Автор Тема: Ретрограден Юпитер  (Прочетена 58695 пъти)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #15 -: Декември 07, 2014, 12:43:35 pm »
да слънцето ми е водолейско , Юпитер е управител 7 ми /10 ти, слънце управител 3 , но в 9 ти, при първия транзит , започнах първи клас , при втория Университет , а сега нищо не смятам да у4а :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #16 -: Декември 07, 2014, 05:42:28 pm »
Който има ретро Юпитер в натала хубаво,но другите ще ни мотае.  :012:
Той ми управлява 6Д,(9стар упр) и съуправлява 10Д.Ретро сигурно ще ми връща стари муцуни
Е, един път и аз да намажа нещо от врътката на планета- моя Юпи е ретро по натал и по прогресия все още
не разбрах само защо ще ти върне стари муцуни, като няма връзка с  5ти и 7ми дом при теб? :017:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #17 -: Декември 07, 2014, 06:02:48 pm »
Дракониада, би ли се обосновала, защо хората с ретрограден Юпитер в натала, ще им е хубаво, в предстоящия ретро период на Юпитер в Лъв ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #18 -: Декември 07, 2014, 08:01:31 pm »
не разбрах само защо ще ти върне стари муцуни, като няма връзка с  5ти и 7ми дом при теб? :017:
Защото ми управлява 6 (и 9,10Д),а те са свързани с много хора и очаквам рецидив.
Дракониада, би ли се обосновала, защо хората с ретрограден Юпитер в натала, ще им е хубаво, в предстоящия ретро период на Юпитер в Лъв ? :)
Правилото е,че ретро планета от натала,когато транзитира и се обърне ретро е в най-силната си фаза.Така че,на всички с ретро Юпитер сега им е времето,ако той в това си движение им сключва точен аспект с точка.Другото правило е,че ако Юпитер(например) не е ретро,но се обърне ретро и сключи аспект с произволна ретро планета от натала,също се очаква положително(или отриц) събитие.
« Последна редакция: Декември 07, 2014, 08:03:09 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #19 -: Декември 07, 2014, 10:21:08 pm »
Нека да поразсъждаваме около това правило, ако в една карта всички външни планети са ретро, то натива ще е във фаза на фойерверки целогодишно ?!? Не е ли по-добре да сметнем, че правило дава указание, според това как е поставена съответната ретро планета в натала и как се свързва с всичко останало, дава тези индикации,за които ти сподели. По темата, има значение дали  в натала Юпитер в Риби е ретро или Юпитер в Овен е ретро, дали ретро Юпитер в Риби е опозиция Слънце в Дева и дали ретро Юпитер в Овен е опозиция Меркурий във Везни.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #20 -: Декември 07, 2014, 10:46:02 pm »
Нека да поразсъждаваме около това правило, ако в една карта всички външни планети са ретро, то натива ще е във фаза на фойерверки целогодишно ?!? Не е ли по-добре да сметнем, че правило дава указание, според това как е поставена съответната ретро планета в натала и как се свързва с всичко останало, дава тези индикации,за които ти сподели. По темата, има значение дали  в натала Юпитер в Риби е ретро или Юпитер в Овен е ретро, дали ретро Юпитер в Риби е опозиция Слънце в Дева и дали ретро Юпитер в Овен е опозиция Меркурий във Везни.
Точно така-нативът по половин година ще е не във фаза фойерверки от ретро трансатурновите,а обратното-още повече ще забива навътре,защото те са планети на неосъзнаваното.Но можем да разгледаме по-лични(осъзнатите) планети + Сатурн в тази фаза.Аз нямам такива планети и не мога да коментирам от личен опит нищо за тях. Но чакам  от доста време същите планети,които се обръщат ретро,аспектирайки моите ретро,а това много  рядко се случва.
 Всеки сам по достойнствата и аспектите на планетите си може да прецени събитието колко благоприятно или отрицателно би могло да бъде.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #21 -: Декември 07, 2014, 10:57:48 pm »
Какъв е твоят прочит на ретроградните планети, лични и външни ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #22 -: Декември 07, 2014, 11:11:11 pm »
Като имам лични наблюдения в моя натал ще напиша.До сега се опитвам да проверявам правилата и ги подадох като инфо,ако някой вече има собствено наблюдение и желание да сподели.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #23 -: Декември 07, 2014, 11:23:53 pm »
Ако нямаш ретро планети в натала ,как искаш да пишеш преживяно от извора, ако пък имаш-трябва да си наясно по спецификата на същите и моля, да споделиш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #24 -: Декември 08, 2014, 10:08:57 am »
"Очакванията" са за Риби и Рак . Всички огнени Слънце, Марс, Юпитер е желателно съответно да ограничат-изявите си навън,да са по-скромни в стремежите си и да не са така арогантни в налагане на своя мироглед, философия.Там къде спре Юпитер, дома, енергията  ще се освобождава експанзивно,уверено, но в посока навътре,в областите, свързани с дома,нещо като "пожелателно  мислене, вдъхновение", иначе ще има "очи пълни, ръце празни ." Ако стационарен Юпитер направи аспект с точка, планета в рамките на 1*, тогава вече същия (ще) действа,по начин,който повечето хора очакват . ;)

имаш впредвид Слънчеви Рак и Риби или Юпитер в тези знаци по натал?

