Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 168464 пъти)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #465 -: Юни 15, 2018, 04:32:54 pm »
И кредити са измислили хората :012:

Ти пък... За вселената говорим,какви кредити.. Ти ще заблатачиш още повече хората.. Ало.. Събуди се ма..  :012: :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #466 -: Юни 15, 2018, 05:16:48 pm »
И аз подхванах днес голямото червено пoртмоне, което отдавна не бях ползвала, че ми заема повечко място, призовах блатния дух да ми побае за благоденствие и потеглих към банката че вселената има вода в ушите  :012:

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #467 -: Юни 15, 2018, 06:01:18 pm »
Имате ли навика,или може би сте си просто такива - да говорите(злословите) за някого(хората) в тяхно отсъствие,да говорите зад гърба им един вид и едновременно с това да поддържате отношения с тях - да лицемерите? Например даден човек ви харесва.. опитва се винаги да ви заговори,да поддържа връзка с вас,например е ваш фен.. Имате ли такава черта зад гърба му да се подигравате,да злословите.. да му се присмивате говорейки за него с други хора? Да ме извини... :) :) Но.. Дракониада е такъв човек... - просто пример,нищо лично. :)
Та,това ми е въпроса...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #468 -: Юни 15, 2018, 06:07:31 pm »
Да, случвало ми се е да обсъждам човек в негово отсъствие.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #469 -: Юни 15, 2018, 06:12:55 pm »
Безпричинно зад гърба на някого не бих говорила. Ако поведението му е било грозно и престорено, тогава си позволявам. Мога и да похваля някого зад гърба, да му се възхитя пред друг човек. Това също е вид обсъждане, но със знак плюс.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #470 -: Юни 15, 2018, 07:00:35 pm »
Безпричинно зад гърба на някого не бих говорила. Ако поведението му е било грозно и престорено, тогава си позволявам. Мога и да похваля някого зад гърба, да му се възхитя пред друг човек. Това също е вид обсъждане, но със знак плюс.

Аз питам за тези със знак минус.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #471 -: Юни 15, 2018, 07:12:38 pm »
Аз питам за тези със знак минус.

Ако поведението му е било грозно и престорено, тогава си позволявам.

А такива хора какво заслужават?
Да се мълчи за тяхното поведение и отношение? Сакън някой да не си помисли, че злословиш!  :D

« Последна редакция: Юни 15, 2018, 07:15:46 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #472 -: Юни 15, 2018, 07:37:02 pm »
Злите мъртви са мъртви, но са зли, за тях или зло или нищо  :012: Някой заболял от рак и какво до вчера, ако те е кълнял и злодействал непрестанно -сега какво, ти ще си злия, че казваш истината що за лайно е -не говори така,дъра- бъра.. Но това не променя факта,че е лайно, понякога благоприличието е най-глупавото нещо . Не стига че тези същества са човешко падение, морални мъртъвци ,духовни пачаври, а обществото най-лицемерно те обвинява в липса на благоприличие .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #473 -: Юни 15, 2018, 10:29:00 pm »
То по принцип не се говори лошо за мъртвите заради теб самия, а не от благоприличие, а и май фразата беше “...или нищо, освен истината”

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #474 -: Юни 16, 2018, 10:41:48 am »
Отправям желание към Вселената  :012: да ми дойдат повечко пари в портомонето. За нови лаптоп и хладилник.
А, дано! От моята поразяваща уста директно в Божиите уши!  :72:

И аз имах цяла поредица с развалящи се битови уреди, всичко се наложи да сменя. Остана само готварската печка, купувана през 94 година. Има два работещи и два неработещи реотана, но още крета. И се моля да изкара още, че сега планирам да продължа лека-полека с ремонта, битовите условия тук са просто потресаващи.

мен тр.Нептун ме започна с каре към 4 дом-Слънце У12 и опозе на Асц/Марс У8/Уран У6/Плутон У3
а тр.Уран ме довърши с тригон към Меркурий в 4 дом,не отправям никакви желания към Вселената,но тя ме "оправя "по списък

