Автор Тема: Ведическата синастрия - съвместимост за брак!  (Прочетена 23978 пъти)

GauriGanDevi

  • Гост
 :85:
« Последна редакция: Февруари 06, 2016, 09:31:05 am от GauriGanDevi »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Супер  :smile016:
Благодаря Гаури!

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Ведическата синастрия - съвместимост за брак!
« Отговор #2 -: Ноември 06, 2013, 12:50:40 pm »
Миси миси:) Гаури за труда и  желанието! :25: :)

За четящите, да направя едно уточнение. В  Индийската традиция няма  синастрия, а има предимно съвместимост за брак! Това е  много важно, защото  тук става дума за хора, които не се познават и се предполага, че трябва да започнат да функционират успешно като семейство от  ден 1 . Синастрията хич я няма там... виждала съм 1-2  неща по темата, но навсякъде се казва, че ако  двама човека се обичат, то бовете им помагат и неравностите в хороскопа трябва да бъдет забравени. Това е тенденция  в цялата индийска астрология, защото тя е успоредно движеща се с религията и  милостта на боговете.

За съвременният свят е  много важна  Упапада  и Дарапада. Просперитета на даден  брак според индийците може да бъде видян от  положението на 7 дом. По- голяма точност  би дала неговата арудха- дарапада и знака/дома, който заема. Обаче понеже по седми дом можем да видим: бизнес партньори,  матримониални свръзки,  извънбрачни такива, спътници в пътувания, то дарапада ще ни даде информация за всички тях. Освен това се счита, че  дарапда  дава не толкова индикация за това какъв би бил партньора, колкото за сексулният му потенциал и отношения в брака.
Поради тази причина се счита, че е добре да  бъде разглеждана за по-  голяма точност Упапада ( арудхата на 12 дом). Защо на нея? там едстественат карака на любовта  венера се счита в  пълна сила и освен това се акцентира на безусловната любов т.е. независима от материалните придобивки ( загубите характерни за 12 дом);
И както винаги  тук имаме произвидни домове. За резултатите от  всеки дом се  гледа следващият от него= 2 дом, 2 дом от Упапада  говори за резултата от брака: възход и падение.  Вторият дом е същинската смърт на нещата и затова  в  наталния 8  дом в хороскопа можем да видим края или продължителността на един брак, а в 6натален причините той да се "разболее" ( 6 се пада 12 ако  броим 7 дом за 1);

Принципи за курдисване на една Уп с тази на партньора:

УП на партньора трябва да попада  на тригон или опозиция с лагната на избранника, за избранника важи същото да е на тригон или опозе с лагната на партньора.
(това дава 4 знака за стиковане- 3 от собствената група и опозитен, обаче се оказва, че почти всяка  трета  жена става, което не е желателно и затова се търсят кармични връзки между партньорите, което е крайно интересно, защото  в западната астрология те се избягват например: ако  Уп на момчето попада във везни, а УП на момичето в близнаци и в двете УП се намира кету или слънце или меркурий, то се счита за  успешно кръстосване)

и т.н.  Ще пиша  по- нататък ,  нямам  против и друг да  допълва, пише :88:

* малко извън започнатото направление даракарака е планетата с най  малък  градус  в хороскопа и отговаря за партньора, а атмакарака е планетата, която е с най- голям  градус в хороскопа. Счита се, че в един натал е добре двете да имат аспект, защото атмата ( душата) търси  своята половинка  представена от ДК и ако те са в контакт в натала, то  натива ще срещне човека си в тази инкарнация

« Последна редакция: Ноември 06, 2013, 12:54:45 pm от Kaya »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ведическата синастрия - съвместимост за брак!
« Отговор #3 -: Ноември 06, 2013, 03:33:50 pm »
Kaya,какво се има в предвид в "...ще се срещне човека ...",защото аз нямам аспект между планетите с най-малък и най-голям градус -Луна 26* Риби и Овен 1* Овен ,а пък на практика ... :smile016:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Ведическата синастрия - съвместимост за брак!
« Отговор #4 -: Ноември 06, 2013, 04:44:11 pm »
Няма защо  да се извиняваш:) :88: гаури е права - хич не значи, че няма да има любови или брак :72:
п.п. леко допълнение, ако си смятате планетките за градуси по прецесия ( от астрокома хинду/лахири)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ведическата синастрия - съвместимост за брак!
« Отговор #5 -: Ноември 06, 2013, 04:59:55 pm »
Към второто нямам афинитет ,но към 5-ти дом -многоооооооооооо. ;)
Въпреки ,че по западната ,липсвало такива при мен ,ама явно затъмнението при раждането е изтрило объркало нещо файла,по ведическата -не разбирам . ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ведическата синастрия - съвместимост за брак!
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2013, 10:25:30 am »
Гаури, благодаря ти! Много добре написано! :clap:


Манглик (Куджа) доша можем да добавим още. Традиционалистите мисля, че му обръщат внимание на този аспект при определяне на партньорската съвместимост.

В картата има Манглик доша, ако:

- Марс е в 1-ви дом с изключение, когато е в Овен;
- Марс е във 2-ри дом (някои не включват този дом към дошата);
- Марс е в 4-ти дом с изключение, когато е в Скорпион;
- Марс е в 7-ми дом с изключение в Козирог (или Риби);
- Марс е в 8-ми дом с изключение в Рак (някои дават др. знаци);
- Марс е в 12-ти дом с изключение в Стрелец.

Има и други изключения, с които не съм запозната:

http://www.ganeshaspeaks.com/article/mangal-dosha.action,

http://karmajyoti.com/Pages/Mangal%20Dosh.html.

Хората, притежаващи Манглик доша, се препоръчва да се съчетават помежду си. За хората, които нямаш тази доша в картата си, се препоръчва същото. Манглик с неманглик не вървяло добре според класиците. Някои отчитат тази доша не само от Лагна, но и от дома на Луната.

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Ведическата синастрия - съвместимост за брак!
« Отговор #7 -: Ноември 07, 2013, 10:51:35 am »
Индиййците  му викат МънгаЛь дош  ;D и се счита, че ако се ожениш преди 30- 31  всеки брак ще се разпадне бил той между два манглика или не. Та имат велики идеи по темата правят  преди нормалната сватба ( в същия ден) женитба за  дърво, божество или крава.. прецакват първия брак и така  втория с човек им идва чист. Това обаче се смята по- честа практика за жените, защото тях ги женят по - рано. Мъжете обикновено  изчакват 30  година с това разположение. Много често за такива хора преговорите по брак се прецакват и често се развалят годежи, което в индийската култура е лошо предзнаменование.
Основанието е в по - тежкия и страстен характер на манглика. Счита се, че сексуалните потребности на манглиците са по- високи и биха довели до неефективна връзка в брака с човек с по- малки потребности в областта. Тази част  от отношенията също е важна в индийското напсаване за уредени бракове.
Да, от луната също се смята, както и от асцендента. В общият случай кендра домовете  и намирането  вътре на мангал ( марс) дава това положение. Мирабела е написала условията :)
Друг въпрос е доколко  неутрализирането е  истинско неутрализиране на  въпросната Куджа доша. Моите  наблюдения показват, че не се "изтрива" напълно.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ведическата синастрия - съвместимост за брак!
« Отговор #8 -: Ноември 07, 2013, 11:25:13 am »
А ,каква е ролята на Сатурн в тази сфера ,през призмата на ведическата астрология и все още ли има такава ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ведическата синастрия - съвместимост за брак!
« Отговор #9 -: Ноември 07, 2013, 12:04:47 pm »
Основанието е в по - тежкия и страстен характер на манглика. Счита се, че сексуалните потребности на манглиците са по- високи и биха довели до неефективна връзка в брака с човек с по- малки потребности в областта.

Това за първи път го чувам  ;D Основателна причина да се чака до 30  ;D

Имам я считано и от първи дом и от Луната. Но не съм чела много по-въпроса, защото още в началото ме стресираха с писанията си :smile016:

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ведическата синастрия - съвместимост за брак!
« Отговор #10 -: Ноември 08, 2013, 07:52:53 pm »
И аз имам Мангал дош от Луната, при това я аспектира, което данякъде обяснява защо в по-запомнящите ми се връзки, при партньорките има също Мангал дош, че и акцент на Марс като цяло/изявен Марс/.

А и нещо друго, когато няма аспект м/у дарапада и упапада, но пък управителите са им в аспект, това има ли отношение по въпроса със срещата с true love ?
Ketu в/у упапада какво указва/само за него не бях срещал правдоподобно инфо/ ? В 7-ми е Раху и Луната, 7-ми от УЛ доколкото си спомням показваше отношението на роделите на партньора към връзката/брака/.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ведическата синастрия - съвместимост за брак!
« Отговор #11 -: Ноември 08, 2013, 08:30:29 pm »

* малко извън започнатото направление даракарака е планетата с най  малък  градус  в хороскопа и отговаря за партньора, а атмакарака е планетата, която е с най- голям  градус в хороскопа. Счита се, че в един натал е добре двете да имат аспект, защото атмата ( душата) търси  своята половинка  представена от ДК и ако те са в контакт в натала, то  натива ще срещне човека си в тази инкарнация

хич не е извън темата
а, как стои въпросът за включване/изключване в сметките за атмакарака да се определя Раху примерно - спорни са писанията по темата
на практика кое се счита за по изявено - ако включим сенчестата планета или я изключим - впечатления?

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Ведическата синастрия - съвместимост за брак!
« Отговор #12 -: Ноември 09, 2013, 10:35:25 am »
Раху, ако е атмакарака гледаме следващата планета по градус. в оригинал по Дажймини раху не се взима ( нищо, че има спорове)  повечето материали не включват раху.

санти - не между дарапада и упапада, а между атмакарака и  даракрака; другите две са арудхи на домове; в съвременният свят връзките ( не само  бракаовете)  се смятат при трянзит, през УП, управителя на УП и имали планетки там; Повечето неща, които съм чела  отчитат не дарапада към упапада,  арудха лагна към упапада  и кой дом заемат една от друга;
малко по - нагоре съм писала ако  и партньорката има  кету в Уп е добре са вашата връзка:)


Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ведическата синастрия - съвместимост за брак!
« Отговор #13 -: Ноември 09, 2013, 01:09:11 pm »

санти - не между дарапада и упапада, а между атмакарака и  даракрака; другите две са арудхи на домове; в съвременният свят връзките ( не само  бракаовете)  се смятат при трянзит, през УП, управителя на УП и имали планетки там; Повечето неща, които съм чела  отчитат не дарапада към упапада,  арудха лагна към упапада  и кой дом заемат една от друга;
малко по - нагоре съм писала ако  и партньорката има  кету в Уп е добре са вашата връзка:)

Kaya,
Бъркам се значи, защото едното също имаше отношение,но в синхрона в интимен план със съпругата/A7 към UL/. Му/ AL и UL няма аспект (6/8), но управителите им са в съвпад, Слънцето У7 е също там. Колкото до Кету в/у UL, по скоро имах предвид за качествата на партньора, какво показва там Ketu.

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Ведическата синастрия - съвместимост за брак!
« Отговор #14 -: Декември 04, 2013, 11:21:16 pm »
Като  всеизвестна мързелана  ще чакам някой друг да се потрудни да обясни  детайлно  Куджа/Манглик доша, но ще направя важно отметка по темата. В интернет ще намерите всякакви обяснения как се неутрализира  това чудо, но  има само 2 астрологически начина, които работят- Марс да е  в съвпад или аспектиран от венера или юпитер; като в определени положения се  неутрализира до 40 %  вредното влияние:)
Както  веднага можем да усетим  наранената луна, така  хубаво се чувства  манглик мангал : повечко агресия, повечко старст, повечко пипер и къс фитил, а както и нужда от дейстие и т.н. ( марс  трябва да е в 1,2, 4, 7, 8,12 дом)броено от луна и от асцендент;