Автор Тема: Ретрограден Юпитер  (Прочетена 60979 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4532
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #165 -: Февруари 22, 2017, 11:16:18 am »
откакто е ретро все намирам стотинки ,но жълти,ако това са чуждите загуби,значи обедняваме бързо,
е вчера пак започнах деня с 1 ст,ние за жълти стотинки не работим,не я взех,по-натък 10 ст.навеждане,правя три крачки още 10 ст,пак навеждане
ей   :D  рязко забогатях,сега правя списъци,дълги са,за какво да ги похарча
За мазило за кръст с конски кестен и люта чушка  :012:  ,  ама ще трябва да се понавеждаш за още малко стотинки, ако можеш  :DВенерата ми е на прословутата жп линия на внезапното забогатяване-тр Уран опозе тр Дупитер .Та е реален факт че в една поща!!, където пенсионерите си взимат пенсиите, попаднах на промоция 2 мазила с конски кестен на цената на един!!Та си взех, щото благодарение на добрия старец в първи дом охкам с болки отзадзе  ;D Та да !и аз намазах от Юпитер -промоция  ;D

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3343
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #166 -: Февруари 22, 2017, 11:49:15 am »
Майка ми има ретро Юпитер в близнаци, при сегашното ретро движение имаше положителни събития както по естествената сигнификация (буквално в деня на стационарната фаза, за нещо, което беше отписала като възможност) и по домът, в който е Юпитер в натала й.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12526
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #167 -: Февруари 22, 2017, 08:08:39 pm »
В периода Юпитер е единствената ретроградна планета и като такава носи специфика.
Тери, проявата при майка ти, свързана ли е по някакъв начин с придобивка от работа, "намерила" си е работа/проект или други,които са се облагодетелствали от нея или работата й, сега тя е изпитала щедростта обратно по Юпитер ? Била ли е "отчуждена" от нещо/някой важни за нея ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3343
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #168 -: Февруари 24, 2017, 02:35:24 pm »
Не, няма общо, Рени.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12526
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #169 -: Февруари 24, 2017, 02:40:15 pm »
Благодаря, Тери.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12526
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #170 -: Май 23, 2017, 11:46:58 pm »
Юпитер вече е в градуса, в който ще е стационарен-усещате ли , че онова, което е "свило" ретро фазата, дали във физически, материален или психически план, почва да се пропуква и да търси нанякъде да се "раздува", но среща стопиране ? Морал срещу справедливост ?Някакви корекции по личния етичен кпдекс? Тялото да реагира с подуване, особено на корема, спазми, стягане в гърдите, бъбреци, дихатели проблеми, бедрата!
Нуждата да се претеглят всички страни на нещата, да възпира решителността ?
Всичко, онова, което сме потискали, там където е бил ретро Юпитер и то по неговия начин  сега предстои в следващите 3 седмици да избухне-обаче как, е интересно при всеки? Юпитер SR във Везни може до последно да иска да задържи добрия тон, за да се хареса ,и на тези  които не харесава ,и  на тези, които не го харесват, както и да си остане с чувството на обиден/-а , че има твърде малко и не заслужава полагащото му се благосъстояние. Как и какво, наблюдавате особено при нативите с точки : 23 °, 18 °, 13° в кардиналния кръст (+/- 1° ) , 29°  25°, 20°  в подвижния кръст?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #171 -: Май 23, 2017, 11:56:36 pm »
При мен стопира в опозиция на наталния, а Слънцето ми е в последния градус на Стрелец, та ще следя.
Над силата е само умението да я владеем!

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #172 -: Май 24, 2017, 01:07:27 am »
Тялото да реагира с подуване, особено на корема, спазми, стягане в гърдите, бъбреци, дихатели проблеми, бедрата!
Нуждата да се претеглят всички страни на нещата, да възпира решителността ?
Всичко, онова, което сме потискали, там където е бил ретро Юпитер и то по неговия начин  сега предстои в следващите 3 седмици да избухне-обаче как, е интересно при всеки?

Тъй, тъй...
Относно стягането тук и там - всичко е както го описваш, Рени.
Юпи ми транзитира 4ти, а управлява 6ти.
Усещам го уголемяващ, както винаги откъм задържане и покачване на апетит и килограми :(
Отделно от това, от доста време насам съм с неясно постоянно дразнене в гърлото. Лабораторно изселдване покааз, че няма причина. Да, ама дразненето и болката са все така там :(
В момента преживявам и квадрат на Уран към нат. Сатурн - тежко е да прежалиш свободата и да се отдадеш на структуриран и предвидим начин на живот, а мислех, че ще е обратното, но явно наталният Сатурн надделява :( (както винаги!)
« Последна редакция: Май 24, 2017, 01:10:41 am от lina »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12526
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #173 -: Май 24, 2017, 02:24:50 am »
Лина, според  теб, така натрупания навътре експазъм, как може, под каква форма, да се преобразува и да излезе навън свободно като възможност , вместо да ангажира с напрежение тялото ?  :(
« Последна редакция: Май 24, 2017, 02:27:03 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #174 -: Май 24, 2017, 08:53:51 am »
Подуваниците може и да са ставни, ако юпитер има общо със сатурн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12526
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #175 -: Май 24, 2017, 02:06:17 pm »
Кухи органи-корем-Въздух- Везни( Юпитер)- издуване- напрежение ( аспект, стационарност). Аз реагирах по този начин, защото стомаха ми е едно слабите места и в периода( имам предвид този от около 6 месеца)  Светилата , АСЦ/1-ви дом и У6, са под натиск . По рождение съм със занижен виталитет и при продължително действие на напрегнати аспекти  физически се изтощавам до минимум.
Попитах  защото всеки ще реагира ( може и да не реагира)различно през тези 3 седмици, за да разбера на какво се дължат различията. Ретро Юпитер във Везни , по-скоро действа като Юпитер в Овен на лично ниво от типа "самовлюбеният  самотник" и доста взаимоотношения, симпатии, връзки, имитиращи, явно  добрия тон, заради нещо си са на път да се самоунищожат, ако вече не са, след опозицията Слънце -Юпитер . Юпитер раздува и празното, и кухото, и пълното. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #176 -: Май 24, 2017, 09:00:56 pm »
Лина, според  теб, така натрупания навътре експазъм, как може, под каква форма, да се преобразува и да излезе навън свободно като възможност , вместо да ангажира с напрежение тялото ?  :(

Рени, най-добре ми се получава засега с умствена дейност, но такава... съзидателна и плодотворна.
Дразнещо ми е, че това не става по поръчка м-ду толкова и толкова часа. То си е въпрос на  концентрация и вдъхновение. Това дразнене избива според мен в проблема ми с гърлото.

Ти казваш стомах. И при мен там е най-осезаемо наравно с гърлото.
А стомахът е гореща точка на емоциите и стреса.  :(

Asc и Марс са ми в кардинален знак в 22ри градус - ще докладвам как върви.
Имам очаквания, но няма да избързвам с предположенията.
« Последна редакция: Май 24, 2017, 09:03:17 pm от lina »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #177 -: Май 24, 2017, 10:20:58 pm »
О, Рени, затова ли няколко дни имах подуване на корема? Днес съм по-добре, но апетитът действително рязко се покачи! Отдавах го на опозицията с Венера, както и приближаването на градуса на наталната ми Венера - все пак ми управлява АЦ.
По другите теми не съм забелязала акценти все още, а Юпитер ми е една от активните планети.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #178 -: Май 25, 2017, 08:35:19 am »
Кога тръгва директен и кога излиза от ретроградната сянка?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #179 -: Май 25, 2017, 11:35:52 am »
Благодаря много!