куинконс с ПФ върши ли работа ?
« Последна редакция: Декември 08, 2014, 10:10:44 am от Happy58 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #25 -: Декември 08, 2014, 10:28:07 am »
От днес 08.12.2014г. до 08.04.2015г. Юпитер – малкото „Слънце”, както древните я наричали ще бъде с ретроградно движение.

Юпитер винаги е била смятана за благотворна планета. Символ на Вярата в Бога, а следователно и в самите нас, тя помага на Духа ни да се свърже с други светове. Приобщава Човека към Космоса и Вселената, (каквато би трябвало да е мисията и на всяка религия!), връщайки ни по този начин радостта от единението с безкрайното.

Символ на ентусиазма, оптимизма и щедростта, Юпитер е още сигнификатор на богатството. Той привлича към нас късмета, любовта, успеха, парите и щастливите пътувания. Свързан е с изобилието във всичките му измерения. Но трябва да бъдем внимателни, защото както казва народа: „Много на хубаво не е на хубаво!”. Необходимо е да не позволяваме крайностите да вземат превес в живота ни, дори когато те са позитивни. Защото има опасност да забравим от къде сме тръгнали, и да пренебрегнем хората, които са били до нас в най-трудните ни моменти. Ако го направим ще се срещнем с мълниите на разгневения Юпитер, а това със сигурност не е нещо, което искаме да преживеем!

Ретроградността на Юпитер ще се случи в знака Лъв, поради което е важно да се постараем да бъдем по-благородни, по-смели и по-уважителни към собственото си Аз. Разбира се, когато Юпитер обръща движението си в ретроградно е възможно да забележим, че сме по-избухливи и нетърпеливи от обикновено. Че по-лесно се поддаваме на сладострастие и себеугодничество. Че „забавяме” темповете на духовното си развитие, за сметка на по-лежерното отношение към живота. В периода на ретрограден Юпитер ще сме по-широкопръсти и склонни да прахосваме, или пък ще потъваме в самодоволство и неуместен оптимизъм, отказвайки да направим необходимите усилия, за да се придвижим напред по спиралата на живота.

Разбира се, ретроградното движение на Юпитер може да бъде използвано и за реализиране на позитивни промени. Задълбочаване на познанията ни за света на духовното, укрепване на вярата, разширяване на хоризонтите вътре в нас самите, разкриването на богатството в собствените ни и тези на другите души, са само част от възможностите да преминем осъзнато и с удоволствие през опитността, която ни носи ретроградния Юпитер – „Големият благодетел” на Човечеството!

Статията е от страницата на Център за духовно развитие "Калей" във Фейсбук

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #26 -: Декември 08, 2014, 02:15:21 pm »
Акрукс, много хубави думички!

Вие получавали ли сте нещо от ретро Юпитер? Аз си спомням един период преди 2г, когато транзитираще ретро в 8д - тогава получавах пари, но нищо по домовете, които управлява.
Сега ще е в 10д - вероятно следна да получавам признание? Едва ли... няма възможност за растеж в тази фирма, където работя. Тъй като Сатурн ми е във 2д, а ще влезе в Стрелец, то, предполагам, ще спре и всякакъв евентуален растеж откъм Юпитера....
И все пак, ако транзитните се тригонират в 10/6, то в натала са ми в квадрат в 10/2, може пък да спечеля нещо.

Няма такива филми, Дракониада. Аз лично ен съм забелязала голям келепир да го сполетява някой в ретро фаза на планета. Дори напротив. Жив пример е ретро Меркурия - при него няма значение какъв ти е в натала, все си намира начин да прецака пейзажа...



Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #27 -: Декември 08, 2014, 03:25:48 pm »
При миналогодишното ретроградие на Юпитер ми предложиха да се върна на предишната си работа, при доста добри условия, където съм досега. Но пък той при мен е У6, а по старите е и У10 и У9.
Да видим дали при това ретроградие ще има изменение на ситуацията.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #28 -: Декември 08, 2014, 03:56:51 pm »
имаш впредвид Слънчеви Рак и Риби или Юпитер в тези знаци по натал?

куинконс с ПФ върши ли работа ?

Слънце в Рак и Риби , 4/12-ти домове
Юпитер в Рак и Риби,4/12-ти домове
АСЦ в Рак и Риби
Луна в Рак и Риби 4/12-ти домове
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #29 -: Декември 08, 2014, 04:06:00 pm »
Слънце в Рак и Риби , 4/12-ти домове
Юпитер в Рак и Риби,4/12-ти домове
АСЦ в Рак и Риби
Луна в Рак и Риби 4/12-ти домове

ау, то това е много .... аз не отговарям само на последното условие ...  ??? ???