Автор Тема: Марс  (Прочетена 269034 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Марс
« Отговор #1560 -: Май 22, 2018, 08:01:41 am »
:012: Събрали сме се една групичка потърпевши  :29: Така де - да ближем рани заедно  :08: При тях, а и при мен ...трябва да помислим за събития от началото на цикъла Марс-Слънце - на 27.07.2017г и може би при фазите му :) но ще лягам и утре ще ги погледна :)

Аз видях, че в края на годината - Марс ми застава на Асцендента и точно тогава Венера е в съвпад с нат.Уран на 6 гр. в Скорпион - понеже това, като градус и тях ги засяга - мисля на 11 декември беше. Тежка година ще бъде - при мен и с нов цикъл Слънце-Сатурн в солара  :012: Но трябва да завърши добре :)



П.П. за разкош - сега погледнах, че Венера ще е ретроградна и ще тръгне от 11 гр. в Скорпион назад до 26 гр. във Везни  :012: Честито на печелившите :) През 6-ия ни сакрален градус ще мине 3 пъти, но ще гледам утре това пробождане :)
Началото на цикълът ми затваря тао квадрата до голям кръст, на 27.07.2017 имах много стресиращо събитие,от което съм още пълен блокаж.Сега опозицията ми е на Мц/ИЦ и с нетърпение очаквам нещо да се случва/приключва че нямам сили вече.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1561 -: Май 22, 2018, 09:23:21 am »
Сафо, имаше ли събития при следващите фази на цикъла - скестил, квадратура, тригон? ПРедстоящата опозиция - ще е кулминация :)
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Марс
« Отговор #1562 -: Май 22, 2018, 11:39:18 am »
Сафо, имаше ли събития при следващите фази на цикъла - скестил, квадратура, тригон? ПРедстоящата опозиция - ще е кулминация :)
Имаше натрупване и доизясняване на информация.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Марс
« Отговор #1563 -: Май 22, 2018, 12:21:13 pm »
Всъщност вече пиша пълни глупости! Марс ще е стационарен на моя Мц.При опозицията на цикълът, Марс е съвпад с Меркурий, който е връх на тао квадрат, 2 градуса орбис.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1564 -: Май 22, 2018, 01:39:25 pm »
От 29-ия градус на Козирог - Марс влиза в ретроргадната си сянка и следва да се очертават темите на ретроградието. Доста време се задържа в квадрат към Уран. Бунтът, недоволството, желанието за промяна и енергията (яростта) за това - следва да са на лице. Ще разгледам и при теб как стоят нещата довечера :)
Над силата е само умението да я владеем!

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Марс
« Отговор #1565 -: Май 24, 2018, 06:27:19 pm »
Само Марс ми липсваше  ;D
Ще ми квадратира Луницата и Плутон цяло лято
От сега се задават здравословни проблеми, дано не  е тенденция, че в комбинация с Уран едва ли нещо приятно ще излезе. Прогресивната Луна в квадрат с нат Марс. А и като Сатурн се върне към квадрат с Меркурий- страшен купон

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Марс
« Отговор #1566 -: Май 24, 2018, 08:28:17 pm »
мда, и аз гледах тия дни, дъгата дето ще обхване при мен е от опозиция Луна до съвпад Венера и обратно, пък Венера освен водеща натално по точки държи три домове и стои в четвърти - 5, 6, 10 и 2 :017:
и таман ще свърши, ретроградна Венера ще отпочне - тук все горчив опит в ретроспекция, дано пък тоя път не ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1567 -: Юни 08, 2018, 06:43:14 pm »
тук все горчив опит в ретроспекция

Нали ретро периода на всяка е планета е част от нейния цикъл, повтарящ се периодично. Ти си свикнала с проявите на Венера, Марс, Юпитер, Сатурн и "горчивият опит" би трябвало да концентрира вниманието върху активираната тема.
Ретро Марс забавя ритъма, темпото в ежедневието, сега във Водолей и аналитичността, спор кой до колко е компетентен и дали въобще ще се стигне до харесване, одобрение от другите.  Да не почваме лични битки, инициативи, да приключваме забравени такива, но в рамките да добрия тон, иначе "горчивият опит" ще направи маниера ни раздразнителен, гневен и прекалено самоуверен, че всичко знаем, а всъщност ще ни насади на динени кори. Не са изключени инфекции и в пряк, и в преносен смисъл, спречквания, "катастрофи", но като знаем за това, би трябвало да сме готови да усмирим притока на енергия, стремежите, поривите си и така да сме по-предпазливи тези два месеца. Ти не си Овен, нито Скорпион, но имаш Овен на ИЦ ли , ако е така, важни са за теб ретро периодите и на Венера, и на Марс. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1568 -: Юни 13, 2018, 06:28:02 pm »
На 20 юни - Марс и Венера ще бъдат в опозиция върху нодалната ос. Марс в съвпад с ЮЛВ, Венера със СЛВ. И това на фона на големия воден тригон - Меркурий-Нептун-Юпитер и анаретни светилата в квадратура.

При мен тр.Слънце ще е в опозиция на наталното. Големият воден тригон - единият връх с Нептун е на Асцендента, Меркурий на К5, а Юпитер в широк съвпад с нат.Венера и СЛВ. Мунданно Венера също ще е в съвпад с възела, и повтаря наталната конфигурация. Опозиционната ос - Марс - Венера + възлите - квадратират нат.Уран. Ще има напрежение ...
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #1569 -: Юни 13, 2018, 06:39:36 pm »
На 20 юни - Марс и Венера ще бъдат в опозиция върху нодалната ос. Марс в съвпад с ЮЛВ, Венера със СЛВ. И това на фона на големия воден тригон - Меркурий-Нептун-Юпитер и анаретни светилата в квадратура.

Опозиционната ос - Марс - Венера + възлите - квадратират нат.Уран. Ще има напрежение ...
Все пак СЛВ и Венера са бенефици, Любовта преодолява препятствията.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1570 -: Юни 13, 2018, 07:33:19 pm »
Все пак СЛВ и Венера са бенефици, Любовта преодолява препятствията.

Да бъде!  :engel016: :29:
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1571 -: Юни 13, 2018, 07:39:10 pm »
Загледах се, че точната опозиция е на 21 юни (19:54), но на 20 юни са по-близо до нодалната ос и аспектът е сходящ. Би трябвало на 20 юни да се усети повече  :) Тогава и светилата правят ингреса си - пробива.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1572 -: Юни 15, 2018, 06:04:30 pm »
Последно Марс е бил ретрограден във Водолей през 1971 г със Сатурн в Близнаци  Уран във Везни, Венера в Рак и близо до СЛВ, стационарен във фаза на Пълнолуние.
Сега ще е стационарен с ретро Сатурн в Козирог, Уран в Телец, Венера в Лъв, съвпад с ЮЛВ във фаза първа четвърт, на кулминацията от цикъла Венера- Марс.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1573 -: Юни 15, 2018, 06:21:52 pm »
Тези дни се питах къде започна цикъла им? Някой дали си е отбелязал? За Венера-Марс  става въпрос :)

П.П. Намерих го на 20 гр в Дева - на 05.10.2017 в 19:52. При мен в секстил с нат.Венера.
« Последна редакция: Юни 15, 2018, 07:55:24 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #1574 -: Юни 15, 2018, 11:43:58 pm »
Тези дни се питах къде започна цикъла им? Някой дали си е отбелязал? За Венера-Марс  става въпрос :)

П.П. Намерих го на 20 гр в Дева - на 05.10.2017 в 19:52. При мен в секстил с нат.Венера.
Писахме тогава за този цикъл в някоя от венерините теми, но може да продължим в темата, която е посветена на този цикъл.
http://astra.la/forum/index.php?topic=983.0