Автор Тема: Меркурий  (Прочетена 65941 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Меркурий
« -: Март 04, 2017, 12:36:21 am »
Покрай предстоящия нов цикъл Слънце - Меркурий се загледах, че нямаме тема за Меркурий, а е доста палав и вярвам, че всеки някъде го бодва :)

Ако Ви се занимава, можем да изкоментираме при кого как е поставен и евентуално предстоящия цикъл. Обърнах му внимание, защото ми е точно на Асцендента. В този момент Венера тъкмо тръгва назад в точен квадрат към нат.Меркурий. В момента имам затруднения с артикулирането, явно няма да мине от самосебеси и ще трябва да се напъна с упражнения. Дано тематично се задоволи с този дискомфорт и не ми прави и други бели :)

В натала е на к11 и държи два ъгъла (ИЦ, ДС), диспозитор на Марс. По прогресии все още е ретро.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #1 -: Март 09, 2017, 10:47:40 pm »
В момента Меркурий е  достатъчно бърз, за да компенсира това, че е в знака Риби.
Алена, щом си с добре поставен Меркурий, използвай периода, преди да влезе в сянка и удовлетворявай даже и мислено копнежите си в сферите, посочени от същия. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Меркурий
« Отговор #2 -: Март 09, 2017, 11:47:43 pm »
Имам материал за споделяне, писах малко в транзитите, тъй като тук нямаше отклик, но Рени, много се радвам, че се включи :) Ще споделя по-долу.



ММ е решил да сменя колите, Меркурий и при двамата е У3, при мен новия цикъл Слънце Меркурий започва на АС, при него върху нат.Марс  ;D

При транзита на Слънце и Меркурий през АС и в тригон към нат.Венера - получих изненадващо предложение за бюти партньорство. Дори мъжът ми ме подкрепи. С нетърпение очаквах този аспект и се чудех как ще се изви, имах други очаквания, които също се рализираха, но това беше голяма изненада.
 


Има движение и по кандидатстването за нова работа. Не търся активно, но като мерна нещо интересно кандидатствам. Когато реших да се оглеждам, бях с идеята, че едва ли нещо ще ми хареса, а ето, че вече няколко обяви ми спират погледа. Вчера, при разходящ аспект (съвпад Слънце/Меркурий) - харесах втора обява за работа - точно позиция за мен, а днес още една и кандидатствах :)

Но и Марс е тронов, анаретен и в тригон със Слънцето ми - У6 в 10 дом. Има екшън :)



Следващата среща на Слънцето и Меркурий ще е при  ретроградието - на 20 април - точно там, където сега е Марс в тригон с нат.Слънце У6 в 10 дом. А след това при на 21 юни - в точна опозиция на Слънцето ми. Определено ще има движение по кариерните теми. И Сатурн се движи в 10 дом и летните лунации дават индикации, особено на 23 юли - новолуние в Лъв, мунданно в съвпад с Марс и с нат.Сатурн, който транзитно е в 10 дом ...



Тези дни си мислех още нещо, по стечение на обстоятелствата и не по мой избор - винаги карам големи коли, ама големи. А У3 Меркурий е връх на тао с опозицията Юпитер-Плутон - дали това не дава големите возила, дискомфорта, нехаресването ... Не, че се оплаквам, но предпочитам нещо по-елегантно.
Над силата е само умението да я владеем!

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Меркурий
« Отговор #3 -: Март 10, 2017, 09:02:42 am »
Включвам се по темата: Мерка ми е управител на 1-ви и 10 дом, в 10-ти дом, води се изгорен от слънцето, за мъъъничко да е казими. В момента ми е на 7-ми дом, тригони пуска към стелиума в 10-ти дом и Юпитер. Управлява ми и северния възел, в момента е в квадратура с МЦ и сев. възел. Не мога да отчета някаква конкретна събитийност, но не мога и да се оплача.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #4 -: Март 10, 2017, 12:11:54 pm »




ММ е решил да сменя колите

 Дори мъжът ми ме подкрепи.
 

Не търся активно, но като мерна нещо интересно кандидатствам.









Тези дни си мислех още нещо, по стечение на обстоятелствата и не по мой избор

А, сега виж, акцента през призмата на ретро Юпитер- нали последния е набеден за прогресивен Меркурий ?!? Използвай фактите, обстоятелствата, така че, да експериментираш с тях и да изследваш последващите възможности. Твоя натален Меркурий е в земен знак, миналата и тази година Меркурий ангажира с ретроградИВНОстта си земния тригон, навлизайки и в огнения- ти имаш голям огнен тригон с Юпитер там. Юпитер, Венера,Уран (ще ) са  стационарни по оста 1/7-ми, Сатурн 4/10-ти- това са предизвикателствата, "(по)ставени" ти от предходните затъмнения по оста Дева/Риби. Имаш необходимите условия за постигане на твоя цел. Предстои квадратура Меркурий/Сатурн- не натоварвай ума, мислите си с безброй подробности без съществено значение или организация, но и не храни ума си с непрактични факти, знание, разнообразие, следва аспекти на същия с Юпитер и Уран. Просто разсъждавай вдъхновено. Меркурий само носи новините и бяга, от нас се иска да ги разчетем. Гледай цялата картина, не се фиксирай само във видимото и познатото. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #5 -: Май 10, 2018, 01:29:49 pm »
На хоризонта е квадратурата Меркурий- Марс след два дни- да държим езика зад зъбите, да не прибързваме в решенията си, да търсим на всяка цена спор, да не изпадаме в разрушителни мисли. Да провокираме ума по-бързо да мисли, да овладеем импулсивните си говор и реч, да стимулираме ума си с  дейности, които да раждат нови, интелектуални и практически неща, да се захванем с обучения и занимания, които да изострят ума ни. По-добре да не влизаме в между съседски, колегиални и роднински, (форумни :) ) разпри.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Меркурий
« Отговор #6 -: Май 10, 2018, 01:59:14 pm »
На хоризонта е квадратурата Меркурий- Марс след два дни- да държим езика зад зъбите, да не прибързваме в решенията си, да търсим на всяка цена спор, да не изпадаме в разрушителни мисли. Да провокираме ума по-бързо да мисли, да овладеем импулсивните си говор и реч, да стимулираме ума си с  дейности, които да раждат нови, интелектуални и практически неща, да се захванем с обучения и занимания, които да изострят ума ни. По-добре да не влизаме в между съседски, колегиални и роднински, (форумни :) ) разпри.  :)
Рени, ако ми позволиш да добавя и още, шофьорите да внимават на път! Особено тези с натална предразположеност. Вероятни побоища...

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Меркурий
« Отговор #7 -: Май 11, 2018, 10:40:23 am »
Рени, ако ми позволиш да добавя и още, шофьорите да внимават на път! Особено тези с натална предразположеност. Вероятни побоища...

Радост, за какво да погледнем в натала, което би означавало, че по рождение носим риск за ПТП и подобни?

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Меркурий
« Отговор #8 -: Май 11, 2018, 12:01:36 pm »
Радост, за какво да погледнем в натала, което би означавало, че по рождение носим риск за ПТП и подобни?
Ами примерно в натала ако присъства квадрат Меркурий/Марс, но не изолирано, а само в комбинация от аспекти и домове. Гледа се въобще напрегнатите аспекти на Меркурий, У3 и планетите в 3тия дом,  напрегната комбинация  3-8-12 или 1-3-6-8-12 домове. Само един квадрат на Меркурий не е достатъчно условие.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #9 -: Май 11, 2018, 09:20:57 pm »
Аз имам по натал Меркурий квадрат Марс 3-1 домове, Марс е у12-ти, така че има връзка 1-3-12, била съм участник в два по-сериозни пътни инцидента и няколко не толкова опасни, но без наранявания.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #10 -: Май 11, 2018, 09:44:34 pm »
Акрукс, знаеш, че Меркурий/3-ти дом има отношение към автомобилите, а в комбинация с Марс и към катастрофи, инциденти, затова е добре в периоди, когато имат отношение един към друг да сме по-внимателни по пътищата. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #11 -: Май 11, 2018, 09:49:47 pm »
Четох, че усещането за скука е по Меркурий.

Явно, защото той все търси нещо интересно, с което да се занимава.

Какво мислите?

Особено в комбинация с Уран,  Юпитер, във Водолей, Стрелец, Овен, Близнаци, в 1, 3,5,11-ти домове, стационарен, стационарно-ретрограден.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #12 -: Май 12, 2018, 09:41:27 am »
Меркурий не е безобидна планета защото това е най-близката до Слънце планета и тя е посредникът за всичко онова, което получаваме. Меркурий имитира всяка планета с която е във взаимоотношение и отразява нейната природа, но  през призмата на неговия принцип. Марс не е приятел с Меркурий,  а отношението на Меркурий е неутрално към Марс, затова, когато двете планети се съберат трудно функционират една с друга, даже и при хармоничен аспект и навън резултата по-често е разрушителен или ние така реагираме, което е повод в такива периоди да имаме едно наум, когато действаме по техните аналогии-катастрофите са резултат не причини. Преди 1500 г имало ли е волани- не, но пак е имало Меркурий квадрат Марс на небето, тогава хората как са реагирали на тези периоди, реагирали са с онова, което са ималикато ресурс.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Меркурий
« Отговор #13 -: Май 12, 2018, 03:40:14 pm »
На хоризонта е квадратурата Меркурий- Марс след два дни- да държим езика зад зъбите, да не прибързваме в решенията си, да търсим на всяка цена спор, да не изпадаме в разрушителни мисли. Да провокираме ума по-бързо да мисли, да овладеем импулсивните си говор и реч, да стимулираме ума си с  дейности, които да раждат нови, интелектуални и практически неща, да се захванем с обучения и занимания, които да изострят ума ни. По-добре да не влизаме в между съседски, колегиални и роднински, (форумни :) ) разпри.  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #14 -: Май 14, 2018, 05:53:37 pm »
Меркурий не е безобидна планета защото това е най-близката до Слънце планета и тя е посредникът за всичко онова, което получаваме.
под "безобидна" имах предвид "неутрална" , нали планетите са бенефици, малефици и неутрални, а Меркурий попада в третата група

Навремето не е имало волани на колите, а на полите  :012: , малко шегичка, че скука...

Вчера, навръх квадрата, пътувах с автобус по опасния път към Кръстов връх, бяхме два автобуса и си прекарахме много добре там, а после на Бачково, на Беклемето, предния ден минахме през Казанлък и се любувахме на розите, по пътищата беше спокойно, слава Богу!