Автор Тема: Бабини лекове  (Прочетена 157507 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #210 -: Април 07, 2016, 07:43:11 pm »
Драки, кошерите къде не изчезват от болести. А от нас...хората. От прекомерна употреба на отрови. Ние тровим, ние не отглеждаме. Но всичко е поправимо. Все някога няма да има какво повече да се трови и ще дойде друг акъл. Но засега има време. Докато има проекти, финансиране и т.н. После ще се научим.  :clap:

Еко земеделието не ми е любима тема.  :)
Всеки откривател-пионер,създавайки нещо полезно не може да предвиди всички отрицателни последици и грешки-това по отношение на пчелите и не само на тях.
  :) Вярвам в прогреса и развитието,както и в това,че с днешна дата сме по-защитени от смъртност от например 100 години назад.Здравният октопод ми е ясен,но Плутон трябваше да ми съвпадне със СЛВ в 6Д,за да осъзная,че манията ми по екото беше пълна глупост.В една "чиста" гора може да има много повече опасни бактерии за човек,в следствие гниене,от колкото в пилешкото месо от магазина,произведено в относително контролирана от ветеринари и хигиенисти среда.
Аз също опитвам да се храня здравословно,доколкото е възможно.Не ми се иска да поглъщам антибиотиците,с които е "ваксинирана" храната ми,но ако не беше третирана по всичките тези съвременни стандарти и предписания от месопроизводителите ...  :)
 
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #211 -: Април 07, 2016, 07:47:19 pm »
Наложи ми се да ям сурови (листни) зеленчуци.Знаем,че по тях има бактерии,гъби,кучешко и котешко пиш.Започнах преди консумация да ги топя поне за по 30 мин в 15 капки йодасептадон на литър вода.няколко капки белина ми се вижда екстремално.няколко капки веро не е приложимо за някой зеленчуци като спанака,а и не гарантира избиване на гадините.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #212 -: Април 07, 2016, 07:57:39 pm »
Наложи ти се?!   :57:  Сериозна дезинфекция :012: Направо си им съдрала кожицата на горките зеленчуци  :043: Но повече бих се тревожила за бацилите в така нареченото месо  :012:
Да,заради кръвозагубата,която наваксах  :d030: ,но още ме тресе страх за желязото в кръвта да не е малко  :012: . А и без топлинна обработка не се губи нито едно полезно вещество,та вече всичко ям на салати и коприва,и спанак,и лапад...  ;)

Сега мисля как да извадя антибиотиците от пилешкото,но не съм химик.  :D Сигурно има начин с изкисване в нещо.  :017:
« Последна редакция: Април 07, 2016, 07:59:36 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Бабини лекове
« Отговор #213 -: Април 07, 2016, 08:03:00 pm »
Драки, това е твоето решение. Не го споделям, но си е твое.  :08:

Прогрес... Се прави, когато хората са духовно осъзнати. А в момента повечето са алчно осъзнати. Но се радвам на твой ентусиазъм.  :72:
Виждаш дървото, но гората нещо ти се губи.
Еко - ако сам си отглеждаш, макар да е трудно отново, защото дори семената се обработват с химии. Но поне контролираш всичко останало. Пръскаш, не пръскаш - въпрос на желание.

Еко от магазина - да ме прощаваш. За пред комисиите хвърлят натурални кравешки торти, за които им се заплаща. След комисията карат както знаят - тоновете отрова.  :) Това същото минава за еко. За много пари. В магазините.

Не сме достигнали до момент за осъзнаване. Още трябва да си начупим главите. Но и това ще дойде. Аз съм оптимист.  :38:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Бабини лекове
« Отговор #214 -: Април 07, 2016, 09:08:31 pm »
Не искам да засегна никого, аз също не се храня с чиста прана, но забелязвам, че от безразборна консумация на вредни и нездравословни храни хората сякаш оглупяват, адекватният мисловен процес се възпрепятства. Особено когато се консумират в голямо количество и безразборно мазни, тежки и несъвместими храни, когато се прекалява с ядене на некачествено месо. Изглежда, че политиката на големите производствени концерни е да се отглежда оглупяло стадо със забавени мисловни функции.  :012:
Ти да видиш каква истерия става да те поканят по повод в заведение с поръчано меню и да не можеш да им преглътнеш месаците и несезонните салати, дето ми миришат на карамфили, и-или риба. Аз съм отишла защото уважавам човека, то се тръшка що не ям,аз обикновено лъжа-разхлабен стомах, забравИ да те разберат. Не обичам да лъжа, ама тогава-с кеф!Отишла съм защото ценя и обичам някой, то ми казва как да се храня и живея. :-\
Може пък празник и на каса бира за всички на плажа, поне няма чалга-облъчване, чак се замислих за една ревизия на приятелствата....

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Бабини лекове
« Отговор #215 -: Април 07, 2016, 09:12:55 pm »
Мен и на пияна глава не могат да ме изкушат с гумени кебапчета.  ;D

Но от пилешки дробчета, хапки мога да се изкуша. И без това се случва толкова рядко. В крайности не изпадам, веган също не съм. Но не мога да се тъпча с боклуци и в огромни количества, не са ми приятни и такива хора, някак прекалено ниска вибрация ми идват, примитивнички.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Бабини лекове
« Отговор #216 -: Април 07, 2016, 09:25:52 pm »
Мен и на пияна глава не могат да ме изкушат с гумени кебапчета.  ;D

Но от пилешки дробчета, хапки мога да се изкуша. И без това се случва толкова рядко. В крайности не изпадам, веган също не съм. Но не мога да се тъпча с боклуци и в огромни количества, не са ми приятни и такива хора, някак прекалено ниска вибрация ми идват, примитивнички.  :012:
Карантията имаше нещо, май вит. Д, дето трудно се набавя без маане на черен дроб. И аз не съм божи човек съвсем,ама сбирки само по храната.....да се оценяваме
Имам едно приятелче-телец, преди време ме повика на пикник на купон с други общи познати. Тогава бях в 3-ти ден лечебно гладуване. Пих вода и се смях с тях, то се наака да ми обяснява как съм се "правила", не знам на какво.... После той го закъса откъм здраве, спря цигари и кафе, пие малка чаша ракия само понякога, ама тъй ми се иска да го питам що се прави..... нека сам си отговори. Сега е здрав, видимо изглежда подмладен, има гадже. :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Бабини лекове
« Отговор #217 -: Април 07, 2016, 10:50:59 pm »
Черният дроб обира всичката химия: хормони, антибиотици, не само витамин Д. Задоволявайте си мършоядния нагон с други дреболии :)

Относно духовното осъзнаване, тибетските будисти (the най-осъзнати и възвисени люде изобщо) плющят масово месо — макар да се поощрява вегетарианството, — защото там  почти нищо не расте. Дефиницията им за "чисто месо" е: да не си убил ти животното, да не си го виждал преди, да не е убито специално заради теб. Т.е. месото от магазина съвсем се вписва. Като химически състав… да не издребняваме :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Бабини лекове
« Отговор #218 -: Април 07, 2016, 10:53:39 pm »

Относно духовното осъзнаване, тибетските будисти (the най-осъзнати и възвисени люде изобщо) плющят масово месо — макар да се поощрява вегетарианството, — защото там  почти нищо не расте.


А аз се заблуждавах, че скромно се задоволяват с по една купичка ориз на ден  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #219 -: Април 07, 2016, 11:10:56 pm »
Да ви кажа как си избелвам по еконачин зъбките от 1 седмица и има ефект.Свалих малко жълтичко от кафето и цигарките и смятам да продължавам,защото содата не ми понася.

    Лапкам един активен въглен и пийвам малко вода.Схрусквам го и търкам с четката.Омазвам цялата мивка в банята,а после търкам и нея  :012: .
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Бабини лекове
« Отговор #220 -: Април 07, 2016, 11:15:04 pm »
Содата е много абразивна и е вредна за емайла, особено ако е изтънял. За въглена не знам, но го слагат и в почистващи маски за лице, има много освежаващ ефект. Друг природосъобразен начин за избелване - сок от лимон или пресни ягоди, но там не очаквай драстичен ефект и да премахнат петната.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #221 -: Април 07, 2016, 11:23:39 pm »
Содата е много абразивна и е вредна за емайла, особено ако е изтънял. За въглена не знам, но го слагат и в почистващи маски за лице, има много освежаващ ефект. Друг природосъобразен начин за избелване - сок от лимон или пресни ягоди, но там не очаквай драстичен ефект и да премахнат петната.
Аз понеже търся драстични,мигновени ефекти и това с въглена ме устройва.Скоро ще пробвам и куркума.Не обичам киселко  ;D
 Почистваща маска за лице,сигурно ще е страхотна.Открих рецепта с желатин и въглен и скоро ще се омажа с нея,но се изнервям от мотаенето около водните бани.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Бабини лекове
« Отговор #222 -: Април 07, 2016, 11:40:53 pm »
Драки, ние сме в синхрон. И аз ползвам активен въглен в момента за зъбите. Но аз си купих на таблетки. По повод котаците и тяхно... прочистване. И ми дойде на акъл да счукам една таблетка на прах и да си мия зъбите с нея. Също съм доволна.
Не са ми били отчайващи зъбите, но определено има ефект. Много ми е кеф да гледам пораженията... мия ги в банята под душа, че много се очерням. Това спестява въпроси дали не съм се очернила и забравила да се измия както трябва.  :012:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Бабини лекове
« Отговор #223 -: Април 08, 2016, 12:04:22 am »
Репко, не съм останала с впечтления за теб, че само марулки хрупаш. В един момент на липса на жива, органична храна се правят компромиси, нямам био, нямам село. Повече от веднъж седмично не ми е нужна мършичка. Вегетарианствах година,но ми намаля острота на зрение и костни болежки се явиха, затова се върнах към смесен някакъв модел. Нещо не възпроизведох липсващият Б-нИ нам кой си номер витамин. Две приятелки-веганки имам, много са ми харни, ама жълтеят едни, като жълтенични са ми и имат малко бесове понякога. А аз кога постех-верно голям вътрешен мир беше, истина е. :58:
Мисля, че енергийното влияние на храната може да бъде преодоляно в няква степен, първо сме дух, или ум, както искаш го кажи. Онези ни мутират, но и ние мутираме, хахаха, напук на тях!

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #224 -: Април 11, 2016, 09:34:37 pm »
Драки, ние сме в синхрон. И аз ползвам активен въглен в момента за зъбите. Но аз си купих на таблетки. По повод котаците и тяхно... прочистване. И ми дойде на акъл да счукам една таблетка на прах и да си мия зъбите с нея. Също съм доволна.
Не са ми били отчайващи зъбите, но определено има ефект. Много ми е кеф да гледам пораженията... мия ги в банята под душа, че много се очерням. Това спестява въпроси дали не съм се очернила и забравила да се измия както трябва.  :012:
И аз съм на таблетки  ;D . С този въглен май ще си спестя пари за зъболекар и избелване  :d030: .Не че е голям проблемът,не се въздържам да пия кафе и пуша и не бяха снежнобелички,но съвсем скоро както е тръгнало ще са.  :-*
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: