Автор Тема: Житейските периоди в номерологията  (Прочетена 68210 пъти)

Lady

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #75 -: Юли 19, 2016, 10:33:07 am »
Здравейте,

Благодаря ви за споделената информация!

Имам следния въпрос - когато се изчисляват житейските периоди ми прави впечатление че примерно
Първия жп - до 29г.
Втория жп е от 29 до 38г
Третия е от 38г. до 48г
Т.е в конкретния пример 29година и 38 година влизат и в двата периода.
Не би ли трябвало втория жп да е от 30г+9 = 39г, а третия от 40+9+49 за да не се включва една и съща година в два периода??

И втория въпрос е става въпрос за календарни години или рождени - т.е кога започва новия житейски период - от рожд.дата или от януари календарна година?
Когато се изчислява лична година - по същия начин от кога започва да тече новата вибрация?

Благодаря ви!

Happy58

  • Гост
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #76 -: Юли 19, 2016, 02:11:58 pm »
Здравейте,

Благодаря ви за споделената информация!

Имам следния въпрос - когато се изчисляват житейските периоди ми прави впечатление че примерно
Първия жп - до 29г.
Втория жп е от 29 до 38г
Третия е от 38г. до 48г
Т.е в конкретния пример 29година и 38 година влизат и в двата периода.
Не би ли трябвало втория жп да е от 30г+9 = 39г, а третия от 40+9+49 за да не се включва една и съща година в два периода??

И втория въпрос е става въпрос за календарни години или рождени - т.е кога започва новия житейски период - от рожд.дата или от януари календарна година?
Когато се изчислява лична година - по същия начин от кога започва да тече новата вибрация?

Благодаря ви!

Ако 1. период приключва на 29г (навършени), 2. период започва от 30 и продължава до 38г включително - това са 9 години - изброй ги на пръстите си :). 3. период ще започне от 39 и ще продължи до 47 включително. И от 48 започва последния период.

За смяната на новите вибрации - писано е или в тази или в другата тема. Няма еднозначно становище - едни от рожденна, други от януари. Логиката е на страната на рожденната дата, но .... тва е :)
Аз ги смятам по рожденна дата и статистиката ми го потвърждава.

Lady

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #77 -: Юли 19, 2016, 02:38:30 pm »
Благодаря за бързия отговор, Happy58  :58:

Може ли да ми препоръчате подходяща книга, в която бих могла да прочета за самите житейски периоди?

Поздрави от мен :)

Happy58

  • Гост
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #78 -: Юли 19, 2016, 02:58:40 pm »
Благодаря за бързия отговор, Happy58  :58:

Може ли да ми препоръчате подходяща книга, в която бих могла да прочета за самите житейски периоди?

Поздрави от мен :)

в началото на темата е - на руски

на български - има една от поредицата for Dummies - имаше я по книжарниците, доста дебеличка

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #79 -: Септември 11, 2016, 01:08:39 pm »
тази тема ме натъжава.

иначе, докато я четях, ми изникна следният въпрос: Ако никой от периодите ти не съвпадне с ЖП, дали това означава, че няма да се изпълниш?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #80 -: Септември 11, 2016, 01:27:55 pm »
тази тема ме натъжава.

иначе, докато я четях, ми изникна следният въпрос: Ако никой от периодите ти не съвпадне с ЖП, дали това означава, че няма да се изпълниш?

Аз пък се питам ако периодите ти са нехармонични спрямо твоят ЖП? Примерно ако си 6, а периодите ти са 1 и 7?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #81 -: Септември 11, 2016, 02:57:20 pm »
Голяма каша :) По същество редуцирането е модулна аритметика (mod 9, в този случай). Тоест, важен ви е остатъкът при деление с 9 и числата, даващи еднакъв остатък, се свеждат едно към друго:

28 ≡ 10 (mod 9)

 Ако ги нямаше изключенията за 11 и 22, можеше просто да зачеркнете всички девятки и крайният резултат ще остане същият. Може дори да зачерквате числа (по две, по три…), чийто сбор е 9 — все едно е. Ако са ви важни 11 и 22, смятате си по Хепиния метод и това е.

Happy58

  • Гост
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #82 -: Септември 11, 2016, 05:15:49 pm »
тази тема ме натъжава.

иначе, докато я четях, ми изникна следният въпрос: Ако никой от периодите ти не съвпадне с ЖП, дали това означава, че няма да се изпълниш?

а защо те натъжава  ???

относно периодите - няма такова нещо. Но пък ЖП е посока, не място, до което да стигнеш :) Не се надявай да кажеш в един момент "аз станах 6, изпълних си ЖП" :)

Happy58

  • Гост
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #83 -: Септември 11, 2016, 05:17:40 pm »
Аз пък се питам ако периодите ти са нехармонични спрямо твоят ЖП? Примерно ако си 6, а периодите ти са 1 и 7?

перфектно изпълнение на ЖП6 и период 7 е да работиш като лекар, учител или нещо, свързано с грижа.

Тълкуването зависи от положението на цифрите.

Happy58

  • Гост
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #84 -: Септември 11, 2016, 05:21:07 pm »
Голяма каша :) По същество редуцирането е модулна аритметика (mod 9, в този случай). Тоест, важен ви е остатъкът при деление с 9 и числата, даващи еднакъв остатък, се свеждат едно към друго:

28 ≡ 10 (mod 9)

 Ако ги нямаше изключенията за 11 и 22, можеше просто да зачеркнете всички девятки и крайният резултат ще остане същият. Може дори да зачерквате числа (по две, по три…), чийто сбор е 9 — все едно е. Ако са ви важни 11 и 22, смятате си по Хепиния метод и това е.

за мен до момента единствения въпрос при редуцирането е датата 11 септември :) като цяло, и повечето 11-ки при изчисляването на ЛГ.

А това с 9-ките е вярно, аз също го правя. Но при една такава сметка си сметнах датата на операцията, че е на ЛД 2, а после се оказа, че е 11. Това беше по-миналата година - цял месец ви притеснявах с хорари тук :).

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #85 -: Септември 11, 2016, 10:25:10 pm »
а защо те натъжава  ???

относно периодите - няма такова нещо. Но пък ЖП е посока, не място, до което да стигнеш :) Не се надявай да кажеш в един момент "аз станах 6, изпълних си ЖП" :)
а, не, за нищо, за мене си ми стана тъжно. не ми харесаха цифрите.
после попаднах на друго изчисление на периодите - месец, дата, година, което ми е по-близко.

признавам, ще ми се животът ми да има смисъл))

Happy58

  • Гост
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #86 -: Септември 12, 2016, 08:45:13 am »
а, не, за нищо, за мене си ми стана тъжно. не ми харесаха цифрите.
после попаднах на друго изчисление на периодите - месец, дата, година, което ми е по-близко.

признавам, ще ми се животът ми да има смисъл))

Всеки живот има смисъл и това е ЖП.

Ще споделиш ли това "друго" изчисление на периодите, което ти е по-близко  ??? - да видим къде е разликата.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #87 -: Септември 12, 2016, 02:19:24 pm »
аз го написах: 1. - месец, 2. - дата, 3. - година.
така моите стават 1-5-1, а по сметките тук са 6-6-3-2.

Happy58

  • Гост
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #88 -: Септември 12, 2016, 03:20:34 pm »
аз го написах: 1. - месец, 2. - дата, 3. - година.
така моите стават 1-5-1, а по сметките тук са 6-6-3-2.

аха, за тези става дума .... ок, щом повече ти харесват :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #89 -: Септември 12, 2016, 03:28:00 pm »
Нищо не разбрах, как е другият начин на смятане? Че при мен се редуват 6 и 9, ако на 6 се женя и на 9 се развеждам, не ми се нрави на дърти години втори развод :lol_hitting:
Frankly, my dear, I don't give a damn.