Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 429923 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #45 -: Февруари 29, 2016, 07:40:21 pm »
За ректифициране най-добре използвай конкретни събития в живота ти. В прогресивната карта ще има по всяка вероятност смяна на куспида, а по дирекции някоя куспида също ще е активна - няма как да не е. Под активна визирам максимум 1 гр орбис.

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #46 -: Март 01, 2016, 12:41:34 pm »
Здравейте!
Вълнува ме следния аспект в мъжка натална карта:Транзитен Уран в съвпад с нат.Венера(1Д/Овен) и транзитен Плутон в квадратура с нат.Венера.
Венера е Управител на 6,7Д(Везни) и 1,2Д(Телец).
Плутон и Уран нямат аспекти с Венера в натала.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #47 -: Март 01, 2016, 04:45:17 pm »
Maimunka, ако точният час ти е важен, най-добре си направи ректификация при професионален астролог, ако и когато имаш такава възможност. Доста е трудоемко и се иска цял списък с важни дати и събития.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #48 -: Март 01, 2016, 05:02:05 pm »
С ректификации се занимавам от почти 15 години и мога да кажа, че само с една техника трудно ще успееш да ректифицираш хороскопа. Нужни са поне 3-4, засичаш по събития и сравняваш. Често ми се получава различните събития да работят с различен час, обикновено има едно колебание от около 2-3 минути. Тогава избираш най-значимите и сравняваш с кой вариант на рожден час кореспондират най-много събитийни проявления. Има карти, които работят като по учебник и по-лесно се ректифицират, с други има повече колебания и съответно повече техники са нужни.

Но все пак пробвай да съчетаеш вторична прогресия с дирекции, гледай ъглите най-вече и какви аспекти има с тяхното участие през важните години.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #49 -: Март 01, 2016, 05:31:29 pm »
При една ректификация ъглите са важни, нали това уточняваме.

По дирекции може да има различни аспекти в рамките на дадена година, но най-важни са тези, в които участват ъглите. Дирекционна планета в мажорен аспект към ъглова куспида или куспида в аспект с дир. планета.

За минали събития е по-лесно - пост фактум гледаш коя планета в натала как е проработила в динамика.

А за бъдещи прогнози, за да не се подхлъзнем, трябва да сме наясно не само със силата на влияние на всяка една планета в хороскопа, а и в каква посока влияе, какво може да се очаква от нея. Това е чисто технически, но също така зависи и от човека, комуто се прави прогноза. Някои са с нагласа да се възползват максимално от всяка една възможност на пътя, без да се замислят излишно и да претеглят всички "за" и "против". При такива хора и картите работят по-първосигнално, по-лесно се прави прогностика.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #50 -: Март 05, 2016, 04:13:56 am »
Нали има тема за солари

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #51 -: Март 12, 2016, 09:20:49 pm »
Ако управителя на асц. ти е в съвпад с Уран на К9 би трябвало поне да си учила в чужбина, да си живяла там, дори да си родена там.
Второ - би трябвало да има нещо впечатляващо в начина, по който изглеждаш. Уран дава висок ръст, едри пропорции и светли, пъстри кожа, коса, очи.
Асц Телец дава голяма глава, при жените изразен ханш. Понякога и бюст. По-меки форми. Но голямата глава е най-характерна.

Това са ориентири, по които сама да си свериш дали наистина Венера ти е У1.

Без да те познавам - само по челюстта на жената от снимката и по маниера ти на представяне и общуване бих заложила на асц. Овен и Марс в 12 дом. Това е субективно предположение, но само си казвам...

« Последна редакция: Март 12, 2016, 09:24:06 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #52 -: Март 16, 2016, 04:40:41 pm »
марс на ац или в 1ви дом, може би и плутон. но щом говорим за глава, то би трябвало да е замесен марс/овен

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #53 -: Март 16, 2016, 04:42:38 pm »
Въпросът ми е, кое дава толкова тежко и продължително появяване на бял свят?

Казват, че малефици в първи дом или около АС, но не винаги намирам потвърждение.

Един приятел е с Венера в първи дом, няма аспекти с малефици, а раждането е минало много тежко - вадили са го с форцепс, имало заплаха за живота и на майката, и на детето. Луната няма напрегнати аспекти, Слънцето - само широка опозиция със Сатурн. Има акцентиран 12 дом.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #54 -: Март 16, 2016, 04:45:39 pm »
Лили, а хирон и алгол как са поставени? хирон в картата на майката може би.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #55 -: Март 16, 2016, 04:46:53 pm »
Как позна?

Хирон и Алгол в точен съвпад с Меркурий /в 12 дом/ - управител на изгряващия знак.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #56 -: Март 16, 2016, 04:54:15 pm »
картата на сина ми. и друг път съм писала, че ако не беше измислено секциото и двамата щяхме да умрем.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #57 -: Март 16, 2016, 04:56:58 pm »
maimunka365, гледа се, но така само може да си гадаем.
може да пробваш ректифицация в руския сайт

http://astrology.org.ua/rectification.htm

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #58 -: Март 16, 2016, 05:54:28 pm »
Казват, че малефици в първи дом или около АС, но не винаги намирам потвърждение.

Един приятел е с Венера в първи дом, няма аспекти с малефици, а раждането е минало много тежко - вадили са го с форцепс, имало заплаха за живота и на майката, и на детето. Луната няма напрегнати аспекти, Слънцето - само широка опозиция със Сатурн. Има акцентиран 12 дом.
Моят мъж е с Уран, Плутон и Марс в края на 1д, а се е родил бързо, свекървата не се е мъчила. Голямата ми дъщеря е с Юпитер в 1д, а я родих след две системи, като по време на раждането загуби пулс и я изтеглиха с форцепс- има Уран, Марс, Нептун, Сатурн и Венера в 8д- козирог.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #59 -: Март 16, 2016, 07:49:08 pm »
А ретро уран на асц. овен, може ли да даде голяма глава?
Моят брат като малък беше с несъразмерно голяма глава спрямо телцето, виках му Голямата глава, приличаше ми на карфица с това кръгло главище, забучено на малко телце. Сега е огромен и няма такива несъразмерности, с Уран в Скорпион е на АЦ.
А аз съвсем случайно това лято разбрах, че съм с малка. :85:
Реших да си купувам красива капела в Гърция, как една не ми стана. Пробвах и на моята дружка, която по принцип е с малко личице, а аз с доста широко и нейната ми беше отчайващо широка.
Тогава ме уведомиха две дами, съпровождащи пзаруването, че съм била с малка глава.
А аз толкова години мислех обратното.. :57:
« Последна редакция: Март 16, 2016, 10:31:57 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...