Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 168547 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #555 -: Юли 18, 2018, 02:35:16 pm »
Тери, аз смятах да пиша в отговор на Али и го изтрих. Чак пространен - не. То си е като да наливаш вода в каца без дъно.

Друг беше. Обясняваше как асцендент близнаци бил хубав, защото си падали по книгите и пътешествията. Докато аз отговоря, че нямам такива наблюдения и беше изтрит :29:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #556 -: Юли 18, 2018, 02:39:26 pm »
Става въпрос за мой пост, който изтрих. Беше много дълъг наистина и го изтрих. :012:

Не съм обеснявала, че асцендент близнаци е хубав. А защо примерно един асцендент да е кофти, нали цялата карта е важна. Това е, нищо особено.   :D

Редовно ми се случва да си пиша във форума и после да трия, когато реша че съм се объркала и не е съществено.   :012:
« Последна редакция: Юли 18, 2018, 03:07:22 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #557 -: Юли 18, 2018, 03:50:31 pm »
Друг беше. Обясняваше как асцендент близнаци бил хубав, защото си падали по книгите и пътешествията. Докато аз отговоря, че нямам такива наблюдения и беше изтрит :29:

Е,какви наблюдения имаш?

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #558 -: Юли 18, 2018, 05:32:07 pm »
Осъзнавам,че.. вражеството от една страна е полезно...
Защото какво беше преди това(в моя мироглед) - бях много положително настроен,приемах всички като приятели,имах приятелско отношение. В съзнанието ми съществуваше конкуренция,но не и врежество. Когато има вражество нещата коренно се променят,човек се концентира максимално - вече го няма онова спокойно съзнание приемащо всеки като приятел,това спокойствие води до безгрижие,но когато знаеш че има хора,които наистина и сериозно са против теб,тогава впрягаш всичките си сили с цел развитие.. Въпреки,че намерението на това развитие,не е за хубаво...

В главата си стигам до Странни Истини..

Дори знаете ли.. когато възприемаш целия свят като приятели... дори и конкуренцията е доста мъглява... Нямаш никакъв стимул за развитие.. Просто си хепи... :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #559 -: Юли 21, 2018, 12:40:37 pm »
Дори знаете ли.. когато възприемаш целия свят като приятели... дори и конкуренцията е доста мъглява... Нямаш никакъв стимул за развитие.. Просто си хепи... :)
Да,Али,така е ,и когато разкриеш душата си.... и тялото си,знаеш ли кои най-много те осъждат?Тези,които четат.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #560 -: Юли 21, 2018, 12:54:26 pm »
Сафо не разбрах какво означава -" тези които четат"  -това принципно ли е ,или в контекстта на- тези които четат форума-пр  :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #561 -: Юли 21, 2018, 01:43:58 pm »
ПОСРЕДСТВЕНОСТТА обича да съди. На нея друго и без това не ѝ остава.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #562 -: Юли 21, 2018, 03:04:43 pm »
Да,Али,така е ,и когато разкриеш душата си.... и тялото си,знаеш ли кои най-много те осъждат?Тези,които четат.

 :012:

В какъв смисъл да разкрия тялото си?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #563 -: Юли 21, 2018, 03:08:25 pm »
:012:

В какъв смисъл да разкрия тялото си?

Ако ти стиска да излезеш гол с шлифер навън, посред юлска жега  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #564 -: Юли 21, 2018, 09:32:20 pm »
Сафо не разбрах какво означава -" тези които четат"  -това принципно ли е ,или в контекстта на- тези които четат форума-пр  :017:
Ребека,всеки има избор да го разбира както пожелае."Тези,които четат........морал,Библия,форума,конско и др.Къде пише :Не съди

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #565 -: Юли 21, 2018, 09:36:44 pm »
:012:

В какъв смисъл да разкрия тялото си?
В буквален смисъл,да се покажеш гол.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #566 -: Юли 21, 2018, 10:20:59 pm »
То не е като да напират по тв, списания, фейсбук, да ни се показват облечени до брадичката.  :012:

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #567 -: Юли 21, 2018, 10:24:39 pm »
Щом се чете, то значи осъждането е в писмен вид. Или съм пропуснала нещо и някой е пуснал голи снимки във форума.  :D

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #568 -: Юли 22, 2018, 08:32:52 am »
Стигам до още нещо странно в главата си...
Човек,когато има идол,когато е фен на някого или когато харесва или дори е влюбен в някого... Тогава той не проявява Егото си,Себе си... Тогава... него го няма... Има го само отсрещния,който пък... проявява Егото си... Странно...
И какво става нататък... в момента,в който станеш критичен към отсрещния,когато започнеш да проявяваш своето Аз,своето Его... тогава идолизирането се изпарява... изчезва... Тогава те има ТЕБ и само Теб... Тогава не виждаш и не цениш нищо освен себе си... И тогава... започваш да виждаш себе си... СТРАННО... дори ти не се познаваш... започваш да виждаш себе си и другите започват да те виждат... защото нямаш идоли,не харесваш,не копираш... не си взимаш нищо от никого...,защото тогава те ИМА,докато докато си фен на някого те НЯМА... Объркващо... и в същото време Истинно...

Някой да каже нещо... Помощ... :) :)


Да вметна нещо.. Да проявяваш себе си не означaва,че отсрещния  или отсрещните не стават за нищо и нямат  никакви качества за харесване или за копиране - Не,те имат... Но проявиш ли себе си ти не ги виждаш и така не ги цениш и така не си фен... Ти виждаш само себе си... И по тази логика... всеки човек може да бъде фен на друг човек,стига да премахне Егото си,а този другия до прoявява Своeто Его...

Още по Странно.. и По-Истинно..  И по-Объркващо... стана... :)
« Последна редакция: Юли 22, 2018, 08:41:26 am от Ali_Lun »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #569 -: Юли 23, 2018, 05:27:16 pm »
Стреличке, истината винаги е необходима!
След като е спряла коментарите под статиите, блокира наред във фейса, къде да си изкаже мнението човек? И не бъди толкова сигурна, че не влиза тук.

Истината ? Не казвам, че такъв е случая, но ако някой има някакъв интерес, може да спретне интрига и да преиначи нещо както му изнася. С цел да дискредитира.
Ако блогът, фейсбук са един вид интернет къща на някого, той решава дали ще има фейс контрол и иска някой определен човек да му гостува в нея. Мнението е много разтегливо понятие. Ако сме прекалено либерални, то значи че ще допускаме и хора с кални обувки там. Мненията могат да манипулират, да насаждат нагласи.