Автор Тема: Бабини лекове  (Прочетена 157585 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Бабини лекове
« Отговор #240 -: Април 18, 2016, 12:52:48 pm »
Уич, най-добре си пусни изследвания :)  :-*
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Бабини лекове
« Отговор #241 -: Април 18, 2016, 01:22:04 pm »
Витце, на очен лекар не е чак толкова страшно. Съветвам те да отидеш. Аз до 30 години съм живяла с идеята, че имам много добро зрение. А се оказах късогледа. Но цял живот съм мислила, че това е да виждаш нормално. Разбрах какво е да виждаш нормално, когато започнаха постоянни главоболия, слънчевата светлина ми докарваше огромно дразнение, денем чак ми беше криво да излизам. Особено зимата, когато има сняг. Тогава всъщност отидох на очар. Един ден дискомфорт, осветиха ми очите. Но сега си имам прекрасни цикла и ми е супер. Понякога не ги нося няколко дни и главоболието се връща.
Ако никога не си правила преглед на очите, съветвам те да отидеш.
Аз съм била и рискова, майка ми беше късогледа. Но също никак не обичам лекари, болници. И ходя при крайно наложителни случаи, когато не мога да си помогна сама. Оценявам като грешка това с очите.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Бабини лекове
« Отговор #242 -: Април 18, 2016, 01:42:12 pm »
И аз много го отлагах. Неглижирах. И дойде принудата. Нямам голям диоптър сега. Но сигурно е можело да съм с по-малък. Нинам.
Имам и астигматизъм.
Но аз толкова си бях свикнала на начина на виждане, че приемах него за напълно нормален. По време на прегледа се изненадах от идеалния образ, липсата на леко размазани крайчета на буквичките и образите. И много се зарадвах.  :clap: Все едно прогледнах.
А после с какво удоволствие си избрах рамките за очила. С любимите ми спирали и раковинки са на...наушниците, излезе ми от главата думата.  :D
Циклар е приятел на баща ми и обещава за лятото да намери от този модел, но в други разцветки - да има момичешки, розовки, червенки.  :clap:
Приемам си циклата за моден аксесоар. Понякога много бързам и нямам време да се гримирам. Моите домашни се смеят на заключението ми, че ще си сложа бижутните цикла и всичко ми е 6, няма да имам нужда от грим.

Навих ли те?  :38: :58: :72:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #243 -: Април 18, 2016, 05:00:34 pm »
Аз също съм диоптър и малко късогледа, но смятам за вредно носенето на очила при нисък д-р. Виж-астигматизъм и др.подобни-трябват очила. А иначе без за 20+ години не съм го вдигнала грам. Идеята е да не се напрягат очите-сядам по-напред ако трябва малки букви, ако вече хич не става-имам си очила

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Бабини лекове
« Отговор #244 -: Април 18, 2016, 10:30:14 pm »
Витцхе, щеш ли да бъдеш опитно зайче? :) Ако си с диоптър, може да пробваш да се пулиш и блещиш по Норбеков, докато все още ти е малък. И после да докладваш, ако има полза :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Бабини лекове
« Отговор #245 -: Април 18, 2016, 11:17:34 pm »
Ти нямаш, ама още два пъти като ти речем "диоптър" и ще идеш на очолог ;D

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Бабини лекове
« Отговор #246 -: Април 19, 2016, 12:11:10 am »
Рептиле, очилатите магарета се опитваме да привличаме и други хора. Нека не сме такива сектанти.  :012: Ние като сме циклати, да не е речено, че всички трябва да бъдат като нас.  :57:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Бабини лекове
« Отговор #247 -: Април 20, 2016, 12:08:33 pm »
Уич :) Ето ти още един бабин лек - самопомощ  ;)

Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Бабини лекове
« Отговор #248 -: Април 22, 2016, 05:40:29 pm »
щом са миниатюрни пробвай с крем здраве, а иначе за брадавици всякакъв размер и цвят мляко от смокиня- като отчупиш клонче, листо, плод нали пуска мляко- мажеш с него брадавицата
Взех , та се намазах с белия сок на змийското мляко.Ама обилно, не само по брадавиците.
На другата сутрин вратът ме болеше, пареше при къпане, изгорила си бях жестоко кожата. Обели се грозно,кожата покафеня и се свлече ,поне белези не ми останаха.Брадавиците си седят.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Бабини лекове
« Отговор #249 -: Април 22, 2016, 06:48:10 pm »
Плодчета от тревист бъз/бъзак се налагат върху брадавиците. За съжаление чак септември зреят. Със сушени едва ли да стане
De omnibus dubitandum est

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Бабини лекове
« Отговор #250 -: Април 23, 2016, 04:10:44 pm »
Нещо успокояващо мигрена ?
-----Гледах филмче- горещо препочъчваха ,,трева,, ;D,за собствена употреба  едва ли има проблеми една -две саксии :017:,в македонско казват се намира,семена за добър сорт-предполагам от Холандия .Не се майтапя-сигурно затова са я забранили-иначе много скъпи лекарства няма да имат пазар  :017: Само забравих начина на употреба как беше-с пушене или като масло вътрешно-за медицински цели вече е разрешено в някои щати на Америка .Не съм пробвал лично,мои познати пробваха и се одрайфаха,но казват е до организъм  :lol_hitting: ПП: чета в уикипедия-за медицински цели е разрешена в почти целия ЕС-Белгия,Холандия,Испания,Португалия,Германия,Австрия,Италия .Има ли епикриза от лекар за хронична болка,рак,мигрена,нервопатия при диабет,множественна склероза едва ли е незаконна собствената употреба .
« Последна редакция: Април 23, 2016, 05:10:43 pm от Bin »

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Бабини лекове
« Отговор #251 -: Април 25, 2016, 09:01:55 am »
Наскоро правих ябълков сок с една машинка ,която го прави чист,всичко твърдо се отделя в контейнер за изхвърляне-от 2 кила ябълки-1,5 л. сок и половин кило твърд отпадък .Тоя отпадък всъщност е пектин и целулоза-купуват се в аптеката .Пробвах на вкус това нещо и се оказа ЧИСТ МАРМАЛАД  - .Добавих му захар и стана чудесно сладко за палачинки ;D Естествено е и чудесно лекарство за тн ,,лениви черва ,, а и профилактично балансира чревната микрофлора .Голяма грешка е да се изхвърля!-При варене на конфитюр от ябълки фактически остава тази част и то с термично унищожени витамини .За 1 лев-2 кила ябълки-1,5 литра натурален сок,о,5 кг мармалад :72:

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Бабини лекове
« Отговор #252 -: Юни 04, 2016, 07:59:51 pm »
от дете имам проблем с безсънието, за разлика от тогава обаче сега не издържам на без сън - ставам буквално парцалива физически, тялото трепери, умът отказва да работи, та предвид активния квадрат на тр. Уран към нат. Луна (всъщност, това е и най-точният аспект в наталната карта), моля за някой полезен съвет на някой сходен.

да вметна, че съм пробвала почти всичко възможно, само не мога да пия от онези със зелена рецепта, пробвах - става ми лошо

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Бабини лекове
« Отговор #253 -: Юни 04, 2016, 08:10:53 pm »
Болна тема е и при мен. Последните две нощи лягам към един часа и заспивам по изгрев слънце, в 6-7.

Чай от мащерка с мед, изпит вечер преди лягане, ме отпуска и успокоява. Но след като се изпие, не трябва да се заседявам пред лаптопа, а да си легна веднага, по навик обаче стоя поне до полунощ будна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Бабини лекове
« Отговор #254 -: Юни 04, 2016, 08:23:03 pm »
Abroad,напрегнат аспект на Уран със светилата според мен е ,,аспектът на кафеджията,или синдромът ,,Балзак,,-това от личен опит-нямам натален ,но имах периоди в които прекалявах с кафето-проверих-единия е бил при тр.Уран квадрат Слънце и Луна,вторичт-съвпада с Асц .Така че първо се спира кафето ;D. Понеже имах навремето безсъние заради нощна работа-помага излагане на Слънце-и таблети Меланин,прясно мляко с мента-ликъор и пектин и бирена мая-вит Б преди заспиване .Алкохол до 100 мл,40% поне до изработване на рефлекса за заспиване .Всякакви лекарства за депресивни и тревожни състояния също .Лекуване на високо кръвно или тахикардия ако е наложително .Някои правят някакви бани на краката,сега не се сещам с какво :017:
« Последна редакция: Юни 04, 2016, 08:24:35 pm от Bin »