последна редакция: Февруари 17, 2017, 03:42:34 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #161 -: Февруари 17, 2017, 09:18:12 pm »
Не те стряскам - не изваждай текст от контекста.

Кармичен/негативен аспект на малефик към родителската ос е "необходимо, но НЕдостатъчно условие" - така предполагам, че ще ме разбереш по-добре.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #162 -: Февруари 17, 2017, 10:58:01 pm »
Акрукс, благодаря за споделеното. Значи лунация  е активирала действащите мунданни Юпитер - Уран-Сатурн и ако директирани същите са  стигнала точка, която в картата ти отговаря(т) за казуса в период +/- 1 г.  или пък друга директирана точка е в обмен с тях, за да са "виновни " за тази проява.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #163 -: Февруари 22, 2017, 11:06:52 am »
А за ретро Юпитер съм чела, че в някои случаи може да бъде и "бонус" – човек да печели от чужди загуби.

откакто е ретро все намирам стотинки ,но жълти,ако това са чуждите загуби,значи обедняваме бързо,
е вчера пак започнах деня с 1 ст,ние за жълти стотинки не работим,не я взех,по-натък 10 ст.навеждане,правя три крачки още 10 ст,пак навеждане
ей   :D  рязко забогатях,сега правя списъци,дълги са,за какво да ги похарча

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #164 -: Февруари 22, 2017, 11:08:45 am »
Друго е направо пачки да вдигаме от земята, след някой пиян депутат.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui