Автор Тема: Марс  (Прочетена 272052 пъти)

radeff

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Марс
« Отговор #1590 -: Август 07, 2018, 05:27:12 pm »
Ето е качена в Astro.com

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Марс
« Отговор #1591 -: Август 07, 2018, 05:33:25 pm »
Според вас Марс как е аспектиран върху тази карта,марс тук попада в 12 дом. И също ме интерисува да ли Юпитер носи този целия късмет? Той попада в 1ви ДОМ..
Марс не е добре там,има квадрат с Плутон.Късмет може от аспекта Юпитер-Венера.

radeff

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Марс
« Отговор #1592 -: Август 07, 2018, 05:37:13 pm »
Попринцип ме интерисува за марс да ли е аспектиран добре, има ли силна воля и като цяло за спорт,защото гледам Мухабет Али,Майк тайсън и повечето спортисти които са боксьори имат Марс  Квадрат Плутон .Да речем с една дума Марс в тази карта не е МЪРЗЕЛИВ. Питам защото е в знака риби а попринцип рибите са пасивен знак... Също така има Марс Секстил Сатурн това е добър аспект..

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Марс
« Отговор #1593 -: Август 07, 2018, 05:46:52 pm »
Попринцип ме интерисува за марс да ли е аспектиран добре, има ли силна воля и като цяло за спорт,защото гледам Мухабет Али,Майк тайсън и повечето спортисти които са боксьори имат Марс  Квадрат Плутон .Да речем с една дума Марс в тази карта не е МЪРЗЕЛИВ. Питам защото е в знака риби а попринцип рибите са пасивен знак... Също така има Марс Секстил Сатурн това е добър аспект..
Да,за спорт е супер,агресивен спорт.Мисля,че може да даде и нещо на стъпалата,като дюстабан например.
Синът ми също е с Юпитер в 1 дом,има родилен белег на главата. :)
« Последна редакция: Август 07, 2018, 05:53:02 pm от Сафо »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1594 -: Август 07, 2018, 06:06:41 pm »
В тази карта Марс е в изгряващия знак и управлява дневния нощния му триплицитет, гледано по тропическия Зодиак. Марс, Венера и Луна са най-близо до ъглите. Иначе като планета от нощната секта близо до ъгъл в дневна карта не е много ок, но може да му се редуцират негативните ефекти с някакъв спорт. Не толкова силов, колкото състезателен и демонстративен.

Така поставен, Марс щеше да бъде по-изявен в нощна карта  като управител на нощния воден триплицитет, планета в хайз и в аспект с водещото светило. В дневна карта няма толкова достойнства. Тук Венера е в съвпад с МС, източна, видима и вероятно е дорифорий в картата. Управлява и дневния триплицитет на изгряващия знак.
« Последна редакция: Август 07, 2018, 06:41:03 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

radeff

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Марс
« Отговор #1595 -: Август 07, 2018, 06:15:35 pm »
В тази карта Марс е в изгряващия знак и управлява дневния му триплицитет, гледано по тропическия Зодиак. Марс, Венера и Луна са най-близо до ъглите. Иначе като планета от нощната секта близо до ъгъл в дневна карта не е много ок, но може да му се редуцират негативните ефекти с някакъв спорт. Не толкова силов, колкото състезателен и демонстративен.

Какви негативни ефекти може да редуцират?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1596 -: Август 07, 2018, 06:24:59 pm »
За това е нужна малко по-добра теоретична подготовка за изявата на планетите в хороскопа в зависимост от това дали са в секта, хайз или извън хайз, дали са близо до ъглите или в слаби домове, дали виждат изгряващия знак, как са поставени по триплицитет.

Според всичко изброено се оценява какви ще са ефектите и изявите на всяка една планета в наталната карта, какво може да се очаква от нея.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #1597 -: Август 07, 2018, 09:02:14 pm »
Попринцип ме интерисува за марс да ли е аспектиран добре, има ли силна воля и като цяло за спорт,защото гледам Мухабет Али,Майк тайсън и повечето спортисти които са боксьори имат Марс  Квадрат Плутон .Да речем с една дума Марс в тази карта не е МЪРЗЕЛИВ. Питам защото е в знака риби а попринцип рибите са пасивен знак... Също така има Марс Секстил Сатурн това е добър аспект..
а обърна ли внимание при Касиус Клей и при Тайсън в кои знаци и домове са Марс и Плутон, а също и Сатурн, който дава издържливост и постеван в 5д предполага занимания със спорт.
В твоята карта , така разположени Марс и Плутон, нещо не ми се виждат спортисти, но за охранител в нощно заведение или санитар в болница става. И къде му е късмета, след като Юпитер квадрати Слънцето?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #1598 -: Август 07, 2018, 09:09:21 pm »
Синът ми също е с Юпитер в 1 дом,има родилен белег на главата. :)
И какъв му е белегът, постоянен ли? Дъщеря ми, тази на твоята дата, също е с Юпитер в 1д. - имаше родилен белег, червено петно на челото между веждите, което изчезна в рамките на няколко седмици, но свекървата тогава ми каза, че моят мъж е имал същото петно като се е родил, а той е с Юпитер в 9д.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Марс
« Отговор #1599 -: Август 07, 2018, 10:00:18 pm »
И какъв му е белегът, постоянен ли? Дъщеря ми, тази на твоята дата, също е с Юпитер в 1д. - имаше родилен белег, червено петно на челото между веждите, което изчезна в рамките на няколко седмици, но свекървата тогава ми каза, че моят мъж е имал същото петно като се е родил, а той е с Юпитер в 9д.
Да Акрукс,отгоре на главата петно(тъмно)от което излиза бял кичур коса.Той си бръсне главата от години,така че петното се вижда, колкото лешник е голямо.Юпитер е у1 дом и е в 1 ви.При дъщеря ти Меркурий е у1,а юпитер в 1дом ,ако е в близнаци,вертоятно има бенка,петно на ръка,рамо,ако е в рак,петното,бенката е на частта от тялото упр.от рак.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #1600 -: Август 07, 2018, 10:24:06 pm »
Да Акрукс,отгоре на главата петно(тъмно)от което излиза бял кичур коса.Той си бръсне главата от години,така че петното се вижда, колкото лешник е голямо.Юпитер е у1 дом и е в 1 ви.При дъщеря ти Меркурий е у1,а юпитер в 1дом ,ако е в близнаци,вертоятно има бенка,петно на ръка,рамо,ако е в рак,петното,бенката е на частта от тялото упр.от рак.
в Рак е нейният Юпитер и няма родилно петно по главата или по други части на тялото. С млечно-бяла кожа е, няма бенки, петна и лунички, за разлика от сестра си и мене :) Има една бенка на стомаха, на същото място, където има сестрата на мъжа ми, която не е с Юпитер в 1д и в Рак.

radeff

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Марс
« Отговор #1601 -: Август 08, 2018, 01:33:13 am »
а обърна ли внимание при Касиус Клей и при Тайсън в кои знаци и домове са Марс и Плутон, а също и Сатурн, който дава издържливост и постеван в 5д предполага занимания със спорт.
В твоята карта , така разположени Марс и Плутон, нещо не ми се виждат спортисти, но за охранител в нощно заведение или санитар в болница става. И къде му е късмета, след като Юпитер квадрати Слънцето?

Юпитер като е Квадрат със Слънце ,няма ли да има късмет ?

Попринцип Венера ми е Тригон с Юпитер,и Юпитер 1дом..

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #1602 -: Август 08, 2018, 03:44:21 am »
Юпитер като е Квадрат със Слънце ,няма ли да има късмет ?

Попринцип Венера ми е Тригон с Юпитер,и Юпитер 1дом..
Ти ще кажеш, нали първоначално като пусна картата си питал "Юпитер ли носи целия този късмет?" , под което се разбира, че се чувстваш късметлия  :)

За Юпитерт в квадрат към Слънце дават следното:
Преувеличено мнение за себе си, желание да постигне много, без дисциплина и размисъл. Всичко това води до чувство на неудовлетвореност, когато се опитва да разшири сферата на влияние. Защитната реакция е изразен егоизъм. Трябва да се научи на търпение, да развие качествата на Сатурн, да придобие опит и дисциплина; това ще отнеме време, но ще донесе успех. 
Юпитер е в тригон с Венера, но освен квадрат на Слънце, е полуквадрат на Марс, който е диспозитор на знака, в който се намира и с когото е във взаимна рецепция по управление.
Но не този квадрат и полуквадрат на Юпитер са пречка на голямото щастие, което се очаква от планетата, имаш Слънце, Меркурий и Нептун на южния възел.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Марс
« Отговор #1603 -: Август 08, 2018, 07:36:44 am »
в Рак е нейният Юпитер и няма родилно петно по главата или по други части на тялото. С млечно-бяла кожа е, няма бенки, петна и лунички, за разлика от сестра си и мене :) Има една бенка на стомаха, на същото място, където има сестрата на мъжа ми, която не е с Юпитер в 1д и в Рак.
Няма родилен белег,защото Юпитер не е у1 дом,но има бенка на стомаха(рак).Когато у1 дом е в 1 на натива има по рождение нещо на лицето,тялото в зависимост от естеството на планетата.При теб Меркурий у1 в 1дом-лунички.
Юпитер като у1 дава по-големи неща.Аз имам Луна  в 1дом(близнаци),но Луната не е у1,ако беше ,вероятно щях да съм белязана на лицето с нещо като невус например.Имам обаче родилен белег,светло -червеникави петънца от рамото по дясната ръка надолу,видими когато ми е топло,или студено. :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Марс
« Отговор #1604 -: Август 08, 2018, 10:00:44 am »
Имам бенки навсякъде не може Дупитер хем да е на лицето хем на задницата без да е у1 не в 1 -това са нелепи работи Имам по ръце крака глава -защо -защото е естествено! И понеже гледам че темата е за Марс -имам голям белег на лицето от остър предмет а не съм с ас овен и Марс в 1ви както го дават Имам и тръпчинки и целулит, но не съм с Венера в 1 или ас Везни.
« Последна редакция: Август 08, 2018, 10:07:46 am от Ребека »