Автор Тема: Деца и родители  (Прочетена 10991 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Деца и родители
« Отговор #45 -: Септември 03, 2018, 11:18:06 am »
При неосъзнатите, може. На моето дете не бих причинила същото след като съм видяла какво е това лицемерие и егоизъм.
с моя мъж си говорихме преди да се оженим, че няма да сме като нашите родители, но дойде времето да чуем от децата си същите упреци към нас, каквито ние отправяхме към родителите си и се моля поне да не стигнат нивото на майка ми, която на 83, малко преди да умре, за пореден път упрекна баща си, че не ѝ е направил бал, дори рокля не е имала, а се наложило да разплете стара вълнена блуза на баба и сама да си оплете нова, с модерна обла якичка и връзки с камбанки- припомних ѝ, че дядо е починал, а за умрелите или добро, или нищо, че може да не е имала бална рокличка, но после ѝ е помогнал да построи къща на два етажа, подарил ѝ е голям двор, а на мен каква ми е файдата, че съм имала бална рокля, като плащаме наеми с моя... и не е толкова до материалното, ревнуваше до последно от по-малкия си брат, че него били гледали и обичали повече, както малката ми дъщеря сега ревнува, че баща ѝ обичал повече сестра ѝ, баща ѝ пък ревнува от неговата сестра и така нататък...
Не са виновни родителите, които си обичат децата еднакво, но естествено, че за по-слабото ще се грижат повече, на майка по-малкия брат не са взели в казармата заради сърцето, а по-големият ѝ брат работеше хамалин на открито цял живот и не беше ползвал болничен никога (сукал е до 3г., носел си е столчето да седне до баба ми да бозае)
Когато човек има комплекси за малоценности емоционален дефицит, което е показано в натала, колкото и да го обичат родители, приятели, партньори, все ще е недоволен и ще му е крив света. Майка имаше съвпад на Луна със Сатурн във Водолей, баща ми имаше квадрат на Слънце със Сатурн ( мразеше баща си до полседно, че пушел много, а той на 9г ходел да чука камъни, за да си изкара пари за тетрадки), малката дъщеря е с квадрат Слънце и Сатурн, който е опозиция на Луна (натяква на баща си, че не ѝ е направил бал в ресторант с роднините, макар че ѝ купи рокля от Франция, плати ѝ кувертите за 3 бала- хори на бала на нейното гадже тогава, после с класа на Слънчев бряг за 3 дни и на официалния бал на училището в ресторанта на най-скъпия хотел в града)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Деца и родители
« Отговор #46 -: Септември 03, 2018, 12:01:24 pm »
Не съм съгласна, все пак като възрастни деца създаваме собствено семейство и проблемите на родителите не ни влияят вече по същия начин.

Винаги влияят, защото нищо в картата ни не променя заложеното, но транзити, прогресия, показват докъде и какво ще искаме да разберем и прием от това. Ти винаги ще реагираш със знака, в който е Луната ти, а аспектите ще покажат колко лесно или не тази реакция ще те кара да се чувстваш добре в собствената си кожа, както и как все още  ранното детство и семейна обстановка  "гостуват" в настоящето ти. Всеки път, когато се активират Луна, Сатурн, Слънце, 4-10 домове, техните управители или планети в тях ще напомнят за влиянието на родителите. В картата на всеки е посочено доколко е възможно да се отделим от това влияние.
Аз съм с Луна съвпад Сатурн, показател за силна зависимост от родител, семейство. Чак след 42 г  започнах да гледам на това влияние от различен ъгъл ( Тр. Уран беше дълго време в 4-ти дом, в съвпад със Слънце, възел, в аспект с у4, в аспект с у10-ти),но все пак влиянието остава, това е все едно като се пререже пъпната връв и да се каже, че се прекъсва връзката майка -дете. Разбирам какво търсиш или искаш да кажеш, но никой не може да "избяга" от мама-ти имаш ли лични планети в 12-ти дом ? Ако, да всеки път, когато е активира дома ще имаш двойно послание, изживяване- хем връщане към утробата, раждането, хем да искаш да избягаш от нейното "удобно" влияние . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Деца и родители
« Отговор #47 -: Септември 04, 2018, 03:09:31 pm »
Най- важното за мен сега е да са живи и здрави и да не си създават допълнително нерви сами. Колкото до упреците, според мен това се случва когато доверието на децата е било предадено, а това не е с една постъпка. Трябва да има любов в едно семейство, тогава децата са щастливи, а обещенията да се спазват, когато са дадени такива. Повторението на техни грешки няма как да стане, прекалено сме различни като мислене и действие, различни поколения сме. Грешки всички правим, но след това трябва да си поемаме отговорност за тях. Не съм скандалджийка като моите родители, не мисля само за пари като тях. Грижата е по-важна, съобразявам се с близките и техните чувства. Който колкото може, важното да е от сърце. Не бих допуснала и тяхното озлобление да стигне до децата ми, защото аз няма да лъжа нито себе си, нито тях. Всеки има трудни моменти и има нужда от време за себе си, важното е да си организиран и да си даваш час почивка, за да помислиш трезво. Не да си изпускаш нервите и да си го изкарваш на най-близките. Насила нищо не става.

Рени, Луната ми е в 12-ти квадрат Нептун. Помагам на майка си колкото мога, но аз имам свой живот и няма как да й угаждам на акъла вече. Казано е и държа това мое желание да се уважава, за да има разбирателство. Иначе нищо не става. Все още си позволява да ме лъже, за да ме подмами, което си е нейн проблем, загуба на време.   :012:
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Деца и родители
« Отговор #48 -: Септември 04, 2018, 04:00:30 pm »
Колкото и да не ни се иска несъзнателно повтаряме заложените  поведенченски модели от родители / баби и дядовци/. Иска се сериозна работа с психиката, за да се коригират "лошите" остатъци от грешките на родителите ни.

По-същия начин разсъждавам, иска се сериозна работа, но не е невъзможно. Според мен чрез обвиненията към родителите си губим връзка с реалността, а оттам повтаряме някои техни грешки. Затова трябва да се прости и да ги приемем такива каквито са, за да продължим напред. Като техни деца ни се дава възможност да сме по-мъдри и по-прозорливи. Тази повтаряемост на негативни грешки е нежеланието да продължим напред и да забравим лошото.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Деца и родители
« Отговор #49 -: Септември 04, 2018, 04:05:26 pm »
Луната ми е в 12-ти квадрат Нептун. Помагам на майка си колкото мога, но аз имам свой живот и няма как да й угаждам на акъла вече.
Това обяснява доста неща.
Моят мъж също е с Луна в 12д-Лъв квадрат с Нептун-Скорпион, същото отношение има към майка си, както и към всички останали жени, в състояние е да разруши всичко, но не и да приеме съвет/мнение/помощ от жена, като в основата на това е отношението към майка му, че го командвала и манипулирала навремето и нямало повече да допусне това. 

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Деца и родители
« Отговор #50 -: Септември 04, 2018, 04:22:44 pm »
Моята майка наистина лъже всички, защото е властна. Според нея спестява някои истини, но това обърква само нейните планове. Брат ми не й говори от 10г, както съм написала в предишен мой пост. Той няма квадрат Луна/Нептун. Свикнала съм й, но наистина не е приятно да продължава и на тези години, част от характер, какво да се прави. Мисля че го прави от страх, че ще бъде отхвърлена и затова спестява. Баща ми и той много си измисляше, за да те привлече към него. Тънки манипуалции. Те себе си лъжат, но като сме били деца сме им вярвали. Аз какво да направя, че тази черта я нямам в себе си.  :012: Не би казала, че разделям хората по пол, когато става въпрос за доверие. Едва ли на някой му харесва да бъде лъган.
« Последна редакция: Септември 04, 2018, 04:45:58 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Деца и родители
« Отговор #51 -: Септември 05, 2018, 12:43:53 pm »
Моята майка наистина лъже всички, защото е властна. Според нея спестява някои истини, но това обърква само нейните планове. Брат ми не й говори от 10г, както съм написала в предишен мой пост. Той няма квадрат Луна/Нептун. Свикнала съм й, но наистина не е приятно да продължава и на тези години, част от характер, какво да се прави. Мисля че го прави от страх, че ще бъде отхвърлена и затова спестява. Баща ми и той много си измисляше, за да те привлече към него. Тънки манипуалции. Те себе си лъжат, но като сме били деца сме им вярвали. Аз какво да направя, че тази черта я нямам в себе си.  :012: Не би казала, че разделям хората по пол, когато става въпрос за доверие. Едва ли на някой му харесва да бъде лъган.
Майка ми също лъжеше , манипулираше и беше властна , баща ми също беше властен, професионално човек с власт, случвало се е да ме кара да лъжа, че го няма вкъщи, а аз канех тези, които го търсят да влязат вътре, че не му е добре и лежи. Сестра ми се бунтуваше срещу тях, най-вече срещу майка- беше лъгала на работа и съседите си, че родителите ѝ са умрели, а аз си следвах тихо и упорито моите принципи и си живеех моя живот, каквото съм искала съм постигнала, с каквото съм се захванала е имало положителен резултат, не са ми били пречка родителите, не съм го поставяла на въпрос даже това- другите са го поставяли, като например лятото, когато работех в консервна фабрика, за да изкарам пари за първите си джинси- началничката на цеха всяка вечер ме питаше, как така баща ми е "голям човек", а ме е оставил да работя такава работа заедно с циганите... Казвах, че нямам баба и дядо на село, при които да ходя, че моите съученици в момента правят същото в един друг цех на фабриката- на бригада бяха там, с нощувка и храна, накрая взеха по 30лв, а аз 300лв за месец и половина. От бригада се освободих, като дадох бележка, че съм на споретен лагер и така есента имах на себе си Super Rifle, като излизах на дискотека вадех кутия Боро, зимата смених ученическото палто с готина бежова канадка, но при мен Сатурн е в хармонични аспекти със светилата, с Венера и с Юпитер, с Марс е в квадрат, който дава издържливост и работоспособност, не хленчи, а действа, затова ти казах, че е важен потенциала на твоя натал, а не наталите на родителите, защото не всяка круша пада под дървото- когато е на стръмно се търкулва и поема свой път.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Деца и родители
« Отговор #52 -: Септември 05, 2018, 01:00:07 pm »
Акрукс, къде съм се оплакала от живота си и къде съм обвинила родителите си за нещо в моя живот? Аз съм щастлива през повечето време в живота си. Създавам здраво и прекрасно собствено семейство. Талантлива съм и успявам бавно в професията си. По мързелива съм, но когато трябва да се свърши работа го правя, без да се оплаквам.  Защо ти е да ми вменяваш проблеми не разбрах? Тя и майка ми го има този манталитет да създава несъществуващи проблеми, но то си е за нея. Не е лъгала обаче по-този начин, който ти описваш, за да се измъква. Защо изместваш същината на поста ми, който споделих по темата? Който се съмнявам да си прочела, защото още там съм описала и при мен аспектите на Луната. Написала съм трудни отношения с майка ми, защото за по-дълго време с нея не мога да общувам. Тежък характер е и няма две мнения. Но това какъв проблем е за мен и моя живот недоумявам. Аз не приличам по характер на нея. Взимам най-доброто от нея по възможност. Тя е перфекционист в живота, това качество обаче колкото е хубаво, толкова и пречи в личните отношения.
« Последна редакция: Септември 05, 2018, 01:35:14 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Деца и родители
« Отговор #53 -: Септември 05, 2018, 02:55:08 pm »
Акрукс, къде съм се оплакала от живота си и къде съм обвинила родителите си за нещо в моя живот?   
Защо ти е да ми вменяваш проблеми не разбрах? Тя и майка ми го има този манталитет да създава несъществуващи проблеми, но то си е за нея..
Хайде сега, бъди така добра, да цитираш точно онази част от моя коментар, където ти вменявам каквото и да е?

Квадрат Луна - Нептун

Вие сте въвлечен в сложни емоционални взаимоотношения, благодарение на вашата склонност да обърквате реалността със заблудата. Често тези аспекти показват бягство чрез пиене, наркотици или фантазия. Вие сте творец и артист, но подценявате уменията си. Може да възникнат здравни проблеми, ако не се справяте добре с аспекта квадрат; ако е в кардинални знаци, може да имате проблеми с кръвообращението; ако е във фиксирани знаци, може да възникнат ендокринни проблеми, а ако е в променливи (подвижни) знаци, може да имате проблеми с централната нервна система. Тези аспекти могат да означават също и груб родител.
Квадратът между Луна и Нептун показва, че за вас е трудно да разделяте истината от измишльотината. Вие имате добър художествен талант, но действителност и въображение често се замъгляват. Много често сякаш се опитвате да нагласите действителността така, че тя да отговаря на вашите емоционални възгледи. Когато това е невъзможно вие бягате. Отговорностите у дома и на работа за вас са тежест, която се опитвате да отбегнете или отхвърлите. Опитайте се да стъпвате малко по-твърдо на земята, вместо да бягате във вашето въображение.
« Последна редакция: Септември 05, 2018, 03:03:13 pm от akruks »

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Деца и родители
« Отговор #54 -: Септември 05, 2018, 03:12:40 pm »
Явно не сме се разбрали правилно. Ти си дала пример за себе си, който приемам че е насочен към мен като съвет, от който нямам нужда. Стигнала съм до същите истини вече.

А съвети на човек, който не познавам и не е търсил не давам. Смятам че е проява на неуважение.
« Последна редакция: Септември 05, 2018, 03:35:29 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг