Автор Тема: Медиумите и хората със свръхестествени способности  (Прочетена 26093 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Кое в натала указва, че човек е медиум и притежава по-различни способности от останалите? Има ли наистина такива хора?
« Последна редакция: Октомври 20, 2014, 06:04:35 pm от Veselin »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Медиумите и хората със "свръхестествени" способности
« Отговор #1 -: Септември 08, 2014, 04:41:14 pm »
Дайте да разгледаме реални примери.

Иначе от изброените аспекти и аз имам доста, но не съм забелязала да проявявам ясновидски способности. Някои може и да минават за "ясновидски", но по-скоро се дължат на наблюдение, анализ и интуитивен усет. Никакви гласове не ми говорят, галактически сигнали не приемам.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Медиумите и хората със "свръхестествени" способности
« Отговор #2 -: Септември 08, 2014, 05:48:57 pm »
Медиите правят медиумите. Какъв процент от публикуваните в Интернет "предсказания" на баба Ванга са действително нейни?
Например вчера чета, че тя била казала, че човек на име Владимир щял да управлява света. Но не писаха за Владимир преди украинската криза (то си е направо война). Медиите създават сензации. Много е трудно да се разбере кое е истинско и кое измислено от тях.
« Последна редакция: Септември 08, 2014, 05:54:45 pm от Mirabella »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Медиумите и хората със "свръхестествени" способности
« Отговор #3 -: Септември 08, 2014, 06:05:15 pm »
Лила,аз не познавам ясновидци и не мога да предоставя карти.Но познавам хора,които си вярват че понякога виждат и други,които манипулират хората.
И аз имам някакви аспекти,но и при мен е предимно логика,защото според мен не притежавам интуиция,шесто чувство и връзки с..... :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Медиумите и хората със "свръхестествени" способности
« Отговор #4 -: Септември 08, 2014, 06:38:52 pm »
Сега се сещам за Едгар Кейси. Той е можел да предсказва много неща, изпадайки в транс, след това обаче не си е спомнял нищо.

Може да разгледаме и неговата карта. Часът на раждане е с рейтинг "С" - не особено точен, но има интересни планетни констелации.

Прави ми впечатление съвпадът на Меркурий, Венера и Сатурн с Раху. По сидерал минават във Водолей - знак, където Сатурн има сила, Раху също. В 8 дом от Лагна наистина може да даде окултни способности, не е изключено да е общувал с духове. Има и съвпад на Марс и Юпитер в сидералния Стрелец - това също може да даде интерес към духовните практики, а също така към лечителството. Луната е в накшатра Бхарани - тя допуска и такива способности (интерес към невидимата страна на живота).

Никак не е случаен интересът му към медицината и психологията - съвпадът с Раху е разположен в накшатра Сатабхиша (управлявана от Раху и Сатурн) - тя се свързва с лечителството, може да даде и интерес към астрологията. При определени обстоятелства може да даде и проблем с опиати, медикаментозна или друга зависимост, но може да сочи и за занимания с холистични науки.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Медиумите и хората със "свръхестествени" способности
« Отговор #5 -: Септември 08, 2014, 06:49:44 pm »
Според мен повечето тъй наречени медиуми и ясновидци не се свързват директно с Акаша или с Вселенската информационна банка, а използват "посредници" от невидимия свят - духовен, астрален. И като ти заговорят разни гласове, никога не можеш да си сигурен към какъв източник си се включил като предавател. Малцина медиуми стигат до по-висшите духовни йерархии.

Да допълня, че в Античността с медиумни способности са били жреците, а днес вече сме свидетели на феномена "ясновидство по sms".
« Последна редакция: Септември 08, 2014, 07:08:44 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Медиумите и хората със "свръхестествени" способности
« Отговор #6 -: Септември 08, 2014, 07:13:06 pm »
Казах основното,само да добавя че и чрез медитация и отваряне на чакрите много често човек отваря път към тези астрални същества(демони). :)

При някои и без да се занимават с медитация/духовни практики каналът е отворен, но те са и много уязвими при контакт с отвъдното. Наскоро в една статийка четох, че ако на човек му се случват такива "посещения", не е задължително да е контактьор, това може да е свързано и с енергийно въздействие (магия).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Медиумите и хората със "свръхестествени" способности
« Отговор #7 -: Септември 08, 2014, 07:33:08 pm »
При мен, когато източникът на негативно енергийно въздействие (комуто е правено) си отиде, спряха и среднощните посещения. Затова не вярвам да е било медиумизъм, по-скоро някакво въздействие върху енергийното поле, а аз да съм "прихванала" покрай приемника на тази енергия (за когото е била предназначена). Но и за да прихванеш нещо, трябва да имаш отворен канал, не се случва с всеки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Медиумите и хората със "свръхестествени" способности
« Отговор #8 -: Септември 08, 2014, 07:52:27 pm »
За мен не, за най-близката ми жена. Но и това е достатъчно, за да ти се обърка животът.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Медиумите и хората със "свръхестествени" способности
« Отговор #9 -: Септември 08, 2014, 08:07:01 pm »
И какво означава да си в час - да знаеш как да се предпазиш?
Последното нещо, което ме интересува в този живот, са разни ритуали.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Медиумите и хората със "свръхестествени" способности
« Отговор #10 -: Септември 08, 2014, 08:16:38 pm »
В този смисъл и самовнушението може да изиграе зла шега - колкото повече човек зацикля върху тези неща, толкова повече му въздействат. Разбира се, не искам да кажа, че ако не мислим за това и не вярваме, ще сме неуязвими.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Медиумите и хората със "свръхестествени" способности
« Отговор #11 -: Септември 08, 2014, 08:28:43 pm »
За защита от енергийни въздействия използвайте каквото горе такова долу-гледам съвременната защита на самолетоносачите -за да са непотопяеми са разделени на поне 200 сектора,като се повреди един се запечатва и ремонтира,резервоарите на неликоптерите са от специялна гума,пропуска проектила и се самозапечатва,за защита от лазер-специални бои и т н  .

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Медиумите и хората със "свръхестествени" способности
« Отговор #12 -: Септември 08, 2014, 08:34:43 pm »
Никой не ти е отговорил.
"Истински медиуми" съществуват само при много отчаяни хора-транзитен съвпад на Плутон,страхове:съвпади на Сатурн с нат точки,напрегнати аспекти от трз Нептун при натални напрегнати аспекти към същите точки. Иначе казано-случайни съвпадения.
Чисто теоретично за тези качества,които питаш говорят тригони между Нептун/Меркурий,У12 в хармоничен аспект към лични планети.Но според мен това не е вярно,понеже познавам хора с такива аспекти и не са реални ясновидци.

Тук и по натал и по транзити отговарям на критериите. Но не съм медиум, дори рядко сънувам. 2-3 пъти се е случвало да знам какво ще се случи, което отдавам на силна интуиция и то моментна. Дори и да имам способности изобщо не искам и да ги отключвам.

Според мен за медиум трябват твърди аспекти на Луната с Уран и/или Нептун. Виждала съм доста плутонясали Луни. Там проявата е съвсем друга и няма нищо общо с извънредни способности.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Медиумите и хората със "свръхестествени" способности
« Отговор #13 -: Септември 08, 2014, 08:35:28 pm »
Защо на тази тема така ѝ чезне заглавието?

Един арогантен бивш ухажор ме заплаши, че ще ми направи магия да се влюбя в него. Не знам какво е правил (или дали изобщо), но след 4 години все още не го понасям.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Медиумите и хората със "свръхестествени" способности
« Отговор #14 -: Септември 08, 2014, 08:42:26 pm »
Контакт с медиуми не съм имала, само с гадателки от най-ниско ниво, но по-скоро по изключение.
Навремето майка ми обикаляше гледачки като побъркана - в интерес на истината са й предсказали някои неща, при това с точност. Но има и голям процент несбъднати прогнози. Но тя беше много внушаем човек и лесно им "сбъдваше" прогнозите. Чакам да се сбъдне и това, което са й казали за мен.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui