Автор Тема: Да бъдем ли спонтанни в магията?  (Прочетена 15255 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #60 -: Април 17, 2014, 02:55:15 pm »
Аз затова зададох въпроса ,защото магията ,като продукт на волята ,фините и други безалкохолни неща (изброени от теб ), са компилация на съзнателен акт и подсъзнателното -първият е мъжки специалитет ,а второто-женски.Ами сега ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #61 -: Април 17, 2014, 03:00:58 pm »
Волята е по кардиналните знаци - има си два мъжки и два женски кардинални знака. Магията включва и много интуиция и именно поради тази причина мъжете не се занимават толкова, колкото жените. Мъжкото начало не е създадено принципно да пеее мантри, да събира билки или да прави магии, еволюционно и всякак мъжете искат да се докажат НАВЪН, не чрез таен ритуал, а чрез действия, насочени направо към дадената цел. И в двата случая има воля, но това е различен начин да изразиш волята си.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #62 -: Април 17, 2014, 06:21:24 pm »
Волята е по мъжките знаци без оглед дали са кардинални или ,защото е умствен фактор ,връзка между желание и действие;интуицията е ,нещо ,което знаем ,без логично обяснение-Огън;инстинкта ,да оцеляваме и да усещаме другите-Луна;мъдростта ,като резултат от познанието и знанието -Слънце /Юпитер/Сатурн;по-близко до природата -женски темперамент;предаването на информацията по необясними/окултни пътища -Меркурий/Въздух ;  тези компоненти ,включващи всички природни стихии и "разбъркани " по специфичен (все още научно недоказан ) начин ,променят съзнанието или заобикалящото ни ,като аналог на всичко ,онова ,което се случва в природата като енергиен обмен ,под будещата страхопочитание и същевременно възхищение "сборна формация'-МАГИЯ. ;)


P.S.Някой питаше ,защо е важна Земята тук -астрологично ,защото енергията ,която протича през тялото при "магическия " процес ,трябва да й се предаде форма и да се затвори/заземи, за да съхрани трайно информацията ,която носи Водата,е като такъв съд се явява единствената не динамична стихия -Земята. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #63 -: Април 17, 2014, 06:38:45 pm »
Рени, изобщо не съм съгласна с теб. Каква воля виждаш в Близнаци, примерно  :012: Говорим като силно изразено качество. Колко воля има един Водолей или Стрелец, сравнен с Козирог? За определяне на волята го има и Слънчевия фактор - така че да сложим в групата на волевите и Лъв, което определено не значи, че за всеки мъжки знак е присъща воля и че всеки женски знак я има по-дефицитно от всеки мъжки знак. Защото така, както го казваш, излиза, че е по този начин. Или примерно да сравним един Скорпион с Близначетата и Стрелчетата и Лейките и да видим кой е по-волеви.  :012:

Магията не става само с простата интуиция. Тя също сама по себе си е желание за промяна, за действие - нищо, което правиш, няма да сработи, ако нямаш достатъчната твърдост и вяра, че ще го направи. Магията не е вълшебни лампи, от които излизат джинове и там каквото ти е най-легнало на сърцето, си го пожелаваш и се сбъдва. Не знам дали си се занимавала с магия, но мисля, че ако има тук някой, който го е правил, ще ти потвърди - че силата на желанието и силата да наложиш себе си трябва да са най-малко еквивалентни. При мен даже са по-голямо спокойствие на ума и повече успех - силата да наложиш себе си трябва да е по-голяма. Просто ти налагаш себе си по таен, обиколен начин, а не чрез директната конфронтация. Магията е по-достъпна до жените, защото тя е малко все пак, дълбаене из проблемите в търсене на по-малкото зрънце истина и на по-тънката нишка - защото така е устроена женската психика, женското начало - да търси под вола теле, дето се вика. Мъжките знаци са по-директни, те не искат да търсят заобикалките - пречи им Сульо, ще се разправят със Сульо и не ги интересува за тежкото му минало, за отвратителната му жена и като цяло, с какво могат да оправдаят поведението на Сульо спрямо тях. Затова и не търсят архетипа на Сульо в картите Таро и там каквото и да е било друго, че да го изучават, че да и изучават как завбъдеще да се разправят с други Сульовци.
« Последна редакция: Април 17, 2014, 06:41:22 pm от ThuNdeRGoDDeSS »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #64 -: Април 17, 2014, 07:09:32 pm »
Thunder,ще си позволя да цитирам една източна поговорка ,която смятам сбито ,тихо и наум ще "представи " коментара ми:" Да знаеш и да не действаш , е сякаш нищо не знаеш "

Ти колко секс виждаш в едно Слънце Дева ,Водолей,Везни ?!? Написах,ако човек може да "работи" с всички  стихии по специфичен -мистичен начин ,да се свързва на всички нива с тях ,както в природата ,тогава говорим за магия,обобщаваща същите без значение дали е мъж или жена .Просто някои се раждат с този вид талант,а други не -без оглед от какъв пол са,тук смисъла е оцеляване ,като във времето на жените им се е налагало същото в по-висока степен ,знаем защо-това е. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #65 -: Ноември 19, 2014, 05:39:15 pm »
Хора, веднъж ме сполетя нещо крайно интересно. Бях влезнала в разгорещен спор с една позната и вечерта след това като си легнах да спя я сънувах. Сънувах, че се намира в космоса. Така си помислих понеже беше тъмно и бяхме в безтегловност. Тя ме хвана силно за гушата и ме предупреди да внимавам с нея, понеже е много по-силна от мен...  Какво мислите беше това?  :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #66 -: Ноември 21, 2014, 08:47:00 pm »
Много си се впечатлила  :)

Две години работех рамо до рамо с две идиотки, редовно се случваха спорове, но нито веднъж не съм ги сънувла - те дори това не заслужават  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #67 -: Ноември 22, 2014, 06:14:30 pm »
Лили, ами тя тази беше будистка и твърдеше, че може да вижда чакрите. Беше много, много особена. Кой знае какви способности е имала...  :72:

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #68 -: Ноември 22, 2014, 07:56:34 pm »
Какво значи да сме спонтанни в магията? Не може,освен, ако не си озверял за нещо и трябва да набиеш канчето на някого,както ми се е случвало
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека