Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 168712 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #180 -: Февруари 03, 2018, 08:32:36 pm »
Хайде да си поговрим отново

Говори се с човек, който умее да води диалог, ти си още на първа база или водене на монолог, научи се да слушаш, за можеш да водиш диалог, а не просто да си машина за въпроси. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #181 -: Февруари 03, 2018, 08:44:28 pm »
Говори се с човек, който умее да води диалог, ти си още на първа база или водене на монолог, научи се да слушаш, за можеш да водиш диалог, а не просто да си машина за въпроси. :)

Хм...
Защо..  вместо да отговориш,ти създаваш празни словосъчетания... ? Защо?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #182 -: Февруари 04, 2018, 12:44:05 am »
Да не обиждаме първокласниците. Да не казвам какви хора пишат и издават астрологични книги.  :57:

Покрай работата с издателството прочетох най-тъпата астрологична книга в живота си. За съжаление се наложи и да я преведа. 200 страници кух пълнеж и празно философстване. И не повече от 10-15 страници астрология, на съвсем повърхностно ниво – синастрия и синастрични аспекти. От тия 200 страници всичко е митология и философия, реално астрология почти няма. Добре, че поне не са имали наглостта да напишат на корицата Астрология, написали са Астропсихология. Но и това им е много! И това са "астролози" с 20-годишен опит, направо да паднеш от смях.

Претенциозни, престорено възвишени и витевати фрази, отвъд които няма нито смисъл, нито астрология. Но и това не ме учудва, масово е плъзнало навсякъде – и в социалните мрежи, и по форуми, и в уж специализирана литература.

Тази некадърност и некомпетентност, която нагло и самоуверено се налага като еталон за качество, вече започва много да ме дразни.  :41:

« Последна редакция: Февруари 04, 2018, 12:47:17 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #183 -: Февруари 04, 2018, 02:06:16 pm »
Хм... Уффф...
При вас как стоят нещата.. можете ли да гледате и по този начин да почувствате нещата по различен начин,когато промените гледната си точка...? И какво странно нещо е човешката мисъл,емоции,душа тогава... Много съм объркан..

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #184 -: Февруари 04, 2018, 02:11:16 pm »
можете ли да гледате и по този начин да почувствате нещата по различен начин,когато промените гледната си точка...?

Да, можем.
В течение на времето всеки човек може да стигне до по-различно осъзнаване в сравнение с преди, с някой минал момент.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #185 -: Февруари 04, 2018, 02:22:32 pm »
Да, можем.
В течение на времето всеки човек може да стигне до по-различно осъзнаване в сравнение с преди, с някой минал момент.

Уф.. забелязвам в себе си.. че мога да оценя качествата на някого,на този човек,а може дори и дете - което проявява характер,оставям се - премахвам своето аз,разбирам мисълта,чувството,себеусещането на отсрещния,оценявам го,харесва ми и като че ли започвам да прихващам от него,кпирам,чувствам се като.. дъска - училищна,в момента в който премахна себе си.. - друг пише не дъската..,но в момента в който - проявя Аз-си,Его-то си,спирам да усещам другия,спирам и да го зачитам,и да го ценя като създание.. тогава има само Аз...  И виждам,че се справям много по-добре от този,когото съм копирал... и дори забелязвам,че се превръщам в лидер.. стига да проявя Аз-си... Това не означа ще ставам безпогрешен.. и там е проблема... в момента,в който направя грешка.. се стряскам.. в момента в който настъпя някого незаслужено,когато прегазя правата на някого... се стряскам.. и тогава пак прибирам Аз-а си... пак ставам безличен,безхарактерен.. Какво е това.. Това от знака Скорпион в дома на Девата ли е - 6-ти дом,тоест слуга.. Дева,а Скорпионът далеч не е слуга.. Освен това и луната е Дева и асц е двойнствен знак Близнаци... Това само при мен ли я има тази двойнственост на характера и точно по този начин или при всички е така?
Какво нещо е това моето..
Благодаря на всеки отговорил!

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #186 -: Февруари 04, 2018, 06:05:27 pm »
Има и друго нещо - всъщност,то е едно и също.. пак към темата,за състоянията на човешката психика... Та.. как когато   човек е уплашен от нещо,в случая друг човек - как когато мисли по един начин е уплашен от врага си,но ако промени мисленето си - тук не казвам,не говоря за позитивно мислене,говоря пак за реално,обективно мислене,просто погледнато по друг начин,та как със самото мислене човек започва да чувства и да има друго отношение към врага си,състоянието му от страх преминава в нещо друго.. Много е интересно.. в един момент трепериш,стреснат си,шокиран си,вцепенен си,а в другия момент,когато си с друго мислене и друга така да наречем - стратегия,се чувстваш друго... врагът е същият,силата му е същата,но ти гледаш по друг начин... Ти.. променяш всичко... Странно ми е...

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #187 -: Февруари 04, 2018, 06:18:57 pm »
Абе тебе нали искаха да те бият. Още ли не са?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #188 -: Февруари 04, 2018, 06:26:34 pm »
Как ще го набият, той не излиза от форума?  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #189 -: Февруари 04, 2018, 06:31:18 pm »
 
Как ще го набият, той не излиза от форума?  :012:

 :012: :012: :012: :012: :012: :012: - Нервен смях...

Излизам,правя каквото искам,но по мой си начин.. не живея спокойно,но.. Моля ви.. ще обърнете ли внимание на питането ми?
Или не ви е лесно да кажете нещо.. по въпроса? Защото не е лесно,или може би защото ви се струва тъпо?

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #190 -: Февруари 04, 2018, 07:30:50 pm »
Ооооо другарки и другари, дала ви цялата Вселена добро/дърво!  :57: :58:

Здрастииииииииииии!  :012: :012: :012:

Какво правите? Как сте?
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #191 -: Февруари 04, 2018, 07:38:12 pm »
Ооо, Веще!  :P

Дундуркаме Алито, както виждаш!  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #192 -: Февруари 04, 2018, 07:44:57 pm »
Лили, ми то виждам ама то колко години станаха вече и се питам дали не ви омръзна... Уморително е.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #193 -: Февруари 04, 2018, 07:49:32 pm »
Омръзна ни. Затова вече не наливам толкова време и енергия за тоя, дето клати гората.

Тъкмо втаса маята, ще меся питки. Къде по-градивно занимание от обслужващите дейности във виртуала.  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #194 -: Февруари 04, 2018, 07:50:46 pm »
Абе.. дундуркаш,какво дудунркаш като не ми отговаряш,така ли дундуркаш. Хайде опитай се..
Вещичка,здравей! Къде беше,що беше... и... не ме нападай,дертовете ми стигат.. сега и ти.. - не мерси. Помогни ми,ако имаш желание,виж тук задавам куп въпроси,опитвам се да си помогна,да разбера човешкото мислене и душевност.
Хм.. Сега чакам и Дракониада да изскочи,с грубата си,сурова устатост...