Автор Тема: Взаимна рецепция  (Прочетена 16894 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #30 -: Декември 07, 2018, 01:59:29 pm »
Също - имам май полусекстил Венера - Нептун и полуквадрат Юпитер- Венера. Първият аспект не удря ли едно рамо по отношение артистичността?
Аз имам полусекстил Меркурий-Венера,Меркурий е у1,2,5 домове,Венера на 6,12 домове.На какво ми удря рамо?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #31 -: Декември 07, 2018, 02:07:18 pm »
Аз имам полусекстил Меркурий-Венера,Меркурий е у1,2,5 домове,Венера на 6,12 домове.На какво ми удря рамо?
Удря рамо за красив ум понякога, примерно стихчета- идеотчета и да правиш нещо красиво с ръцете -да копаеш лехи с цветя и да сурвакаш за пари със сурвачка с люти чушки и гердан от нанизани циганчета от пуканки  ;D 

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #32 -: Декември 07, 2018, 02:12:22 pm »
Също - имам май полусекстил Венера - Нептун и полуквадрат Юпитер- Венера. Първият аспект не удря ли едно рамо по отношение артистичността?
Можеш да правиш дизайнерски наркотици, етикети за вино, рецепти за сьомга и да правиш парфюми с магичен замисъл, като Пако Рабан. И розови балдахини за легло да бродираш  :017: да, може и да играеш в оперети ..кво толлкоз -днес полусекстил-утре цял  :012:

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #33 -: Декември 07, 2018, 02:31:16 pm »
Добре, а нещо за Вертекс, Виа Комбуста( зоната от 15° Везни до 15°Скорпион при мен е доста натоварена)?
[/size]Времето е пари,а аз имам много свободно време,вероятно затова се включвам най-много. :012: ;)
За изгореният път,или виа комбуста има нещо гнило там.В хорарната астрология се отнася по скоро за асц. ако попада там и най-вече за Луната,която е показател за емоционалното състояние на човекът,който задава въпрос,а в знак скорпион Тя е в падение и е показател за тревожност и угнетеност в момента на питането.Според Фроули,ако Луната е в началото на пътя,или 13* везни,неприятните емоции предстоят.Виа Комбуста се свързва с древните ритуали за учистване ,свързани с менстр.цикъл при жените.Луната като женски принцип в знак везни стои опозиция на знак овен,в който екзалтира Слънцето -мъжки принцип.Може да е свързано и с някои неподвижни звезди намиращи се в тази зона.
Твоето питане за позиция на планети в натала ме провокира да огледам "моите хора"база данни,които познавам и имам наблюдения върху живота им.Имам племенник с Венера у1,у8 дом в 15*везни и скорпионска Луна.Положението до сега не е цветущо в нито един аспект,той е на 14г.
В картата на моя мъж Юпитер е у4 дом,тоест бащата.Юпитер е в 11 му дом,скорпион-7*,или 8 дом на бащата.Бащата продаде къщата си и го лиши от наследство.Моят мъж направи това със собственият си имот(4 дом),лиши себе си и го прехвърли изцяло на мен.Все едно е бездомник,въпреки всички усилия,които е вложил за да гради.Има още време,така че не съм сигурна какво ще е крайното проявление на планетата,която се намира там.Има и други неща,но не мога да споделя повече от това публично.Не съм сигурна дали е заради Виа Комбуста точно.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #34 -: Декември 07, 2018, 02:48:26 pm »
Можеш да правиш дизайнерски наркотици, етикети за вино, рецепти за сьомга и да правиш парфюми с магичен замисъл, като Пако Рабан. И розови балдахини за легло да бродираш  :017: да, може и да играеш в оперети ..кво толлкоз -днес полусекстил-утре цял  :012:
Ей,умрех. :57: :85:от смях.И да допълня Венера-Нептун полусекстила,тайна любов да правиш,пари тайно да печелиш от обувки,горива,или да мамиш ... :017:

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #35 -: Декември 07, 2018, 05:54:33 pm »
Би ли обяснила пак: на мъжа ти Юпитер Упр. 4- дом- тоест там е Стрелец. Самият Юпитер е в 11- дом. Скорпион, пишеш 7*, 8- дом на бащата.....не те разбирам. Скорпион не трябва ли да е в 3- дом при него, а бащата си е само 10- дом в мъжка карта, Слънце и Сатурн като планети?   :017:
Риби му е на к4.Според мен майка/баща при всеки е различно.Авторитетната фигура за натива по 10 дом,понякога,при мъж бащата по 4-ти,при жена-майката.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #36 -: Декември 07, 2018, 06:48:54 pm »
Сафо, как би ми тълкувана картата по въпроси: болести, смърт-причини и опасности за нея, последна обител?
И моята последна обител живо ме интересува,та ако ми хрумне нещо по картата ти ,ще пиша.По козирог к6,костни заболявания,хронични,унаследени,от простуда,студ,коса,кожа,зъби,кости,нокти.Асц.лъв и заточено Слънце-нерви,очи,вени.......Псориазис,заради Венера/Сатурн рецепцията.По Венера са и всякакъв вид пъпки ,брадавици,екземи,бъбречни болести.Пърхут.Кисти.Ма то останаха ли болести? :-\

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #37 -: Декември 10, 2018, 03:24:50 pm »
Според мен възлите са свързани по темата, щото Южнияет е съвпад с Венера( участваща в три взаимни рецепции), която е и Ретроградна. Хирон вчера се загледах, също е ретро. Какъв му е ефекта в 10- дом, Телец?
[/color]Ами що не ни кажеш,все пак си живееш с този Хирон вече 36 години.В антиаса с асц.ти.Какво те боли? Нещо по родителската ос,кариера,статус.Първи братовчеди са по 10 дом.Малтретиран ли си ?на обществено място.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #38 -: Декември 11, 2018, 12:51:22 pm »
Сафо, всичко е точно, само дето нямам първи братовчеди. От втори нататък са. Рени явно пасува постоянно, другите или не знаят или сеир гледат само по темата. Само ти си ми надеждата.  :38:
Добре,значи заради Хирон нямаш първи братовчеди.Имаш ли лели/чичовци?
Оф,съжалявам за онова,което написах.
« Последна редакция: Декември 11, 2018, 12:54:57 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #39 -: Декември 11, 2018, 01:02:15 pm »
Напротив, всичко е ок, наред, вярно. Наистина нямам първи братовчеди. Лели, чичовци - да. Братовчеди на майка ми, баща ми - достатъчно. :)
Лели/Чичовци щом имаш,значи те нямат деца.Могат ли да имат деца,или просто са неомъжени/несемейни,или са с други проблеми?Твой 10 дом е 5 дом на лели/чичо и там им е болката,или още са много млади...... :017:

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #40 -: Декември 11, 2018, 01:06:34 pm »
Моят Хирон е в 11 дом овен,секстил Меркурий,секстил АС.,тригон Нептун ,квинконс Юпитер.Нямам приятели,имах проблеми с групи хора през интернет(агресивни мъже),такива неща........
« Последна редакция: Декември 11, 2018, 01:12:43 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #41 -: Декември 11, 2018, 01:08:20 pm »
Моя 10 дом Упр. не е ли в 6- ти? Ами...всичките имат деца, тоест от 4- посоки имам братовчеди...
е нали написа че нямаш първи братовчеди,сега пък от всички посоки............
Нали Хирон е в 10 дом и разглеждаме какво прави там първо,после ще огледаме знака(телец)много материален,земен,женски,след това ще проследим аспекти и така едно по едно
« Последна редакция: Декември 11, 2018, 01:10:40 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #42 -: Декември 11, 2018, 01:15:31 pm »
Първи братовчеди - когато майка ми или баща ми имат братя, сестри и техните им деца са ми първи. Но те са единични, сами, имат обаче първи братовчеди, техните деца са втори към мен..
Нямаш чичо,леля,вуйчо,калеко и тем подобни глупости и аз не ги зная кой на кой какъв е .Майка ти и баща ти нямат братя/сестри?Така ли?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #43 -: Декември 11, 2018, 01:18:16 pm »
Възможно ли е майка ти,или баща ти да имат нещо в произхода,което е болезнено за тях?Например:осиновени са,отрасли са без единият родител,от различна религия са,от смесен брак?
И ако се чудиш защо аз ти пиша,ми действаш ми добре,разтоварващо засега,въпреки опозицията на марсовете,твоята Луна е съвпад с моето Слънце и тригон към моята Луна. :012:
« Последна редакция: Декември 11, 2018, 01:24:00 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #44 -: Декември 11, 2018, 03:04:07 pm »
Под чичовци и лели - аз разбирам например братовчеда на баща ми, братовчедката на майка ми и т.н . Вуйчо - брат на майка ми имах, но отдавна не е между живите - догодина 30 години от смъртта му ( самоубийство). Родителите ми са си с двама родителя, една религия, няма нещо на повърхността за което да се сетя.
ПП. Зодия Водолей по слънчев знак ли си?  :)
:Твой 12 дом -3 ти дом на майката-брат.Рак,край,Луна в твой 7ми,8дом на вуйчото.