то не бяха обществени  задължително-наложително-доброволни дейности с подмяна на тръби,олуци,покриви,дограми,навеси във входа ,джаджи за безопасност в асансьора
да събираш пари от съседи трябват здрави нерви и доза лудост да издържиш в осигуряване на финансирането -през избор на читава фирма-до финализиране на текущ ремонт....
много мъка по тоя свят,в България двойно за всичко,това по тр. Нептун в 7 дом в тригон към 3 дом,каре  към 4,отне ми свободното време и спокойствието
а откакто уран се включи първо сдаде  прахосмукачката,след това джиесема,получих подарък за рд шест месеца по-рано от синът ми,
след това се крашна хладилника -електролукс-след дълги години вярна безаварийна умря и всичко във фризера замина,
10 дни в жегите без хладилник докато си изберем нов,AEG,тристаен с южно изложение и северни температури,но само мостри останали,
околосветско в софия докато изберем най-читавата мостра и пазърлък колко надолу заради мострата
в същото време се изпотрепаха да надават за стария в OLX,в един ден и час синхронично сваляме стария-продаден и докарват новия,
нов хладилник-нов проблем -майстор - ВИК,да премести винтила на парното, новият  по-широк и вратата не се отваря до край,не мога да вадя чекмеджетата
съседи правят осн.ремонт източват цялата система и аз се възползвах от техният водопроводчик,стана бързо и ненапоително-амин
щастието се измерва с решаване на проблемите,но за кратко....
на др.ден влизам в Юск и погледа ми попада на точният гардероб,с плъзгащи се врати и точният размер за килера ,в който старият се разпада
намален 40% и той само мостра,платихме го на края на работния ден в който изтичаше промоцията,настана голямото прочистване и непланиран ремонт
не предполагах,че съм трупала като Плюшкин толкова ненужни неща,всичко на боклука
те трябваше да се обадят,като го разглобят и опаковат да си го вземем,дрехите ни на камари навсякъде в къщи-девата в мен в колапс от гледката
седмица минава-нищо,отивам в магазина,отказват да го разглобят,който ни е обещал да го направи,вътрешно- ведомствени конфликти,аз в ролята на жертва,леле....
като се разфучах вътре всичките фурии бълбукащи от постоянните промени видяха бял свят за кратко,
 с пълна мощ и достъчно концентрирана за да даде висок старт да го разглобят за половин час пред мен
организирания хаос от тр.нептун и уран сложих в ред- тр.сатурн е ретро на края на 4 дом

основни помощници за късмет, свързани с битовизми по натал
тригон уран у6 -Юпитер у4
секстил Сатурн в 6 д.-Меркурий в 4 дом/у1,10/
моят късмет е петлистен :012:

« Последна редакция: Юни 16, 2018, 11:21:43 am от strelicka »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #475 -: Юни 16, 2018, 12:22:57 pm »
Онзи ден намерих изхвърлено чао-чао, не е чиста порода, момиче, с хигиенни навици е, вероятно е гледана в апартамент. Някой ако си търси куче за осиновяване  :) Ще бъде дадена с договор за осиновяване.
Още поне десет дни ще трябва да остане във ветеринарната клиника, че е в окаяно състояние, беше на прага на смъртта, но ще се оправи.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #476 -: Юни 16, 2018, 12:29:04 pm »
И на мен, като ми изпушат бушоните и ударя червено вино в жегата не питай колко детелини виждам -главата ми бучи, като петзвезден хотел за бръмбари и стършели  :012: Мислите ли ,че времето в което ретрограден Марс е в 2ри дом на натива е добра идея да впрегне енергия и мисъл в използване на стари забравени ресурси, малко ретроградни ,да ги изкара на пазара, да ги предлага продава. Не е стока услуга е  :017: Аз няма да чакам края на ретрото нито мисля че ще забогатея от това, но главата ми бучи ,само дето шишарки не съм почнала да продавам, голяма дилема съм пак да подавам документи за работа.. а почна ли рутината ще ме убие, а така под наттиск бълвам сто идеи ежедневно -друг е въпроса до колко има хляб в тях  ;D

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #477 -: Юни 17, 2018, 01:57:45 pm »
За пореден път се убеждавам, че когато нещо е с намалена цена, или не се продава добре, залежава, няма вече голямо търсене или нещо може да му куца, не е в изряден търговски вид.  За малко над 10 лв без доставката, кокошкарски номера.  :012:  Става въпрос за онлайн търговия.
« Последна редакция: Юни 17, 2018, 01:59:52 pm от starinthenightsky »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #478 -: Юни 17, 2018, 02:05:01 pm »
С евтини артикули в повечето случаи е така, има скрита уловка.
С един намален пендел така се прекарах през зимата. Дефекти няма, но се оказа китайски боклук. И го оставих за най-грозната стая, за основната ще вземам друг.

Иначе като пазарувам намалени скъпи стоки, досега проблеми не е имало. Идват качествени неща и отговарят на картинката.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #479 -: Юни 24, 2018, 03:44:14 pm »
Някой може ли да потвърди следното:

Средното разстояние между Слънце/Луна в една карта, отговаря на годините, на които човек се бракосъчетава ;D