Автор Тема: Книги за самостоятелно обучение по астрология  (Прочетена 90536 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Препоръчвам,Предсказание и синхроничност,, от Мари-Луиз фон Франц,не съм срещал по-ясно обяснение на Юнг,много добър стил,добър автор,точно това търсех ,темата не е за електронни книги само мисля .
Това ме интересува, искаш да кажеш да я търся в книжарниците, така ли разбрах?

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Enigma,Рептил я спомена,набързо проверих в нета ,намерих само откъс 5-6 стр.-за мен достатъчни да усетя стила,като се изпише автора и книгата излиза-обяснява Юнг по-добре от него самия :D,Лиз Грийн също ми е неясна,не съм търсил още по електронните библиотеки,ще я търся и по книжарниците .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Опозит, Лиз Грийн заедно със Саспортас, Аройо, даже и Дона Кънингам, са почитатели и пишат психологическа астрология, където "всичко е възможно ". Ако си любител на "чистата/спретната " или древна астрология, не че няма да са ти е ясен техния съвременен прочит на астрологията , но може би ще приемеш техните  изследвания и наблюдения  в тази посока по-скоро като художествена астрология. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Опозит, Лиз Грийн заедно със Саспортас, Аройо, даже и Дона Кънингам, са почитатели и пишат психологическа астрология, където "всичко е възможно ". Ако си любител на "чистата/спретната " или древна астрология, не че няма да са ти е ясен техния съвременен прочит на астрологията , но може би ще приемеш техните  изследвания и наблюдения  в тази посока по-скоро като художествена астрология. :)

Много точно! Наслаждение на сетивата, без особено практическо приложение. :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Моля,моля !Никаква художествена астрология не е !Ако древните са се интересували само от външното проявление/събитийност/-емпирична наука,както бихейвиористите в психологията, и ако това е близко до физиката като наука,то Юнгианците се занимават с квантова физика,както в съвременната квантова физика нещата тепърва се изясняват,така и с астропсихологията.Художествена астрология за тези само,които считат квантовата физика за ,,Художествена физика,, :19:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Terry, точно психологическата астрология има практическо приложение в съвременния свят или т.нар. модерна астрология : " Не какво ще ти се случи, а  как ще ти  случи ". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Айде да ми дадете конкретен пример как сте приложили в своя живот нещо, прочетено от Грийн  :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Меркурий квадрат Марс -периодично за около 2-3 дни почти не говоря. Съхранена енергия, а не мен същата е необходима много, научих се да слушам, това е полезно за работата ми, по-лесно ми е да се впиша в средата, спестявам си ненужна навалица и "комплименти".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Айде да ми дадете конкретен пример как сте приложили в своя живот нещо, прочетено от Грийн  :)

Венера в Дева не се подкупва, Марс в Лъв и 2 дом - да правиш нещо, с което да блестиш, цялата информация за възлите и Хирон, квадрат Марс/Нептун - необходима е повечко реалност ... това за сега се сещам

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Enigma,Рептил я спомена,набързо проверих в нета ,намерих само откъс 5-6 стр.-за мен достатъчни да усетя стила,като се изпише автора и книгата излиза-обяснява Юнг по-добре от него самия :D,Лиз Грийн също ми е неясна,не съм търсил още по електронните библиотеки,ще я търся и по книжарниците .

Благодаря, аз си я поръчах в книжарницата, имало само една, в четвъртък ще ми се обадят. :012:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Това ме интересува, искаш да кажеш да я търся в книжарниците, така ли разбрах?

Аха, в книжарниците :) На изд. Lege artis, ако не се лъжа. Конкретно тази много ми допада.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Намерих я електронен вариант-излиза,като се изпише> ,,title.On Divination and Synchronicity.The Psychology of Meaningful Chance Studies in Yungian Psichogy,,

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Книги за самостоятелно обучение по астрология
« Отговор #27 -: Август 13, 2015, 10:56:43 pm »
Страхотна тема :)

Благодаря за предложенията - до момента "любима" ми е Изкуството на предсказателната астрология на Каръл Ръшман. Много ми допада, като стил, информация ... Нова за мен е книгата за Уран и с удоволствие ще я разгледам.

Не видях да е добавена книгата на Любомир Червенков - Въведение в западната астрология - мисля, че е хубава за начинаещи. Намирала съм много точни попадения в нея за себе си :) Ето линк за pdf http://lubomir.name/wp-content/uploads/2015/01/Vuvedenie_v_zapadnata_astrologia_ot_Lubomir_Tchervenkov.pdf

Може да се дръпне и да се ползва локално, а може да се чете и в браузера :)
« Последна редакция: Август 14, 2015, 09:41:25 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Книги за самостоятелно обучение по астрология
« Отговор #28 -: Август 16, 2015, 06:39:32 pm »
Чудно, къде мога да я намеря. Само том 1 успях да издиря  :'(

Ако си в София, в книжарница Сиела в МОЛ Парадайз има почти цялата поредица на Марч-Макевърс. Липсваше само една,  не съм сигурна дали не беше точно 4 том, но можеш да провериш, другите ги има.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Книги за самостоятелно обучение по астрология
« Отговор #29 -: Август 16, 2015, 10:12:41 pm »
Ако си в София, в книжарница Сиела в МОЛ Парадайз има почти цялата поредица на Марч-Макевърс. Липсваше само една,  не съм сигурна дали не беше точно 4 том, но можеш да провериш, другите ги има.
Мерси. Вече си ги намерсих всичките :)