Автор Тема: Възврат на Венера  (Прочетена 65780 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Възврат на Венера
« -: Февруари 17, 2014, 12:30:48 pm »
Наблюдавате ли възвратните си карти?Бих искала да поговорим за Венериния възврат.Ще постна две карти-първата е на възврата от миналата година,а втората на предстоящия такъв.

Обратната ми връзка по първата карта-много динамична година,смених две работни места. :012:  Трудностите на първата ми работа помогнаха да укрепим семейните връзки вкъщи,а чрез втората създадох много нови приятелства,и то предимно с мъже.(странно, винаги преобладават мъжете в приятелския ми списък)

"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Възврат на Венера
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2014, 12:35:01 pm »
Аз не си гледам възвратите, но предполагам,че трябва да се сравнява с натала, както при соларната карта
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Възврат на Венера
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2014, 12:42:15 pm »
Ако искате да си изкарате добре и нямате самите вие венерин възврат - лепнете се на някой, който има, да намажете покрай него.  :85:

 :D  :19:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Възврат на Венера
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2014, 12:48:57 pm »
Възвратът на Венера е малко повече спокойствие и добро настроение. Както е казала Тъндър - един приятен ден. Бързите транзити не ги гледам, само по прогресия.
Иначе, може би Марса е по-активен, но най-много да се скараш с някой по това време. По-вероятно е обаче аспектът му с друга планета да е виновник, отколкото възвратът му  :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Възврат на Венера
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2014, 12:58:15 pm »
Ще е интересно да обсъдим и Марсовия възврат.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Възврат на Венера
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2014, 01:17:42 pm »
По Юпитер - сега върнах картата до 2003г - нищо точно на аспекта, Юпитер е в 10, У3 и У5. Случил се е септември, аз юли се дипломирах (транзитен Сатурн в 9 дом), а ноември започнах първата си работа. Но септември нямам проявление. Вероятно е имало някакво усещане за надежда в бъдещето, но за друго не се сещам...
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Възврат на Венера
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2014, 10:35:45 pm »
Например при мен Внерериния възврат си го наблюдавам като годишна тенденция, която не винаги се проявява в самият ден, но ми дава добра информация като допълнение към солара за конкретната тема. Имал съм Венерини възврати, които са се проявявали веднага и съвсем буквално, но те винаги са били подкрепяни от друга транзитна планета в същия момент. Изтичащият конкретизира перфектно фона през годината.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Възврат на Венера
« Отговор #7 -: Февруари 22, 2014, 08:57:53 pm »
А аз имам такъв въпрос, заради ретроградието на Венера, тя три пъти минава през рожденото си положение, и сега за първото или за последното да правя карта? Първото мина, направих си карта, но не мога да я разчета. Венера е У4/У9 в 1, в опозиция с Юпитер У11/У12 на ДЦ, и тригон с Марс У3 в 8. Подчертаното, както го разбирам, напълно описва изтеклите почти 3 месеца. След няколко дни ми е третото и последно минаване на Венера, да си правя ли карта? Рождено Венера има съвпад от 4* с ЮВ и всеки път като транзитната застане на него, се случва нещо свързано с миналото. Точно днес ми е пак на възела, и пак така. На самата натална позиция не го усещам особено.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Възврат на Венера
« Отговор #8 -: Февруари 23, 2014, 03:16:46 pm »
Мерси, Акрукс!  :)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Възврат на Венера
« Отговор #9 -: Март 06, 2015, 12:28:23 pm »
В картата на тазгодишния ми Венерин възврат АЦ ми е в съвпад с Алдебаран?  :-\
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възврат на Венера
« Отговор #10 -: Март 06, 2015, 02:33:56 pm »
В картата на тазгодишния ми Венерин възврат АЦ ми е в съвпад с Алдебаран?  :-\
А ДЦ с Антарес  :29:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Възврат на Венера
« Отговор #11 -: Март 06, 2015, 06:37:29 pm »
Скорпи, а покрай тез фатални и мега значителни аспекти дали не забеляза, че Венерката ти е с Марс и Уран?
« Последна редакция: Март 06, 2015, 06:39:40 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Възврат на Венера
« Отговор #12 -: Март 06, 2015, 06:51:14 pm »
Скорпи, а покрай тез фатални и мега значителни аспекти дали не забеляза, че Венерката ти е с Марс и Уран?

Срам, чак сега го забелязах... ;D
Венера в 11 дом, съвпад Марс-У12 и Уран-У10? Нещо свързано с приятелските кръгове?
В тази връзка да се оплача. Не мога да си намеря откачалка с психични отклонения като моите в близкото ми обкръжение. Единствената ми добра и близка приятелка е на километри от мен и трудно поддържаме връзка. Ужасно е направо. Наскоро едни уж приятелки ме разочароваха и тотално съм се отчаяла, че няма да си намеря приятелче,  което ежедневно да тормозя с проблемите и изблиците си.  :(
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Възврат на Венера
« Отговор #13 -: Март 06, 2015, 07:00:44 pm »
Скорпи, направи синастрия на твоята нат. карта с картата на възврата и я качи. Така изолирано няма смисъл да се гледа само възврата освен ако не се окаже, че Венера ти държи картата и е с водеща роля при теб.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Възврат на Венера
« Отговор #14 -: Март 06, 2015, 07:59:52 pm »
 :) ето и синастрията.
« Последна редакция: Март 06, 2015, 08:06:23 pm от Скорпионче »
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."