Автор Тема: Неаспектирани лични планети  (Прочетена 10543 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Неаспектирани лични планети
« -: Март 03, 2016, 12:32:12 am »
Имате ли неаспетирани лични планети? С какви достойнства са? Как си усещате  ::)

« Последна редакция: Март 03, 2016, 12:16:45 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Неасоектирани лични планети
« Отговор #1 -: Март 03, 2016, 08:30:27 am »
при мой приятел - неаспекте -уран ретро в 11 дом = програмист,алпинист от малък,скипер,фрии райдър, рафтър,
всичко ново го привлича до постигане на майсторски клас

Happy58

  • Гост
Re: Неасоектирани лични планети
« Отговор #2 -: Март 03, 2016, 08:54:49 am »
Алена, уточни "неаспектирани" - като ъглов аспект или и знаков?

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Неасоектирани лични планети
« Отговор #3 -: Март 03, 2016, 09:10:15 am »
Неаспектирани планети мисля е условно понятие- липса на мажорни аспекти в допустими орбиси .Доколкото знам квинконсите /несъвпадите/са доста спорни въпреки,че често се приемат за мажорни.Иначе всичко е във аспекти и взаимовръзка-ако не мажорни,то минорни аспекти,като няма по западна има аспекти по индийска,които са други,има знакови съвпади там без орбис,има рецепции/равни на аспект/,има аспекти по антисии и тн,има диспозиторна верига.Има и аспекти със средни точки,напоследък се чудя дали може да има и аспекти от транзитна средна точка,по аналогия с наталните такива :017:
« Последна редакция: Март 03, 2016, 09:12:26 am от Bin »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Неаспектирани лични планети
« Отговор #4 -: Март 03, 2016, 12:41:12 pm »
Благодаря Ви  :)

Не исках да ограничавам темата с моето разбиране, затова започнах по-общо,  но да кажа как съм го мислила, понеже често го мисля, като гледам някои мои планети в натала - "неаспетираната планета" за мен не прави мажорни аспекти с други планети. Ако приемем, че  наталът е парти, на което планетите са участници - едни си общуват, въздействат си, нахъсват се, хихикат се, нараняват се ... взаимодействат си и обменят енергия, а други седят сами  кой на бара и ехидно наблюдава, кой в някой ъгъл. На тези, които са сами - не име непременно скучно :) А домификацията са мебели, значими места .... Едно е да си на ъгъл, друго в сянка, трето на дансинга ...

При мен неаспектирани по отношение взаимодействие с другите са Слънцето, Марс и Сатурн. Всяка от тези планети си има своите особености и сила, съвсем не ги виждам слаби.

Марс и Сатурн са ретроградни, най-ниско - нещо, като вълци единаци, имат мощ и сила, но не взаимодействат много  другите планети, прилагат чисто своята енергия и навътре към мен, заради рероградието, а като място  според домовете  Марс на ъгъла, Сатурн в 5 дом. Марс е заел по-значма позиция.

Слънцето пък е само, но високо, анаретно ето, че и то има своята специфичност, без да улавя и ползва и друга енергия.

Моите наблюдения са, че тези неаспетирани планети при мен имат чиста сила, голяма мощ, която е насочена фокусирано и не се разсейва.

Докато, например Венера и Луна  много си влияят, като скачени съдове са или планетите в тригона - Луна-Юпитер, Нептун ... Всички те са някак обвързани, отборни играчи.

Разбира се, тук излагам само отгоре-отгоре това, което наблюдавам и основно от наблюдения над своя натал. Тъй като личните планети са бързи - по прогресии се случва да влязат в аспект и тогава има промяна  с моя Марс е така :) В момента е в точен тригонс Юпитер.

Аз през целия си живот съм определяна, като супер-супер енергична, борбена, пробивна, отдавам го на мощния огнен тригон с Юпитер .... Е, представете си, ако и Марс не беше потиснат и да не е ретро, ниско, сам ... то направо щеше да е прекалено. Изглежда в смирението си внася баланс в картата и насочва енергия и към мен. Изключително жестока съм била основно към себе си, живяла съм в лично създадена казарма за мен самата. Нерядко са ми казвали, че ако принудя някой да живее, като мен  би било немислимо. Мисля, че заради ретроградието и ъгловото място ниско се формира тази автоагресия. Но да не се отплесвам.

Да заключа на този етап - изглежда планетата се изявява много фокусирано по темата си  според другите взаимодействия, които има - място в картата, управител ...
Над силата е само умението да я владеем!

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Неаспектирани лични планети
« Отговор #5 -: Март 03, 2016, 12:54:43 pm »
Аз имам неаспектиран Марс на 28* в Риби на куспидата на 6 дом У7, но не мога да определя как го усещам. По-скоро бих казала, че това го прави по-чист откъм качествата си без да се изопачава.
« Последна редакция: Март 03, 2016, 02:27:34 pm от Aquarius »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Неаспектирани лични планети
« Отговор #6 -: Март 03, 2016, 01:36:13 pm »
Аз лично нямам неаспектирани планети в картата си. Но имам наблюдения върху такива. На прима виста се сещам за тези случаи:

Неаспектиран Меркурий в Близнаци, анаретен - 0.58 градуса. Управител на 3 и 12 дом. Намира се в 11 дом. Рядко прост човек. В списъка с 10-те най-прости хора ми е. А аз не обичам да поставям хората в такива категории.
Изключително неумение да говори нещо разумно. Но пък безспирно балалайкане. Получава се - говори много, със самочувствието, че говори най-умните неща на света, дава акъл на останалите, а не може името да си напише правилно. Този индивид е имал проблеми с образованието - нежелание да завърши дори гимназия. Незнание на елементарни неща от обща култура. Да ти...имам троновия Меркурий.  :012: Човек, който не е изчел една книга в живота си, не се е обогатил с нищо. И да не спира да говори "мъдрости" - е, това е наказание. Да седнеш в компания с него е все едно инквизицията да те е обрекла на смърт. А уж добре си хармонизира с мой въздушен Меркурий, но просто ми е нетърпима глупостта.

Друг случай е на много забатачен Марс. В падение в Рак, неаспектиран, ретрограден и в 12 дом. Управител на Мц - рядко кадърен и успял със собствени сили човек. Тук Марс би трябвало да го направи мека Мара. Но в по-ранна възраст е бил агресивен. След време е насочил енергията на Марс като у10 в градивни занимания и в създаване на високо обществено положение. Първо в голяма фирма получава отдел за ръководене. След време създава собствена такава и бих казала, че е успял човек с доволно осъществени амбиции. И този Марс си има своите кусури, но липсата на мъжество, кураж, смелост не е от тях. Голям мъжкар.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Неасоектирани лични планети
« Отговор #7 -: Март 03, 2016, 02:00:15 pm »

Поначало подобно определение "неаспектирана планета", не е много коректно, защото никоя планета не може да бъде напълно изолирана, да не взаимодейства с останалата част от рождената карта. Може да не се свързва по обичайния начин чрез аспекти, но пък може да го прави посредством следните начини:
- управителят на дома, в който се намира
- посредством домът, на който е естествен управител - например за Слънце това е пети дом
- посредством рождени и транзитни планети, които се намират в дома, на който е естествен управител
- посредством естествения управител на дома, в който се намира
- посредством антисия и контраантисия
- посредством мидпойнти
- посредством синастрични планети и аспекти
- посредством планети и аспекти от комбина


И да добавя - взаимна рецепция.

При мен е такъв случая. Меркурий в 4 дом, Везни, У3,4,12, Венера в 3 дом, Дева, съУ4,11.
Трудно се изразявам, не намирам теми за разговор. Като съм някъде с хора трудно се сещам за какво да говоря (а ми се иска да поддържам разговор, защото искам да съм любезна, а и от някакво необяснимо чувство за нещо като уважение). НО - засегне ли се нещо, за което уча или изучавам, или работата ми - спирка няма ... мога да подлудя хората около себе си.

Ако трябва да намеря отговор на някакъв въпрос, много трудно става, ако само разсъждавам. Но ако започна да го споделям с някой, отговора идва сам. А, и друго - ако някой ме помоли да му "открия" нещо - няма проблем.

Въобще, мисловния ми процес задължително минава през общуването с другите и то не само общуване, а с цел помощ - иначе мозъкът ми не се мърда :)
« Последна редакция: Март 03, 2016, 02:02:13 pm от Happy58 »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Неаспектирани лични планети
« Отговор #8 -: Март 03, 2016, 02:06:28 pm »
Бетовен е имал неаспектирана Венера в Козирог, но не мисля, че е била слаба, напротив.

Happy58

  • Гост
Re: Неаспектирани лични планети
« Отговор #9 -: Март 03, 2016, 02:12:07 pm »

При мен неаспектирани по отношение взаимодействие с другите са Слънцето, Марс и Сатурн.

Твоя Сатурн има квадрат с Уран .....................

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Неаспектирани лични планети
« Отговор #10 -: Март 03, 2016, 02:29:02 pm »
Бетовен е имал неаспектирана Венера в Козирог, но не мисля, че е била слаба, напротив.

Веско, Бетовен не се слави с най-изящните музикални произведения. За да напишеш тада-да-даааам си трябва нерафинираност. В случая сигурно има и други фактори, за да е налице проява на талант. Обаче недодяланата Венера личи. Дефектът се е превърнал в ефект.

