Автор Тема: Спорт  (Прочетена 15046 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Спорт
« -: Юни 04, 2013, 03:49:58 pm »
Намерих си във флашката стари снимки на които се уча да карам уейкборд  ;D Ектремното е че не умея да плувам  ;D

Карам сноуборд, научих се веднага щом сложих борда, все едно винаги съм карала. Всички бяха изумени, очакваха да хвърля дъската на първите 2 метра  :blink:

По принцип много харесвам спорта от малка , но в последно време нищо не практикувам :blink:


Какви спортове обичате и кое го показва в натала ви  :blink:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Спорт
« Отговор #1 -: Юни 04, 2013, 04:46:52 pm »
Повече обичам танците, отколкото спорта. Но съм тренирала и бойни изкуства.  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Спорт
« Отговор #2 -: Юни 04, 2013, 05:03:15 pm »
Като малка тренирах акробатика, спортна гимнастика, лека атлетика и 1 месец плуване-до първата хрема :)
Имам тригон марс/плутон/слънце, слънце в пети-така си го обяснявам

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Спорт
« Отговор #3 -: Юни 04, 2013, 05:56:44 pm »
Браво на теб, Сатин!

Обичам тенис, но не умея да играя. Щях да тренирам като малка, но по стечение на обстоятелствата бях само на две тренировки и до там. След това имах огромно желание за художествена гимнастика, но баща ми не беше съгласен. И по-добре, като разбрах как измъчват невръстните гимнастички. Имам съвпад Марс/Сатурн/Плутон във Везни в квадратура с Венера в Козирог. Знам, че и фехтовка би ми подхождала, а и ми харесва - изисква бърза и прецизна реакция, контрол, без голямо физическо натоварване. Тъкмо за мен.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Спорт
« Отговор #4 -: Юни 04, 2013, 06:00:54 pm »
аз пък бих тренирала бокс- ако бях мъж, че сега ми се свидят някои лицеви части :)

и изобщо - предпочитам силови спортове
« Последна редакция: Юни 04, 2013, 06:05:30 pm от Papy »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Спорт
« Отговор #5 -: Януари 08, 2014, 10:33:13 pm »
Тъндър, в Лъв ли е този съвпад Венера/Марс?

И сестра ми е с такъв и Плутон е в квадрат с Марс. Това чудо е като слон в стъкларски магазин. Сега ходи на самбо или бокс, нещо такова, ама и това не помага, за да се укроти :41: Като неконтролируемо животно е понякога. Енергия има, като за цяла войска, но не е насочена на никъде.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Спорт
« Отговор #6 -: Януари 09, 2014, 12:00:14 am »
Баскетбол ,волейбол,фигурно  пързаляне,спортни танци.Тренирала съм баскетбол активно.
Марс  У5 в Стрелец /1-ви дом квадрат Меркурий,секстил Уран ,сескикаре Сатурн ,в 5-ти дом Луна/Венера/Сатурн в Овен .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Спорт
« Отговор #7 -: Януари 09, 2014, 02:35:21 am »
Тенис и волейбол - обичам много да се движа, с бързи рекации съм и много енергия, и съм много напорист, а ако не си изразходвам енергията ставам зло същество :D . Марс в 12д връх на йод с Плутон и Луна, квадратура с МЦ. Меркурий в 1-ви дом мисля, че дава бързи реакции и подвижни ставаи. :)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Спорт
« Отговор #8 -: Януари 09, 2014, 12:56:12 pm »
Като дете си падах по спортове с голяма доза съревнование - там където искаш да си винаги най-добрия - занимавах се много с футбол, след години като израстнах започнах с волейбол, но с годините и преустройството на приоритетите ми останаха тренировките в залата за тонус, поради всеобщото нежелание за какъвто и да е колективен спорт вече - Марс в 5 дом каре и вз. рецепция с Луна У5, съвпад Мерк и каре Юпитер.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Спорт
« Отговор #9 -: Януари 10, 2014, 09:49:19 pm »


Прекрасен български ден! Цветана Пиронкова спечели първата титла в кариерата си от турнир на WTA Ниво. Пловдивчанката победи германката Анджелик Кербер с 6:4, 6:4 на финала в Сидни. Пиронкова записа осма поредна победа на турнира, след като се включи от първия кръг на квалификациите. Историческо постижение - до момента нито една тенисистка не е достигала до финал и титла след преминаване на квалифакациите. Пиронкова взе последователно скалпа на три тенисистки от Топ 10 - Сара Ерани, Петра Квитова и Анджелик Кербер.

http://www.blitz.bg/sport/article/210310

Невероятна! Мачът се играеше докато обядвахме, в ресторантчето нямаше канал който да го излъчва, но следяхме новините от телефона - по средата настана едно еуфорично от обявената победа - да и е успешна като старта годината

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Спорт
« Отговор #10 -: Януари 10, 2014, 09:57:19 pm »
спортувах от дете - плуване, тенис, лека атлетика - първите две благодарение на баща ми, да е жив и здрав - винаги е спортувал, та затова възпита влечението към спорта у мен и брат ми, с тази разлика, че от тримата на мен ми е най-трудно и коства усилия заради детронирания Марс в Телец, при брат ми и баща ми са съответно Овен и Козирог

В продължение на 5-6 години най-дългото разстояние, което изминавах изобщо беше от паркинга до офиса - бях се превърнала в краен тюфлек. Опозицията на тр. Сатурн с натален Марс ме върна обратно в играта - натално двете планети са в секстил, но има и дирекция Юпитер (У1) с Марс, също и прогресия м/у двете

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Спорт
« Отговор #11 -: Януари 11, 2014, 07:43:48 am »


Прекрасен български ден! Цветана Пиронкова спечели първата титла в кариерата си от турнир на WTA Ниво. Пловдивчанката победи германката Анджелик Кербер с 6:4, 6:4 на финала в Сидни. Пиронкова записа осма поредна победа на турнира, след като се включи от първия кръг на квалификациите. Историческо постижение - до момента нито една тенисистка не е достигала до финал и титла след преминаване на квалифакациите. Пиронкова взе последователно скалпа на три тенисистки от Топ 10 - Сара Ерани, Петра Квитова и Анджелик Кербер.

http://www.blitz.bg/sport/article/210310

Невероятна! Мачът се играеше докато обядвахме, в ресторантчето нямаше канал който да го излъчва, но следяхме новините от телефона - по средата настана едно еуфорично от обявената победа - да и е успешна като старта годината
Аз избягах от училище, за да гледам финала и останах МНОГО доволен. Бях сигурен, че Цветето ще играе на ниво, при положение че и гледах предишните 2 мача, в които победи тенисистки от топ 10! Тя има навика да хвърля такива изненади, обаче и липсва постоянство, дано този път ме опровергае. Всеки случай горд съм от успеха й дори съм презадоволен ... Никой не очакваше подобно нещо от нея!  :-\

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Спорт
« Отговор #12 -: Януари 11, 2014, 08:48:21 am »
Браво на Цвети Пиронкова и честита да й е победата,направи ни горди българи :clap:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Спорт
« Отговор #13 -: Януари 12, 2014, 09:15:04 pm »
Браво на Цвети, наистина! И браво, че въпреки недобрата 2013-та, тя имаше волята да продължи да се състезава и не загуби вяра в себе си.



А по темата  - харесвам спортове, при които има интензивно натоварване до пълно изтощение. След това се чувствам страхотно и вместо да съм изморена имам два пъти повече енергия. Чувствам се пречистена и заредена.
Астрологичното обяснение е, че имам съвпад на Марс, Сатурн и Уран на асц. Те правят секстил със Слънцето и тригони с Юпитер. Това е много, ама мнооого енергия. Като добавим и овчите ми Луна и Венера...ами то не се търпи  :1rij:  ;D
Ако поне 4-5 пъти в седмицата не се изтощя до край тази енергия почва да се затлачва, да застоява, да ме натоварва. Ставам вредна за себе си и за околните. Най-добре ми е, когато спортувам всеки ден.
Тренирам вкъщи. За целта си имам велоергометър и фитнес топка. Не искам да ходя във фитнес, защото не намирам за нужно да си показвам новите тениски, нито ми се гледат стойки и пози. За мен спортът е полумедитация затова обичам да съм сама, когато го правя.

Като Риба обичам и плуването, но само в морето - не по басейни. Бадминтон също харесвам.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Спорт
« Отговор #14 -: Януари 12, 2014, 09:24:55 pm »
я, пропуснала съм ските - дето само чаках да поотрасна, че сама да взимам решения и веднага отхвърлих, явно толкова ги обичам, че съм ги забравила като упражняван спорт - вярно, никак не си падам по усещането за мокро и студено, ама хич