Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 170313 пъти)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #285 -: Февруари 25, 2018, 04:16:47 pm »
Може да си от полза на хората- полицай, лекар, социален работник, вместо неудачник и ревльо, ама усилия трябва да положиш.
Какво правиш освен да мрънкаш и да се чудиш, как да се самозаблудиш, колко си значим и колко велик можеш да бъдеш, само защото не си? Ама сериозно питам, правиш ли нещо в тая посока или седиш само и си мислиш. Постави си някаква цел и си я гони.

Уф.. правя,каквото,колкото мога. :)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #286 -: Март 11, 2018, 01:23:58 pm »
Напоследък си мисля за друго нещо... Забелязвам се... че... много често си казвам,че обичам хората.. Например този човек,онзи човек,другия човек,петия,десетия... Радват ме... Питам се това защо е... Защото съм прекалено мрачен,циничен,с ниско самочувствие,комплекси за малоценност... И когато видя нещо енергично,радостно и позитивно... ме радва...,но това не означава,че това енергичното нещо мисля и действа правилно - просто ме радва за миг,два,три.. и изпитвам някакъв вид обич.. Да,това може би се нарича енергиен вампиризъм..
Питам се,дали мен някой ме обича... освен семейството ми,навън в социума - дали афектирам някого по начина по който описах по-горе...
При вас как е,това нещо забелязвали ли сте го в себе си,във вашия живот...
Преди време бях питал нещо подобно,но темата не беше съвсем същата - попитах във форума - по-често се влюбвате - забелязвате някого и се влюбвате или по-често се влюбват във вас?
Надявам се да ми помогнете(да си помогнем взаимно) да си обясня този въпрос. Благодаря ви! :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #287 -: Март 12, 2018, 01:32:16 pm »
Напоследък си мисля за друго нещо... Забелязвам се... че... много често си казвам,че обичам хората.. Например този човек,онзи човек,другия човек,петия,десетия... Радват ме... Питам се това защо е... Защото съм прекалено мрачен,циничен,с ниско самочувствие,комплекси за малоценност... И когато видя нещо енергично,радостно и позитивно... ме радва...,но това не означава,че това енергичното нещо мисля и действа правилно - просто ме радва за миг,два,три.. и изпитвам някакъв вид обич.. Да,това може би се нарича енергиен вампиризъм..
Питам се,дали мен някой ме обича... освен семейството ми,навън в социума - дали афектирам някого по начина по който описах по-горе...
При вас как е,това нещо забелязвали ли сте го в себе си,във вашия живот...
Преди време бях питал нещо подобно,но темата не беше съвсем същата - попитах във форума - по-често се влюбвате - забелязвате някого и се влюбвате или по-често се влюбват във вас?
Надявам се да ми помогнете(да си помогнем взаимно) да си обясня този въпрос. Благодаря ви! :)
У5 Меркурий в скорпион,в 6дом. В кой се влюбваш? Как,какво обичаш? Венера в скорпион какво харесва?Имаш луна в 5 дом.Имаш нужда да те обичат и да се грижат за теб.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #288 -: Март 12, 2018, 06:12:57 pm »
У5 Меркурий в скорпион,в 6дом. В кой се влюбваш? Как,какво обичаш? Венера в скорпион какво харесва?Имаш луна в 5 дом.Имаш нужда да те обичат и да се грижат за теб.

Да... имам луна в 5-ти дом.. Това е.. Това е...
Там е ключът.. коренът.. сърцето..
''Имаш нужда да те обичат и да се грижат за теб.''
« Последна редакция: Март 12, 2018, 06:15:12 pm от Ali_Lun »

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #289 -: Март 12, 2018, 06:27:32 pm »
Има и друго нещо,има още нещо.. Мога да гледам на нещата,на хората под различни ъгли... Един човек мога да го възприема най-малко по-два начина... И трудността идва от това,че когато възприема някого по един начин - държа се с него по съответния начин,но... мога и иначе... - да го възприема по друг начин - по твърд,критичен начин,не по мекия път,по разбиращия,по усещащия с емпатия другия,а точно обратното...
Например един Лъв си прави артистичностите,радва с енергичността си,с чара си.. ти за миг забравяш,че играе... и го възприемаш едва ли не като истина и проявяваш емптатия,чувстваш енергичността му и детския му глъч... И.. той ти е под кожата също както едно бебе.. Та.. после ако подходиш и възприемеш същия Лъв като актьор и съзнаваш през цялото време играта му - ти имаш друго чувство и усещане към него - знаеш,че това е маска и че под маската е суровата му твърда огнена същност...
Въпросът,големия въпрос е... Кой от двамата човека си ти,тоест Аз... мога и така,мога и иначе... Изумяваме фактът - как се променям.. А може би и при вас е така..? Имате ли някакво обяснение? Благодаря ви!

