Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 128732 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #810 -: Август 27, 2018, 11:05:34 pm »
Може да са били учебни казуси, в групата да се упражняват.
Не мисля, че астролог с нейните знания и подготовка би се излагал така.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #811 -: Август 27, 2018, 11:09:10 pm »
Учебни казуси във Фейсбук група! Личи си, че си отскоро на това място.

Наистина ли няма?
Значи пак съм с нереалистични очаквания, сефте!  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: За другите неща
« Отговор #812 -: Август 27, 2018, 11:15:49 pm »
И аз щях да напиша същото ,като Лили, че са били учебни казуси или търси и. др гл точка и че не ми се вярва,ама.. видях, че сте писали Ами чак пък толкова, наистина ми изглежда абсурдно .Защо би го правил човек -не няма логика според мен

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #813 -: Август 27, 2018, 11:19:44 pm »
Сега гледам в групата по-назад – хорари са гледали, но питат членове на групата, задават лични въпроси.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #814 -: Август 27, 2018, 11:33:03 pm »
Прегледах по диагонал. Не видях дискусии, от които нещо ценно да може да се научи. Все пак не е това целта за групите – нито са за личностно усъвършенстване, нито за безплатно преподаване/обучение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #815 -: Август 27, 2018, 11:58:05 pm »
А каква е целта?

Няма какво да се лъжем – всяка астро група е създадена с цел да се популяризира нейният основател. Особено ако е практикуващ и/или преподаващ астролог. Е, има поле за дискусии, но обикновено водещият е последна инстанция. Това предполага условия на неравнопоставеност – не може да има други също толкова знаещи астролози, трябва да има само лаици, които да го слушат със зяпнала уста и да лайкват всяко негово изказване. В някои по-големи групи се събират повече гурута, което предполага по-шумен кокошарник. Естественият завършек в повечето случаи е конфликт на лични интереси. Този сценарий наблюдавам, откакто съм по форумите. Сега се е пренесло във фейса.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За другите неща
« Отговор #816 -: Август 28, 2018, 08:49:39 am »
Аз ползвам фейса най-вече заради месинджъра, защото общуването по него е безплатно (може примерно да се разбереш с преподавател за урок или с някого къде да се видите), не е като се обаждаш по телефона и да ти взима пари за това.

Месинджър може да имаш и без профил във фейсбук.

За мен изначално е безумно да си напиша истинските имена в интернет, данни и да си плясна снимки.  :-X
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: За другите неща
« Отговор #817 -: Август 28, 2018, 10:09:08 am »
Да си представим, че хората не споделяха. Не говореха. Не правеха нищо. Не шерваха в социалните мрежи, не пишеха. Не говореха за страховете си, за любовта си, за мечтите си. Не го правеха публично. Задържаха го в себе си. Пазеха го, защото щастието обича тишина. Защото всичко трябва да бъде изживяно в тесен кръг. Защото никой не трябва да навлиза в личното ти пространство. Защото има любопитни очи, които не трябва да знаят къде си, с кого си и какво правиш. Ей така, хората си мълчаха. И си живееха живота. Не вдъхновяваха никого. Не преобръщаха светове с думите си, с музиката си, снимките и филмите. Едно голямо нищо.

Понякога не разбирам кому е нужна такава сдържаност и от нея не боли ли? Личният живот си е само мой - това го разбирам. И аз имам неща, които не правя публично достояние. Но в ситуациите, когато преживееш нещо, видиш нещо или почувстваш нещо, се опиташ да го кажеш или покажеш, не е кой знае каква болка за умиране.
Винаги, когато се замисля дали да публикувам нещо или да изкажа нещо, от което се притеснявам, в главата ми изплуват думите на Радослав Гизгинджиев: “Има дни, в които една прегръдка може да спаси няколо живота.”
Може би някой някъде там има нужда да чуе, да види, да прочете точно това. Може би сте нечие спасение.

Силвия Крумова
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #818 -: Август 28, 2018, 10:20:44 am »
Вайбър се предлага и за десктоп.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #819 -: Август 28, 2018, 11:03:09 am »
В някои по-профилирани групи във фейса не само си помагат, а и пускат полезна информация – речници, справочници, помагала. Преди малко изтеглих една латинска граматика. В социалните мрежи зависи как ще се позиционираш и какво търсиш. Аз не кифлея и не събирам тълпи от онанисти. С голямо нежелание си сложих една размазана профилна снимка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: За другите неща
« Отговор #820 -: Август 28, 2018, 11:13:13 am »
Аз съм се снимал с колелото и каската, даже мисля някой път да помоля някой познат от парка да ми даде назаем каска, от онези като шлемове, предназначени за даунхил, само за да се снимам за фейса, за да не ми се вижда и лицето.
Има някои неща, които е хубаво човек да не задържа в себе си, а да ги споделя, защото иначе рискува да се разболее от някоя лоша болест.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #821 -: Август 28, 2018, 11:16:48 am »
Моята професия е публична, мен ме знаят в определени среди, включена съм в публичен регистър, затова трябва да застана с истинското си име и лице. В профилирана група не можеш да се криеш зад фалшива самоличност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: За другите неща
« Отговор #822 -: Август 28, 2018, 11:20:20 am »
Гледам, много познати, че не пишат истинската си година на раждане, а по-голяма, нищо, че самата дата може да е реалната. По принцип в профила си нямах желание да пиша никаква дата, но ФБ едва ли не те изнудва за данни. Колкото до работа, съм писал, че работя във ФБ.  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #823 -: Август 28, 2018, 11:21:45 am »
Колкото до работа, съм писал, че работя във ФБ.  :012:

Сега ме подсети да пиша, че работя в КГБ.  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: За другите неща
« Отговор #824 -: Август 28, 2018, 11:24:44 am »
Сега ме подсети да пиша, че работя в КГБ.  :57:
Добра идея!  :clap: :012: :012: