Автор Тема: Ретрограден Юпитер  (Прочетена 58709 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #60 -: Декември 13, 2014, 11:26:51 am »
Твърдя,че натално директна планета,ако КАТО транзитна ретроградна аспектира ретро планета от натала в мажорен аспект,дори без да имат връзка в рождената карта-има събитийност.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #61 -: Декември 13, 2014, 02:44:22 pm »
Днес имам време да връщам ленти,за които се сетих в подкрепа на тезата ми.Ще напомня,че в натала Юпитер ми е директен.
 На 3 мажорни аспекта на трз Ретро Юпитер към нат Р.Уран неочаквано,непланирано бях въвличана в много интензивни любовни авантюри точно по У8,въпреки че Уран ми управлява Юпитер,а не обратното.В натала имат знаков тригон,без математически точен аспект.
Сега отново имам мажорен транзит на Р Юпитер към Уран и сигурно въз основа на стария опит трябва да очаквам превключване в същата тема. ;)
« Последна редакция: Декември 13, 2014, 02:49:25 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #62 -: Декември 13, 2014, 03:13:01 pm »
Ретроградността на трансатурновите в натална карта може да е индикация за някакъв тип непостоянство, нееднозначност и нееднократност и възможна последваща корекция от страна на външни обстоятелства по време на техен транзит.

Това е твърдението, така ли? Аз нещо не го разбирам...
Непостоянство на плутон в скорпион може ли да е например?
Аз имам ретро в първи-какво трябва да е било при ретро транзитите?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #63 -: Декември 13, 2014, 05:56:48 pm »
имам една единственна ретро планета в натала -Юпитер Телец ,диспозитор на Слънцето,планета единственна по  даден признак в хороскопа +синглетон в горна полусфера, сега в ретро периода вие ми кажете какво е по различното от тези с директен Юпитер по рождение  ::)

Ти кажи, Стреличка ?!?  :)

При теб Юпитер има специфика и е силен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #64 -: Декември 13, 2014, 06:01:18 pm »
Ретрограден Юпитер действа меко казано като лична планета.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #65 -: Декември 13, 2014, 06:07:28 pm »
Ретрограден Юпитер действа меко казано като лична планета.
Ако коментарът е към мен(?) за мен той е много личен-съуправител ми е на Слънцето.Но обикновено не отчитам събития кагато ми транзитира куспиди или планети.Днес се сетих да тарашувам по ефемеридите и за сега го хванах да работи само ретро към натален Уран.Като имам време ще претърся по-щателно за ретро транзити и към другите(транссатурнови)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #66 -: Декември 13, 2014, 06:11:04 pm »
Дракониада, наистина се забавлявам с теб -как по-точно Юпитер ти е съуправител на Слънце ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #67 -: Декември 13, 2014, 07:08:23 pm »
Дракониада, наистина се забавлявам с теб -как по-точно Юпитер ти е съуправител на Слънце ?  ;)
По-точно като в натала ми съвпада с Управителя на Слънцето(Марс на 1*).
 :043: :043: :043: :D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #68 -: Декември 13, 2014, 07:13:34 pm »
Това е интересна гледна точка .  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #69 -: Декември 13, 2014, 07:16:37 pm »
Това е интересна гледна точка .  ;)
Поработи с планетите от съвпадите ти и виж дали оказват влияние там,където едната има обща Куспида или подчинена планета с другата. ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #70 -: Декември 13, 2014, 07:20:46 pm »
В моята карта само две планети нямат съвпад(и), голямо работене ще падне . :012:...но благодаря, за идеята. :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #71 -: Декември 13, 2014, 07:27:52 pm »
В моята карта само две планети нямат съвпад(и), голямо работене ще падне . :012:...но благодаря, за идеята. :08:
При мен са стелиум и съвпад като стелиума е подчинен на съвпада.Гледам от доста време,че 6,9 и 10 Д са ми тотално подчинени на Марс/Юпитер-неразривни са......както от друга страна домовете,които ги управляват планетите от стелиума.Трябва за развитието на дома да се изпълнят условията на Господар(ите).
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #72 -: Декември 13, 2014, 10:54:58 pm »
Ти кажи, Стреличка ?!?  :)

При теб Юпитер има специфика и е силен.

ами какво да кажа, главното е ,че е У4 в 9 дом - и действа протективно и съхраняващо,когато имам нужда ,ретро Юпитер/в натала/ ме кара да вярвам само в собствените си сили и да не търся помощ,да не моля за помощ околните,дори да ми е много тежко и трудно
при сериозен инцидент у дома - тр.юпитер върху луната ме сейва от възможен летален изход

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #73 -: Декември 13, 2014, 10:56:39 pm »
Наблюдавай дома,в който транзитира Ретро Юпитер.Ще ти направи квадратура на собствената си позиция??Предполагам,че ще те връхлетят много мащабни идеи в темата на дома,в който минава в момента,но дали ще имат развитие е под голям въпрос,дори и с добре аспектиран натален Юпитер.Идеята е много вероятно да е нещо,което вече си обмисляла-може да е от преди 12г. ;)
в 12 дом транзитира- там мащабните идеи са илюзия

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #74 -: Декември 14, 2014, 12:14:48 am »
в 12 дом транзитира- там мащабните идеи са илюзия
Сигурно има начин za реализация на идея по трз Юпитер в 12Д.Клишето "чужбина".Или начинанието да се пази в много дълбока тайна....... Сигурно 12Д,Риби и позицията на Нептун по дом са точните места,където се зараждат мечтите,които смятаме за невъзможни.Все пак някой преди нас го е постигнал,което значи,че са възможни.  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: