Автор Тема: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.  (Прочетена 45347 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #30 -: Август 29, 2014, 04:23:15 pm »
Антарес съвпад Марс,орбис 9 ' ,1-ви дом
Шеат съвпад Слънце ,орбис 11',4-ти дом
Мирфак съвпад ДСЦ,орбис 20'
dlt Vel (не знам как се превежда ) съвпад МЦ ,орбис 28'
Толиман съвпад Нептун 38' и
малко по-малко от 2 * съвпад с АСЦ (не знам дали се брои)


Аз имам превес на дяволски звезди ,но от това което е споделила Стреличка като информация ,за което сърдечно благодаря  :38: ,има доста точни попадения като индикации,поне при мен -случили се.
« Последна редакция: Август 29, 2014, 05:00:01 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #31 -: Август 29, 2014, 07:52:45 pm »
Венера/Алдебаран.

Може да няма влияние и при 1* орбис

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #32 -: Август 29, 2014, 07:59:19 pm »
dlt Vel = delta Velorum - звездата от Корабни платна, обозначена с делта. Предполагам.

Аз също имам съвпад с дяволска звезда. :012:

Тъкмо както сме на темата. Някой от вас има ли опит с параните?
« Последна редакция: Август 29, 2014, 08:18:07 pm от Mirabella »

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #33 -: Август 29, 2014, 08:26:44 pm »
Може да няма влияние и при 1* орбис

Това е доста ярка звезда, защо да няма?  :o

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #34 -: Август 29, 2014, 08:29:43 pm »
Може да няма влияние и при 1* орбис

То даже е и под градус. Защо да няма, когато става въпрос за кралска звезда ?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #35 -: Август 29, 2014, 08:30:53 pm »
Мирабела ,благодаря  :38:

Парани ?!? Би ли дала информация за какво става въпрос   :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #36 -: Август 29, 2014, 08:36:46 pm »
Накратко - става дума за звезди (или планети), които се намират в някой от ъглите на картата, докато в друг ъгъл се намира някоя от планетите. Съвпадът на планета със звезда е стационарният подход за отчитане на влиянието на звездите. Параните са динамичен подход, ако мога така да се изразя. Бернадет Брейди ги разглежда в книгите си (мисля, че имаше линк в темата за литература към 2-те й части за неподвижните звезди).

Ето малко по темата:

http://www.skyscript.co.uk/bb1.html

http://ambientastrology.com/articles/2012/9/20/parans-resurfaced.html

http://astrofix.net/2010/06/05/fixed-stars-more-than-a-single-point/#.VAC7EMV_srg


Мисля, че някъде четох, че за Алгол дори и 5 градуса съвпад са приемливи, което ми се стори драстично много, но знае ли човек. С дяволското не е майтап.
« Последна редакция: Август 29, 2014, 08:41:02 pm от Mirabella »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #37 -: Август 29, 2014, 08:39:20 pm »
Сетих се, че преди време си бях поръчала тук безплатен демо анализ на параните

http://www.zyntara.com/free_paran_page.html.

Пристигна след няколко дни на електронната поща. Оскъден е, ама за без пари - толкоз.

Астро.ком също ги изчислява.

Go to astro.com/Free Horoscopes/Extended Chart Selection. Then, under “Methods” click “Special Charts.” From the drop-down box select “Parans according to Bernadette Brady, PDF.” Then “Click here to show the chart.”
« Последна редакция: Август 29, 2014, 08:41:42 pm от Mirabella »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #38 -: Август 29, 2014, 08:51:59 pm »
Благодаря ,Мирабела-интересна информация  :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #39 -: Август 29, 2014, 11:33:11 pm »
При мен Спика е на МЦ в точна опозиция с Юпитер. Засега освен малко чар и късмет друго не виждам да ми е дала. Ама това мога да го препиша и на доброто положение на Венера и факта, че тя е управител на МЦ. Може би няма силно проявление, защото не прави съвпад с лична планета, а само с ос. Все пак остта е точка в пространството, а не енергия, с която звездата да взаимодейства. Тоест, при мен има малка част от чистото проявление на звездата, но няма взаимодействие и пряка комуникация с личната ми енергия. Така си го обяснявам.

СПИКА. Даp, одаpенность. Колос пшеницы, котоpый деpжит в pуках богиня-Дева в pоли жницы. Это символ божественного даpа человечеству. Уpожай, изобилие. Матеpиальные пpодукты, улучшающие нашу жизнь и знания, как их добывать. Показывает возможность блеска и успеха. Звезда Спика пpедставляет собой блестящий даp, скpытый или очевидный талант, неоpдинаpное мастеpство и способности. Люди с влиянием этой звезды как бы озаpяют все, с чем они сопpикасаются. Планета, котоpая связана с этой звездой в вашей каpте, покажет, какой даp и вид блеска вы имеете.
Спика как гелиактическая восходящая звезда. Это означает, что вы одаpенный человек, действительно способный что-то дать миpу. Если дpугие показатели каpты это поддеpживают, вас ждет известность и даже слава. Вы можете и должны напpячься, чтобы этот даp не пpопал ни для вас лично, ни для всего человечества.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #40 -: Септември 25, 2014, 09:48:42 pm »
Намерих един много приятен линк:

http://www.astrologycom.com/fixedstars.html

 :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #41 -: Септември 26, 2014, 08:32:06 pm »
http://www.constellationsofwords.com/stars/Stars_alphabet.htm

Още един много богат сайт.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #42 -: Септември 27, 2014, 01:57:18 am »
При мен Спика е на МЦ в точна опозиция с Юпитер. Засега освен малко чар и късмет друго не виждам да ми е дала. Ама това мога да го препиша и на доброто положение на Венера и факта, че тя е управител на МЦ. Може би няма силно проявление, защото не прави съвпад с лична планета, а само с ос. Все пак остта е точка в пространството, а не енергия, с която звездата да взаимодейства. Тоест, при мен има малка част от чистото проявление на звездата, но няма взаимодействие и пряка комуникация с личната ми енергия. Така си го обяснявам
Още си малка, тепърва има да израстваш...  Ето още едно тълкуване на звездата:
Спика
Звезда первой величины, имеет природу Венеры и Марса.
Колос. Дает во всем постоянство и успех. Hа MC мужчинам сулит благополучие в браке. С Луной - богатство, долгожительство, с Венерой - благосостояние и богатство. Hа границе VIII дома - огромное наследство. С Крестом Судьбы - счастливая быстрая смерть, благоприятная для следующего рождения. С Меркурием - блестящий ум, накопление нужной информации, умение распознать Истину. С Юпитером (если он не злой и сильно выражен) - уважение, престиж в течение почти всей жизни. Hа Asc гармонизирует гороскоп в целом.
Спика - одна из самых счастливых звезд. Увеличивает счастье, продлевает его, дает удачу на большой отрезок времени. Тенденции, которые Спика намечает, всегда очень длительные, часто продолжаются и после смерти.
Эта звезда благодаря своему размеру и близости к эклиптике имеет важное значение. Сочетает в себе качества Венеры и Марса.
Считается, что она дает почести и славу, благоприятствует ученым, писателям, деятелям искусства (артистам, художникам, скульпторам, музыкантам). Если Спика находится на Асценденте или Меридиане или же имеет конъюнкцию с Юпитером или Венерой, она обещает покровительство, продвижение и богатство даже людям со скромными способностями. Если есть соединение с Меркурием или Венерой, или Спика находится на Меридиане или Асценденте, она дает артистический талант, способности к рисованию и музыке, понимание литературы, а также научный склад ума. Однако, если Спика находится в угловых домах и соединяется с Сатурном, Марсом, Ураном, Нептуном или Плутоном, и если эти планеты поражены, то за взлетом последует падение с трагическим финалом.
В индивидуальной космограмме Спика дает утонченность, люди под ее влиянием отличаются изысканными манерами. То, что дает соединение Венеры с Марсом - повышенную сексуальность, - не характерно для влияния Спики, поскольку она позволяет сублимировать эти энергии, трансформировать их по художественному и творческому каналам.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #43 -: Септември 29, 2014, 06:09:04 pm »
Ригел съвпад със Сатурн.
Имам в натала този съвпад.Сатурн ми е У7...както и сигнификатор на дядовците.
Указаните "големи почести,високи позиции" и други благини все още не са ми се случвали,но дядо ми си е извоювал и получил всичкото това в големи размери.Той(слънчев Овен) беше семейният патриарх приживе и личността му е оказала голямо влияние върху изграждането и възпитанието(ни).

Алферац съвпад със Слънце.
Популярност,независимост,силна мотивация,свобода,слава.
Ако Слънцето го разглеждаме и като сигнификатор на бащата,в картата ми е описан много правдиво по домова позиция,знак и съвпад с неподвижна звезда.Чак започнах да се чудя къде изчезнах аз в картинката като това са ми личните планети. Не е да нямам съвсем никакви постижения и бунтарщини,но не съм се проявявала изобщо колкото  тях. ;D Срам!  ;)
 
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #44 -: Септември 29, 2014, 07:40:10 pm »
Ал Ферг 26*46" в Овен ( Al Pherg)

Изградена любов към морето,ще поверят живота си на бездната, ще се отдадат на дейност свързана с морето,корабите,корабните съоръжения и всичко което се изисква за морска дейност. Последващите умения са безброй-толкова много неща се съдържат в компонентите дори на един малък кораб.Има изкуство на Навигацията,която е достигнала до звездите и свързва морето с небето и Капитана управлява морето чрез небето.
Трябва да има солидни познания за земята, нейните реки и убежища,нейния климат и ветровете.Как от една страна се плава срещу течението, спирачката на кораба раздалечава  вълните, и как от друга страна да се управлява корабът с гребане и леко да се спират "остриетата ?".
Риби допълнително придават на "сина си" желанието да помете спокойните води с мрежата "за откриване на брегове, които са техни собствени пленените народи на бездната". Или да скриват куката в стръвта или коварството на руля. Морската война също е от даровете им, битките на повърхността и кървави вълни в морето. Децата на този знак са надарени с плодовитост, разположение от страна на приятелите,бързина на движението и живот, в който всичко е винаги в състояние да се промени.
[ Astronomica , Manilius, първия век след Христа, книга 4, p.243.]

 В Древна Гърция асоциирали звездата с главата на чудовището Тифон,преследващо двете Риби.Птоломей считал,че е с характера на Юпитер и Сатурн.

 Де Вор също смятал,че тя е с природата на Сатурн и Юпитер и свързва със себе си понятия като подготвеност,предопределеност,краен успех.

 Rigor отбелязва, че Alfarg дава на лицето и издръжливост, така че, след като се преодолеят много трудности, той най-накрая успява.Родения го очакват почести, постоянна борба, постоянство, религиозни.
  P. Globa дава на Alfarg други астрологически стойност и смята,че дава енергии на Марс , Нептун , Плутон и Сатурн. Той отбелязва, че с тази звезда са свързана с много ужасни престъпления.Под нея се раждат изнасилвачи и убийци. Дава  престъпления, включително сексуални престъпления,корупция,морална деградация. Но на по-високо ниво, тази звезда е свързана с тантра и магия, с овладяването на огромни енергии.   
  На теория, системата на тълкуване на Stars D. Kutalyov Alfarg как това корелира с Риби елемент на въздух на второ ниво на проявление, и като звездата на клас G е свързана с Венера . Според тази теория, Alfarg отговаря за преместване на съзнанието, насочени към решаване на конкретни проблеми, но не като единствено вътрешно ядро.
  Нативът е привлекателен човек, интересен събеседник.Може да се реализират в областта на изкуството, или взаимодействат с други хора (щастлив брак), но той е много склонен да се разсее и често е непредсказуем.
 В своите вкусове, той може да бъде всеяден. В най-добрия, това води до способността да синтезира противоположностите в работата си, за да проникне във вътрешната същност на нещата.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: