Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 297784 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1215 -: Октомври 29, 2016, 06:39:32 am »
Yaya, човек обикновено пита за онова, което знае и си отговаря с това, което вижда. На теб ти е познат обмена  Луна-Юпитер по натал и сега   ще си отговориш с това, което и където видиш, или с изброеното от теб като астрофактори в действащи в  периода. Споделената от теб информация, за да се материализира, трябва да е в синхрон със случващото се горе или с мунданната ситуация. Ингреса на планетите винаги е свързан с импулса да се действа по/ с нещо ново, а при теб същия на Пр.Луна съвпада с Юпитер. Как (ще ) реагират хората, когато срещнат детелина с четири листа ( даже и да им бъде подарена)- с уаууууу !!! И веднага обявяват този момент за благополучие и без да  изневеряват на себе си, започват още на мига да правят планове за бъдеще. :) Ти си човек, който предпочита да се ангажира с добре разграфено и подсигурено с практични планове бъдеще ( Луна в края на 6-ти, Венера в Телец, Слънце Риби-Сатурн Дева, АСЦ в знак на Венера) и имаш желания, да вършиш нещо, което е достойно за внимание и почести(у6-ти в 10-ти), значи ще се оглеждаш в периода, какво или кое от  звездните конфигурации повтаря  най-видимо/ ясно твоите потребности и желания към момента.  Възможността да видиш проява по споделеното,   пада върху оста Дева-Риби и всичко, което я дефинира,  защото в момента, в тези знаци все още действа нодалната ос и същата (ще) е в аспект с натален Меркурий, скоро започна цикъла Меркурий-Юпитер. Пълнолунието в Телец е в точен аспект със Сатурн в картата ти, значи 10-ти дом от всички изброени ще дърпа към себе като събитийност в дадената сфера,  а това че, попада в домовете 7/1-ви и ангажира земния тригон-заетост, която да включва взаимодействие с други хора на едно материално и финансово ниво.
От теб са иска добре и максимално обективно да си разчетеш натални Луна и Юпитер като сила и как и доколко ползваш на практика тригона между тях и правиш "синастрия" с тенденциите, които позволяват различните прогностични практики, така  пъзела ти ще бъде подреден и ще получиш форма на питанката си.
Късмет ! :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1216 -: Октомври 29, 2016, 08:36:54 am »
Перфектна и изчерпателна, както винаги, Ирен  :72:
Аз май прекалих  :38:
Благодаря ти за коментара. А е възможно да се готви и нещо, за което не знам още, предвид намеренията на двама от познатите ми за мен. Ще споделям ;)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1217 -: Октомври 29, 2016, 09:36:32 am »
При мен сега е влязъл в 11 дом в западната карта. Нямам никакво желание за публичност и нови приятелства. Но правя пореден опит за разширяване на социалните контакти, търся нови възможности и алтернативи на професионално поприще. Напоследък се активизира комуникацията, доста хора ме търсят за съдействие по някакъв проблем. Но това не е нещо ново, аз все съм в тази роля - търсена, но непризната, призвана да обслужва чужди интереси.  :57:
сатурн-юпитер ,до скоро мунданно бяха в каре,но сега секстилно подкрепят твойте опити,тр.сатурн тригон към овенското в теб също
това с протекциите от възрастни със сатурн в юпитер дом ли си го обясняваш заедно с юпитер във венерин

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1218 -: Октомври 29, 2016, 05:51:29 pm »

Аз май прекалих  :38:


Нали и това е по Юпитер, няма как да не случваме и тази му особеност от природата, но разчитай повече на фактите (Меркурий). Цикъл Меркурий-Юпитер е в знак, където първият има предимство и диспозитира също във въздушен знак- при акцент Везни е добре да се научиш да жонглираш, между това, което е и това, което ти искаш да е .  :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1219 -: Октомври 29, 2016, 06:01:42 pm »
това с протекциите от възрастни със сатурн в юпитер дом ли си го обясняваш заедно с юпитер във венерин

Обяснявам го не толкова астрологично, а на база наблюдения. Хора от по-възрастното поколение имат повече житейски опит, мъдрост и съзнателност да оценят жестовете, които си правил/правиш за тях, и да ти се реваншират с нещо. Повечето ми връстници нямат "очи" за това. Годините преход си свършиха работата в посока на девалвирала ценностна система и егоистични консуматорски нагласи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1220 -: Октомври 29, 2016, 09:03:34 pm »
Как карта на родител-и взаимодейства с нашия Юпитер е полезна информация за това, дали външния свят ще подкрепи  вродените ни способности и потенциал, така че, тяхното изразяване  и развитие да се ускори или точно обратното- външните влияния съвсем да ни  обезкуражат или да потискат дарбите ни. Перспективата като отражение природата на Юпитер/Стрелец/9-ти, е основен фактор, който допринася за нашето съзнание, прогресивен подход, но не е единствения и е приложим по-често в карти, където темперамента откликва и вярва на добрия късмет, е ентусиазиран в онова, което прави, вярва че , собствената му работа е и негова кариера, преследва нови предизвикателства, учи се от хората около него, толкова колкото (му) е възможно. Даже и да не е така добре поставен Юпитер в натала, всеки хармоничен  аспект към него от карта на родител/-и , спомага за негово разбиране и прави поне човека търсещ.
« Последна редакция: Октомври 29, 2016, 09:06:15 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1221 -: Октомври 29, 2016, 09:28:10 pm »
Стар, ти от кои си, имаш достатъчно Юпитерово звучене - "търсеща"  или "задоволена" ? Родителски планети имат ли хармоничен аспект към наталния ти Юпитер ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1222 -: Октомври 30, 2016, 09:32:46 am »
Как карта на родител-и взаимодейства с нашия Юпитер е полезна информация за това, дали външния свят ще подкрепи  вродените ни способности и потенциал, така че, тяхното изразяване  и развитие да се ускори или точно обратното- външните влияния съвсем да ни  обезкуражат или да потискат дарбите ни. Перспективата като отражение природата на Юпитер/Стрелец/9-ти, е основен фактор, който допринася за нашето съзнание, прогресивен подход, но не е единствения и е приложим по-често в карти, където темперамента откликва и вярва на добрия късмет, е ентусиазиран в онова, което прави, вярва че , собствената му работа е и негова кариера, преследва нови предизвикателства, учи се от хората около него, толкова колкото (му) е възможно. Даже и да не е така добре поставен Юпитер в натала, всеки хармоничен  аспект към него от карта на родител/-и , спомага за негово разбиране и прави поне човека търсещ.


ако планетата на родителя е конфликтна-марс,юпитер ,сатурн,плутон и не взаимодейства хармонично с юпитер на детето ,вместо аспект на щастието юпитер-светило,се получават напрегнато-оптегнати отношения,пак получаваш добро,но не това което очакваш,желаеш,искаш

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1223 -: Октомври 31, 2016, 08:31:23 am »

 Антисия между Стрелец и Козирог.

Козирог/ студено и сухо /със Стрелец /топло и сухо/

трудно съвместими ,но сродни ,заради една допирна точка,споделящи общо качество - "сухо",свързан с напрежение, скованост, упоритост
« Последна редакция: Октомври 31, 2016, 08:44:24 am от strelicka »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1224 -: Ноември 01, 2016, 11:46:14 am »
Yaya, акцент върху делата по 9-ти. Рак интерсептиран в 9-ти, Юпитер рецепция Меркурий у9-ти. Няма транзитна планета , възел към ъгъл, нито споменатите от теб участници управляват ъгъл, изключая пр. Луна в 10-ти дом -ще искаш с нещо постигнато да те забележат, да те оценят, стига да не се/те огънат обстоятелствата . :)

Обстоятелствата ме огънаха. Бъдещото развитие по 9д се отменя - днес получих тази информация. Може да е замесено и новолунието.
Хората започват, аз приключвам нещата :)
Та, аспектите на Юпитер и Луна ще ангажират някаква друга сфера за момента.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1225 -: Ноември 24, 2016, 11:19:38 pm »
СЗ на 1 септ. попада върху нейната Венера У7 в 6д, може да срещне любовта на работното място или докато е на СПА-процедури, на местата по 6д. , при нея Луната е У4, У5, любовта е свързана със създаването на семейство, според традицията, затова и търси/очаква най-подходящия за тази цел. От друга страна Плутон У8 е в 7д- има нужда от дълбоки емоционално-интимни отношения, но Сатурн У10 също е в 7д, което я кара да чувства един брак или сериозна връзка като тежест, затова да ги избягва. СЗ ще е в секстил със Сатурн У10 в 7д- дано да поеме ангажимент и се осмели да покаже нежност. (последното е от реклама на шоколади Милка)

Да доста добро попадение Аркус. Момата е на път да се задоми след дългогодишно лутане. Поздравления за перфектния анализ и за точнатата времева рамка.
 :58:
Според моите изчисления връзката и ще е емоционално напрегната, но това са подробности.  ;D ;D ;D

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1226 -: Януари 23, 2017, 12:10:06 am »
какво бихте споделили за транзит на Юпитер през 11-ти натален дом?

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1227 -: Януари 23, 2017, 12:40:26 am »
какво бихте споделили за транзит на Юпитер през 11-ти натален дом?

Месалина, на мен Юпитер през 11ти ми донесе период на възобновяване на социалната ми среда.
До тогава живях в чужбина известно време и имах (нямах) друго обкръжение.
Та, върнах си старото - среда и приятели, но то не беше основно поради Юпитер.

По-интересното беше, че тогава - все в 11ти дом - той мина и през наталната си позиция - т.е. транзитен в съвпад с натален, както и през слънцето ми. Последва едно голямо НИЩО  :012:
Аз твърдя, че без нечия друга подкрепа, Юпитер е преекспониран като очаквания и качества и влияе само на килограмите.
Управител ми е на 6ти дом - трябваше поне работа да почна или да си върна част от клиентите, ама точно тогава не се случи нищо такова.

Сега ми е в квадрат от 4ти дом към Марс в 1ви - е няма такова ядене  :(

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1228 -: Януари 23, 2017, 12:52:38 am »
мерси за отговора Лина. :)
в момента прави тригон с наталната си позиция при мен. в интерес на истината не отчитам събития.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1229 -: Януари 23, 2017, 12:53:48 am »
Погледнах сега и периода на тр.Юпитер в тригон с нат. Слънце и Юпитер (там е и ЮЛВ) - пак нищо.