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #290 -: Март 14, 2018, 06:57:21 pm »
Моля някой да се опита да ми отговори на последния въпрос... Много ме мъчи..
Човек... е много комплексно същество... създание.. Ще се побъркам.. искам да ми е ясно какво е човекът,тоест аз,но то е казано - опознай себе си и ще опознаеш и другите.. но...
При вас как е? Частта с Лъва и неговото поведение... съгласни  ли сте с мен.. има ли нещо подобно и при вас,как си го обяснявате?
Благодаря ви!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #291 -: Март 25, 2018, 10:01:17 am »
Здрасти :)
 От доста време се канех да ти пиша, но чаках сгоден момент, защото малко се притеснявах а и малко се чувствах неудобно.
Много си ми интересена, тъй като забелязвам на аватара ти икона на светец искам да те попитам - вярваш ли в доброто, смяташ ли че трябва всеки да е добър към всичко и всички и дали злото не трябва да го има или точно обратното - всъщност злото е онази половина от висшето цяло което задвижва антанагостичната реалност тук в земното проявление и чиято динамика отразява обогатяването да духа и неговото разбиране  за самият себе си ?
Чувстваш ли ,че по-някакъв начин прекаленият рационализъм в разсъжденията ти могат да ти дават една привидна правилна зглобка на действителността, но тъй като по мой усещания си от поколението с Плутон в Дева ,  дали пък точно твоето поколение и в частност ти нямаш нужда от цялоста преоценка и кардинална трансформация в пъят на духа и начина на осъзнаване на действителността?
Мислила ли си да развиеш , свойте астрологични познания не само в рамкитее на форума (твоето девешко чувство за подреденост и прецизност на познатия терен), но и да го разгърнеш на по-високо ниво с оглед едн обществена полза  - която да прерастне в нещо по-значимо за общността и държавата в която живееш?
Чувстваш ли , че имаш връзка с потока или по скоро се опитваш да обясниш всичко с разсъдъка , който се явява един своеобразен паднал ,,логос'' на разума?

По някакъв начин ти в частност и твоето поколение на т.нар ,,бейби бум '' и зрял социализъм , дали някак не сте изгубили връзката с абстрактното хващане на понятието за астрология като нещо много по-комплекстно и цялостно и не сте го свели до диалектически рационализъм основан на повтаряне и цитиране на ,,мениея'', които уж развиват мисленето , защото нали събирането на мнения водело до размисъл или пък точно обратното губи се връзката между механизмите на действителността и нейната закономерност , която пък от своя страна определя връзките на всички нива на проявление и тяхната динамика, която не може да се обясни или синтезира от рационални схващания базирани изцяло на материалистическото схващане на марксистко - ленинският светлоглед? Смяташ ли , че си изчела достатъчно литература и дали вобще имаш нужда от преразглеждане на вижданията и схващанията си?
Притеснява ли те поколението на Плутон в Скорпион , които някак се явяват естествен продължител на прехода и вобще на светлогледа и техните действия, които тепърва ще оказват влияние върху социалната среда?
Ако да, мислиш ли че ще бъдеш достатъчно подготвена да се справиш с подобна сила, може дори и кармично да се завърне към теб и форума (ако допуснем, че не само ти, но и други хора сте се изказвали доста остро , макар самите вие да пледирате за любов и светлина)? - не говоря за мен лично , а попринцип от това което ми е направило впечатление :)
Тук сте се събрали хора , да обсъждате само астрология или като допълнително средство за изкарване на пари в тези трудни времена - може и да не ми отговаряш на този въпрос :)?
Какво ти е мнението за нивото на астрология в България?
Членуваш ли в някаква огранизация - Виделей, Портал 12 и пр.
Смяташ ли за нужно да има някакво законодателство в България, което да определя , фиксира и гарантира качеството на астрологичната услуга , което пък да спомогне за изграждането на някакво институционално тяло, за да може астрологията в България да се покачи не само на национално, но и на международно равнище?
Чувстваш ли, че възпитанието ти в скоромност от твоето време не ти пречи и не се явява някаква фрома на оправдание за липсата на силен дух и воля за промяна на общественото мнение?
Силите ти за борба само до и в рамките на форума ли се простират?
Знаеш ли какво е форум от гръцки?
Мислиш ли, че всеки който пише тук ти е гостетин на теб или на целия форум и ако да - как ще обясниш притежанието на нещо, което априори е нематериално камо ли да бъде фиксирано като нечия територия?
Какво мислиш за бялото братство?
И последен въпрос - СМЯТАШ ЛИ, ЧЕ ПО НЯКАКЪВ НАЧИН НЕ СИ НАРАНИЛА НЯКОГО С ДУМИТЕ СИ И ТОВА ТВОЕ ДЕЙСТВИЕ НЯМА ДА СЕ ВЪРНЕ КЪМ ТЕБ САМАТА СЛЕД ВРЕМЕ ? ГОТОВА ЛИ СИ ДА ПОЕМЕШ ОТГОВОРНОСТ ЗА ДЕЙСТВИЯТА СИ И ДУМИТЕ, КОИТО СЕ ОТПЕЧАТВАТ В КОЛЕКТИВНОТО ПОДСЪЗНАНИЕ ?
Успех и ще бъда много щастлив ако ми отговориш?
п.с. Правя го защото не те познавам , но имам някакви наблюдения във форума и тъй като не желая да предизвиквам някаква ситуация на изваждане на табу теми като задавам наудобни въпроси в темите, за това реших на лично . Но много искам да ми кажеш , просто така - пари печелите ли ...просто айде, от чисто уважение към мен сподели имате ли някакви схеми измислени от вас с която да зарибявате хората ?

п.с Ще ти бъда силно благодарен ако отговориш на въпросите ми, имам надежда за теб, че поне можеш да бъдеш искренна . :engel016:

Папи,ето какво получих на лични,по основателност и допустимост не смятам да отговарям
писането с главни букви в нет пространството е неуважително крещене

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #292 -: Март 25, 2018, 11:44:15 am »
Уф, чакай да го прочета 5-6 пъти, че не мога да разбера какво иска, и изобщо-за какво говори...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #293 -: Март 25, 2018, 12:32:57 pm »
Точно пък на Стреличка да го прати, а не на крокодила Лили или някой друг.  :012:

Изглежда, че подборът е на случаен принцип.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #294 -: Март 25, 2018, 12:50:41 pm »
Е тоя е някъкъв сектант и явно е решил, че ще може да я манипулира и зарибява, да става сектантка чрез оферти за изкарване на пари
Само тва разбрах от цялата логорея
А той и заплашва  :57:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #295 -: Март 25, 2018, 01:03:38 pm »
Ама то и тия от Бялото братство обичат да изкарват пари, а не само да ходят да играят паневритмия.  :d030:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #296 -: Март 25, 2018, 01:22:52 pm »
Много мъка по тоя свят, засега е с предупреждение, но възможно скоро и с бан.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #297 -: Март 25, 2018, 01:47:21 pm »
Точно пък на Стреличка да го прати, а не на крокодила Лили или някой друг.  :012:

Аз като Ви казвам, че човек не е задължително да жъне, това което е посял ...  :012:



starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #298 -: Март 25, 2018, 02:08:26 pm »
Прилича на опит за социологическо проучване, психопрофил на списващите в един астрологичен форум. За целта се събира информация от извора т.е. от някой/и от тях.
Някой да не пише статия по въпроса.  :012:

Интересна е комбинацията философски стил с граматически и правописни грешки.
« Последна редакция: Март 25, 2018, 02:13:37 pm от starinthenightsky »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #299 -: Март 25, 2018, 02:11:49 pm »
Добър ден на всички.Искам да изразя моите дълбоки радости от факта, че мога да споделя на хора, които разбират от астрология и да поискам съвет и помощ.Най-вече помощ!Защото имам много дълбоки тревоги.Не знам какво да правя, имам чувсатвото, че живота е тежък а и аз самия съм си в тежест.Не знам дали вие сте изпитвали подобно усещане, но дано не сте , защото се чувствам смазан от това ,че съм самотен и притиснат от майка си.Чувствам, че не мога да изразя потенциала си, и искам да се самонакажа.Често си мисля , че религиозните отговореи биха задоволили бедната ми душа , но притесненията ми пречиха да споделя . Даже да си призная ходих на астролог, които беше много учтив и любезен към мен, помогна ми и бях толкова щастлив преди съмненията ми за мен самия да ме обземат.Чувствам се безпомощен и гледам иконите вкъщи с идеята да получа отговори , но те не говорят и съм съвсем сам.Едвам се престраших да пиша, но една приятелка ме окуражи , че има и добри хора, които ще ми помогнат с малко повечко информация и съвет.Имам няколко въпроса , свързани с наталната ми карта, дотолкова доколкото мога да си я обясня за това прощавайте ако не съм точен, но просто не знаете колко е тежко да не получаваш отговори и да живееш в мълчание.Просто се престраших и за пръв път пиша и малко ме е страх да не ми се карате заради въпросите, защото искам да съм перфектен но не мога.
Какво означава Сатурн да прави квадрат с Луна в рак в пети дом , а нейният градус да е 29 - прочетох , че това е анрета и е много страшно, означава ли ,че ще бъда самотен?Казваха ми ,че слънце, уран и северен възел в козирог е добре, но някак много колеги в работата си мислят , (дълбоко се плаша от тези думи), че имам ляво поведение.Плутон в скорпион и 8 ми дом , добре ли е като позиция, защото имам много неизразена жизнена енергия, и имам нужди?
Моля, Ви ще бъда вечно благодарен ако ми помогнете, тревожност ме е обзела, дори и на моменти имам страхове от суицид.
http://astra.la/forum/index.php?topic=56.msg147801#msg147801

активира се след година,откакто е питал за натала си

« Последна редакция: Март 25, 2018, 08:48:03 pm от strelicka »