Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 833767 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Събития и транзити
« Отговор #5340 -: Юли 19, 2018, 10:30:29 pm »
Благодаря Акрукс, утре ще помисля зя този, аз не разбирам, баща ми има 1000 инструменти, но явно всяка седмица купува за колекция... и аз се надявах, че ще ги режа с нещо от наличните но той не благоволи да пробва и се принудих.. абe сложно е може и да е лесно ,ама няма кой да ми каже. 

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #5341 -: Юли 22, 2018, 02:29:32 am »
Марс и нодалната ос квадтатират нат.Уран - доста конфликтен и напрегнат ден ...
Над силата е само умението да я владеем!

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #5342 -: Юли 22, 2018, 10:28:43 pm »
За да няма назъбване срезовете трябва да се правят с професионална машина. Гилотината и ножовете не са подходящи. За да оптимизираш разходите си, предварително разчертай плоскостта с необходимите ти размери парчета. Преди се плащаше по 2 лв. на срез. Сега не знам как е. Ако не ти е гладка повърхността на среза няма да можеш да го обкантиш.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Събития и транзити
« Отговор #5343 -: Юли 22, 2018, 10:50:45 pm »
Уран ,да, явно си трябва проф. машина, защото вече с доста пробвах, но нещо в мен не може да се примири... Явно има защо заготовките да са скъпи, защото срезовете излизат още по-безбожни.. За еднно, две, десет ,двайсет -ок, но за големи количества абсурд !1-2 дни трябва да реша дали да върна гилотината -тя най -се доближи да нуждите и с с преобразуване ще стане, но не знам дали може и как иначе не става.. Отделно напоследък само спънки и усещам и че с връщането на гилотината ще има нерви. А тези нерви ми изядоха творческата енергия .

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Събития и транзити
« Отговор #5344 -: Юли 23, 2018, 05:41:29 pm »
Здравейте, сега обърнах внимание, че  имам точен съвпад на транзитен СЛВ с натален СЛВ, случва се в 12 дом Лъв. Кажете, моля нещо за този транзит, ако ви се е случвал. Къде да прочета повече за този съвпад. Малко ме плаши този аспект.  :17:

Споко,това е възврат на Нодалната ос
Има тема за транзити на възлите
Виж и къде тразитират управителите им
Едно е сигурно ще бъде запомняща се за теб година

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #5345 -: Юли 23, 2018, 09:23:03 pm »
Здравейте, сега обърнах внимание, че  имам точен съвпад на транзитен СЛВ с натален СЛВ, случва се в 12 дом Лъв. Кажете, моля нещо за този транзит, ако ви се е случвал. Къде да прочета повече за този съвпад. Малко ме плаши този аспект.  :17:
Има тема  "възврат на нодална ос" и там може да четеш, освен това може да направиш карта на твоя възврат и да я поместиш за обсъждане, пак там...

http://astra.la/forum/index.php?topic=175.msg16726#msg16726

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Събития и транзити
« Отговор #5346 -: Август 01, 2018, 11:21:59 pm »
Ребека, ако сложиш хартиено тиксо където трябва да се направи среза (или нещо друго подобно), няма ли да стане?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Събития и транзити
« Отговор #5347 -: Август 01, 2018, 11:24:02 pm »
Ребека, тези невървежни периоди имат една основна цел-да те научат да гледаш знаците, които Вселената дава, и да те накарат да действаш според тях
За повече насоки-само на лс

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Събития и транзити
« Отговор #5348 -: Август 01, 2018, 11:37:49 pm »
Цял живот следвам знаците и водат към Лудницата ! Лъжа са и да- има случайности и низ от случайности и глупаци ,които са толкова наивни, като мен да вярват, че няма слуучайни неща-има! Има случайни сънища, има случайни видения има случайни гласове и те са лъжа! Това с тиксото не е пробвано но е мислено после разубедено -ще пробвам мерси .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Събития и транзити
« Отговор #5349 -: Август 02, 2018, 09:10:25 am »
Възможно е, човек като не знае азбуката и всяка драсканица му изглежда като знак

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Събития и транзити
« Отговор #5350 -: Август 02, 2018, 10:02:56 am »
Освен знаците човек трябва да има силен собствен компас за това къде отива. А при слънчевите риби това е малко трудно постижимо.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Събития и транзити
« Отговор #5351 -: Август 02, 2018, 01:07:48 pm »
Точно
Само че тези големи невървежни периоди са точно тогава, когато компасът сдаде багажа, и изобщо-пълна черна дупка. Човек ако не му се е случвало и няма база за сравнение, хич и не може да си го представи, определено е кофти, макар и отстрани да не изглежда като голямата работа

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Събития и транзити
« Отговор #5352 -: Август 04, 2018, 08:45:52 pm »
Не знам дали е от квадрата между Марс и Уран, но от понеделник ме хвана някакъв гаден грип и ме удари (отново) най-вече в гласа - пресипнах, почти не мога да говоря, за пеене да не говорим. Вчера уж бях малко по-добре, но сега пак ми пресипва гласа на моменти, особено на ниските тонове. Направо нямам думи!  :lol_hitting: :lol_hitting: :lol_hitting: :lol_hitting: :lol_hitting: :lol_hitting:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Събития и транзити
« Отговор #5353 -: Август 04, 2018, 09:42:28 pm »
Хубавото е, че покрай болестта не си изгубих апетита, дори напротив. А майка ми днес ни изненада - направи две тави с баница със сирене и те взеха, че станаха по-вкусни от когато и да е било. Едната я изядохме следобеда, а другата ще е за утре, но реших да я щракна, за да ѝ се порадвате и вие, докато все още я има.  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #5354 -: Август 05, 2018, 10:23:30 am »
Не знам дали е от квадрата между Марс и Уран, но от понеделник ме хвана някакъв гаден грип и ме удари (отново) най-вече в гласа - пресипнах, почти не мога да говоря, за пеене да не говорим. Вчера уж бях малко по-добре, но сега пак ми пресипва гласа на моменти, особено на ниските тонове. Направо нямам думи!
Този квадрат, сам по себе си, няма как да те разболее, ако не аспектира нещо в натала ти- нима всички хора са пресипнали в момента? При теб Марс транзитира в 12д, Уран във 2д ( домът на Телец, свързан с глас/гърло) и заформят Тау с наталния ти Плутон в 8д. Отделно имаш по прогресия съпвад на Луна и Марс в 8д, които рачешкото СЗ от твоя 6д ги квадратира.
Благодаря за виртуалната почерпка с баница- браво на майка ти!