Още преди месеци повдигнах въпроса с неаспектираните планети. В темата за наталните карти съм дала няколко примера. Изявата на неаспектиран Мерк във Водолей е близка до описаната от Ема за Мерк в Близнаци.

Със заточените Марсове е по-особено. Там компенсацията е много силна.

И все пак - аз съм крайна, не си падам по модерна астрология и ненавиждам да ми обясняват как пред себе си имам диаманти, когато ясно виждам, че са стъкла.
Затова бих обобщила, че когато лични планети са неаспектирани и нямат акцентирано положение по знак и дом - нито са в падение, нито екзалтират, нито са на ъгъл, впечатлението за човека е едно и също. "Много се напъвам, много се старая, много пот се лее...и накрая тръц" - ей такива са неаспектираните. Будят снизхождение и раздразнение.
Точно, както този с близнашкия Мерк - от напън да си компенсира Мерка, постига обратен ефект. Стига пък сме били толкова ларж и нещо като е счупено и забито да носим от 9 кладенеца вода, за да обясняваме колко е ок. Ми не. Не е ок.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Неаспектирани лични планети
« Отговор #11 -: Март 03, 2016, 03:20:06 pm »
Да, компенсация - добре написано.
Проблем на Меркурий, който съм описала е свързван с желание да компенсира. Но многото говорене не е признак на знание, интелигентност, говорене на смислени неща. Заливането с думи без никакъв смисъл, връзка с разговор - е, това не го прави този Меркурий пълноценен. Не винаги многотата е свързана с качественото. По-добре кажи една приказка, но да е смислово вързана с дискусията, да е на място, да е адекватна. Порой от думи, прехвърчане от тема в тема, нито една да няма връзка с общите дискусии - напън да се блесне, да се изяви този Меркурий. Но плачевно.

В примера ми за Марс - заради не особено лекото си положение, този мъж е искал да компенсира в млада възраст, да се изяви. Изявата - крайно неразумно решение, отдаване на марсова енергия и себедоказване с участие в нашумелите за времето си мутренски групировки. Дори и по това време, успял е да се докаже в тях. До някаква степен е било и бунт, негов си, защото е отхвърлил предложение от военните, които са го забелязали и искали да го обучават в техните си скрити, 12-тодомни неща. Голям талант, щом е бил забелязан. Но след кратко рестартиране, бягане от страната, той се връща с идея и желание да се откъсне от миналото и заработва като обикновен чиновник във фирма. Успява да се докаже със способностите си, не и с връзките от миналото. И така променя посоката на изява на Марс. Но и в този случай е имало нужда от силно доказване на този неаспектиран Марс, което е довело и до грешни решения.

Хепи, аз не знам твоята карта, но не съм видяла нещо очеизбодно, което да показва неаспектиран Меркурий, ако имаш такъв. Описаните от теб неща се забелязват - в дискусията намираш какво да кажеш, намираш си мислите.

Сега се сещам и за една неаспектирана и анаретна Венера в Козирог. За разкош и ретроградна. Управител на 5 и 10 дом. Човек би казал, че ще е голяма стисня тази личност. А то му отрязани пръстите повече от на мен. Венерата е в 1 дом. Но по-скоро е дала отражение на отношенията с бащата, които са оставили траен отпечатък за индивида. Лош отпечатък.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Неаспектирани лични планети
« Отговор #12 -: Март 03, 2016, 03:39:17 pm »

Хепи, аз не знам твоята карта, но не съм видяла нещо очеизбодно, което да показва неаспектиран Меркурий, ако имаш такъв. Описаните от теб неща се забелязват - в дискусията намираш какво да кажеш, намираш си мислите.


Емс, нали затова споменах рецепцията :) - иначе, аз си го усещам, защото определено не мога да изкажа/формулирам добре това, което искам да предам. Другите отсреща не разбират притеснението ми.
А и факта, че все ми е необходим разговор, за да си намеря отговорите :) - пак само аз си го знам.  :-*

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Неаспектирани лични планети
« Отговор #13 -: Март 03, 2016, 03:43:24 pm »
Хепи, ти май имаше стелиум в 3-ти дом, нали?

Това, което споделяш ми е познато и те разбирам добре, защото и аз го имам този проблем.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Неаспектирани лични планети
« Отговор #14 -: Март 03, 2016, 03:47:37 pm »
При мен неаспектирани по отношение взаимодействие с другите са Слънцето, Марс и Сатурн. Всяка от тези планети си има своите особености и сила, съвсем не ги виждам слаби.

Алена, къде видя всичките тези планети неаспектирани  в картата си :017:

Слънце опозиция Марс - 9*,
Сатурн квадратура Уран - 5*

Имаш и други аспекти към същите планети, например от Хирон и Плутон, макар споследния тригонът с Марс е с орбис 9*. Не смятам, че имаш неаспектирани планети в хороскопа си.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми