Автор Тема: Знаци и поличби  (Прочетена 151794 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Знаци и поличби
« Отговор #15 -: Септември 23, 2013, 09:16:42 pm »
например това :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Знаци и поличби
« Отговор #16 -: Март 04, 2014, 02:54:13 pm »
Да видиш сокол-знак/поличба ли е ?!?  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Знаци и поличби
« Отговор #17 -: Март 04, 2014, 05:30:57 pm »
Да видиш сокол-знак/поличба ли е ?!?  ::)

Не особено, ама зависи и къде, аз виждам соколи много често
Ако го видиш на някакво много необичайно място може

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Знаци и поличби
« Отговор #18 -: Март 04, 2014, 07:54:09 pm »
Да видиш сокол-знак/поличба ли е ?!?  ::)

Не особено, ама зависи и къде, аз виждам соколи много често
Ако го видиш на някакво много необичайно място може

На едно дърво в Подбалкана ,близо до мястото ,където живея. Попитах ,защото досега ,никога не съм виждала. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Знаци и поличби
« Отговор #19 -: Март 04, 2014, 08:54:59 pm »
например това :)
Прочетох първите 6 разказа, и -съжалих-сатурнова безнадеждност. Преди години четох "Есента на патриарха"-същото чувство.
Папи, хареса ли ти?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Знаци и поличби
« Отговор #20 -: Март 04, 2014, 09:16:41 pm »
хм, и на мен ми се струваха безнадеждни, обаче по-едно време нещо ми стана и започнаха да ми се струват доста забавни
не съм сигурна той осмивал ли е тая действителност или е плакал с героите си - честно

рени - подбалкана си е точно едно подходящо място за соколи :)
но е друг въпрос защо чак сега вдигна глава да ги видиш

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Знаци и поличби
« Отговор #21 -: Март 04, 2014, 09:25:38 pm »
хм, и на мен ми се струваха безнадеждни, обаче по-едно време нещо ми стана и започнаха да ми се струват доста забавни
не съм сигурна той осмивал ли е тая действителност или е плакал с героите си - честно

рени - подбалкана си е точно едно подходящо място за соколи :)
но е друг въпрос защо чак сега вдигна глава да ги видиш
Ами-не знам, сатурнов ми е този човек, плутон би бил по-добър в тези разкази. версии от рода-"Такъв е животът" не ми минават, зависи от погледа, характера, волята.
Ама-какво се чудя-в ранните години само такива автори четях, те ме и оформиха тогава-Томас Ман-"Вълшебната планина"-спряло време и сатурн-минимална жизненост и упоритост.Ингмар Бергман-безнадеждност...Силата на характера и живота е в утвърждението, не в-понасянето и издържливостта на чужда воля-била тази на обстоятелствата, или на някой друг. Случването става след дръзване и личната воля и позиция..
 Обаче има и други сезони.... :72:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Знаци и поличби
« Отговор #22 -: Март 04, 2014, 09:33:21 pm »
Сокол не се вижда всеки ден. Дори и да е ежедневие за конкретния регион. Когато се вслушвах в знаците на природата,два пъти видях сокол, а при нас е равнина. Знаех, че това, което ме озари в онези дни като мисъл беше вярно-точното око но сокола от 800 метра вижда, и--високо,високо..отвисоко вижда нещата.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Знаци и поличби
« Отговор #23 -: Март 04, 2014, 09:36:39 pm »
Papy,аз нямам афинитет към Балканите,просто ми се наложи миналата седмица да отида до едно селце ,намиращо се там .Пътувайки ,оприличих "пейзажа" с Дивия запад и изведнъж пред колата изникна точно такова дърво-храст с нещо кацнало на него и аз възкликнах :"Ето има и гарга ,точно като по филмите !" ,обаче ме поправиха ,че това било сокол. ;)

Значи е знак,ти го каза -"вдигнала " съм си главата  за да "видя" и знаеш ли ,днес "видях" ,а утре ще се разбере какво.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Знаци и поличби
« Отговор #24 -: Март 04, 2014, 09:44:03 pm »
Сокол не се вижда всеки ден. Дори и да е ежедневие за конкретния регион. Когато се вслушвах в знаците на природата,два пъти видях сокол, а при нас е равнина. Знаех, че това, което ме озари в онези дни като мисъл беше вярно-точното око но сокола от 800 метра вижда, и--високо,високо..отвисоко вижда нещата.

Нали ,и аз така го почувствах ,Enigma ?!? :08:

А защо при вас е равнина ,не е ли полупланински релефа  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Знаци и поличби
« Отговор #25 -: Март 04, 2014, 09:51:11 pm »
Дунавската равнина и Русе-като тепсия, трудно е хълм да намериш. Едно време в географските карти са я писали-"Дунавска хълмиста равнина", ама сигурно тогава не са знаели за Еверест. :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Знаци и поличби
« Отговор #26 -: Март 04, 2014, 09:54:44 pm »
Дунавската равнина и Русе-като тепсия, трудно е хълм да намериш. Едно време в географските карти са я писали-"Дунавска хълмиста равнина", ама сигурно тогава не са знаели за Еверест. :012:

Извинявай ,аз съм останала с впечатление за друг град  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Знаци и поличби
« Отговор #27 -: Март 04, 2014, 10:00:45 pm »
Сокол не се вижда всеки ден. Дори и да е ежедневие за конкретния регион. Когато се вслушвах в знаците на природата,два пъти видях сокол, а при нас е равнина. Знаех, че това, което ме озари в онези дни като мисъл беше вярно-точното око но сокола от 800 метра вижда, и--високо,високо..отвисоко вижда нещата.

ама моля те :)
соколът наистина е разпостранена птица, по-трудно е да видиш кълвач
иначе се радвам, че си имала прозрения

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Знаци и поличби
« Отговор #28 -: Март 04, 2014, 10:03:27 pm »
Аз кълвачите ги виждам лесно .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Знаци и поличби
« Отговор #29 -: Март 04, 2014, 10:06:26 pm »
Сокол не се вижда всеки ден. Дори и да е ежедневие за конкретния регион. Когато се вслушвах в знаците на природата,два пъти видях сокол, а при нас е равнина. Знаех, че това, което ме озари в онези дни като мисъл беше вярно-точното око но сокола от 800 метра вижда, и--високо,високо..отвисоко вижда нещата.

ама моля те :)
соколът наистина е разпостранена птица, по-трудно е да видиш кълвач
иначе се радвам, че си имала прозрения
Стига бе, изумяваш ме, при нас кълвачът напролет, че и по-рано е като градското врабче. на ниско е и се вижда, че и чува отдалеч. Явно зависи всеки от нас какво е готов да види и чуе....
Кълвачи и катерици имаме от всички страни на жилището, а сме в блок в квартал...