Автор Тема: Смъртта  (Прочетена 22830 пъти)

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Смъртта
« Отговор #30 -: Юли 20, 2014, 03:11:13 pm »
За /При  кой ? :)
за всеки , който ти поиска добро, и ако е във възможностите ти да му помогнеш.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Смъртта
« Отговор #31 -: Юли 20, 2014, 03:24:12 pm »
за всеки , който ти поиска добро, и ако е във възможностите ти да му помогнеш.

Потребност,нужда - към-,за- ,АСЦ/МЦ . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Смъртта
« Отговор #32 -: Юли 20, 2014, 03:24:54 pm »
От друга страна пак някой си казва - за бедния храна и така нататък,ами то хората са казали  отдавна - вместо да дадеш риба на бедния го научи съм да си лови рибата - НАУЧИ !!

Ама така е, помагайки постоянно на хора, които реално не се нуждаят от твоята помощ и биха се справили сами, ти само допринасяш за консуматорската им нагласа, а понякога дори им пречиш да научат важен за тях урок.
В такива случаи дали си заслужава вътрешното удовлетворение от помощта, която си оказал?

И тъй като темата е за смъртта, ще кажа, че няма човек на Земята, който да си е отишъл с напълно чиста съвест, все за нещо може да е съжалявал.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Смъртта
« Отговор #33 -: Юли 20, 2014, 03:26:28 pm »
Много непрактична ми се струва философията, че смисълът на живота е да оставиш следа. И като оставиш, какво - даже няма да разбереш дали си оставил, защото вече ще си пукнал.  :012: И какво те грее твоята следя в живота, тебе вече те няма.  :D :D :D Смисъла на живота не е в някой бъдещ необзорим момент, той е в момента - тук и сега - да сме щастливи и доволни тук и сега. Пък дали ще оставиш следа - ами ако си бил щастлив и си се стремял към пълния си потенциал, да, вероятно ще оставиш. Ако не, поне си живял живота си по собствените си правила, а не по някакви изисквания на хората.  :)

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Смъртта
« Отговор #34 -: Юли 20, 2014, 03:27:41 pm »
Тук не съм съвсем съгласна.На някой ще му навреди.Онази притча за пашкула и пеперудата.Пеперудата трябва да си пробие сама пашкула.Ако и помогна да си го разкъса,после ще поиска и да летя вместо нея.  :012: ;)
в притчата пеперудата не е поискала помощта. затова написах "който ти поиска добро". може би трябваше да го подчертая , за да се набива на очи:)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Смъртта
« Отговор #35 -: Юли 20, 2014, 03:37:57 pm »
Знаеш ли,че има хора,които искат добрините ти с маниера,че си длъжен да го направиш?

Много често срещам такива хора, но вече ги отсвирвам безкомпромисно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Смъртта
« Отговор #36 -: Юли 20, 2014, 03:39:46 pm »
Знаеш ли,че има хора,които искат добрините ти с маниера,че си длъжен да го направиш?Дори не им минава наум,че може да не ти е удобно или да преценяваш,че ще ти е в ущърб или на него.Дори не са се научили да попитат,а директно ти налагат задължението да го сториш и се опитват да вменяват чувство за вина,ако не го сториш.  :D :D
аз затова написах
Цитат на: nerealna в Днес в 03:11:13 pm
за всеки , който ти поиска добро, и ако е във възможностите ти да му помогнеш.
т.е. не си длъжен, но
може би трябваше да добавя "и ако прецениш, че трябва да му помогнеш"  ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Смъртта
« Отговор #37 -: Юли 20, 2014, 03:40:29 pm »
Nerealna,хората припознават или оценяват у другите само онова,което и те носят в себе си.Ако не носиш в себе си "добро " (предполагам ,разбираш в какъв смисъл употребявам думата ) ,няма как да отвърнеш на поисканата молба за същото ,защото не знаеш какво означава или пък имаш различна представа за същото.За едни доброто е да не дават хляб ,защото би навредил на здравето и/ или е тип "мечешка услуга " ,а за други е ,защото така си съвестта ми е чиста,за други е важно да са добри с постиженията си ,за останалите -със страданията си.:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Смъртта
« Отговор #38 -: Юли 20, 2014, 03:42:41 pm »
Някои хора явно не разбират - Дракониада си бае каквото си знае... Съжалявам,но си е така лично според мен.Говори за някакъв пашкул  - тоест зараждане на живот,а тук в момента се говори за моментите след това, отгоре на всичко се говори за подадена ръка,поискана помощ...Но тъй като нямам,по-точно не искам да пилея нерви оставям всеки да си бае квото си знае.Казах каквото имам и вярвам,че съм на сто процента прав,може и да не е скромно,но пък какво от това.

+1  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Смъртта
« Отговор #39 -: Юли 20, 2014, 03:44:22 pm »
И за това не ни харесват.

Промени отношението си към същите. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Смъртта
« Отговор #40 -: Юли 20, 2014, 03:46:07 pm »
   :-\ :012: Как така ще сме пукнали? :D Ние не умираме.  :d030:
Само се притеснявам докато съм в задгробния живот как ли ще се изнервям докато чакам следващото ми въплъщение,че не съм направила това или онова и има работа за вършене.  :cheer: :012:

Невероятната мисия на живота ти, която си изпълнила, е като нищожна прашинка на нищо направено в момента, в който в по-висше съзнание, отново се съединиш с ВА. За ВА (Висшия ти Аз), твоя дълъг 80-90 годишен живот е бил няколко секунди в най-добрия случай. Освен това, при следваща инкарнация няма да помниш добре и няма да помниш достатъчно, че да знаеш дали си си постигнал в минал живот целта или не.  :012:

Иначе за правенето на добро, трябва да е поискано - първо, трябва да ми е поискано, на мен (примерно), да го направя - второ, трябва да искам аз да го направя. На Сульо и на Пульо само защото са ми поискали няма да помагам до предела на възможностите си. Да не съм им бавачка, да се оправят.  :85: :85: :85:
« Последна редакция: Юли 20, 2014, 03:47:59 pm от ThuNdeRGoDDeSS »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Смъртта
« Отговор #41 -: Юли 20, 2014, 03:46:45 pm »
Промени отношението си към същите. :)

Ако на човек му причинява дискомфорт нехаресването.

За мен е важно от кого съм харесвана, а не дали съм харесвана.  :)

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Смъртта
« Отговор #42 -: Юли 20, 2014, 03:51:48 pm »
... - Хубавата ябълка,Lilla, всеки я харесва !

И прасетата също. Ама ябълката пита ли я някой дали иска да я ядат прасета?  :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Смъртта
« Отговор #43 -: Юли 20, 2014, 03:53:39 pm »
Ако на човек му причинява дискомфорт нехаресването.

За мен е важно от кого съм харесвана, а не дали съм харесвана.  :)

Цитат
  е важно от кого съм харесвана

И това отношение ,което търпи пренастройване ,иначе си оставаш само с важното. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Смъртта
« Отговор #44 -: Юли 20, 2014, 03:53:44 pm »
Желанието да се харесаш на всички е излишно губене на време. Освен това не е продуктивен начин за повишаване на собственото самочувствие, защото каквото и да правиш, никога няма да те харесват всички. Всеки има право да има различен вкус и да харесва различни хора и неща. Абсолютизирането води до излишно униние и депресия.