Автор Тема: Меркурий  (Прочетена 65803 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий
« Отговор #165 -: Август 20, 2018, 11:32:02 am »
захарна ябълка не и захарен памук- не. 

Откъде знаеш?  :29: :012: :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #166 -: Август 20, 2018, 11:34:47 am »
Покрай предстоящия нов цикъл Слънце - Меркурий се загледах, че нямаме тема за Меркурий, а е доста палав и вярвам, че всеки някъде го бодва :)
Има тема за ретрограден Меркурий http://astra.la/forum/index.php?topic=414.msg167347#msg167347

Има и тема "Дебилитиран Меркурий"

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Меркурий
« Отговор #167 -: Август 20, 2018, 10:03:11 pm »
Ти завърши ли психология и сега като психолог ли работиш?

Не, аз съм Доматената фея... :57:

Всъщност, градинарка на свободна практика и по цял ден се боря с листни въшки, миризливки, и Бай Фидан е винаги на ръка разстояние...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий
« Отговор #168 -: Август 23, 2018, 01:13:30 am »
Обаче как работят фазите. Днес Меркурий излезе от градуса на стационарността и по едно и също време ми възстановиха и парите по една рекламация, и се отблокира една сума, увиснала от 1 август.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #169 -: Август 23, 2018, 12:07:19 pm »
Лили, Меркурий маркира ли точки от натала или по прогресия между 11*-23 * от фиксирания кръст или огнен елемент ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий
« Отговор #170 -: Август 23, 2018, 12:17:58 pm »
Минава през наталния Сатурн.

Днес се опитаха меко и елегантно да ме изнудят да си сложа подписа под една декларация (с наказателна отговорност), без да има реално възложена поръчка. Да спечели тя клиенти, а някой да ѝ се подпише за преводи, които не извършва. Туй мазно и хитро пързаляне винаги го усещам, имам много богат житейски опит с такъв тип хора.
« Последна редакция: Август 23, 2018, 12:21:34 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Меркурий
« Отговор #171 -: Август 23, 2018, 12:38:01 pm »
Минава през наталния Сатурн.

Днес се опитаха меко и елегантно да ме изнудят да си сложа подписа под една декларация (с наказателна отговорност), без да има реално възложена поръчка. Да спечели тя клиенти, а някой да ѝ се подпише за преводи, които не извършва. Туй мазно и хитро пързаляне винаги го усещам, имам много богат житейски опит с такъв тип хора.
По-добре винаги се подписвай с различен подпис от твоя и после ако се опитат да докажат, че си се подписала ти, няма как, ще излезе, че те са се опитали да ти фалшифицират подписа. Мисля, че идеята не е лоша.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий
« Отговор #172 -: Август 23, 2018, 12:39:33 pm »
В нашия бранш такива врътки не вървят, Весо. Заверява се спесимен с образец на подписа, официално при нотариус.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Меркурий
« Отговор #173 -: Август 23, 2018, 12:42:22 pm »
То не знам дали въобще някъде вървят, но ми хрумна преди малко, докато хапвах от една ябълка.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #174 -: Август 23, 2018, 04:01:34 pm »
Минава през наталния Сатурн.



Благодаря, Лили.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Меркурий
« Отговор #175 -: Август 23, 2018, 06:24:50 pm »
Обаче как работят фазите. Днес Меркурий излезе от градуса на стационарността
Точно днес се разбра и истината за "чумата" по животните и че евтаназията е била, за да се прикрие злоупотреба с европари. Наистина фазите работят много точно! А после ще се каже, че астрологията не била точна наука...
Меркурий обаче все още е в ретроградна сянка и върви към квадрат с Юпитер - не бих се учудил, ако резултатите от вторите проби изчезнат или бъдат подменени с други.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Меркурий
« Отговор #176 -: Август 23, 2018, 06:51:06 pm »
Точно днес се разбра и истината за "чумата" по животните и че евтаназията е била, за да се прикрие злоупотреба с европари. Наистина фазите работят много точно! А после ще се каже, че астрологията не била точна наука...
Меркурий обаче все още е в ретроградна сянка и върви към квадрат с Юпитер - не бих се учудил, ако резултатите от вторите проби изчезнат или бъдат подменени с други.

То това беше ясно още от самото начало. Девет цифрена е сумата , няма значение от къде знам, но е достоверно
В такива ситуации изпитвам страхотен гняв

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #177 -: Септември 02, 2018, 10:56:32 am »
Този месец Меркурий ще пътува през три зодиакални знака, дано ума ни да е отворен към схващане на новата информация и да разчитаме по-ясно, но и по-бързо фактите. Докато върви към горен съвпад действието предхожда мисълта и умствената активност е в своя връх. При вас кои сфери, точки  със знаците Лъв, Дева, Везни ще активира, за да  се разбере какво е избрал Меркурий да ни накара да опитаме онова, което е неизпробвано и като идея, което ни е предложил ретро цикъла ? Аспектите, които прави в периода, ще покажат дали ще помогнат или попречат да се доближим до обективността.

Всъщност Меркурий се интересува просто от информацията, не от нейната полза, може даже  да не го е грижа дали тя е вярна или не. Значи по-скоро ще ни носи разнообразни вести, дано секстила с Юпитер вкара смисъла и даде бъдеще на същите. :)
« Последна редакция: Септември 02, 2018, 11:04:59 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Меркурий
« Отговор #178 -: Септември 02, 2018, 09:24:46 pm »
При мен Меркурий тропна хорце върху Луната ми - У5 в 6 дом. Там, около нея - тръгна назад, направи долен съвпад, там беше и слънчевото затъмнение. Сега напуска терена, и до излизане от Лъв - няма да има други срещи от III вид. На 06.09 ще направи един тригон със Слънцето ми (У6 в 10 дом), който едва ли ще усетя разтърсващо. Няма да пътуваме и ще съм с децата 

По интересното следва в Дева - ще застане на Десцендента, където ще направи опозиция на транзитен Нептун на Асцендента (15.09). Малко преди това (09.09) на тази точка ще има новолуние. Оста Асцендент/Десцендент ще бъде активирана от двете страни. Не е фрапиращо, че Меркурий се движи около Слънцето, по-скоро особеното е, че на чувствителни точки в картата ми има новолуние и меркуриев съвпад  - първо върху луната ми, а сега и върху десцендента.

На този етап промяната в ежедневието (Луната в 6 дом) идва от това, че мъжът ми тръгна на работа и това рефлектира на бита ни. Тук мога да отнеса и докосването до Десцендента. Но очакванията ми са, че няма да е само това, макар и то съвсем да не е малко.

Горният съвпад ще бъде в края на знака в квадрат със Слънцето ми  У6. Аз мисля тогава да си взема отпуска  и да си остана няколко дни у дома.



И да допълня относно оста Асцендент/Десцендент - по дирекции сменя знак, а по прогресии - пр.Луна е върху АС. Явно ще има събития.
« Последна редакция: Септември 02, 2018, 09:56:32 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #179 -: Септември 03, 2018, 12:19:15 pm »
Алена, и при мен Меркурий управлява ъгли в картата ми и започнах да отдавам значение на транзитите му колкото и да е бърза планета. Обикновено напрегнатите аспекти показват, че мнението ни в съответната сфера ще е поставено на изпитание или няма да боравим добре с фактите, а благоприятните аспекти могат да помогнат да изразяваме идеите си и схващанията си в синхрон с действително случващото се, както и да имаме поддръжка от другите за нашите разбирания( сега в периода 15-22.09. при секстила с Юпитер) или пък да осъзнаем нещо в активираните сфера, да го конкретизираме при тригона със стационарен Сатурн на 07.09.
Може някои твои схващания в област взаимоотношения да се променят, да има договаряне споразумение или да се инициират/създадат нови връзки, щом новолунието в Дева попадащо в 6-ти или 7-ми дом, както и да обработваш някаква информация. Чети хубаво какво пише в някоя документация и слушай внимателно какво ти предават като информация. Може транзита на Меркурий да тригер за приключване на нещо, което е на дневен ред да бъде "изчистено" или е планувано да има завършеност, щом има отношение към К4. 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“