Автор Тема: Бабини лекове  (Прочетена 157676 пъти)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Бабини лекове
« Отговор #255 -: Юни 04, 2016, 08:49:59 pm »
пробвала съм описаните, включително хомеопатични (имам добър лекар-хомеопат)
не пия кафе, освен сутрин

*сещам се за нещо, което преди много време прочетох от Рени - Уран се тушира чрез храна, вярно е, но никак не ми е оферта...

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Бабини лекове
« Отговор #256 -: Юни 04, 2016, 09:37:27 pm »
Уран се тушира от управителя на следващия дом-Нептун ::)-приспивателни и транквиланти,алкохол .Има клипове в нета със звука на океана и друга музика за медитация-това по Нептун .Уран е модерния Сатурн-по ведическа ремедиата за Сатурн би трябвало да свършат работа .

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #257 -: Юни 04, 2016, 10:36:10 pm »
от дете имам проблем с безсънието, за разлика от тогава обаче сега не издържам на без сън - ставам буквално парцалива физически, тялото трепери, умът отказва да работи, та предвид активния квадрат на тр. Уран към нат. Луна (всъщност, това е и най-точният аспект в наталната карта), моля за някой полезен съвет на някой сходен.

да вметна, че съм пробвала почти всичко възможно, само не мога да пия от онези със зелена рецепта, пробвах - става ми лошо
Жълт кантарион,невробекс,(мента,глог,валериан).И мен ме удари Уран няколко пъти по нервата,докато ми вършее в стелиума и това спасява случая,както и физическо натоварване.Вече е в съвпад с Луната ми У1 и чакам да обърне ретро,за да видя как ще бъде.

  От 3 дни ме болят колената и мажа с конските мехлеми,дори си направих мои спиртове за крака.Сатурн и Меркурий са ми "под тежка обсада" от транзитите,а и времето беше доста влажно тази пролет.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #258 -: Юни 04, 2016, 10:53:49 pm »
И да ви кажа какво да НЕ правите.  :012:
Вчера си направих лапи за краката като смлях на робота свежи листа от кестен,орех...но реших да не слагам мазнина,което беше грешката ми.Когато се събудих тази сутрин,йодът от орехите ме беше изгорил на точки.Сега съм като петниста хиена и ме е срам да си покажа краката,дори и на тъмно  :012: Надявам се да не ми останат белези.само ме сърби,но мажа с какаово масло.  :043:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Бабини лекове
« Отговор #259 -: Юни 05, 2016, 01:49:25 am »
тези лапи не се ли поставят за час-два, а не за цпла нощ?

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #260 -: Юни 05, 2016, 10:58:56 am »
тези лапи не се ли поставят за час-два, а не за цпла нощ?
Зависи какво и къде,но това,което аз сложих е безобидно,ако не бях предвидила йода.Т.е знаех,че орехите горят,но реших,че мазнината ще забави абсорбирането и не я сложих.Е,поне колената и ставите не ме болят и днес хванах 8 километра много бавно тичане,без никакъв проблем.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Бабини лекове
« Отговор #261 -: Юни 05, 2016, 12:44:19 pm »
Abroad, ползвала ли си спрейовете за спално бельо с лавандула, има на различни марки? Аз ползвам такъв отвреме-навреме, нямам проблем със заспиването, но ако се събудя през нощта много трудно заспивам и тогава пръскам възглавницата - помага ми, ароматерапията си е добър вариант :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Бабини лекове
« Отговор #262 -: Юни 05, 2016, 12:45:43 pm »
В аптеките ли продават? Искам да пробвам и аз, проблемът с безсънието взе много сериозно да ме мъчи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Бабини лекове
« Отговор #263 -: Юни 05, 2016, 12:48:50 pm »
Честно казано варианти съм срещала из разни онлайн магазини, аз ползвам на Avon тъй като е почти без пари - макс. 3-4 лева, запасила съм се защото го няма във всеки каталог, но предполагам и без да го има в каталога за съответния месец може да се поръча.

Ето това е

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Бабини лекове
« Отговор #264 -: Юни 05, 2016, 01:07:46 pm »
Ааа, на Ейвън, а аз си мислех, че са някакви фармацевтични. Козметика Ейвън вече не ползвам от 10 години, но от всичките им продукти серията Планет Спа ми харесваше и беше най-качествена.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Бабини лекове
« Отговор #265 -: Юни 05, 2016, 06:40:25 pm »
Нещата, които аз съм прилагала с добър ефект:

- Малко мед непосредствено преди сън влияе сънотворно.
- Шуслерова сол №7 Магнезиум фосфорикум - 5 табл. в топла вода.
- Леки памучни чорапки, ако усещаме студ в краката е доказано, че не можем да заспим.
- Проветрена и леко охладена стая (аз лично не мога да спя с много завивки, дебели пижами или в затоплена стая).
- Тъмна и неосветена с лампи стая (на мен ми беше голям проблем, но някои от хормоните се синтезират само при тъмнина).
- До леглото си имам свещ с аромат на тубероза - не я паля, ароматът, който се отделя ме успокоява.
- Ако се работи много и продължително време с компютър вечер - инсталиране на програмата F.lux. Повече инфо има в нета, как осветлението от монитора влияе върху мозъка и ни държи будни, и т.н.
- Ставане рано, най-късно в 6ч. ;D
- И не на последно място - легло спрямо благоприятните за нас позиции на Ба Гуа числото ни по фън шуй.
- Нова възглавница, при мен даде мигновен ефект ;D

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Бабини лекове
« Отговор #266 -: Юни 05, 2016, 07:05:23 pm »
Уран се тушира чрез храна, вярно е, но никак не ми е оферта...

И не виждам как ще ти помогне да заспиш...? С мелатонин пробвала ли си? 

Безсънието е опустошително направо. Както Романтика е споменала, вечер с употребата на компютрите става още по-зле, понеже мелатонинът регулира биологичния ни ритъм и количеството му се увеличава именно в тъмната част на денонощието (ако всичко е наред). Обаче от опит знам, че този съвет е невъзможно да бъде спазен.
На мен само той ми помагаше до голяма степен, но си вземете Мелатонин Амброз - с удължено освобождаване. Магнезият също успокоява - по друг повод ми се налагаше да пия и тогава се уверих, че и на съня действа. И принципно не вреди да се взима, даже е препоръчително, тъй като повечето хора страдат от липсата му. Ама не като част от съставките на комбиниран продукт, а само магнезий.

Ако щитовидната жлеза нещо не е добре, може тя да е причината, както и някои други хормонални нива.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Бабини лекове
« Отговор #267 -: Юни 05, 2016, 07:13:49 pm »
Като писах меланин имах предвид мелатонин-не ми се търсеше ,сега намерих -търговско име при мен е МТ120,имаше някаква фирма в чужбина изпълняваше поръчки за най-модерни препарати,че взех тогава 4-5 вида,не знам обаче в България сега какво има .

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Бабини лекове
« Отговор #268 -: Юни 05, 2016, 11:53:49 pm »
Честно казано варианти съм срещала из разни онлайн магазини, аз ползвам на Avon тъй като е почти без пари - макс. 3-4 лева, запасила съм се защото го няма във всеки каталог, но предполагам и без да го има в каталога за съответния месец може да се поръча.

Ето това е



Такова спрейче човек може да си направи и сам, ще бъде максимално чисто, без нежелани добавки - взима се етерично масло от аптеката (10 мл за 3-4 лв; 10 мл са приблизително 200 капки) и след това в 50 мл вода (най-добре да е изворна или минерална) се добавят 20-30 капки лавандула. С този спрей може да се пулверизира въздуха в помещението, където се спи. Понякога слагам няколко капки директно върху спалното бельо или върху носител от естествен материал (дърво), който е близо до леглото. Ако се прави спрей на водна основа, важно е преди пулверизиране шишенцето да се разклаща енергично, защото маслата не са водноразтворими. На мен лично етеричните масла ми вършат чудесна работа, за най-различни ситуации, включително стрес, безсъние, умора, липса на концентрация и т.н.

Happy58

  • Гост
Re: Бабини лекове
« Отговор #269 -: Юни 06, 2016, 09:06:11 am »
от дете имам проблем с безсънието, за разлика от тогава обаче сега не издържам на без сън - ставам буквално парцалива физически, тялото трепери, умът отказва да работи, та предвид активния квадрат на тр. Уран към нат. Луна (всъщност, това е и най-точният аспект в наталната карта), моля за някой полезен съвет на някой сходен.

да вметна, че съм пробвала почти всичко възможно, само не мога да пия от онези със зелена рецепта, пробвах - става ми лошо

Аброад, много неща могат да се правят, рецепти много. Аз също от малка имам този проблем. Затова ще говоря от опит.

Мисля, че първото нещо, което трябва да направиш, е да разбереш, от какво се получава безсънието - причините може да са много. Дори да ти кажат, че е стрес, нерви, това пак може да идва от различни причини. Опитай да си направиш един аюрведичен тест - да видиш каква доша си и така да разбереш, кое се е разбалансирало. Ако е от много "огън" лека ще е един, но ако е от "вятър", съвсем друг.

Нещото, което съм установила, че е по-универсално, и като "спешен случай" - билката байкалски шлемник - но билка, не хапче! Хапчето ме прави на парцал.

Другото - имаш квадрат Луна/Уран. Е, зависи какво управляват те в натала, естествено, но като светила, Луната си е важна. на мен ми предстои това, а Луната е У1 :). Сега през зимата имах квадрат Уран към Асц/десц - то беше едно чудо ..... това, което правех, е сутрин рано излизах и ходех боса по тревата пред блока (добре че нямаше сняг тази година). Уран е електричество - най-добрия начин за неговото овладяване е земята - тя поема.

А относно яденето - това беше или от Стивън Аройо, или от Саспортас - не си спомням. Дали ще ти помогне, зависи от вида организма, който имаш - може и да навреди, ако бавно смилаш храна. При мен не работеше, защото аз ям много често и след 2 часа всичко е смляно.

И, относно лавандулата - аз го правя по много мързелив начин :) - взела съм си етерично масло и всяка вечер си капвам по 2-3 капки на един тампон за почистване на грим и така си седи цяла нощ (всъщност постоянно си седи в стаята, защото не го сменям). важното е да го направиш към 8ч някъде, за да започне да действа - ароматите са по-бавнички. Или пък, можеш да си купиш билка лавандула и да си сложиш под възглавницата.

И последното - в аптеките продават едни ампули - жен-шен с пчелно млечице - много добре вдигат енергията за дни.