Автор Тема: Домашни любимци  (Прочетена 9338 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Домашни любимци
« -: Януари 28, 2014, 12:30:18 am »
Местя кучешката тема тук  :)

Варианта с гушкането отпада много е тежка и голяма, а и няма да позволи. Вече е на 11г. Докара ме до рев от безсилие, какви ли фокуси не опитвам.

Щом е на тази възраст,би трябвало ветеринарния лекар да й провери и слуха ,и зрението ,затова я е страх ,не че стълбите са виновни,според мен. ???


Моята сладуранка е на 17 години и е зле със слуха, зрението и обонянието и се налага да я носим по стълбите (само 4 кг е). Може кучето само да преценява, че не би се справило със стълбите и затова да не иска да се качва/слиза по тях.


Рени и аз си помислих, че може да са и отслабнали сетивата, но по-скоро я е страх да не се подхлъзне, заради мокрото от снега. Преди месец отказа да се прибере, защото докато сме се разхождали чистачката измила и пиклата се заинати и не влезе докато не изсъхна, сега ми е смешно, ама тогава на студа не ми беше :) Другият и номер е тя да си избира с кой да излиза, ако не е този дето си е избрала се заинатява и му мрънка докато не стане на нейното. Иначе до първия етаж от няколко години слизаме само с асансьор, защото от бързане веднъж слезе на кълбо на долу. Ние сме с 1001 номера, така че не знам кога е лигавщина и кога не е. В банята не иска да пишка щото се пързаля и една нощ я намерих да плаче във ваната  :) Като я мия след това подсушавам банята, слагам кърпа и чак тогава излиза, на вас може да ви е смешно, ама на мен не ми е, като правя това упражнение по два пъти дневно  :012:

quote author=Рени link=topic=164.msg10834#msg10834 date=1390853266]
Satin,ооо ,значи и тя е глезла като моето куче,и той признава излизане само с мен и то два пъти на ден ,но на мен това не ми е възможно и започва да вий като вълк,но все пак я съжалявам душицата  :58:
[/quote]

Мерси Акрукс  :)
Само за носене, тежи повече от мен  :012: Ще кажа когато успеем да излезем.

Рени какво е твоето?
Тя не вие, а плаче и гледа тъжно, сега се е научила да тропа с лапа докато не получи каквото иска :012: Страшна манипулаторка е, само дето не може да говори

Ето я  ;D

След малко ще трия, че разводних темата


Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Домашни любимци
« Отговор #1 -: Януари 28, 2014, 12:33:37 am »
Satin,твоята е дама,ще трябва да й търпиш капризите. ;)

Моят е един пухкав(а) болон(ка) ,своенравен и винаги плътно до мен .Ето го .

Ох много е сладък, като плюшена играчка. И леля ми имаше едно такова топче  :)

Търпя си я, само тя може да ми се качи на главата. Вместо тя, аз изпълнявам всякакви команди от нея  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Домашни любимци
« Отговор #2 -: Януари 28, 2014, 12:36:36 am »
Супер. :38:

Сатин ,при теб какво се случва около К6 ,относно домашните любимци?1?
При мен У6 е в 5-ти,винаги съм имала домашни любимци,като единият винаги е бил котка ,но с кучетата по се разбирам. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Домашни любимци
« Отговор #3 -: Януари 28, 2014, 12:39:56 am »
Satin,твоята е дама,ще трябва да й търпиш капризите. ;)

Моят е един пухкав(а) болон(ка) ,своенравен и винаги плътно до мен .Ето го .

Ох много е сладък, като плюшена играчка. И леля ми имаше едно такова топче  :)

Търпя си я, само тя може да ми се качи на главата. Вместо тя, аз изпълнявам всякакви команди от нея  :)

Сега е още по-пухкав,защото 3-4 месеца през зимата не го подстригвам и е доста над размера за нормална болонка  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Домашни любимци
« Отговор #4 -: Януари 28, 2014, 12:51:45 am »
У6 е в 12-ти дом.

От малка съм влюбена в животните. Не ме е страх от нищо и гушкам всичко, което ми попадне  :) Имала съм всякакви домашни любимци, включително, таралеж, жаби, гущери, буболечки, които криех под леглото, май само змия не съм имала. Веднъж ми избягаха гущерите и свят ми се зави докато ги събера всичките без никой да разбере ;D Като малка прибирах улични кучета и котки, кучата ги криех в гаража. Тогава всяко лято ме пращаха на село с баба ми и там винаги бях заобиколена от всякакви животни. И лястовичка съм гледала, докато не порасна и не се научи да лети.

Но Хера не я приемам като куче, а като член от семейството и то главния  :) 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Домашни любимци
« Отговор #5 -: Януари 28, 2014, 12:56:47 am »
У6 е в 12-ти дом.

От малка съм влюбена в животните. Не ме е страх от нищо и гушкам всичко, което ми попадне  :) Имала съм всякакви домашни любимци, включително, таралеж, жаби, гущери, буболечки, които криех под леглото, май само змия не съм имала. Веднъж ми избягаха гущерите и свят ми се зави докато ги събера всичките без никой да разбере ;D Като малка прибирах улични кучета и котки, кучата ги криех в гаража. Тогава всяко лято ме пращаха на село с баба ми и там винаги бях заобиколена от всякакви животни. И лястовичка съм гледала, докато не порасна и не се научи да лети.

Но Хера не я приемам като куче, а като член от семейството и то главния  :)

Цитат
Но Хера не я приемам като куче, а като член от семейството и то главния
И у нас е така с Чарли и Ричи (котарака)  :72:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Домашни любимци
« Отговор #6 -: Януари 28, 2014, 06:59:22 pm »
Аз гледам котенца. Луната ми е у6 в Лъв. По време на карето на тр Сатурн към Луната ми се позагубиха някои от котенцата ми - момченцата. Но най-интересното е, че след като окончателно се разпадна карето към Луната, те започнаха да се връщат. Едното момченце го нямаше цяла година. 
Днес им накупих котешки лакомства, ден за пируване и глетозийки.  :012:
Аз и змии съм гледала. Но по-малки. Едно смокче се появи в ранна зима на първия етаж, а му беше врем за сън. И до пролетта го отглеждах. Иначе не ме е страх от змии.
Един таралеж намерих една нощ на главен път, прибрах го и той си живее на котешки гранули. Мислех, че е избягал, но редовно налазва на котките гранулите. При ремонт на къщата беше паднал в един изкоп и му правихме спасителна акция.  :85: Явно си намери другарка, защото имаме цяло семейство таралежи.
Тук поне имам възможност да гледам животни. Редовно примъквам някой звяр за отглеждане. Две кученца бях прибрала.  :85: Те се размножиха. Станаха 4. Бебе кученцата изгризаха една врата.  ;D Направиха дупка на нея. Откраднаха ключове за кола, за къща. Много белалии бяха. Подарихме ги на приятели с вила в планината, заедно с майка им. Те си търсеха пазач.  ;D
Близо до нас има конна база. Веднъж бях прибрала един избягал кон.  :85: Цял ден го чесахме и обгрижвахме, после го върнахме на стопаните. Но кончето си знае като бяга, все тук идва.  ;D

Обичам животните.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Домашни любимци
« Отговор #7 -: Февруари 03, 2014, 03:10:19 pm »
Нов проблем, направо вече ми писна. На сутрешната разходка се опита да ни нападне един ротвайлер, успяхме да стигнем до близкия магазин и да натикам Хера вътре, преди оня пес да стигне до нас, защото го видях преди той да ни види. Много харесвам кучето, но на стопанинът му 1000 пъти му се повтори да не го пуска отвързан, защото е злобен и напада и като види моето куче полудява от злоба.  Ако ни беше докопал и двете щяхме да сме изпоизядени, защото ще избера мен да изяде пред това да нахапе нея или нещо още по-лошо. И явно докато сме се опитвали да вкараме Хера в магазина, защото не искаше да влиза и я дърпахме и бутахме с продавачките и е станало нещо, защото започна да пишка кръв. В момента е с подвита опашка и скимти след мен. Оня кретен собственика на кучето се направи, че нищо не вижда. Ходих до тях, защото няма да му се размине проста така, но го няма нито него, нито кучето му. Бях се приготвила такава тупаница да му набия в лицето, щото явно с добро не става.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Домашни любимци
« Отговор #8 -: Февруари 03, 2014, 03:43:33 pm »
Ходих до тях, защото няма да му се размине проста така, но го няма нито него, нито кучето му. Бях се приготвила такава тупаница да му набия в лицето, щото явно с добро не става.

