Автор Тема: Всякакви въпроси  (Прочетена 56541 пъти)

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #345 -: Май 27, 2019, 08:43:11 pm »
  на 11 юни 2020г Меркурий е директен по прогресия, дотогава е стационарно директен, което е отбелязано до него като sd , над картата с прогресия отгоре чукваш Additional tables, там може да проследиш кога е станал стационарно директен и т.н.
Точно това търсех, което е в червено, Благодаря Акрукс  :58:

Забелязах ,че имам пр.Венера съвпад с пр.Уран
Пр.Марс се готви да ингресира в скорпион
Пр.луна опозиция нат.Марс
Пр.Марс съвпад нат.Венера

Имате ли наблюдения относно тези аспекти, как ще се проявят?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7357
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #346 -: Ноември 25, 2019, 07:07:21 am »
В книгата на Уилям Лили има една таблица за градусите.Обозначени са градуси,увеличаващи късмета.Дали се отнасят единствено и само за хорарна астрология?Да изследваме/проследим .....
В книгата пише:".......ако куспидата на втори дом,или господарят на втори дом,или Юпитер,или Локус Фортуна са в тях,имаме свидетелство за значително богатство,указание,че нативусът или кверентът ще са заможни."


Ето ги и градусите:
Овен-19
Телец-3,15,27
Близнаци-11
Рак-1,2,3,4,15
Лъв-2,5,7,19
Дева-3,14,20
Везни-3,15,21
Скорпион-7,18,20
Стрелец-13,20
Козирог-12,13,14,20
Водолей-7,16,17,20
Риби-13,20

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #347 -: Ноември 25, 2019, 10:06:46 am »
Имам 2 дом Дева 3°45 Дева(реално 4°, ама може да мине за 3°). Управитея на куспидата му Меркурий'Р' на 17°32 във Водолей, 7 дом.
Може и да е истина, където съм имал сериозни отношения, съюзи, договори, съглашения, да е било ясно всичко, уредено съм имал печалба и обратното.
Интересно е, че 7 дом е дядото по бащина линия. Този ми дядо бе слънчев Близнаци и най-големите дивиденти получих от него.
« Последна редакция: Ноември 27, 2019, 04:34:56 pm от tagetes »
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #348 -: Ноември 27, 2019, 10:54:18 am »
....имаме свидетелство за значително богатство,указание,че нативусът или кверентът ще са заможни."
Отговорът е във въпроса ти: нативус- собственика на натала; кверент- който пита в хорара

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #349 -: Ноември 27, 2019, 02:24:22 pm »
В книгата на Уилям Лили има една таблица за градусите.Обозначени са градуси,увеличаващи късмета.Дали се отнасят единствено и само за хорарна астрология?Да изследваме/проследим .....

Ето ги и градусите:
Овен-19
Телец-3,15,27
Близнаци-11
Рак-1,2,3,4,15
Лъв-2,5,7,19
Дева-3,14,20
Везни-3,15,21
Скорпион-7,18,20
Стрелец-13,20
Козирог-12,13,14,20
Водолей-7,16,17,20
Риби-13,20
Сафо, моята водолейка има Юпитер 0*57' в Рак, може ли да мине за късметлийския 1 градус?  :012:
Внукът ми е с К2 в Рак на 0*11' и Юпитер 20*23' Везни  :)


Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #350 -: Ноември 27, 2019, 02:41:17 pm »
С "късметлийски" Юпитер и Слънце съм  ;D

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7357
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #351 -: Ноември 28, 2019, 05:10:29 am »
Моя приятелка има к2 в телец и Венера в 20* на водолей.Написаното е в сила за нея.
Вероятно е от значение и естеството на планетата,защото един Меркурий в тези градуси няма да има такава сила както Юпитер,или Венера.
ММ е с Юпитер в 7* на скорпион,у1,у4 домове.Със собствени усилия/много работа,успя да придобие няколко жилища.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #352 -: Декември 22, 2020, 10:59:33 am »
Кои планети , аспекти и транзити отговарят за изострено чувство за справедливост и несъгласие с всякакво подлизурство, лицемерие и т.н ?
Вероятно Юпитер и аспекти със Слънце и Марс? Или трябва да има намесен Сатурн?
Последните дни съм бясна- колежката, която представи сандвичите на друга за свои, преписала чужд текст , подписала го като свой и за капак го метнала в групата на моите деца като пожелание. Онемях, честно, чудя се дали да не кача оригиналния текст с автора му отдолу.
Преди малко дойде до работа ни и отмъкна три нови игри , уж за занимавка през ваканцията, в което се съмнявам. Мисля, че ще си спести някой лев за подарък чрез тях. На всичкото отгоре тези игри ми се водят на мен и след време ще питам къде са.
В последно време съм силно нетърпима към подобни елементи.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #353 -: Декември 23, 2020, 06:03:22 am »
Това са обичайни неща.  ;) Отдавна не се учудвам на хорското нахалство, безочие, безпардонност, дебелокожие, да извъртиш нещо като кажеш на бялото черно, да въртиш палачинката както ти е угодно на егоистичния интерес. Ако разчиташ на справедливост основана на общочовешки морални устои, добродетели и принципи, по-добре забрави.
Мои публикации, проекти с много вложен труд, са подписвани като авторски. Даже са ме заплашвали.  ;D
Спечелих разни битки за справедливост, но войната като цяло за справедливост - не.

Всеки се гледа интереса, феса. И в негово име е позволено използването на всякакви средства. Кой с каквото може си проправя път до желаната цел/резултат. Защо да хаби време и усилия, като може да си вземе нечий труд наготово. Ако си творчески импотентен, варианта е да си взаимстваш от друг автор. Хеле, ако си по-красноречив и сладкодумен, може да надцакаш автора и ти да извлечеш дивидент, а не той.
« Последна редакция: Декември 23, 2020, 06:34:10 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #354 -: Декември 25, 2020, 11:13:12 am »
Кои планети , аспекти и транзити отговарят за изострено чувство за справедливост и несъгласие с всякакво подлизурство, лицемерие и т.н ?


Корея, идвало ли  ти е на ума, че и някой друг си задава същия въпрос и за теб ?!  :)
Справедливото се мери при наличието или срещата с  някой друг или всичко след 7 ми дом. Виж си управителите на 7 ми, планети там. Изостреното- да сав аспект с Марс или Марс да е по оста 1-7.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“