Автор Тема: Смъртта  (Прочетена 22019 пъти)

Веди

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 41
  • Credo quia absurdum est...
Re: Смъртта
« Отговор #15 -: Март 23, 2014, 11:18:42 pm »
Ами ... няма да бързам с проверката.  :) Бих казал, че е по-скоро второто. Все пак не е ли "моментът на смъртта" въпрос на личен избор?
Credo quia absurdum est...

lia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Смъртта
« Отговор #16 -: Март 23, 2014, 11:23:14 pm »
Веди то не само този момент май е лич. избор ...ама изпуснеш ли отбивката на магистралата ..после чак на следващата ...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Смъртта
« Отговор #17 -: Март 23, 2014, 11:24:35 pm »
Все пак не е ли "моментът на смъртта" въпрос на личен избор?

Зависи кого визираш като личност тука :)
Ако е човешкото "аз" - едва ли, древните астрослози са предсказвали времето на смъртта прилично точно, което значи, че няма избор, драснато е кога и защо

Веди

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 41
  • Credo quia absurdum est...
Re: Смъртта
« Отговор #18 -: Март 23, 2014, 11:26:09 pm »
 :) Май, май друго е дето е драснато.
Credo quia absurdum est...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Смъртта
« Отговор #19 -: Март 23, 2014, 11:27:05 pm »
...ама изпуснеш ли отбивката на магистралата ..после чак на следващата ...

човек трябва да е изобретателен, дори когато няма ама абсолютно никакъв шанс - говоря по принцип
в тая връзка - карала съм на магистрала на задна, добре че бяха само 200 метра
« Последна редакция: Март 23, 2014, 11:29:54 pm от Papy »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Смъртта
« Отговор #20 -: Март 23, 2014, 11:27:34 pm »
:) Май, май друго е дето е драснато.

кое кое :)

Веди

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 41
  • Credo quia absurdum est...
Re: Смъртта
« Отговор #21 -: Март 23, 2014, 11:28:54 pm »
А, не си спомням. Имаше една приказка по въпроса...
Credo quia absurdum est...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Смъртта
« Отговор #22 -: Юли 20, 2014, 12:47:29 pm »
Далеч не всички хора се раждат със "специална мисия" и да са "обществено полезни". Всеки идва тук, за да извърви своя път, да се сблъска с определени опитности, да ги изживее и в резултат на това да научи нещо.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Смъртта
« Отговор #23 -: Юли 20, 2014, 01:26:31 pm »
Има хора, които идват на този свят и изживяват живота си по много безполезен начин. Вероятно тяхното предназначение е да бъдат "брънка" във верига други човешки съдби - на хората, с които по някакъв начин са били свързани.

От друга страна, доколко някой е изживял живота си "полезно" или "безполезно" също в голяма степен зависи от личната ни субективна преценка, ако не говорим за световноизвестни и признати от обществото личности.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Смъртта
« Отговор #24 -: Юли 20, 2014, 02:28:36 pm »
За мен няма значение какво ще оставя след себе си, а как съм живяла. С теб имаме стелиум в един и същи знак, но в различни домове - 10ти и 5ти, нали? Оттам идва и тази разлика в нагласата.  :)

Не смятам нито да влизам в книгата на Гинес, нито да вземам нобелова награда. ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Смъртта
« Отговор #25 -: Юли 20, 2014, 02:40:06 pm »
....Аз лично изпитвам неудовлетвореност от това,което ще оставя след себе си и не съм съгласна да умра в близките 60 години,без да съм оставила каквото трябва. 
значи според тен смисълът на живота е да оставиш нещо след себе си? аз не мисля, че е това. в този живот, всичко , което правим е от много по-голямо значение отколкото можем да си представим.
искам да кажа, че не е нужно да правиш нещо грандиозно, малките прояви на добро са достатъчни да осмислят живота.
« Последна редакция: Юли 20, 2014, 02:44:57 pm от nerealna »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Смъртта
« Отговор #26 -: Юли 20, 2014, 02:57:06 pm »
За мен няма значение какво ще оставя след себе си, а как съм живяла. С теб имаме стелиум в един и същи знак, но в различни домове - 10ти и 5ти, нали? Оттам идва и тази разлика в нагласата.  :)

Не смятам нито да влизам в книгата на Гинес, нито да вземам нобелова награда. ;D

Управителят на АСЦ ,участва в тази нагласа,а стелиумът я подкрепя или не .Тук има У1 в 10-ти като част от стелиума и У1 като упр.на стелиума в 3-ти  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Смъртта
« Отговор #27 -: Юли 20, 2014, 02:58:45 pm »
значи според тен смисълът на живота е да оставиш нещо след себе си? аз не мисля, че е това. в този живот, всичко , което правим е от много по-голямо значение отколкото можем да си представим.
искам да кажа, че не е нужно да правиш нещо грандиозно, малките прояви на добро са достатъчни да осмислят живота.

Цитат
че не е нужно да правиш нещо грандиозно, малките прояви на добро са достатъчни да осмислят живота.

Кога ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Смъртта
« Отговор #28 -: Юли 20, 2014, 03:04:34 pm »
Кога ?!?  :)
как кога? винаги :) дори парче хляб да дадеш на гладен и за теб да не е кой знае какво, за него може да е от много голямо значение.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Смъртта
« Отговор #29 -: Юли 20, 2014, 03:07:11 pm »
как кога? винаги :) дори парче хляб да дадеш на гладен и за теб да не е кой знае какво, за него може да е от много голямо значение.

Цитат
  винаги

За /При  кой ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“