Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 430067 пъти)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1515 -: Декември 06, 2019, 10:20:17 am »
Луна и Сатурн не се чувстват добре в огнени знаци това е ущърб с природата им.
Може би  така звучи по-добре Луна/Сатурн в огнение знаци: "Имам нужда да горя, но се страхувам да не направя пожар и да изгоря основите. " Или :" За мен е важно да съм прав/а, но това не ми носи удоволствие." Пречките, дали са вътрешни или външни, зависи от това как е разположен Сатурн спрямо Слънце.

Рени,
А ако между Сатурн и Слънце няма аспект?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1516 -: Декември 06, 2019, 11:31:12 am »
Най-хубав огън гори от сухи съчки, а от Сатурн по-голямо дърво няма-гори, че се пука и нищо не остава, пепел при пепелта, прах при прах  :D :012: Някой път имам чувството че говорите за нова а  адрусба аняиголортс-астрология на абсурда/превод/ ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1517 -: Декември 08, 2019, 06:24:46 pm »
Най-хубав огън гори от сухи съчки, а от Сатурн по-голямо дърво няма-гори, че се пука и нищо не остава, пепел при пепелта, прах при прах  :D :012: Някой път имам чувството че говорите за нова а  адрусба аняиголортс-астрология на абсурда/превод/ ;D

За да гори нещо е нужен огън. Сатурн е и студен няма как да запали сухите съчки, но може да ги съхрани и след 10 000 да ги изровим като артефакти. Виж Марс може да направи хубав огън от сухи съчки. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1518 -: Декември 08, 2019, 06:33:08 pm »
Рени,
А ако между Сатурн и Слънце няма аспект?
Разглежда се в коя фаза/част от цикъла на Слънце- Сатурн е роден човек, аналогично на слънчево-лунния цикък, лунни фази и така се определя как са разположени Слънце- Сатурн.
слънце съвпад Сатурн( или друга планета) е начало на цикъла и след това седват аналогични фази/аспекти на лунните такива-  растящи 45*,60*,90*,120* ,150*,180*, кулминация, аналог на Пълнолуние  и започват огледалните 150*,120* и т.н. намаляващи. И пак започва нов цикъл, пак съвпад и т.н. Според това се определя, дали на човек пречките по Сатурн, дома управлян от него  са външни, когато Сатурн е ретро или вътрешни, когато Сатурн е директен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1519 -: Декември 08, 2019, 06:36:59 pm »
За да гори нещо е нужен огън. Сатурн е и студен няма как да запали сухите съчки, но може да ги съхрани и след 10 000 да ги изровим като артефакти. Виж Марс може да направи хубав огън от сухи съчки. ;)
Метод Индианска Цигулка https://abritvs.com/%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D0%B3%D1%8A%D0%BD-%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%BA%D0%B8/

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1520 -: Декември 08, 2019, 08:20:00 pm »
Разглежда се в коя фаза/част от цикъла на Слънце- Сатурн е роден човек, аналогично на слънчево-лунния цикък, лунни фази и така се определя как са разположени Слънце- Сатурн.
слънце съвпад Сатурн( или друга планета) е начало на цикъла и след това седват аналогични фази/аспекти на лунните такива-  растящи 45*,60*,90*,120* ,150*,180*, кулминация, аналог на Пълнолуние  и започват огледалните 150*,120* и т.н. намаляващи. И пак започва нов цикъл, пак съвпад и т.н. Според това се определя, дали на човек пречките по Сатурн, дома управлян от него  са външни, когато Сатурн е ретро или вътрешни, когато Сатурн е директен.

Рени,
Много ти благодаря за изчерпателния отговор.
Сега разбирам че нещата са много по-обширни и сложни и трябва да се вникне повече в материята, за да си ги обясня.
Но това, ще се случи може би когато запиша един курс. Че с тези книги, нищо не се получава.
Благодаря отново.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1521 -: Декември 11, 2019, 07:16:05 pm »

Има ли някъде където мога да прогресирам синастрична карта?
И кое е по-показателно прогресивна синастрична карта или прогресивна композитна карта?

Благодаря.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1522 -: Декември 13, 2019, 01:21:17 pm »
Здравейте, бих искала да си изясня дали дирекциите се активират от транзит или не. Чувала съм, че се активират от транзитна планета, както и че не е нужно една дирекция да бъде активирана от транзитна планета, която прави примерно съвпад с дирекциионна планета в аспект с натална.   ::)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1523 -: Декември 13, 2019, 02:24:43 pm »
Здравейте, бих искала да си изясня дали дирекциите се активират от транзит или не. Чувала съм, че се активират от транзитна планета, както и че не е нужно една дирекция да бъде активирана от транзитна планета, която прави примерно съвпад с дирекциионна планета в аспект с натална.   ::)
при мен дирекция Сатурн съвпад нат. Луна, всичко що мина оттам го активира, но най-гаден беше транзита на Венера, нямам обяснение защо.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1524 -: Декември 14, 2019, 08:45:02 pm »
при мен дирекция Сатурн съвпад нат. Луна, всичко що мина оттам го активира, но най-гаден беше транзита на Венера, нямам обяснение защо.

Зависи какъв и е статусът на Венерата? Какво управлява? Но и самата дирекция си е кофти. Сложи карта да дирекцията с транзита, ако искаш.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1525 -: Декември 15, 2019, 09:14:34 pm »
Здравейте, бих искала да си изясня дали дирекциите се активират от транзит или не.
Транзитът показва по кое време  от годината е най-вероятно да  се случите на събитието заложено по рождение и маркирано от дирекция за съответната година. Активират се прогресиите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1526 -: Декември 19, 2019, 11:05:26 am »
Аз не съм начинаеща, но не спирам толкова години да се чудя едно нещо - защо Везните са кардинален знак, а са толкова колебливи и трудно взимат решения.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1527 -: Декември 19, 2019, 02:09:57 pm »
Аз не съм начинаеща, но не спирам толкова години да се чудя едно нещо - защо Везните са кардинален знак, а са толкова колебливи и трудно взимат решения.
Това е клише, с оглед  криворазбрано символно тълкуване на везните, като предмет. Те се поклащат ,но не ,защото се колебаят, а отмерват точно- справедливост ,която изобразява екзалтацията на Сатурн във Везни. Ако има Везни, които вземат бавно, колебливо решения, то те вероятно имат много лични планети в Скорпион-водата, емоциите много ги лашкат и изключително сложно вземат решения. Ако има повече въздух и земя от дева-та, решенията са бързи, практични и отмерени  .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1528 -: Декември 19, 2019, 06:01:33 pm »
Аз не съм начинаеща, но не спирам толкова години да се чудя едно нещо - защо Везните са кардинален знак, а са толкова колебливи и трудно взимат решения.
Везните изобщо не вземат трудно решения, вътрешно в себе си са го взели решението отдавна, но не го прилагат в действие на момента, за да не наранят някого, винаги се стремим вълкът да е сит и агнето цяло, а е кардинален знак, защото бележи смяната на сезона, както всички кардинални знаци- Слънцето влиза във Везни и започва есента- есенно равноденствие, денят=нощта
Путин е Везни- изглежда ли ти нерешителен?

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1529 -: Декември 20, 2019, 03:40:02 pm »

Привет,

Имаше един сайт, в който си попълваш данните и ти дава известни личности с твоите асцендент или определени планети в дом и знак.
Някой сеща ли се кой е този сайт?

Благодаря  :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.