Но можеш да почерпиш кучето му с отрова за мишки.  :engel016:

Простете черния ми хумор, по принцип обичам животните.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Домашни любимци
« Отговор #9 -: Февруари 03, 2014, 04:15:25 pm »
Не кучето е виновно, а стопанинът, защото беше помолен (не само от мен), да не го разхожда без каишка, а днес освен че беше пуснато и оня кретен го нямаше, появи се в последствие.
Ветеринарката ще идва довечера и ако има проблем, защото каза че най-вероятно кръвта е от бъбреците, на тоя ще му се види тесен света.
А разбитата физиономия му е гарантирана, нищо че съм 45 кила. Ще преживея да си счупя ръката, но и носът му ще бъде счупен.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Домашни любимци
« Отговор #10 -: Февруари 03, 2014, 04:55:12 pm »
Има стопани, които нарочно го правят и си насъскват кучетата, после стоят и ти гледат сеира. Такива заслужават ритник в главата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Домашни любимци
« Отговор #11 -: Февруари 03, 2014, 05:12:04 pm »
Ветеринарката ще идва довечера и ако има проблем, защото каза че най-вероятно кръвта е от бъбреците, на тоя ще му се види тесен света.

Сатен, на здравословен проблем с пикочните пътища може да са се дължали и предишните ти тегоби с отказа на кучето да излиза, за които прочетох едва днес. Мисълта ми е, че едва ли сега сте я наранили нещо, но е добре, че това е повод да я прегледа ветеринарят по-задълбочено.
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Домашни любимци
« Отговор #12 -: Февруари 03, 2014, 05:48:28 pm »
Като беше малка така я нападнаха путбул и доберман. Стопанинът им ги хранеше със сурово месо и после ги насъскваше срещу другите кучета. Имаше доста умъртвени от тях кучета. Тогава още я пускахме без каишка, защото се събираше с други кучета и си играеха. Когато видях че са пуснати, госпожицата вече тичаше да си играе с тях и те и се нахвърлиха, а оня ги насъскваше. Изпаднах в ярост и стигнах навреме, тя беше успяла да захапе питбулката за гърба и оня като ме видя в каква лудост съм ги хвана. От тогава моята лигла не позволява на друго куче да припари до нея и за това винаги е на каишка.

Не е от отказа и да излиза, защото ходеше да си върши работата в банята.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Домашни любимци
« Отговор #13 -: Февруари 03, 2014, 06:32:26 pm »
Абе няма ли някакви законови органи ( организации или полиция ) където да се оплачеш от тоя кретен с кучето? То и да има в Бг май нищо няма да излезе, ще трябва саморазправа. В една по-уредена държава досега да са му звъннали ченгетата на вратата и да плаща глоби, че си пуска кучето без каишка.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Домашни любимци
« Отговор #14 -: Февруари 11, 2014, 10:51:57 pm »
На 9 януари правиха операция почти по спешност на животинката. Сега направих картата с транзити за него ден, но нищо не разбирам от медицинска астрология. Някой може ли да погледне и да сподели кое индикира случката. Животинката е куче-мопс и операцията се наложи заради повторно възпаление на матката. Първото възпаление беше миналото лято, но тогава се излекува. Този път обаче имаше опасност от сепсис и нямаше време да се чака. Премахнаха матката и яйчниците - нещо като наложителна кастрация. Сега диването е супер, само дето още не и е поникнала козината на коремчето след като я остригаха за операцията. Не я пускам още навън, защото се притеснявам да не настине, а то милото вече не го свърта в къщи  :57: ...

Ето и картата:
« Последна редакция: Февруари 11, 2014, 10:54:34 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн