Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 168575 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #225 -: Февруари 05, 2018, 09:54:06 am »
Според мен "да" е имала предвид, че когато станеш финансово независим, тогава порастваш наистина.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #226 -: Февруари 05, 2018, 11:52:06 am »
Според мен "да" е имала предвид, че когато станеш финансово независим, тогава порастваш наистина.

Хм... аз си мечтая.. да се реализирам както Бел Ами.. Тоест това ми е една от мечтите.. - просто ми е красиво,забовно,приятно,много шикозно,като се замисля.. Нищо че романът е писан от един... Лъв...
Би било супер.. да си обичан... Но като се замисля,Скорпионът не е по това... Скорпионът е по съвсем,коренно противоположното... Той би купил жените..
А,сега трето... Когато станеш финансово независим,когато се запознаеш с реалността...,когато вече не гледаш на света като юноша... Мисля си,че няма да изпитваш такава сладост от живота... Мисля си,че няма да гледам на жените по този начин... Всъщност... Аз съм си романтик.. Както Йордан Йовков... уважавам жените... не мога да гледам на тях единствено като на сексуален обект... Аз искам да мога да уважавам жената... - да ме респектира,както и аз нея... да ценя качествата и,душевността и,ценностите и.. както и тя моите... Това е за мен любовта преплетена в обич..
Но тук я няма страстта... Страстта тук се изгубва... Страстта... дяволско чувство ли е? Отдалече мога да бъда страстен,ако спря да мисля мога да бъда страстен,тогава умът го няма - има само животински хормони и това отмине ли... трябва да изхвърля обекта... и това е много грубо и отвратително... То именно мисълта различава човека от животните... Вие правите ли разлика между Любов и Страст... Всъщност любов - във вида,в който я описал - с уважение,човек може да изпитва към всяко живо същество..

Хм... Не мога без да мисля... искам всичко да ми е ясно...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #227 -: Февруари 05, 2018, 02:08:00 pm »
На теория можеш да бъдеш всякакъв, на практика само философстваш по форумите. Започвай да работиш в/у себе си и в реалния живот, ако се наложи, ще те банна за 3-4 месеца

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #228 -: Февруари 05, 2018, 04:18:01 pm »
Papy, ще направиш едно голямо добро!
Човекът обича да си лежи и да мисли, до тук добре.
Страстта му явно се крие някъде между лаптопа и дивана, в джоба на екипа му, кой знае.
Винаги ще го запомня с един пост, в който каза, че е влюбен в едно момиче, но не иска срещи с него, защото ще се разочарова, че е простосмъртна- киха, кашля, поти се, даже ходи и до тоалетната. :85:
Ако се навъртат насам богини, нимфи и прочие ефирни създания, да му пишат. Може и да знаят отговорите, които търси.
Бел Ами  :85:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #229 -: Февруари 05, 2018, 05:47:08 pm »
Оставете го да си пилее живота. Ко му обръщате внимание? Той няма да се промени.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #230 -: Февруари 06, 2018, 09:50:01 am »
На теория можеш да бъдеш всякакъв, на практика само философстваш по форумите. Започвай да работиш в/у себе си и в реалния живот, ако се наложи, ще те банна за 3-4 месеца

Точно!
На теория да..,но в смисъл,че... Бел Ами е на теория.. Страстта.. е на теория... В реалността... съм си чист романтик...
И не ме банвай - моля,аз се занимавам с достатъчно неща,помагам на баща си в работата... Който ме следи,би забелязал че не съм толкова активен,тоест не присъствам често във форума,както преди.
Та... Да се върна на теорията - въпросът е там,че това - тази страст,това Бел Ами - аз мога да го преиграя,да вляза в роля.. Точно за това,казвам за различните гледни точки и начини на мислене и приемане на света..
И... Вижте аз го казвам открито - харесвах много Дракониада - харесвах проявата и на твърдост и характер,казвам харесвах защото.. - след като ме нагруби и обиди вече не я харесвам толкова.. - питането ми е... От състояние на силно харесване как човек преминава в състояние и чувство на не харесване,дори понякога искрена,истински омраза... Чудно ми е,странно ми е... Човешката душевност...

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #231 -: Февруари 06, 2018, 09:56:16 am »
Papy, ще направиш едно голямо добро!
Човекът обича да си лежи и да мисли, до тук добре.
Страстта му явно се крие някъде между лаптопа и дивана, в джоба на екипа му, кой знае.
Винаги ще го запомня с един пост, в който каза, че е влюбен в едно момиче, но не иска срещи с него, защото ще се разочарова, че е простосмъртна- киха, кашля, поти се, даже ходи и до тоалетната. :85:
Ако се навъртат насам богини, нимфи и прочие ефирни създания, да му пишат. Може и да знаят отговорите, които търси.
Бел Ами  :85:

Грешно впечатление.. Далеч не съм това.. :)

А.. Рени.. ти кое от поста ми хареса? И там има достатъчно въпроси... Защо не ми отговориш.. - ''Проговори ми,за да те видя.'' - Сократ

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #232 -: Февруари 06, 2018, 09:57:35 am »
Оставете го да си пилее живота. Ко му обръщате внимание? Той няма да се промени.

Стига с този негативизъм.. Моля.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #233 -: Февруари 06, 2018, 11:55:07 am »
Хмм...
Не се съмнявам,че всеки един тук е имал превратни моменти в живота си,моменти допреди които е мислил и усещал света по един начин.. Но след този момент на... депресия или силна тъга.. или нещо то този род... е започнал да мисли,да действа и да усеща света по съвсем друг,коренно различен начин.. Аз точно това се питам..,много ми е странно... как всичко се променя... Променя се..
Така е и когато си под владението на някаква емоция... - когато се разгневиш... света започва да става друг,отношението ти към хората.. и всичко... - ти ставаш друг.. Под действието на чувството страх.. паника..- по същия начин.. ставаш друг.. Когато си спокоен - тогава пък си съвсем друг... и възприемаш света по съвсем друг начин.. Странно и чудно ми е..
На вас? Вие как мислите? Не ви ли са интересни механзимите  на човешката
мисъл,чувства,съзнание,душа?

Може би се повтарям.. може би цикля вече..
Но това е главният въпрос,това ми създава - неяснота.. Искам да си обясня чувствата..
Защо например един хора ги е срам от нещо,а други хора не ги е срам от това същото нещо... Защо едни хора се ядосват на дадено нещо,а при други това не предизвиква гняв...
И.. сега се сещам... - във връзка със страстта,как даден човек от отсрещния пол може да те... активира на пръв поглед,но как в следващ момент,когато погледнеш с малко критика  към човека.. - вече не си толкова... ... превъзбуден..
Абе.. много са тънки тия граници.. И... така нататък... Идеята и въпросът е един и същ...
И.. аз глупав ли съм какво съм... че на мен ми прави впечатление това и си разсъждавам върху това...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #234 -: Февруари 06, 2018, 01:10:18 pm »
Гледай-11.55ч наобяд работен ден, ти стоиш и пишеш поредните глупости във форума

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #235 -: Февруари 06, 2018, 01:40:55 pm »
А някои по това време ставаме  :012:

И това не означава, че не правим нищо. Просто друг ритъм на живот, друг работен график.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #236 -: Февруари 07, 2018, 09:34:50 am »
А някои по това време ставаме  :012:

И това не означава, че не правим нищо. Просто друг ритъм на живот, друг работен график.

Мхм.:)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #237 -: Февруари 07, 2018, 09:38:53 am »
Гледай-11.55ч наобяд работен ден, ти стоиш и пишеш поредните глупости във форума

Както е казала Lilla,графикът ми е друг. И като гледам.. никой не ми отговаря на питанките.. Глупави ли са?
А,Рени... какво им харесва и защо не отговаря.. Искам да и чуя мнението,това харесване - не го разбирам,не знам какво харесва,не знам как да и тълкувам харесването.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #238 -: Февруари 07, 2018, 10:55:10 am »
Мисля си.. отново..
И си казвам същите неща с други случаи и примери..
Същата работа е и при образованите и необразованите хора.. Едни гледат и усещат света по един,а други по друг начин.. - светът е един и същ.. - но механизмите,мислите,усещането на дадения човек е друго... Когато човек е необразован и невъзпитан - е един,а когато същият този човек се образова и възпита - става друг.. Така е и с религията - един и същ човек в даден период от време атеист - после става вярващ и... хоп.. става друг човек..
На мен са ми интересни механизмите... мислъта - как мисълта променя всичко... Променя го... И дори аз се опитвам да се върна назад,да вляза в състояние на паника и страх..,за да мога да изследвам.. - как от къде идва страхът,или някое друго чувство,коя мисъл точно го поражда,аз как възприемам и как изобщо се случва...
Загадка.. човекът е сложно нещо..
« Последна редакция: Февруари 07, 2018, 10:56:53 am от Ali_Lun »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #239 -: Февруари 07, 2018, 12:46:24 pm »
Добрютро, тАвАрищи!  :012:

И аз тъкмо станах и влизам у форумо.  :d030:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui