Автор Тема: Наркотици и други зависимости  (Прочетена 5593 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #30 -: Август 14, 2020, 10:19:21 pm »
Не съм, ще потърся в Кауфланд . Аа не без  забранената съставка не ща-сайдери и женска бира не пия  ;D
« Последна редакция: Август 14, 2020, 10:21:37 pm от Ребека »

kalina_1986

  • Гост
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #31 -: Август 14, 2020, 10:27:11 pm »
Усещам, че скоро ще се запътя към абсентения бар...  ;D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #32 -: Август 14, 2020, 10:36:48 pm »
Аз не обичам анасон, дори и на паста за зъби, така че, ако е много отчетлив този нюанс -няма да го понеса. Иначе ,ако пелинът надделее ...но все пак ,трябва да опитам-не мога да не зная ,аз съм стара ,дванайсетодомна пияница, дете от долните и горните октави на Нептун  :D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #33 -: Август 14, 2020, 11:13:25 pm »
Kik, с кои аспекти смяташ, че си склонна към злоупотреби? Повечето хора не усещат влиянието на трансатурновите, опозицията луна/меркурий показва засилена нужда от комуникация, ако по някаква причина бъдеш лишена от нея, тогава можем да преценим колко и на какво си склонна. Иначе светилата не са ранени, с прецесия меркурий е на трон, луната е управител от триплицитета, силна и по дом, с една дума-никой не страда.

Ребека, на тия, дето могат да сънуват наяве, абсент не им трябва :)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #34 -: Август 14, 2020, 11:25:36 pm »
Аз помня, че навремето по- разбиращи от мен са ми посочвали наталната ми опозиция Марс / Близнаци в 12 д- Нептун Стрелец 6 д като сериозна предпоставка за пороци.
Никога не съм опитвала цигара/ мирисът ме отвращава, не позволявам на гости да пушат вкъщи, получавам главоболие от Дима/ или опиат, наркотик , наргиле.
Алкохол колкото да не е без хич по повод. Предпочитам сладки питиета или леко негорчиво вино и забелязвам, че особено виното ми действа отпускащо в положителна посока.
Приятни са ми  плодова бира,леки  коктейли ,изобщо алкохолът трябва да сладни, за да го пия.
Ужасявам се от последствията на едно мое пиянство. :D
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #35 -: Август 15, 2020, 01:46:06 am »
Аз съм с луна квадрат нептун, асц. риби, нептун съвпад МЦ - никога не съм пушила, не пия никакъв алкохол (в т.ч. и бира) и то не заради някакви други принципи, а просто не ме привличат тези неща и не са ми интересни. Не съм и лабилна, дори и семейните скандали са ми нещо чуждо, рядко изпадам в т. нар. "женски истерии".
коментирала съм карта, където са засегнати 6-ти и 8-м дом, твоя Нептун е в 10д, връх на Тау квадрат със светилата, и разбира се, че не всички с квадрат Нептун/Луна са психо, мъжът ми е с Луна в 12д , връх на тао с Нептун и Юпитер, никога не е употребявал алкохол и цигари, нито кафе, а на младини беше пристрастен към мене  :)

Kik

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #36 -: Август 15, 2020, 08:33:36 am »
Alruks, така е :) Явно зависимостите не винаги са лесно отличими в картата.
Papy, с тези аспекти смятам, че съм склонна - силен Нептун (напр. в ъглов дом) , квадрат луна, а до някъде и квадрата със слънцето. Отделно, че Луната ми, макар и силна, е в инсептиран знак и до някъде губи достойнствата си ( тук не съм много сигурна). Силен скорпион също съм чела, че спомага като аспект. Слънце или асцедент в риби също.
P.s. За това, че комуникацията ми е много важна си абсолютно права. За мен тя е на първо място и наистина, когато липсва се усеща тежко.
« Последна редакция: Август 15, 2020, 08:43:02 am от Kik »
M+A=VE/NE=JU/AD

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #37 -: Декември 30, 2020, 11:23:26 pm »
Здравейте,
Това е картата на сина ми,който от две години има хазартна зависимост.
Не е особено силна,но в никакъв случай не е и за подценяване.
Чисто астрологично ми се струва,че това е указано по-скоро от от  Венера в 12д,отколкото от Луната....
Силно съм разтревожена като майка,разбира се..но не зная как да подходя и какво да му говоря. Все се надявам да се осъзнае....
Ще съм благодарна на мнения дали има тенденция да се вразуми.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #38 -: Декември 31, 2020, 02:07:53 pm »
toroni, пкмисли върху стелиума във фиксиран знак Лъв по оста 11-5 домове, Марс има управление над 5-ти и е  изгорен, млад, бързак, и е в Лъв. Така поставен Марс е силно ангажиран със себе си, със собствените си стремежи, цели, начин на действие, по един може да се каже фанатичен начин. Какво иска/ търси Марс ?! Какви са инструментите на Марс в Лъв ? С кой се съревнова и кой му "заповядва " ?
« Последна редакция: Декември 31, 2020, 02:40:16 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #39 -: Декември 31, 2020, 04:04:23 pm »
Благодаря Рени за размислите и наблегнатия акцент.
Синът ми е доста типичен Лъв - горд;винаги добронамерен;никога не съм чула лоша дума към член от семейството;много грижовен;вечно готов да помогне на всекиго;обича риска;жаден за приятели/ компании,но....наред с това води паралелен живот;никога не съм виждала приятелите му,всякаква пестеливост и икономии са му напълни чужди- живее с размах.
Потайният личен живот и финанси идва мисля от 12- домната Венера.
Все си мисля,че земната Козирожка Луна и Асц.в Дева в крайна сметка ще го "свалят на земята". Другото интересно според мен противоречие в неговата карта е тронови по знак Слънце и Уран,които са в опозиция,но и същевремено в падение по домове.
Винаги е бил възпитаван в свобода ,без сериозни ограничения...може би точно това му изигра лоша шега....😟

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #40 -: Декември 31, 2020, 06:51:37 pm »

Потайният личен живот и финанси идва мисля от 12- домната Венера.

Все си мисля,че земната Козирожка Луна и Асц.в Дева в крайна сметка ще го "свалят на земята".
Ще коментирам само това, защото темата ми е близка/лична, а в момента не мога да погледна/помисля задълбочено по картата.
Да, Венерата (у2 в 12д) в голям квадрат с Юпитер и Плутон/Хирон със сигурност има водеща роля за хазарта и всякакви зависимости изобщо.

Това, което очакваш от Луна в Козирог и Асц. в Дева - по мои наблюдения на практика се проявяват точно по начина, който описваш - неспособност за асимилиране/боравене с емоции и невъзможност за контрол/подредба на света => търсене на всякакъв тип бягства (успокояващи, носещи комфорт, покой). //А Луната е и анаретна, в съвпад с Нептун.

Опозицията Слънце-Уран трябва да я нищя по-задълбочено, на пръв поглед я виждам като тотално разминаване между демонстрирания живот и вътрешния му, скрития свят.

//много глупаво пиша днес, за което се извинявам. надявам се всичко да се оправи със сина ти! Сатурн/Юпитер близо до Луната му вероятно ще подложат на проверка приятелския кръг, но няма да му е лесно, вижда се, че и на теб не ти е, та - спокойно и с любов!))

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #41 -: Декември 31, 2020, 07:55:35 pm »
Благодаря за коментара и подкрепата   art7ess :-*
Ще се борим,няма да се откажа .

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #42 -: Януари 01, 2021, 10:48:14 pm »
Торони, според мен пълният 5 дом е 'виновен" за желанието му за лесни печалби. Транзитен Сатурн в/у стелиума може да повлияе дисциплиниращо и отрезвяващо.
Ползва ли интернет за залози? Питам заради Уран.

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #43 -: Януари 02, 2021, 01:16:59 am »
Благодаря за коментара ,Уран.Съгласна съм за пълния 5ти дом Позна и ,че залага само онлайн.Може би тр.Сатурн ще го приземи,а и всъщност Сатурн му е У5,което също указва ограничения.😟