Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 168533 пъти)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #105 -: Януари 28, 2018, 01:19:43 am »
Aктьорите от клипчето, което е горе са точно Скорпион и Лъв. Матю Макконъхи и Уди Харелсън. Много любими и двамата са образи.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #106 -: Януари 28, 2018, 01:24:00 am »
Aктьорите от клипчето, което е горе са точно Скорпион и Лъв. Матю Макконъхи и Уди Харелсън. Много любими и двамата са образи.

Така ли.. супер...
Хм.. :)
Бях ли ви помолил да изберете... Мисля,че да...

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #107 -: Януари 28, 2018, 01:29:48 am »
Неискам да избирам.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #108 -: Януари 28, 2018, 01:36:33 am »
Неискам да избирам.

Налага се. :)
Добре,ако помоля..

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #109 -: Януари 28, 2018, 01:44:50 am »
Това е изнудване. Няма смисъл в този избор. Не избирам хората по зодии и архетипи.  :012:
Пилешко или свинско?  :012:
Живот или смърт?
« Последна редакция: Януари 28, 2018, 01:49:23 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #110 -: Януари 28, 2018, 01:49:13 am »
Това е изнудване. Няма смисъл в този избор. Не избирам хората по зодии и архетипи.  :012:
Пилешко или свинско?  :012:

Пилешко.
Но.. не говорим за хора,говорим за самия архетип,дори да говорим за хора - какво от това.. Това е реалността,избираш,това или това.. И край.. Може и да не се аргументираш,просто как усещаш,какво би избрала?

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #111 -: Януари 28, 2018, 01:55:31 am »
Какво,живот или смърт ли? Че то смърт няма.. :)
Но... остави това.. Ти това остави на нас.. както се казваше в една реклама.. Я,кажи Лъвът или Скорпионът е по-най според вас?

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #112 -: Януари 28, 2018, 01:56:21 am »
Избирам да не отговарям повече по темата. Не те разбирам, защо ти е това изобщо. Безсмислено ми е.
« Последна редакция: Януари 28, 2018, 06:27:27 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #113 -: Януари 28, 2018, 01:58:15 am »
Какво,живот или смърт ли? Че то смърт няма.. :)

За пилетата и свинете не е точно така.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #114 -: Януари 28, 2018, 02:01:03 am »
За пилетата и свинете не е точно така.

Еее... Добре.. Какво ще правим сега?
Ние за какво говорим тук... Направи избор жено.. Пардон - направете избор госпожо или госпожице или.. няма значение..
Помолих ви нещо.. Добре всъщност получих и отговор - не искатe да правите избор така ли,добре.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #115 -: Януари 28, 2018, 02:10:26 am »
Избирам да не отговарям повече по темата. Не те разбирам, защо ти е това изобщо. Безмислено ми е.

Защото.. си мисля,че скорпионите тежат повече от лъвовете и за да се убедя в това се допитвам до други хора.. а може и да се разубедя..

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #116 -: Януари 28, 2018, 10:04:37 am »
Лъв разбира се. Рени ти го написа- великодушието на лъва го прави победител. Егото на скорпиона е това, което го завлича надолу.

Отделно дето слънцето в лъв има достйнства, а и лъв е мъжки знак, подходящ за мъжка планета като слънцето в натала.

Това теоретично, но и дългогодишната ми практика с мъжки и женски скорпиони подкрепя написаното по-горе.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #117 -: Януари 28, 2018, 02:32:31 pm »
Лъв разбира се. Рени ти го написа- великодушието на лъва го прави победител. Егото на скорпиона е това, което го завлича надолу.

Отделно дето слънцето в лъв има достйнства, а и лъв е мъжки знак, подходящ за мъжка планета като слънцето в натала.

Това теоретично, но и дългогодишната ми практика с мъжки и женски скорпиони подкрепя написаното по-горе.

Хм.. ПФФ.. Паф.. Бум.. Тряс..
Лъвът... познавам и аз лъвове... Не могат да ме стигнат..,не могат... Ако стоваря цялата си помия върху тях,дори най-малката чернилка ще ги смаже... Ще изпищят инфантилно,като бебенца - такива каквито всъщност са...

paganne

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #118 -: Януари 28, 2018, 02:49:26 pm »
Уверявам те, че срещу теб да бягат, наистина няма как да те стигнат.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #119 -: Януари 28, 2018, 02:52:28 pm »
Като сме заговорили за тези две зодии, забелязвам една интересна закономерност. До степен на повтарящ се модел.
Става въпрос за двойки, в които и двамата са със Слънце в Лъв. Скорпионски двойки не познавам.

И в трите наблюдавани двойки жената Лъв е притурка и мишка без изявен потенциал. Обикновено живее в сянката на мъжа Лъв, който е по-реализиран в социума. Използва негови контакти или ресурс.

В трите случая:

- Едната Лъвица е от много години безработна, не желае да търси работа и не желае да се развива. Вероятно от жалост ѝ подхвърлят елементарни документи /актове за раждане и брак/ за превод, познати с агенция. Да си усъвършенства английския и да стане читав преводач тя не желае, не желае да поема и по-сериозни преводи, изискващи компетентност и познания. В семейството обаче тя доминира, понеже е крива, жлъчна и вероятно властна. Мъжът е добряк и носи на гърба си семейство с крива жена и две подрастващи щерки.

- Другата е със самочувствие до небесата, имала е късмет навремето да влезе да работи в среди, за които няма нужното образование и компетенции. Но там човек бързо се учи – голям акъл не трябва, трябва да си адаптивен и много да ти мели устата. Съпругът заема мениджърска позиция. По-нататък Лъвицата намира работа, използвайки негови връзки и контакти. И все топли местенца, където нищо да не прави, да симулира дейност и да взема хубава заплатка.

- Третата не е съпруга, навремето бяха само гаджета. Безлична мишка без потенциал, не е много оправна, пасивна, безинициативна, с вяли и неадекватни реакции. Получава хубаво работно местенце, където почти нищо да не прави, но всички да я хвалят, във фирма, където нейното гадже Лъв е дългогодишен и успял кадър. Успява за се задържи на тази работа не благодарение на личен потенциал и умения, а благодарение на протекциите на приятеля си.

Две от тях и аз съм ги носила на гърба си на работа – тъпи, нагли и мързеливи. Третата бе съпруга на колега и нейното поведение веднъж имах удоволствието да наблюдавам на едно фирмено парти. Тогава разбрах защо колегата е толкова потиснат на работа и няма никакво мъжко самочувствие, а беше читав и благ човек, добряк по душа.

И същевременно познавам жени Лъвици, които успяват сами, със или без мъж. Но в двойки, където и двамата са от един слънчев знак, мъжът доминира. Все пак Лъвът е мъжки знак.

Познавах женена двойка – двама Овни, там жената очевидно доминираше, беше по-реализирана и кариерно, и материално. Накрая разкара съпруга си най-безцеремонно и горкият се спомина от сърдечен удар. Овница с Луна в Козирог, за него не знам. Много неприятна история.

И женена млада двойка Стрелци познавам. Жената е стелиумен Стрелец и въобще не е характерен представител на знака. Нищо общо с общоприетите клиширани описания по книжките. Мъжът пътува, ходи по чужбини, осигурява семейството, жената не си подава носа навън – поработва си в изолация. Тип книжен плъх. Никога не е имала динамичен и интересен живот, никога не е търсила разнообразие, никога не е сменяла работа, прави все едно и също. И много мрънка, лесно се депресира. Ограничен и еснафски светоглед. Живот като на саксиено цвете. Малко изключение правят студентските ѝ години в друг град, където е била изцяло подкрепяна и издържана от родителите си. После – веднага работа по специалността, без да опознае и други, по-различни възможности. От къщата на мама и татко веднага в новата къща на съпруга, на всичко осигурено. За мен това не е типичен Стрелец. При това Уран е в съвпад със Слънцето и опозиция с Луната. И къде му е изявата? Забелязвам, че Уран в ниската си октава, ако изобщо не се работи с неговите енергии, дава тенденция към невротични проблеми, чувствителна психика, което е налице при въпросната млада дама.




« Последна редакция: Януари 28, 2018, 04:10:15 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui