Автор Тема: Ретрограден Юпитер  (Прочетена 58672 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #240 -: Юни 20, 2017, 09:27:02 am »
Папи, не е в голямото работата, в търсенето на смисъла. Училища, школи и университети много, но Луната, Земята и Слънцето все по един и същи начин се срещат през определено време пак там и това е най-важното въртене, около което се "върти" и нашия живот.Разбира се, всеки има право да си го разчита, колкото може, с тази цел и символиката.:-)
« Последна редакция: Юни 20, 2017, 09:32:26 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #241 -: Юни 21, 2017, 03:23:43 pm »
На теория е така, но на практика животът показва, че е новолунна
Права си този път, новолунна е, а с мъжа ми сме пълнолунни, но попадаме в категорията "Червена Луна", което се тълкува различно

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #242 -: Юни 21, 2017, 04:46:37 pm »
Егаси дебата :D Аз пак ще кажа, че не се чувствам новолунна.  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #243 -: Юни 21, 2017, 04:51:04 pm »
Важното е да се чувстваш;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #244 -: Юни 21, 2017, 04:51:16 pm »
А по какво се чувствате новолунни?  :017:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #245 -: Юни 21, 2017, 04:54:09 pm »
А по какво се чувствате новолунни?  :017:

Все съм "жадна" за нещо, което предстои. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #246 -: Юни 21, 2017, 04:55:40 pm »
Ами четох вчера и двете описания и за новолунната и за балсамичната и съдейки по живота ми дотук по-скоро събитията, които са ми се случили и моето отношения към тях отговаря на балсамичната. Но, както Рени добре го е отбелязала, тя е "на крачка" от новолуние... Каквата и да е, ме дарява с много точна интуиция и предугаждане, но за съжаление другите осъзнават какво съм казала много, много по-късно и често чувам "беше права", което идва като "след дъжд качулка". Вътрешното ми чувство/глас обикновено по-добре се проявява за другите, не за мен. Може би това идва от Рак-а, не зная.  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #247 -: Юни 21, 2017, 05:12:51 pm »
Родопис, така е имаш много Рак с Луна там, но и тронов ретро Юпитер- няма как хората, да ти (по)вярват от първия път, та и затова си и новолунна, нищо че, теоремата е друга.  ;) Виж кога Юпитер ти се  е обърнал по прогресия директен и с каква пр. Луна ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #248 -: Юни 21, 2017, 05:32:52 pm »
Юпито се е обърнало малко преди да направя 19 (2002 година) Луната е в Риби. Сега предстои Уран да се обърне :)
Рени, ти като новолунна с опит, имаш ли такива кармични срещи? Имаш ли хора, които натрапчиво те си появяват в живота и сякаш се познавате от тобкова отдавна, че не е нужно от приказки.. просто "знаете"
« Последна редакция: Юни 21, 2017, 05:44:55 pm от rodopis »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #249 -: Юни 21, 2017, 10:48:42 pm »
Родопис, аз не гледам така на случващото се- аз знам, че  срещам, който  трябва, когато  трябва и защото  трябва. Моята Луна е в Овен, тя не чувства, а знае- не се мъча да търся причините и логиката. Но често ми се случва, хората да ми казват, че точно мен са търсили, в точния момент- ами, добре им казвам аз и това е. Има няколко човека около мен, които ме четат и това  за мен е ОК, но не търся причините защо. Аз съм много "аз" това с кармичните срещи .... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #250 -: Юни 21, 2017, 11:02:04 pm »
Тр. Юпитер ми квадратира у5 и у11 сега, преди да излезе от 5д. Днес в рамките на няколко минути срещнах двама от малкото души, които съм чувствала/пускала близо до себе си. Нещо ми стана и се наложи да приседна, мАного емоционална ще изляза:Д

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #251 -: Юни 21, 2017, 11:10:49 pm »
Емоционална- не е точната дума и аз съм емоционална-доста, свръх ,но когато излезе някой от живота ми е по-мъртъв от мъртвите .Когато изстрадам страданието се пречиствам и идва безразличието. Едно е да си емоционален- друго да тровиш настояще с мъртва храна -в миналото няма храна, само опит.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #252 -: Юни 21, 2017, 11:19:25 pm »
Да, Бека, и при мен краят е край, при все, че е дълго отлаган винаги. А Нептунът ми (иска да) си мисли, че тези хора ги няма и не ги е имало, което някак не работи в ограничената физическа действителност:Д И да, реших да споделя;

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #253 -: Септември 01, 2017, 02:39:18 pm »
Юпитер след няколко дни стига градуса 23 * Везни, в който спря месец февруари, тъкмо когато Меркурий е директен. Честито на всички с точки в 23 * на кардиналните знаци най-вече, на всички Въздушни Слънца, Меркурий и планети във Въздушни знаци, Слънц/АСЦ, стелиум  в Стрелец.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #254 -: Септември 01, 2017, 03:33:19 pm »
Юпитер след няколко дни стига градуса 23 * Везни, в който спря месец февруари, тъкмо когато Меркурий е директен. Честито на всички с точки в 23 * на кардиналните знаци най-вече, на всички Въздушни Слънца, Меркурий и планети във Въздушни знаци, Слънц/АСЦ, стелиум  в Стрелец.  :)
прогр. АСЦ 23 * Везни влиза ли в кюпа?