Автор Тема: Смъртта  (Прочетена 22792 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Смъртта
« Отговор #60 -: Юли 23, 2014, 10:51:43 pm »
Може и да има такава тема в астрологичния раздел (сещам се, че преди време сме коментирали), потърсете в архива преди да пускате нова. А тук се отплеснахме с офтопици, ще трябва постовете да се местят.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Смъртта
« Отговор #61 -: Август 17, 2014, 01:59:28 am »
За смъртта се говори като общо понятие, но има различни видове смърт - такава, дошла с времето си, ненавременна, бърза, мъчителна, нелепа... Който я е срещал отблизо знае, че различните видове смърт оставят различен отпечатък. Чудно ми е, има ли някаква вселенска справедливост, която да определя тия неща или както изглежда - май няма?
Извинявам се, че повдигам тази тема - изглежда, че е от транзита на Марс / Сатурн към наталните им позиции в 8-ми..
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Смъртта
« Отговор #62 -: Август 18, 2014, 02:28:02 pm »

Интересно ми е хората, които се страхуват от собствената си смърт какво имат в хороскопа и съм наблюдавала не плутонови, а сатурнови аспекти със светилата.

опозиция Сат-Слънце и секстил сат-луна - не ме е страх, даже вече съм си дала указанията на брат ми. Само да се случва бързо - не мисля, че мога да изтърпя нещо от типа на изтезание. Някакъв вид залежаване преди смърт ... нямам идея, а и не искам да имам. Като дойде време да си ходя, нека е набързо - няма значение как - важното да е бързо.

Happy58

  • Гост
Re: Смъртта
« Отговор #63 -: Август 18, 2014, 02:30:00 pm »
За смъртта се говори като общо понятие, но има различни видове смърт - такава, дошла с времето си, ненавременна, бърза, мъчителна, нелепа... Който я е срещал отблизо знае, че различните видове смърт оставят различен отпечатък. Чудно ми е, има ли някаква вселенска справедливост, която да определя тия неща или както изглежда - май няма?
Извинявам се, че повдигам тази тема - изглежда, че е от транзита на Марс / Сатурн към наталните им позиции в 8-ми..

Таня, каква точно справедливост имаш предвид? Нали не си мислиш, че някъде там седи някой и кара по списък - този ще го накажем, този няма, този ще си удави, онзи ще го блъсне кола, това дете сега това, а пък онова нещо друго.

Та, за каква справедливост питаш?

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Смъртта
« Отговор #64 -: Август 18, 2014, 02:34:15 pm »
Аз много,много се страхувам от смъртта-от моята собствена,от това да загубя най-близките си,да загубя тези които обичам.Мъка ми е как ще се мре...
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Смъртта
« Отговор #65 -: Август 18, 2014, 02:40:19 pm »
Таня, каква точно справедливост имаш предвид? Нали не си мислиш, че някъде там седи някой и кара по списък - този ще го накажем, този няма, този ще си удави, онзи ще го блъсне кола, това дете сега това, а пък онова нещо друго.

Та, за каква справедливост питаш?
Въпросът ми беше риторичен, пък и малко се отплеснах, но в 2 през нощта е така  :).
Исках да кажа, че има различни видове смърт и е нормално отношението ни да е различно. Едно е някой да си отиде на 80, тихо и спокойно, друго е смъртта на дете и така нататък.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Смъртта
« Отговор #66 -: Август 18, 2014, 02:54:06 pm »
Въпросът ми беше риторичен, пък и малко се отплеснах, но в 2 през нощта е така  :).
Исках да кажа, че има различни видове смърт и е нормално отношението ни да е различно. Едно е някой да си отиде на 80, тихо и спокойно, друго е смъртта на дете и така нататък.

не забелязах, че са среднощни мисли, сори :)

в този ред на мисли, отношението ми е едно и също - дошло е времето, душата е взела решение и си е отишла. Тежко е на околните, но мисля, е трябва да подхождаме по-философски. И вместо да тъжим за отишлите си, да обърнем внимание на тези, които са все още тук.

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Смъртта
« Отговор #67 -: Август 18, 2014, 02:57:52 pm »
Един цитат по темата от Стивън Кинг - "Децата се учат да живеят, възрастните се учат да умират"  :).
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Смъртта
« Отговор #68 -: Септември 06, 2014, 02:50:30 pm »
Как мислите, дали когато умрем, ще можем да се срещнем на онзи свят с душите на домашните ни любимци?

Душата на животинките е част от колективната душа на даден вид животинки, а тя самата е част от Духа на Земята. Как мислиш дали ще я срещнеш?

Ай стига с тъпи въпроси! Хиляди пъти из форумите сме ги обяснявали тези неща!
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн